Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr

  • 44 Odpowiedzi
  • 8291 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline piotrluk

  • *
  • 50
  • Sprzęt: ETEN M800
Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« dnia: Czerwiec 29, 2008, 16:19:56 »
Witam!
Jak w temacie. Mój Eten M800 sam sie wyłącza. Dzwonie gdzieś następnie przechodzi w stan uśpienia po paru godzinach, czasem nawet po godzinie próbuje go wybudić a on mi pokazuje pomarańczowy ekran i tak jak po soft resecie ładuje sie na nowo. Jestem bliski sprzedania go bo jak mi takiego psikusa robi parę razy dziennie to ja nie potrzebuje czegoś takiego. Tym bardziej, że telefon mi jest potzrebny i nie mogę sobie pozwolić na cos takiego. Może ktoś z was ma też taki problem i udało mu sie go rowiązać.
Pozdrawiam Piotr

*

Offline jott

  • 39
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2008, 11:20:36 »
kurcze u mnie jest to samo - jest to denerwujące mocno. Poradziłeś sobie już z tym problemem?

*

Offline piotrluk

  • *
  • 50
  • Sprzęt: ETEN M800
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2008, 20:39:56 »
kurcze u mnie jest to samo - jest to denerwujące mocno. Poradziłeś sobie już z tym problemem?
NIE i przez to ca raz czesciej mysle o sprzedaży tego cacka

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2008, 21:33:40 »
próbuj przez serwis i zwrot kasy, ja tak chyba zrobię po wakacjach. jest to niewątpliwie wada i tyle.  nie sprzedasz go jak po nowości a po co tracić kasę ...  chyba że serwis się wypnie i nie będziesz miał siły walczyć ...

Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2008, 21:52:28 »
miałem to samo. Moj M700 wyłanaczł sie kilka razy dziennie ale czasem zdazalo mu sie to co kilka dni. Wysałelm go do serwisu i urządzenie zostało naprawione. A dokladniej jest to wina bateri, w serwsie ja wymienią i pozniej bedzie chodzic jak trza!!! u mnie okdad wrocil z serwisu tydzien temu nie wyłączyl sie ani razu. A jak teraz smiga??!! Wgrali WM5.0 i urządzenie jest tak szybkie jak nigdy. Zastanwailem sie nad wgraniem WM6 ale po co jesli wszytko dziala, chodzi szybko, brak zwiech i wyłanczania?? Teraz jestem naprawde zadwolny z mojego ETENA!!!

Polecam serwisi na stronie www.orika.pl - krótko zwieźle i na temat.

*

Offline jott

  • 39
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2008, 11:46:29 »
Witam.
Własnie rozmawiałem z serwisem orika.pl i gość stwierdził, że na 99 % jest to błąd firmware  -a dziś wieczorem ma się pojawić nawa wersja firmware na ftp.comes.com.pl
No cóż - jeszcze do wieczora wytrzymam.  :mad:
Zamówiłem też drugą baterię i zobaczymy :-)
Jak nic nie da - niech wymieniają
pozdrówka

Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2008, 07:28:12 »
Widze ze to standard w tym urządzeniu że się wyłącza też mam ten problem. Też mnie to bardzo drażni bo nie mogę sobie pozwolić nA to żebym nie był osiągalny pod telefonem. I też jak kolega mam już tego sprzęta po dziurki w nosie, odczekam jeszcze kilka dni czy faktycznie pojawi sie jakiś firmware i wtedy serwis. Sewer ftp ktory podałeś w ogóle nie działa/.

Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2008, 10:08:50 »
odczekam jeszcze kilka dni czy faktycznie pojawi sie jakiś firmware

Firmware akurat się kilka dni temu pojawił :)
http://www.mobilnaut.cz/?firmwary&63

Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2008, 14:09:00 »
Autokorekta - ten firmware jest niestety czeski, ale Mobilnauta warto monitorować, bo firmware w wersji EEU też się tam pojawia.

