Padnięte złącze mini USB w M810- serwis

  • 5 Odpowiedzi
  • 3634 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tamara

  • *
  • 58
  • Sprzęt: Glofiish M810 4GB-padł/ OMNIA II/Garmin Asus M10
Padnięte złącze mini USB w M810- serwis
« dnia: Lipiec 11, 2010, 13:28:16 »
Witam jak w temacie, padło mi złącze mini USB nie ładuje i nie mam komunikacji z kompem po złączu, czy jest jeszcze w Polsce serwis etenów jak tak to gdzie?I jaki jest typ tego złącza A czy B, męski? Może można gdzieś to kupić i przelutować  w serwisie które ma lutownice do smd ? Proszę o szybkie info bo jest mi potrzebna navi a tu klapa na wakacje, a niedługo wyjeżdzam

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Padnięte złącze mini USB w M810- serwis
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2010, 13:47:48 »
Z tego co się orientuję, to złącza USB typu A, to złącza duże. Złącza typu B to złącza małe więc ciebie interesuje złącze typu B.
Powinni ci bez problemu przelutować takie złącze w każdym szanującym się komisie telefonicznym (w takim, który również naprawia telefony a nie tylko nimi handluje).

Sprawdź jeszcze w trybie serwisowym (przy uruchamianiu Etena przytrzymaj przycisk kamery)
zobacz czy jest tam test USB i go przejdź jeśli jest (bo nie bardzo kojarzę a nie mam chwilowo swojego Etena)

Możesz jeszcze sprawdzić kabel USB czy ładowarkę, może to nie jest wina złącza w urządzeniu.
To chyba pierwszy przypadek o jakim słyszę żeby były kłopoty z tym złączem w Etenach, chociaż możliwe.
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline tamara

  • *
  • 58
  • Sprzęt: Glofiish M810 4GB-padł/ OMNIA II/Garmin Asus M10
Odp: Padnięte złącze mini USB w M810- serwis
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2010, 15:35:59 »
Witam, dzieki za informację, z złączem jest tak, że jak rusze delikatnie kablem od łądowarki sieciowej w prawo lub lewo to zaskoczy i zaczyna ładować ale muszę znaleść to właściwe położenie, przekładając etena do ładowarki samochodowej nawet nie drgnie ładowanie, jak wezmę kabel do komunikacji to też jak znajdę właściwe położenie to komunikacja z kompem jest też ale muszę trzymać we właściwym miejscu. Także myślę że to gniazdo. Nie znam tego sposobu z testem usb, spróbuję to tylko jutro bo oddałem go do kolegi żeby poszukał mi tego złącza. Ale może faktycznie kolego "Kielich" sprawdziłbyś mi czy jest ten test i czy przechodzi go urządzenie będę wdzięczny. Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co z tym zrobić?

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Padnięte złącze mini USB w M810- serwis
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2010, 19:07:03 »
Tryb serwisowy:

B&E Info
UART Port Test
UART0 & USB ID


U mnie w X800 jest:
<PROCESSING>
</PROCESSING>

<RESOULT><ITEM_NAME>DEVICE_
ER</ITEM_NAME><TEST>FAIL</
><INFO>Code:3
Uart0&USB ID pin are bad.
</INFO></RESULT>

I okazało się, że też mam coś nie tak.
Ale moje USB działa bez zarzutu.
W twoim przypadku to na pewno wina złącza więc czym prędzej do jakiegoś komisu i niech go podlutują.
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline tamara

  • *
  • 58
  • Sprzęt: Glofiish M810 4GB-padł/ OMNIA II/Garmin Asus M10
Odp: Padnięte złącze mini USB w M810- serwis
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2010, 20:14:56 »
Dziękuję, jak zrobię to się odezwę co było i tryb serwisowy też spradzę.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Padnięte złącze mini USB w M810- serwis
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2010, 22:31:57 »
Mi się wydaje, że jest to złącze Micro B.
W serwisie Orika zrobią Ci to bez najmniejszego problemu, bo serwisują również etena. Ale cena.. Więc lepiej poszukaj jakiegoś mniejszego serwisu.