Nowy rom bez straty danych?

  • 3 Odpowiedzi
  • 843 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ninik

  • **
  • 113
    • http://www.dominik.chmaj.net
Nowy rom bez straty danych?
« dnia: Październik 07, 2008, 02:45:17 »
Hello

Kilka pytań z serii nowe romy :)

Jak mi palm wróci z naprawy (dzięki Łukasz) chcę zrobić kilka zmian w romie. Po pierwsze wgrać taki, który ma informacje o właścicielu - zarówno w owner jak i w screenach startowych. Przy okazji może też wgrać nowszą wersję z eten users. Coś mi przemknęło o programach do backupowania - czy coś mi w elegancki sposób ściągnie backup i potem nałoży na nową wersję?

Czy ktoś z was piekł takiego roma z danymi osobistymi?

Pytania dodatkowe:
1. czym zarządzacie programami (skrótami) w win mobile? chciałbym to poprzestawiać sobie, chciałbym też dodać kilka skrótów np do qmaila, który niestety nie miał paczki do instalacji
2. gdzie znajdę ciekawe pluginy do today, ale co ważne - takie pod vga, a nie pod qvga (denerwują mnie tylko)
3. poszukuję odpowiedników programów z POS jak megacalc i megaclock (nic nie znalazłem dobrego)
4. czy jest jakiś sposób by notatki odręczne nie zmieniały wielkości przy wyborze dorysowywania do nich (raz jest duże, raz małe)
5. jakiś porządny działający wskaźnik naładowania akumulatorów do paska? Nie chcę za wiele, naprawdę - wystarczy mi ile%, ewentualnie po rozwinięciu żeby pokazywał jak podświetlenie itd i pozwalał to zmienić. Wszystkie ktore widziałem działały mi na nerwy :(
6. czy można sprawdzić co mi łączyło się z internetem? coś uparcie wywołuje mi sesje z umtsem i gryzie po kilka kilo. dane mnie nie bolą, ale czas życia na akku owszem. Wiem o tym programie stop GPRS czy jakoś tak, ale wolałbym pogrzebać w programach które mam i im poustawiać odpowiednio :)

*

Offline zen

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BA, M800 + own ROM, G1 + own ROM, SGS
Odp: Nowy rom bez straty danych?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2008, 14:23:56 »
Hello

Jak mi palm wróci z naprawy (dzięki Łukasz) chcę zrobić kilka zmian w romie. Po pierwsze wgrać taki, który ma informacje o właścicielu - zarówno w owner jak i w screenach startowych.

Nie spotkałem się z ROMem, który nie pozwalałby ustawić info o właścicielu. Jeśli chodzi o własne napisy przy starcie, to bierzesz obojętnie jaki ROM i zmieniasz go ROM Configuratorem http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14946&st=0&p=92071&#entry92071

Cytuj
Przy okazji może też wgrać nowszą wersję z eten users. Coś mi przemknęło o programach do backupowania - czy coś mi w elegancki sposób ściągnie backup i potem nałoży na nową wersję?

Polecam SpriteBackup

Cytuj
Czy ktoś z was piekł takiego roma z danymi osobistymi?
Nic nie trzeba gotować, tak jak pisałem powyżej.


Cytuj
Pytania dodatkowe:
1. czym zarządzacie programami (skrótami) w win mobile? chciałbym to poprzestawiać sobie, chciałbym też dodać kilka skrótów np do qmaila, który niestety nie miał paczki do instalacji
TotalCommander

Cytuj
6. czy można sprawdzić co mi łączyło się z internetem? coś uparcie wywołuje mi sesje z umtsem i gryzie po kilka kilo. dane mnie nie bolą, ale czas życia na akku owszem. Wiem o tym programie stop GPRS czy jakoś tak, ale wolałbym pogrzebać w programach które mam i im poustawiać odpowiednio :)

Ciężko będzie, ale stawiałbym na Satelite Data Update.

pz

*

Offline ninik

  • **
  • 113
    • http://www.dominik.chmaj.net
Odp: Nowy rom bez straty danych?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2008, 04:00:37 »
Dzięki za odpowiedzi :)
Odkryłem o co chodzi z tymi skrótami, to po prostu pliki :) poszło łatwo w tym co dają farycznie,
do czego jest ten satellite data update?

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Nowy rom bez straty danych?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2008, 09:00:10 »
Do aktualizacji informacji o ustawieniach satelit GPSu, dzięki czemu szybciej łapie fixa.