Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr

  • 44 Odpowiedzi
  • 8321 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 29, 2008, 01:04:29 »
Jeśli już planujesz wysyłać do serwisu, to wgraj oficjalny rom. Dla pewności, żeby nie zarzucili Ci, że korzystasz z innych.

*

Offline lukaszl

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M800 + Boge ROM 303
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 29, 2008, 10:35:40 »
Słuchajcie bo jak czytam to nie jedna osoba już wysyłała M800 do serwisu. W takim razie co oni sami mówią na tą usterke dość powszechną wyglądającą jak wada fabryczna?
Tłumaczą się jakoś z tego? CZy po powrocie etena z serwisu problem był rozwiązany?

Macie może telefon do nich?
Eten M800 + Boge ROM 303
Pozdrawiam,
Łukasz

*

Offline lukaszl

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M800 + Boge ROM 303
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 30, 2008, 16:10:31 »
Niestety musze oddać Etena do serwisu... wyłączył sie przez dwa dni kilkadziesiat razy:(

Tylko teraz problem, mianowicie mam wgrany rom 303 BOGE. Chciałem zainstalować orginalny (EEU_M800_WWE_A42_040_0314) by w serwisie się nie czepiali ale wyskakuje mi ze jakiś tam OS niekompatybilny.
Podejżewam że chodzi pewnie o tą lokalizacje czy język. Tak więc mając teraz angielskąwersje od boge jak spowrotem wrócić na PL.
Macie może rom 266?
Prosze o pomoc bo nie dość ze sprzet za tyle kasy zawodzi to nie chce miec nieprzyjemnosci w serwisie.
Eten M800 + Boge ROM 303
Pozdrawiam,
Łukasz

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 30, 2008, 22:59:14 »
Jeśli Twój eten pochodzi z dystrybucji Unicomu, no to wrzuć rom oficjalny PL (np stąd ftp://ftp.comes.com.pl/eten/M800/).
A skoro jakiś błąd się pojawia to spróbuj ręcznie przy użyciu pliku euus, więcej o tym w FAQ http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=104521.0
W oficjalnym romie po kliknięciu na exe, instalator rozpakuje pliki do katalogu temp, tam znajdziesz odpowiedni plik dat.

*

Offline lukaszl

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M800 + Boge ROM 303
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 01, 2008, 11:12:48 »
Dzwoniłem dziś do Oriki by przed wysłaniem dowiedzieć się co jest tak naprawde przyczyną. Pracownik serwisu zapewnił mnie że nie jest to wina sprzętu, a wskazuje tylko i wyłącznie na firmware. Nie wiem ile w tym prawdy jednakże zaleca zainstalować najnowszy rom 314 którego link daliście mi powyżej.
Sam mówił że nie doszły ich słuchy by coś takiego występowało na większą skale:o
Rzuce mu zaraz link do forum by zobaczyl.

Mi nie zostaje nic innego jak spróbować jeszcze z tym romem. Jak nie pomoże niestety wysyłka do serwisu.
Eten M800 + Boge ROM 303
Pozdrawiam,
Łukasz

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 01, 2008, 12:52:43 »
W przypadku Oriki nie masz co się przejmować, czytałem wypowiedzi innych na forum to w tydzień zrobią i odeślą. W Unicomie każda naprawa minimum trzy tygodnie.
A ja sam go ręcznie "pognieciesz" na obudowie w miejscu tego czujnika to też wyłącza się?

*

Offline lukaszl

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M800 + Boge ROM 303
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 01, 2008, 14:09:10 »
Juz tak sprawdzałem. Włożyłem papierek w ten przycisk pod obudową i docisnąłem baterie. Jednak wyłączał się tak czy siak.
Bawiłem sie z programami ale też bez skutku. Ostatni tydzień wyłączał się po kilkanaście razy dziennie. Wgrałem rano rom polecany przez serwis i narazie ani razu nie jęknął. Dodatkowo gość od którego mam PDA poinformował mnie telefonicznie że także na początku miał z tym problem. Zalecili mu w serwisie sformatować karte pamięci?! i od tego czasu miał spokój. Nie wiem ile w tym prawdy ale uczyniłem to rano wraz ze zmianą softu.
Jeśli się wyłączy choć raz leci do Oriki jeśli nie może wkońcu jest nadzieja na niezawodność naszego Etena
Eten M800 + Boge ROM 303
Pozdrawiam,
Łukasz

