Krótki czas pracy baterii

  • 6 Odpowiedzi
  • 2450 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Krótki czas pracy baterii
« dnia: Czerwiec 12, 2010, 10:59:24 »
Witam,
kupiłem półrocznego Etena m800 i strasznie zawiodła mnie żywotność baterii. To jakaś masakra, telefon naładowałem wieczorem i po południu już jest martwy. Jeśli przeglądam internet przez wi-fi to starczy 10 minut aby stracić 5% baterii. Czy to normalne ? Może to wina jakiegoś oprogramowania? Zmienił bym windowsa na jakiś ugotowany, ale na wypadek jak bym musiał go reklamować wolę poczekać.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Krótki czas pracy baterii
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2010, 12:40:08 »
Możliwe, że bateria jest już bardzo zużyta. Wtedy takie objawy będą normalne.
Przy sprawnej baterii na wifi powinien wytrzymać około 5 godzin (od 100% do 0%). Wifi, GPS, GSM a nawet BT są najbardziej prądożerne.
Napisz jeszcze w jaki sposób go ładujesz? Czy napewno przez oryginalną ładowarkę sieciową?

Odp: Krótki czas pracy baterii
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2010, 12:50:23 »
Ładowarkę otrzymałem wraz z kompletem. Ponoć oryginalna ale kto wie. Na ładowarce mam "switching power suply" i dalej jakieś chińskie znaczki prąd jaki daje to 5v i 1A . Ładuję go do czasu aż dioda sygnalizująca na telefonie zrobi się zielona.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Krótki czas pracy baterii
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2010, 11:37:53 »
Na mojej też tak jest napisane, więc masz oryginalną.
Możliwe, że to kwestia romu, różne cuda mogą się dziać przez to. Ale jeśli nie, to pozostaje wina zużytej baterii. To normalne zjawisko. Na allegro znajdziesz bez problemu baterię.

Odp: Krótki czas pracy baterii
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2010, 14:32:01 »
Dzięki za pomoc. Zmieniłem rom, może pomoże. Telefon jest na gwarancji wiec jeśli to wina baterii jest szansa na naprawę gwarancyjną ?

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Krótki czas pracy baterii
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2010, 18:01:46 »
Nie wiem kto jest Twoim gwarantem, ale jeśli to Unicom to na baterię jest gwarancja 6 miesięcy (przynajmniej tak na mojej jest). Więc sprawdź jaki jest na to czas.
Druga sprawa, nawet jak wyślesz to oni mogą uznać, że to z Twojej winy (niewłaściwe użytkowanie). I zostaniesz obciążony kosztami przesyłek oraz przyjęcia do serwisu. Ale możliwe też, że jest problem w samym etenie i jakiś element pobiera więcej niż powinien. Wtedy najlepiej by bylo gdybyś sprawdził na innej baterii.

Odp: Krótki czas pracy baterii
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2010, 20:56:26 »
Dzięki za wsparcie, jak na razie zostanę przy tej baterii gdyż wytrzymuje czas kiedy przebywam po za domem bez ładowarki, zanim wyjadę na wakacje rozejrzę się za baterią, a jeśli i na tej będzie źle wyślę do serwisu. Na ebay można kupić baterię za 8$ a na allegro za 60zł. Te chińskie są słabej jakości ? Nie wybuchają w kieszeni?  :E