M800 i pare denerwujących problemów

  • 7 Odpowiedzi
  • 2173 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lukaszl

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M800 + Boge ROM 303
M800 i pare denerwujących problemów
« dnia: Sierpień 23, 2008, 23:49:22 »
Witam, z miesiac temu kupiłem M800. PDA marzenie ale nie moge uporać się z paroma rzeczami które przysparzają o zawrót głowy.
1. Największy problem activesync. Mam go w wersji 4.5. Robi sobie poprostu jaja... czasem się łączy, czasem nie, jeszcze czasem wyswietla ze nie moze znaleźć adresu albo "nie rozpoznano urządzenia USB". Nie mam bladego pojęcia co mu jest.. majstrowałem juz w opcjach na wszelkie sposoby. Włączałem i wyłączałem zaawansowane funkcje itd itp... czasem po resecie pda zabangli, a kiedyindziej uruchomienie xp ponownie pomaga. nie wiem z czym to się wszystko wiąże? Ma ktoś tak?

2. Druga sprawa to internet w komórce przez usb z kompa. Mobilegadu rusza jednakże próba otwarcia stron www zarówno na operze czy IE kończy się błędem. Burzy sie o połączenia... możliwe, że ja cos napaskudziłem w ustawieniach połączen bo usiłowałem coś zdziałać. Wie ktoś jakie ustawienia do komunikacji z PC w dziale "usb to pc" i "połączenia" są poprawne?

3. Samowyłączanie się... tematów jest sporo jednakże nie ma konkretnej odpowiedz czy reklamować czy moze wgrywac nowe firmware. Moje to 266. Oczekuje i prosze o konkretną odpowiedź popartą jakimś argumentem.

4. Radio - wam tez nie działa autowyszukiwanie stacji?

5. Co to za program w ustawienia/zakładka "połączenia" pierwszy u góry? Nie ma on podpisu... po włączeniu możliwe jest wybranie v.110, v.120, v.34, v.32

Mam jeszcze dwa pytania ale odpowiedzi są na forum i choć ich nie czaje narazie sam postaram sie pokombinować;)

Najbardziej sadysfakcjonowało by mnie gdyby jakaś osoba posiadająca m800 zechciała uciąć sobie ze mną pogawędke. Nie ukrywam, że bardzo mi na tym zależy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2008, 09:36:30 wysłana przez lukaszl »
Eten M800 + Boge ROM 303
Pozdrawiam,
Łukasz

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: M800 i pare denerwujących problemów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2008, 11:49:50 »
1) nie jest to wina firewalla? Znam przypadki gdzie tak było, co trzeba zrobić opisałem w FAQ Etena.
2) skoro działa GG a strony nie, to mi to wygląda na problemy z DNS na PDA. Chociaż sam nie bawiłem się jeszcze w taki sposób "dostarczenia" internetu, więc nie napiszę gdzie to sprawdzić.

Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline lukaszl

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M800 + Boge ROM 303
Odp: M800 i pare denerwujących problemów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2008, 12:06:49 »
zapory powyłączane... czasem poprostu dostanie adres a czasem nie. Reset kompa lub PPC za którymś razem pomaga. Jest to dość uporczywe:/
Eten M800 + Boge ROM 303
Pozdrawiam,
Łukasz

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: M800 i pare denerwujących problemów
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2008, 18:32:48 »
zobacz co masz ustawione w (jeśli masz win xp)

panel sterowania / narzędzia administracyjne/ usługi /  i tam masz usługi lokalne i znajdz klient DHCP, tryb uruchamiania powinien być tam automatyczny (jeśli nie to kliknij 2x na nazwie tam i pojawi ci sie okno wyboru i daj automatyczny )

moze pomoże , jak nie to nie wiem. ja nie łączę sie poprzez kompa bo nie mam po co jak na kompie mam neta :P chyba że masz 1 kompa w domu i jest oblegany. 


*

Offline lukaszl

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M800 + Boge ROM 303
Odp: M800 i pare denerwujących problemów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2008, 19:55:46 »
to nawet nie chodzi o neta:/ eten mi sie nie chce połaczyc z activesyncem czesto i to jest problem. Cos nie bangla chyba ze sterownikami usb albo z przydzielaniem adresu.
Dzis instalowałem na nowo XP ale dalej to samo.. trafia mnie juz z tymi windowsami. Jaka szkoda ze nic na linuxa do komunikacji nie wymyslili bo ylko dlatego jeszcze trzymam te okienka na lapku..
Eten M800 + Boge ROM 303
Pozdrawiam,
Łukasz

*

Offline kamell

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M800 Rom 319, micro SD 8GB HC
Odp: M800 i pare denerwujących problemów
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2008, 21:26:29 »
Cytuj
5. Co to za program w ustawienia/zakładka "połączenia" pierwszy u góry? Nie ma on podpisu... po włączeniu możliwe jest wybranie v.110, v.120, v.34, v.32

Błąd softu tak jak na pulpicie "szybkie dzonienie" zamiast "szybkie dzwonienie". W romie 314 już tego błedu nie ma, jest "Typ SCD"

Jeśli chodzi o Activesync to nigdy ale to naprawdę nigdy nie miałem tak żeby się nie połączył. Po USB czy Bluetooth synchronizacja jest IDEALNA ZAWSZE.

Cytuj
4. Radio - wam tez nie działa autowyszukiwanie stacji?
Radio jest słabe. Miałem rom 266 i jak szedłem gubił stację. Teraz mam 314 i niby lepszy driver od radia ale jest tylko troszkę lepiej. W Jaworze autowyszukiwanie stacji mi nie działa ( nic nie znajduje) ale jak jestem we Wrocławiu to szybko łapie 4-6 stacji.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2008, 21:37:54 wysłana przez kamell »
Jarek

*

Offline lukaszl

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M800 + Boge ROM 303
Odp: M800 i pare denerwujących problemów
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2008, 09:02:56 »
Radio jest słabe. Miałem rom 266 i jak szedłem gubił stację. Teraz mam 314 i niby lepszy driver od radia ale jest tylko troszkę lepiej. W Jaworze autowyszukiwanie stacji mi nie działa ( nic nie znajduje) ale jak jestem we Wrocławiu to szybko łapie 4-6 stacji.

A jest sens wgrywać standardowy ROM w wersji 314? Widać jakąś poprawe? Jest wątek na forum ale z tego co czytam to sensu nie ma:)
Eten M800 + Boge ROM 303
Pozdrawiam,
Łukasz

Odp: M800 i pare denerwujących problemów
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2008, 15:40:55 »
3. Sciagnij tylna klapke, w lewym gornym rogu masz taki dzyndzel, to tego dziadostwa wina ze sie wylaczaja te pda, zwin jakis papierek czy cos tak zeby ten przycisk byl caly czas wcisniety, zamknij klapke i zapomnij o wylaczaniu sie etena, od ponad dwoch miesiecy tak mam i ani razu zadnego niekontrolowanego resetu, wczesniej kilka na dzien i to nie wazne z jakim romem.
don't be afraid of darkness, be afraid of what it hides