M810 - Czy warto kupic ?

  • 10 Odpowiedzi
  • 2039 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

M810 - Czy warto kupic ?
« dnia: Marzec 13, 2009, 20:03:54 »
Witam :)
Czy warto kupic model M810, będę korzystał z internetu, tel, filmy divX, xVid w wysokiej rozdzielczości :) Czy ten sprzęcik do tych celów się nadaje ?

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: M810 - Czy warto kupic ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2009, 20:27:10 »
Witam :)
 divX, xVid w wysokiej rozdzielczości

A do tego to w ogóle któryś PDA się nadaje?
Chociaż zależy co rozumiesz pod pojęciem wysoka rozdzielczość? Jeśli rozmiaru DVD, to nie ma szans na płynne odtwarzanie (do takiego czegoś to np Dell Axim x50v). Natomiast nie widzę sensu aby film miał większą rozdzielczość niż 320x240, bo takiej rozdzielczości jest ekran, więc każdy film powyżej tej rozdzielczości będzie już uśredniany do rozmiaru QVGA. A dla filmów w rozdzielczości QVGA to nie widzę przeszkód.

Odp: M810 - Czy warto kupic ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2009, 20:32:07 »
Chodziło mi o rozdzielczosc 640 X 480 czy takie filmy będą płynnie chodzic, bo nie chce filmów konwertowac do niższej rozdzielczości :/

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: M810 - Czy warto kupic ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2009, 21:57:35 »
Czy warto kupic model M810, będę korzystał z internetu, tel, filmy divX, xVid w wysokiej rozdzielczości :) Czy ten sprzęcik do tych celów się nadaje ?
Ja mam M700 i chętnie bym zamienił na M800 bo moim zdaniem ta dobry wybór.

Chodziło mi o rozdzielczosc 640 X 480 czy takie filmy będą płynnie chodzic, bo nie chce filmów konwertowac do niższej rozdzielczości :/ 
Chwilka, chwilka.
M800 ma 640 X 480
A M810 o którego pytasz chyba 320 X 240,ale może o tej godzinie coś mi się już pomieszało.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

Odp: M810 - Czy warto kupic ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2009, 16:57:45 »
M800 ma ekran 640x480, natomiast M810 320x240. W całym tym zamieszaniu z rozdzielczością należy zauważyć, że żadne eteny nie posiadają odrębnej grafiki i wszystko co widać na ekranie musi wygenerować główny i jedyny procek. M800 i M810 mają dokładnie takie same parametry procka i pamięci. Mają podobny ROM. Wniosek taki, że płynniej chodzi M810 i przy tak nie wielkim ekranie nie opłaca się inwestować w rozdzielczość 640x480. Dopiero ekran 3,5" lub więcej daje odczuć różnicę w rozdzielczości. Można to zauważyć mając w ręku np. Mio P560 (320x240) i wspomnianego Dell-a (640x480 z osobną grafiką). Mam osobiście M700 i M810. Mogłem jednak kupić M800 ale świadomiego nie wybrałem ze względu na brak widocznej różnicy. Filmy w różnych formatach i nie konwertowane dość płynnie chodzą na M810. 

*

Offline .: dabek :.

  • **
  • 194
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2
Odp: M810 - Czy warto kupic ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2009, 01:12:50 »
przy tak nie wielkim ekranie nie opłaca się inwestować w rozdzielczość 640x480. Dopiero ekran 3,5" lub więcej daje odczuć różnicę w rozdzielczości.

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Wcześniej miałem sprzęt QVGA 2.8" a teraz VGA 2.8" i różnica jest widoczna gołym okiem. Np. zdjęcia są o wiele wyraźniejsze, strony internetowe czytelniejsze itp. Generalnie obraz żyleta. Jeśli nie było by widocznej różnicy raczej żaden producent by nie wkładał VGA do 2.8" urządzeń, nie sądzisz? Jeśli sam masz M700 i M810 to za bardzo nie masz porównania bo oba to QVGA. Jeśli miałbym mówić o wadach VGA to raczej powiedziałbym o kompatybilności oprogramowania. Wiele rzeczy jest robionych pod QVGA i na ekranie VGA nie wyświetla się poprawnie (w sensie rozmiaru). VGA obciąża też nieco procesor ale dla tej jakości obrazu można to przeżyć.

Odp: M810 - Czy warto kupic ?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2009, 21:04:08 »
Możemy się nie zgadzać na wiele sposobów. Są natomiast badania naukowe i opracowania na temat ludzkiego wzroku. Pisząc "zdjęcia są o wiele wyraźniejsze, strony internetowe czytelniejsze itp. Generalnie obraz żyleta" na czym opierałeś swoje spostrzeżenia ? Czy miałeś do porównania taki (dokładnie) sam wyświetlacz o identycznym kontraście, podświetlaniu, użytych materiałach do produkcji ? Oko ludzkie do wyraźnego i poprawnego oglądania potrzebuje rozdzielczości 72 piksele/cal. Daje to nam rozdzielczość przy przekątnej ekranu 2,8" dokładnie 164/128 pikseli. Mątując ekranik w tak małej wielkości i rozdzielczości 320/240 pikseli producenci z nawiązką spełniają wymagania ludzkiego oka. Jak będziesz cierpliwy to w necie znajdziesz sporo informacji o temacie ludzkiego oka i jego parametrach. Jeśli nadal twierdzisz, że nie mam racji to pozwolę zauważyć iż idąc do zakładu fotograficznego i wywołując fotografię nawet z dobrej cyfrówki otrzymujesz fotki na papierze w rozdzielczości 72 piksele na cal. Dodatkowo jak pisałem we wcześniejszym poście mam M700 i M810. Oba o tej samej rozdzielczości  320/240 pikseli. Jest jednak między nimi wielka różnica w kontraście na plus dla M810. Oglądałem też kilka innych PDA (HTC, ETEN, MIO) z rozdzielczościami 640/480 dla ekranu 2,8" i stwierdzam, że jest to tylko chwyt marketingowy, a nie uzasadnienie dla takiego zastosowania.

