klawiatura dotykowa w m800

  • 8 Odpowiedzi
  • 1708 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

klawiatura dotykowa w m800
« dnia: Marzec 25, 2008, 20:18:39 »
witam wszystkich,

przeszperałem całe forum, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na nurtujący mnie problem
otóż czy jest jakiś sposób, żeby w momencie kiedy dzwoni telefon m800 NIE BLOKOWAŁ klawiszy dotykowych, a przynajmniej dwóch klawiszy 'odbierz' i 'odrzuć'. Dla mnie jest to trochę bez sensu, któś do mnie dzwoni, a ja żeby odebrać muszę albo użyć piórka, albo wpierw odblokować klawisze.

Nie wiem czy mój problem nie jest jakiś wymyślony, ale wychowałem się na prostych nokiach:) i to co w nich było, wydawało mi się logiczniejsze.

PS. to mój pierwszy post, więc proszę nie bijcie :D

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: klawiatura dotykowa w m800
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2008, 18:44:51 »
1. Jakim programem blokujesz klawisze? Jeśli standardowym z WM, spróbuj zainstalować S2U2 i zobaczyć czy problem występuje.
2. Czy w momencie gdy chcesz odebrać klawisze sprzętowe zielonej/czerwonej słuchawki też nie reagują?
3. I ostatnia rzecz - czy jeśli przed tym jak ktoś do Ciebie dzwoni klawiatura nie jest zablokowana to czy też wtedy problem występuje?

LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

Odp: klawiatura dotykowa w m800
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2008, 19:42:43 »
1. standardowy z WM. Eten m800 ma taką po prostu funkcję i twórcy chwalą się tym na ulotce i instrukcji. Więc to  nie jest błąd, a jego cecha, która dla mnie jest przywarą. Spróbuję z tym S2U2 i dam znać.

2.tak, w momencie jak dzwoni tel, automatycznie wszystkie klawisze się blokują.

3.tak, jak wyżej


*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: klawiatura dotykowa w m800
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2008, 19:51:06 »
Hmm... to rzeczywiście coś dziwnego się dzieje. Spróbuj wyłączyć wtyczkę Device Lock z ekranu Today i przetestuj czy dalej blokuje te klawisze - może coś z tą blokadą nie tak? :/

No ale skoro nawet bez zablokowanej klawiatury klawisze się blokują to raczej kapucha... A może coś zainstalowałeś i się gryzie z aplikacją Phone??
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: klawiatura dotykowa w m800
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2008, 20:26:34 »
no też się zastanawiam, byłem dzisiaj w sklepie i pomacałem m800

faktycznie przy power off (bez device lock`a ) dotyk klawisza nie powoduje wybudzenia go (nie było w środku sim wiec nie próbowałem  z dzwonieniem ale facet mówił że odbiera ) klawiaturka zajefajna  ale pytania zadam w innym temacie 

nawet wysunięcie klawiatury nie wybudza go z power off co jużjest dla mnie bezsensem ... też tak masz czy cos pokitrałem  ?

aha oglądany przeze mnie m800 był z PL windą , sprzedawca mówiłze to nie nakładka a spolszczenie że po hard resecie dalej jest PL, 

pozdrawiam






*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: klawiatura dotykowa w m800
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2008, 20:36:36 »
Jedyne co mi p-rzychodzi do głowy (ale to tylko ślepy strzał) to możliwe że pomoże odhaczenie kwadracika przy 'Key Lock' w Start -> Settings -> zakładka System -> Power -> zakładka Battery. Ta funkcja nie jest dla mnie jasna, ale może akurat w tym przypadku to o nią właśnie chodzi? Warto spróbować.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

Odp: klawiatura dotykowa w m800
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2008, 23:55:10 »
cieszy mnie tak szeroki odzew,

jeszcze nie próbowałem z ta nakładką ale...

faktycznie przy power off (bez device lock`a ) dotyk klawisza nie powoduje wybudzenia go (nie było w środku sim wiec nie próbowałem  z dzwonieniem ale facet mówił że odbiera ) klawiaturka zajefajna  ale pytania zadam w innym temacie 

nawet wysunięcie klawiatury nie wybudza go z power off co jużjest dla mnie bezsensem ... też tak masz czy cos pokitrałem  ?

urządzenie się wybudza jak ktoś dzwoni, ale panel dotykowy jest zablokowany wtedy. Można tylko odbierać piórkiem - lub paluchem, jak ostatnio z lenistwa zacząłem robić  :S
samo rozsunięcie klawiatury, jak nie ma żadnej akcji, nie wybudza urządzenia
mój m800 też jest PL i to nie jest nakładka a spolszczenie

próbowałem z device lockiem - kicha, nadal to samo
key lock w beterii tak samo

właśnie odkryłem, że tylko panel jest zablokowany, tzn. można odbierać klawiszami po wysunięciu klawiatury qwerty. Co i tak pozostaje bezsensem, bo trzeba wysunąć klawiaturę, odebrać, zasunąć i można gadać dopiero. To już szybciej jest 2 razy nacisnąć guzik nagrywania i odebrać.

mi się wydaje, że skoro jest to niby typowe dla tego modelu (idąc za instrukcją, która o tym mówi) to jest albo kwestia znalezienia tego w ustawieniach systemowych, albo gdzieś głębiej w rejestrach. Ale się boję tak tam grzebać, bo początkujący jestem.

pozdrawiam

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: klawiatura dotykowa w m800
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2008, 00:04:21 »
spokojnie poczekaj jeszcze chwilę jak sam się nie chcesz bawić i być przodownikiem, to najprawdopodobniej nic trudnego jak tylko moduł klawiszy dotykowych jest nieaktywny

ktoś zaradny się w końcu wku**wi i powstanie rozwiązanie jeśli już go nie ma (bracia Rosjanie) , jakich było masa dla innych urządzeń np wyłączanie podświetlenia klawiszy itd itp, 

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Odp: klawiatura dotykowa w m800
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2008, 11:20:49 »

mój m800 też jest PL i to nie jest nakładka a spolszczenie

Spolszczenie znajduje się w ROMie. Instaluje się po aplikacjach ETENa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2008, 08:31:02 wysłana przez Araskam »