Chociaż z drugiej strony w nazwie pliku wyraźnie stoi EEU... Robiłem update X800 tym firmwarem http://www.mobilnaut.cz/?firmwary&61 (teoretycznie też oznaczonym jako CZ) i po zainstalowaniu pojawiała się opcja wyboru języka interfejsu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2008, 14:12:33 wysłana przez WojtekF »

Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 03, 2008, 18:31:28 »
napiszcie na jakiej wersji ROMu występuje u Was ten problem ... 313 ???

bo u mnie zaczął występować czesciej od czasu instalacji właśnie tej wersji. Wczesniej miałem ROM 264 od GPS Slovakia w forum eten users. Pozdro

*

Offline piotrluk

  • *
  • 50
  • Sprzęt: ETEN M800
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 03, 2008, 19:52:06 »
Witam!
Oprócz oprogramowani czy baterii może być jeszcze jedna przyczyna wyłączania sie Etena. Jest to klapka od baterii i czujnik tam znajdujący sie. Po zdjęciu klapki Eten sam sie wyłącza (nie wiem co za baran w Etenie to wymyślił). Zwróćcie uwagę że jak nie ma klapki to nie odpalicie Etena chyba ze w odpowiednie miejsce wsadzicie np rysik. Jak klapka była by sztywna to myśle ze tego problemu by nie było, a teraz wystarczy wsadzić do kieszeni i po momencie wyłączenie jest pewne - przynajmniej w moim przypadku ETEN M800.
Jeszcze mam pytanko jak wgrywam nowy firmware to trace wszystkie dane takie jak kontakty, kalendarz i spotkania w nim zapisane itp
Pozdrawiam Piotr

*

Offline jott

  • 39
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 04, 2008, 15:12:37 »
tracxisz tracisz - dlatego masz aplikacje archiwizacja eten - robisz backupa a potem to odzyskasz.

co do nowego firmware - niestety zmiana nic nie dała  :evil:- palm dalej się wyłącza - juz oddałem do serwisu.
pzdr.

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 04, 2008, 17:56:43 »
jott, proszę monituj o sprawie jaki będzie rezultat, do kiedy mają ci odpowiedzieć czy tam "naprawić" ?  jak dawno go kupiłeś ?

Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2008, 19:03:39 »
Witam!
Oprócz oprogramowani czy baterii może być jeszcze jedna przyczyna wyłączania sie Etena. Jest to klapka od baterii i czujnik tam znajdujący sie. Po zdjęciu klapki Eten sam sie wyłącza (nie wiem co za baran w Etenie to wymyślił). Zwróćcie uwagę że jak nie ma klapki to nie odpalicie Etena chyba ze w odpowiednie miejsce wsadzicie np rysik. Jak klapka była by sztywna to myśle ze tego problemu by nie było, a teraz wystarczy wsadzić do kieszeni i po momencie wyłączenie jest pewne - przynajmniej w moim przypadku ETEN M800.
Jeszcze mam pytanko jak wgrywam nowy firmware to trace wszystkie dane takie jak kontakty, kalendarz i spotkania w nim zapisane itp
Pozdrawiam Piotr

Piotr czy możesz mi powiedzieć w którym miejscu jest ten czujnik (może jakbyś miał chwilkę to screna jakiego) tak sobie pomyslalem że może jakby jakoś zablokować ten czujnik to przestał by się wyłączać, zauważyłem że u mnie zawsze się wyłącza wtedy kiedy np. schylam się zawiązać buta, albo w samochodzie i sprzęt w pokrowcu jest wtedy lekko ścisnięty

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2008, 19:35:31 »
proszę :)

po kliknięciu na zdjęcie powiększy się i będzie widać zaznaczenie.   


« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2008, 19:37:28 wysłana przez loos »

Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2008, 18:26:40 »
Najciekawsze jest to że przedwczoraj zrobiłem mu HR bo się trochę zabałaganił  :proud: od tamtej pory ani razu samorestartu, używam go tak jak wcześniej bez specjalnej ulgi i jeszcze (odpukać w coś pustego   :ok:)  ani razu :), więc ciężko wyczuć od czego to w końcu soft  czy czujnik. A tak na marginesie odkryłem np. że nowa opera blokuje task menagera (poprostu się nie otwiera przy zainstalowanej operze), a program wefi (swoją drogą zarąbisty) powoduje że standardowy menadzer wifi przestaje wyszukiwać punkty dostępowe nawet po odinstalowaniu wefi.

*

Offline jott

  • 39
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 07, 2008, 14:12:14 »
loos: kupiłem go około 2 tygodni temu. termin naprawy około 2 tygodni - a więc czekam.

Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 21, 2008, 18:34:35 »
Witam witam

mam ten sam problemik w 95% jest to wina WM po jakims czasie urzytkowania dzieje sie cos z plikiem w pam rom wiec potrzebna jest reinstala macie jakiegos konkretnego linka do nowego softu??

pozdro

*

Offline jott

  • 39
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 24, 2008, 10:07:39 »
na pewno nie we wszystkich przypadkach - i podejrzewam prędzej wadę fabryczną (pamiętacie jak kiedyś jakaś seria nokii miała walnięte wyświetlacze??) lub moż enawet wadę projektową. Mój M800 był nowiutki a sam się wyłączał - to co codziennie miłbym zmieniać softa?? Poza tym aktualizacja firmware nic nie dała.
A sprzęt nadal nie wrócił z serwisu - chyba dziś będę interweniował w tej sprawie - bo to już 3 tygodnie i cisza :evil:
pzdr

a link do softu PL masz tu: ftp://ftp.comes.com.pl/eten/

Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 24, 2008, 21:04:28 »
Moj sprzęt z serwisu wrócił dziś ORIKA uwinęła się w 9 dni  razem z kurierami w obie mańki, po za tym w każdej chwili można sprawdzić co się u nich dzieje ze sprzętem, czy czeka czy już naprawiają, czy już wysłali, bardzo pozytywne wrażenie, acz kolwiek jak przeczytłem że po naprawie pojawio się "do konsultacji" to zbaraniałem :). myślałem że nie da się naprawić i przyślą nowy :) ale nic z tego. Jak działa jeszcze nie wiem. Ze wstępnych oględzin zauważyłem że w ogóle nie był rozkręcany a myślałem że ten moduł telefonu umarł na amen. Wgrali nowy soft i wymienili baterię na nową, a jak reszta zobaczymy w czasie uzytkowania narazie 8 h ładowania bo nówka bateria. Czas pokaże. W sumie pierwsze doświadczenia już za mną więc jak coś znowu będzie nie tak to bez wahania serwis. Czas naprawy urządzenia nie wlicza się w czas gwarancji czyli o tyle ile jest u nich tyle przedłuża się gwarancja.

Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 05, 2008, 19:22:46 »
Pod koniec czerwca kupiłem ten model - no i niestety mam to samo.
Sprzęt wyłącza się w najmniej oczekiwanym momencie. Co więcej nawet jak działa ekran mu przygasa mimo wyłączonych wszystkich funkcji oszczędzania baterii.
Dziś oddałem swojego etena do serwisu MIP Serwis i zobaczymy co dalej..

Marek

*

Offline piotrluk

  • *
  • 50
  • Sprzęt: ETEN M800
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 07, 2008, 08:05:55 »
PAnowie jestem w szoku bo od jakiś 3 tyg nie wyłączył mi sie sam. No może raz ale ewidentnie przyczyniło sie do tego noszenie w ciasnej kieszeni i pewnie klapka sie poruszyła i zadziałał czujnik w klapce. Odinstalowałem prawie wszystkie programy łącznie z ETEN-owskimi pozostawiłem nieliczne. I tak od 3 tyg instaluje po kolei nowe oprogramowanie i obserwuję. Jak na razie jest OK. tzn gdyby jeszcze ta nie spierniczająca pamięć............. Programy do zwalania pamięci dzaiłają tak sobie nigdy nie oczyszczą jej całkowicie i np przed uruchomieniem AM5 trzeba restarcik robić bo nie ruszy. Może koledzy mają jakiś programik który całkowicie załatwi ten problem....... Ja używam Oxios.............