*

Offline .: dabek :.

  • **
  • 194
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2
Odp: M810 - Czy warto kupic ?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2009, 16:43:14 »
Oczywisce kazdy ma prawo do swojego zdania ale powiedz jak to jest, ze Ci co maja VGA (nawet w 2.8") zazwyczaj sobie bardzo chwala jakosc obrazu a Ci co maja QVGA, nie wiedziec czemu, najezdzaja na VGA. Piszesz o wlasciowosciach ludzkiego oka a ja pisze o praktyce, w ktorej po prostu widze roznice i tyle. Do tego porownanie i zrownanie drukow zdjec i rozdzielczosci ekranow nie jest do konca trafione. Sa to dwie calkowicie odmienne formy. Reasumujac ani Ty nie przekonasz mnie, ani pewnie ja Ciebie.

Odp: M810 - Czy warto kupic ?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2009, 23:57:26 »
Każdy ma prawo wyboru. Producenci jednak to prawo naginają przekonując do żeczy całkiem zbędnej w celu wymuszenia wyższej ceny. wszyscy chcą żyć, a producenci najbardziej. Oni to wmawiają, że wszystko co zdefiniowano większą liczbą jest lepsze. Więcej koni pod maską, więcej pikseli w wyświetlaczu, więcej pikseli w matrycy aparatu. Wszystko to bzdury i brednie. Dowodów na to, że nie jest do końca to pradą mam wiele. Z racji takiej, że lubię pobawić się aparatem to dobija mnie każda reklama jakiegoś kompaktu z reklamą matrycy wyrażaną w dziesiątkach megapikseli. Mam profesjonalny aparat, który można kupić tylko na zamówienie. NIe było ich nigdy w sklepach foto. Ma matrycę 6 megapikseli. jak mówi reklama przeciętnego kompaktu- to mój prof. jest złomem  :grin:
Oczywiście nie neguję twojego upodobania i zakupu. Ja miałem prawo wyboru jak i ty. Ty wybrałeś inny i ja inny. To się liczy, że mamy inne zdanie. Ubarwiamy swoimi wypowiedziami forum i dajemy do myślenia innym. :ok:

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: M810 - Czy warto kupic ?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2009, 00:41:51 »
Mam profesjonalny aparat, który można kupić tylko na zamówienie.

Sądząc po tej wypowiedzi zakładam, że podstawową wiedzę z zakresu obrazu masz. Ja co prawda posiadam zwykłą lustrzankę cyfrową sprzed kilku lat, która również ma 6MPx, no ale nie o tym tu mowa.

Wspominałeś o zdolności optycznej oka ludzkiego i te magiczne 72pixele/cal. Idąc tropem dużych ekranów, typowy laptop 15,4 ma rozdzielczość matrycy 1280x800, co powiesz na to, ze ja tyle mam w netbooku o przekątnej ekranu 8,9 cala? A w laptopie 15,4 mam 1680x1050. Jestem masochistą? Nie po prostu lubię dużą rozdzielczość, bo można zmieścić na tym dużo więcej danych i przede wszystkim generowany obraz jest ostrzejszy (jako fotograf o ostrości trochę powinieneś wiedzieć). Co rozumiem przez ostrość, odpowiedz sobie sam czy czcionka o wysokości 3mm na ekranie 2,8 będzie ostrzejsza (wyraźniejsza) gdy będzie składała się z 10 pikseli, czy gdy będzie z 4 pikseli? Także w tym wypadku nie zgodzę się z Tobą, że ekran VGA w PDA to to samo co 15MPx w kompakcie. W PDA to nie jest chwyt marketingowy ale jak sam napisałeś jedni tego potrzebują inni nie.

*

Offline Morfeusz

  • ***
  • 265
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dużo różnych i będzie jeszcze więcej...
Odp: M810 - Czy warto kupic ?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2009, 23:26:49 »
Powrócę do tematu bo widzę że wszyscy od niego odeszli...
Na tą chwilę ETEN M810 kosztuje 899 zł (http://www.allegro.pl/item645238958_eten_glofiish_m810_pl_nowy_gwarancja_fv_wroclaw.html)
To raczej nie jest strasznie dużo za sprzęt z klawiaturą QWERTY i GPS.
Moje pytanie tylko czy warto?
=============================================
i tu zaczynają się moje pytania do posiadacza/posiadaczy w/w sprzętu:
Dużo wolnego RAM-u zostaje na oryginalnym Rom-ie PL i czy ma tendencję do wyciekania?
Czy klawiatura jest wygodna i dobrze się na niej piszę (szybko)?
Sprzęt nie muli się? Czy są opóźnienie przy odebraniu rozmowy?
Czy ogólnie jesteście zadowoleni?
=============================================
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie informacje
iPhone 3GS (16GB) + Blackberry 8900 + Nokia N900 + Motorola Milestone + Kilkanaście innych leżących na biurku...