M800 - Problem z softem i siecią 3G

  • 3 Odpowiedzi
  • 1920 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

M800 - Problem z softem i siecią 3G
« dnia: Wrzesień 26, 2009, 17:49:43 »
Witam serdecznie :)

Na wstępie proszę mnie nie "bić" za ewentualne bzdury, które mogę napisać (jak i za pytania, na które odpowiedzi mogą być "powszechnie" znane - lecz mi jeszcze nie :()

Od niedawna jestem posiadaczem palmtopa/telefonu Eten Glofiish M800. Na razie nie mam powodu do narzekań poza dwoma kwestiami/bolączkami:

Mój palmtop za żadne chiny ludowe nie przyjmuje oryginalnego firmware pobranych ze stron:
ftp://ftp.comes.com.pl/eten/M800/ i http://www.glofiish.com/download.asp?lang=3 (kategoria "EEU type"; język "WWE") ; po prostu na wyświetlaczu widać "Os Image is NOT compatible (...)" - tekst jest niepełny.
Próbowałem metody upgrade'u spod Visty kablem + oryginalne oprogramowanie, które się samoczynnie uruchamia, jak i przez kopiowanie pliku na kartę (...)
Jedyny sposób jaki zadziałał, odnalazłem w Google i polega na edycji bajtów w ROMie: http://www.etenblog.com/2008/03/11/unbrick-your-eten-glofiish/ ; jednak po tej operacji jakikolwiek soft bym nie wrzucił - zawsze startuje z krzaczkami u góry (początkowy screen) zamiast normalnymi znakami opisujący soft/region (blokada regionalna CID?) po czym WM ładuje się normalnie i wszystko działa bez zarzutu (jak do tej pory) Przed manipulacją firmware na wyświetlaczu widziałem "A42 WWE 040 0314" i soft w wersji 314...
Jak temu mogę zaradzić? Zależy mi na oryginalnym sofcie, by potem nie było utraty gwarancji...
Wpadłem na pomysł, by w firmware wpisać kod regionalny CID, ale jakoś google nic nie śpiewa o nich (A może źle szukam?)
Patrzyłem w trybie serwisowym za czymś, co pomogłoby mi określić kod regionalny, lecz nic takiego nie widziałem, poza tymi śmiesznymi znaczkami (podobnymi jak przy starcie urządzenia)

Druga bolączka, to zjeżdżające połączenie z 3.5G/3G do EDGE/GPRS pomimo, iż poprzednio Nokia N82 nie miała problemu tego typu. Zauważyłem opcję umożliwiającą przełączanie UMTS/GSM/AUTO - Na UMTS sygnał zawsze wykazuje 3-4 kreski, więc nie rozumiem dlaczego po przełączeniu na AUTO ignoruje transmisję UMTS?
Testowałem z siecią Heyah i Orange - zawsze tak samo...

I ostatnie głupie pytanie :P Jak wyłączać bezpiecznie palmtop? :D

Pozdrawiam wszystkich
Sebastian.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2009, 17:54:03 wysłana przez Golabek »

Odp: M800 - Problem z softem i siecią 3G
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2009, 02:29:38 »
Dobra, z trudem złożyłem maszynę do Wingrozy XP :D zainstalowałem ActiveSync, dobrałem z sieci zhackowany EUUs.exe, dołożyłem soft ze stronki ftp://ftp.comes.com.pl/eten/M800/ (wpierw instalowałem najstarszy)
Po operacji pojawiły się normalne napisy na boot screenie :) Trzymałem guzik nagrywania i wybrałem opcję resetu do ustawień fabrycznych. Oczywiście po pierwszej instalacji wrzuciłem kartę SD, uruchomiłem softwareowy bootloader i zainstalowałem najnowszy soft z w/w serwisu FTP.

Jedną kwestię rozwiązałem sam.
Jednak pozostaje jeszcze GSM... Ma ktoś pomysły dlaczego automatycznie zrzuca z 3G na EDGE mimo, iż zasięg jest dobry?

Pozdrawiam,
Sebastian.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: M800 - Problem z softem i siecią 3G
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2009, 20:56:01 »
Wyłączyć to tak nie bardzo. WM nie ma takiej funkcji. Więc skuteczny sposób to wyjęcie baterii, ale na forum był mały pliczek, który pozwalał na uzyskanie tego samego efektu.
Co do trybu Auto, to moim zdaniem on jest na prawdę kiepski. W każdym miejscu tak jest? Bo być może eten uznaje, że 3g jednak jest za słaby i dlatego wybiera edge bo ma mocniejszy sygnał.

Odp: M800 - Problem z softem i siecią 3G
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2009, 17:57:02 »
Przeszedłem się po okolicy - raz z kartą Orange, a drugi z Heyah. Zawsze Eten pokazuje tak samo :O
Dopiero ręczne wybranie 3G pozwala na w miarę szybkie korzystanie z neta. Co najdziwniejsze, z rozmowami i SMSami nie ma problemów.
Nadajniki znajdują się w okolicy ~1km ode mnie.

Jakieś inne pomysły?

Pozdrawiam,
Sebastian.