Pozdrawiam Piotr

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 07, 2008, 09:06:36 »
ten program nazywa się "inny rom" wm 6.1   ...  :ok:   automape odpalam kiedy mi się widzi. na normalnym romie było nienormalnie ...   również na innym romie ani razu mi się nie wyłączył  a noszę go jak zawsze.

*

Offline piotrluk

  • *
  • 50
  • Sprzęt: ETEN M800
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 10, 2008, 12:50:51 »
ten program nazywa się "inny rom" wm 6.1   ...  :ok:   automape odpalam kiedy mi się widzi. na normalnym romie było nienormalnie ...   również na innym romie ani razu mi się nie wyłączył  a noszę go jak zawsze.
OK. Jaką wersje softu kolega ma? WM 3.1 rozumie tylko angielską kolega posiada.

*

Offline jott

  • 39
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 19, 2008, 10:09:11 »
uff!! wreszcie moge napisać - wakacje więc i dostęp do netu mocno utrudniony.
Odebrałem osobiście z serwisu mojego M800 (od bardzo miłej i ładnej dziewczyny z Orikii  :P), naprawa polegała na wymianie płyty głównej i baterii. Od tego czasu sprzęt chodzi bez zastrzeżeń (czyli od 1 sierpnia).  A naprawa trwała długo ponieważ sklep w którym kupiłem etana wysłał go do serwisu dopiero po prawie 2 tygodniach - także lepiej samemu wysyłać do serwisu - oni działają całkiem szybko.
pzdr

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 21, 2008, 22:52:47 »
sor na wakacjach byłem, juz piszę.

ten program nazywa się "inny rom" wm 6.1   ...  :ok:   automape odpalam kiedy mi się widzi. na normalnym romie było nienormalnie ...   również na innym romie ani razu mi się nie wyłączył  a noszę go jak zawsze.
OK. Jaką wersje softu kolega ma? WM 3.1 rozumie tylko angielską kolega posiada.


angielską.  ( odkryłem przynajmniej co miało znaczyć "usługa główna"     po angielsku to jest home service   a w opozycji stoi roaming service ...  teraz to jest jasne bo usługa główna nic mi nie mówiła ... )
http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14590

released 07.06.08:
.......
Download ROM with 5MB PagePool WWE0303_5.2.19588_5PP  ( 303 od Boge )

do tego temat:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=99590.0

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2008, 22:55:11 wysłana przez loos »

Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 27, 2008, 20:40:14 »
Witam witam

zaczne od tego ze mam ten sam problem mysle ze rom od Boge ten problem powoduje albo pagepool na 5mb??
jednak ma jeszcze inne problemy niestety jak ponad pol roku wszystko grało tak tera zaczeło sie sypac zrywa zasieng i to tak niespodziewanie jest 5 kresek czy tam 4 a nagle brak i szuka sieci pozniej 5min jak nie dłuzej i 2 problem to kiedy dam etenka w stan wył ekran czasem on oddaje mi po jakims czasie dzwiek takie klikniecie i zaczyna sygnalizowac lampka na czerwono czy zaowazył ktos z was takie cos na swoim sprzecie ??

pozdro

*

Offline lukaszl

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M800 + Boge ROM 303
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 28, 2008, 08:49:45 »
Może poprostu spróbuj HR?
Eten M800 + Boge ROM 303
Pozdrawiam,
Łukasz

*

Offline lodz81

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ETEN m800
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 28, 2008, 20:25:01 »
Ja mam tak ale u mnie jak piknie to się zapala zielona i jest ok.

Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 29, 2008, 00:47:41 »
witam witam

niestety hr nie dziala probowałem w ciagu dnia potrafi wyłaczyc sie z 5 jak nie wiecej razy denerwuje mnie to niewiem czy to wada tego softa od boge czy cos innego zobaczymy jak posle go do serwisu


pozdro