Ustawienia M810 jak to coś przyśpieszyć

  • 4 Odpowiedzi
  • 937 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ustawienia M810 jak to coś przyśpieszyć
« dnia: Grudzień 18, 2008, 14:50:03 »
Witam
Proszę o pomoc od jakichś 2miesięcy mam to cudo i ogólnie jest fajnie ale trochę jest wolny.
Wgrałem Pocketpcplus4 ale nic nie dało chyba nie umiem tego konfigurować może ktoś mi podać co powinno być wyłączone.
Używam jedynie telefonu i exela rzadko włączam w menedżerze wifi ale zaraz po zakończeniu wyłączamje,  telefon to jakaś paranoja wciskam przycisk odbierania rozmowy i po ok 3 sek dopiero ma połączenie baterie to zwykły szajs używam tel. średnio ok 10-20 min /dzień (rozmowy) i to coś trzyma ok 1 doby.
Czy jak dokonam wyłączen usług to jest jakaś szansa na dłuższe działanie baterii bo czasami przy wyjazdach to nawet tej doby nie trzyma


Proszę o pomoc Artek07

*

Offline Polikon

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800//HTC HD2+Lobuz1 NewStyle1.2+SDHC16GB
Odp: Ustawienia M810 jak to coś przyśpieszyć
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2008, 20:45:53 »
W tych urządzeniach baterie za zwyczaj trzymają krótko.  :(
Pamiętaj że to prawie komputer. :O~
Na początek radziłbym ci wyłączyć sieć 3G. Kiedyś synowi włączyłem powiadamianie dźwiękiem utracenie i połączenie z siecią i co chwila telefon się odzywał co świadczyło o ciągłej pracy nadajnika w telefonie. Po drugie zainstaluj sobie XCPUScalar. Tym programem można znacznie obniżyć zużycie baterii przez procesor.
X800.WM6.1.Panot.ver.1.90_PP6_ENG//Acer n311//HTC HD2+Lobuz1 New Style 1.2+SDHC 16GB

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ustawienia M810 jak to coś przyśpieszyć
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2008, 21:09:08 »
Nie wiem czy to kwestia użytkowania, czy co ale dwie doby w moim x800 to norma. Spokojnie nawet na trzy bateria wytrzymuje.

Co do szybkości działania, to masz system po polsku? Jeśli tak, to już masz odpowiedź, czemu tak wolno działa. Zamula go nakładka spolszczająca.

Odp: Ustawienia M810 jak to coś przyśpieszyć
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2008, 11:14:23 »
tak Mam Windowsa 6,0 pl ale czy to znaczy że mam tylko nakładkę nie widziałem żadnej "marchewki" czy innego odpowiednika.
3g mam wyłączone na stałe.
A co do tezy że to prawie komputer to ta rozdzielczość ekranu QVA naprawdę sprawia że to "prawie" co jak wiemy z pewnej reklamy robi wielką różnicę. Kiedy w będę zmieniał to chyba to będzie najpoważniejszym kryterium wyboru. Teraz z perspektywy tego modelu to powiem że różnica pomiędzy poprzednim M800 a M810 jest duża i chyba na niekorzyść M810 bo co prawda zlikwidowano te (moim zdaniem koszmarne) klawisze dotykowe to wymiana wyświetlacza wg mnie na gorszy to krok wstecz. reszta to tylko zmiana obudowy co nie rokuje jakoś tej firmie na przyszłość nawet jeżeli przejoł ją taki potentat na rynku jak ACER.
Niemniej jednak proszę o dalsze wskazówki co do poprawy szybkości o osiągów baterii.
ZA wszystkie dzięki i czekam na jeszcze
Pozdrawiam Artek07 :D   

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ustawienia M810 jak to coś przyśpieszyć
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2008, 21:03:31 »
Marchewki to może nie będzie, ale jakiś interwrite? Jeśli masz PL to na pewno jest. A opóźnienie kilku sekundowe przy odbieraniu telefonu itp, spowodowane jest właśnie tą nakładką. Aby się jej pozbyć to najlepiej zrobić HR i przytrzymać przycisk kamery (więcej na ten temat w FAQ o wgrywaniu romów). Lub wgrać jakiś rom nieoficjalny.
Dodatkowo polecam wgrać zmodyfikowany driver dotyku, więcej o tym w tym wątku http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=96984.0