*

Offline Barabas

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ETEN M800 Rom 316 karta 16GB
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 01, 2008, 17:36:28 »
Panowie kupiłem swojego wymarzonego PDA M800 w marcu i miałem kłopoty do lipca ciągłe wyłączanie się nawet po kilka razy dziennie, radio dziwnie się zachowywało, bateria niby naładowana raptem była bliska zeru gdy PDA sobie np odpoczywał. Znalazłem za waszym pośrednictwem oryginalny  ROM 314 wgrałem z drżeniem serca by coś nie "spieprzyć" wgrywało się na windowsie xp z sp3 około 5 minut aż pokazał się upragniony END. PDA włączył się bardzo rzadko ale wpadłem na pomysł aby włożyć małą żółtą karteczkę ( ten najmniejszy format do notatek jaki można kupić) złożoną tak aby powstały 4 listki położyłem na baterię i zamknąłem obudowę. Do chwili obecnej ani razu się sam nie wyłączył pozostałe głupie problemy zniknęły. PDA chodzi według mnie super szybko, niemam problemów gdy korzystam z Automapy i ktoś dzwoni a takie były na Romie 266, nie mogłem wysyłać MMS, a teraz niemam żadnych problemów nie mówiąc że ta bateria naładowana starcza gdy tylko korzystam z telefonu na cały dzień a wykonuje tych połączeń około15 i po jakieś 5 minut każda oczywiście mówię średnio na rozmowę. Korzystam z Karty SD KINGSTON 8GB. W samochodzie korzystam z oryginalnego uchwytu i ładowarki. Jak jakieś jeszcze pytania to chętnie odpowiem.

*

Offline lukaszl

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M800 + Boge ROM 303
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 01, 2008, 17:53:58 »
Ja mam tylko nadzieje ze ten rom 314 faktycznie jest zbawczy;)
Narazie ponad pół dnia się nie wyłączył, a to cód:)
Eten M800 + Boge ROM 303
Pozdrawiam,
Łukasz

*

Offline jott

  • 39
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 03, 2008, 09:19:04 »
Tak jak już pisałem - u mnie serwis Orika wymienił baterie i płytę główną - i M800 przestał się wyłączać. Co ciekawe nie wgrali softu 314 ale 266 i działał - testowałem 2 tygodnie. także wygląda na to, jednak jest również problem sprzętowy a nie tylko sam soft.

*

Offline lukaszl

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M800 + Boge ROM 303
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:02:18 »
no popatrz... a mi mówili takie rzeczy. No nic, ważnie że działa;)
Eten M800 + Boge ROM 303
Pozdrawiam,
Łukasz

Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 04, 2008, 18:33:24 »
witam ludziska

a ja spróbuje wysłać do unocomu etena i zobaczymy jestem cierpliwy a oni maja 21 dni roboczych tylko zostaje wgrać oryginalny sofcik


tak na marginesie zauważyłem za jeśli wgra się softa na nowo spokój jest około 3 tyg z wyłączaniem a po tym czasie zaczyna wszystko świrować i tak na okrągło


pozdro

*

Offline lukaszl

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M800 + Boge ROM 303
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 04, 2008, 21:44:02 »
Narazie jestem w fazie testów ale chyba kolega na samym początku mówił prawde z tym przyciskiem na klapce. Wepchałem tam papierek by lepiej dociskało przycisk bo po zmianie softu przedwczoraj znowu zaczął się wyłączać. Pomiętosiłem klapke i zaczęło się to powtarzać więc wyrok dla mnie był oczywisty... trzeba poczekac z miesiąc by udowodnić teze ale zachęcam do spróbowania.
Jak mówie u mnie narazie spokój.
Eten M800 + Boge ROM 303
Pozdrawiam,
Łukasz

*

Offline lukaszl

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M800 + Boge ROM 303
Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 11, 2008, 23:35:16 »
Minęły 2 tyg zainstalowałem spowrotem boge rom a telefon od tego czasu ani razu się nie wyłączył zaciął itp...

Raczej jestem pewny że była to wina tego przycisku.
Eten M800 + Boge ROM 303
Pozdrawiam,
Łukasz

Odp: Samo wyłączanie sie wwwwwwwrrrrrrrrrrr
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 12, 2008, 18:02:02 »
Odebrałem etena z serwisu i aż dziwnie się czuję - nie wyłącza sie - już trzeci dzień !!!
Wymieniona płyta główna.