kolejny problem z "a wireless radio must be attached" w m810

  • 6 Odpowiedzi
  • 1049 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kolejny problem z "a wireless radio must be attached" w m810
« dnia: Lipiec 21, 2009, 16:56:25 »
Po przeszukaniu kilku/dziesięciu tematów na temat problemów z modułem GSM i wypróbowaniu wszystkich metod - tj reset, hard reset, wyjęcie baterii na 15 h stwierdziłem że pora oddać tel do serwisu. I tu pojawia się problem - do tej pory miałem wgrany rom 6.1 EN z magic bytem co skutkowało krzakami przy loadingu. Postanowiłem więce wgrać oryginalnego ROMA pl 300 i tu pojawia się problem - zarówno przy użyciu standardowego upgreadu roma jak i użyciu metody s kartą SD pojawia się komunikat o złej wersji OSu. Dodam jeszcze że ściągnąłem ROMa zlinkowanego w topicu http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=121755.30
Po przeprowadzeniu magic byta na polskim romie wgrał się on bez problemu ale znów mam krzaki...

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: kolejny problem z "a wireless radio must be attached" w m810
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2009, 16:53:57 »
Jeśli chcesz się pozbyć tych krzaków, to zsynchronizuj PDA przez ASynch i użyj do tego celu pliku EEUs,
a zrobisz to tak:
przekopiuj ten plik i plik temp.dat do swojego katalogu temp w komputerze i uruchom EEUs
Jeśli chcesz wgrać orginalny rom, to poprostu odpal exe-ka z romem i jak pojawi się okienko po którym resetuje się pda, to go nie uruchamiaj i nie zamykaj będziesz miał wtedy w katalogu temp plik z romem (czyli temp.dat) i wtedy uruchom plik EEUs i zrobione.

jeśli nie widzisz swojego katalogu temp, otwórz jakiś folder, kliknij na górnym pasku zakładkę Narzędzia/Opcje Folderów/Widok i zaznacz pokaż ukryte pliki i foldery
Katalogu temp szykaj w
C:\Documents and Settings\*********\Local Settings\Temp
lub po polsku:ustawienia lokalne
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: kolejny problem z "a wireless radio must be attached" w m810
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2009, 19:24:32 »
Hm dzięki za odpoweidź - wszystkie wyżej wymienione kroki są mi dobrze znane. Próbowałem z Euus tylko że wywalał mi że błędny rom czy coś w tym stylu (dokładnie nie pamiętam). Może dlatego że Euss.exe ściągałem z eten-users z topica z x800 więc może jest niekompatybilny?

Spróbowałem jeszcze raz - Euus dochodzi do momentu wgrywania romu po czym usb downloader w telefonie restartuje się a euus wywala błąd...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2009, 20:23:10 wysłana przez danuel »

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: kolejny problem z "a wireless radio must be attached" w m810
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2009, 21:27:01 »
Najlepiej to wgraj orginalny rom przy użyciu magicbyte, uruchom system, zsynchronizuj z ASynch i przeładuj EUUs, powinno zadziałać...

Napewno wgrałeś rom z M800 i dlatego masz takie problemy...

Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: kolejny problem z "a wireless radio must be attached" w m810
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2009, 22:41:27 »
w tej chwili czyli kiedy próbuje wgrać normalnie oficjalny rom mam zainstalowanego go z magicbytem dlatego założyłem ten post, żeby dowiedzieć się czy jest jakiś sposób powrotu do "normalności". Rom mam pobrany z http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=121755.0 a dokładniej to ten: http://www.etencorp.com/Support/downloadfile/rom/200810151532381224055953.exe więc raczej jest prawidłowy....

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: kolejny problem z "a wireless radio must be attached" w m810
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2009, 15:53:06 »
Ale pomogło?

Bo widzisz, jak wgrasz rom z opcją magicbyte, to masz krzaki.
A jak uruchomi się system, to możesz przeładować go tym samym romem tylko już bez magicbyte i koniecznie plikiem EUUs.
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: kolejny problem z "a wireless radio must be attached" w m810
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2009, 16:18:09 »
no właśnie że nie Euus wykracza się przy downoaderze - pisze żę nieprawidłowy rom. Będe usiał jeszcze poszukać na etan-users