M800, WM6.5 by Kielich, problem z odbieraniem SMS w Play

  • 0 Odpowiedzi
  • 3854 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

M800, WM6.5 by Kielich, problem z odbieraniem SMS w Play
« dnia: Styczeń 03, 2011, 21:55:53 »
Ostatnio zaskoczyła mnie cisza w moim M800 związana z brakiem głupich SMSów. Jak się potem zorientowałem SMSy nie docierały do mnie, tak jakbym miał cały czas wyłączony telefon(wysłane z telefonu miały raport niedostarczonych). Ciekawe jest, że dotyczy to tylko PLAY (wkładałem SIM z Ery i SMSy przychodzą normalnie). Co do wysyłania - nie ma z tym problemów idą od razu. Próby robiłem przy logowaniu się do Play i do Plusa przez krajowy rooming - efekt jest ten sam. Z telefonu można dzwonić normalnie - działa jak najbardziej poprawnie.

Zastanawiam się jak podejść do tego tematu - może powinienem zmienić SIM (w sumie nie jest stary ma 1,5roku).
Dodam, że po włożeniu SIMu z Play do modemu GSM - na kompa dochodzą wszystkie SMSy...

Jeśli macie jakieś propozycje - piszcie...

Pozdrowienia Paweł.




Widzę, że tematu nikt nie ugryzł - w sumie ja też nie, ale wczoraj ku mojemu zaskoczeniu przyszło do mnie kilka SMSów, potem znów wszystko zamilkło...
Pozdrawiam!

Połączone: [time]Luty 09, 2011, 14:49:31[/time]
Witam!

Na wstępie przepraszam, że piszę post pod postem.

Ostatnio zacząłem się bawić na zasadzie włącz/wyłącz telefon i wiadomości no i ku mojemu zaskoczeniu przy którejś z serii przyszły do mnie raporty. Od tego czasu nie zaczepiałem nic w urządzeniu i SMSy przychodzą mi normalnie już 2gi dzień. Czasami nie rozumiem czemu tak się dzieje, ale ok - ważne że zaczęło działać  :D

Pozdrawiam wszystkich czytających

PAWEŁ.


04.03.2011

Witam.
Udało mi się w końcu zrozumieć tę niezwykle skomplikowaną zależność, mianowicie:
Gdy przełączę się na tryb samolotowy, potem włączę telefon a następnie transmisję danych, to SMSy nie przychodzą, wysyłać mogę normalnie.
Gdy przełączę się na tryb samolotowy, potem włączę transmisję danych i dostanę komunikat, czy włączyć telefon, to po potwierdzeniu włącza się telefon i po chwili nawał SMSów :)

Nie wiem czemu tak to działa, ale ok - temat mogę uznać za zamknięty.

Pozdrawiam wszystkich czytających!
P@WEŁ.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 09:36:16 wysłana przez grzybeq »