Jaki najnowszy ROM?

  • 30 Odpowiedzi
  • 10211 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Jaki najnowszy ROM?
« dnia: Czerwiec 05, 2008, 09:54:30 »
Witam.

Mam u siebie zainstalowany ROM 264. Wiem, że jest nowsza wersja (chyba 303) ale gdzie ją znaleźć? U nas na forum nie widziałem linka do ściągnięcia.

Pozdro.

*

Offline kamilo731

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E-Ten M800
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2008, 13:26:01 »
Można ściągnąć na stronce glofiisha.

*

Offline Mareg81

  • 5
  • Sprzęt: Eten M800
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2008, 17:27:42 »
Na stronce glofiisha jest rom ale niekompatybilny z M800 kupionymi w Polsce. Przynajmniej u mnie przy próbie aktualizacji softu wyskakuje komunikat że soft nie jest kompatybilny. Panowie z Unicomu olali sprawę i odsyłają na strone glofiisha. Czy jest w ogóle szansa że pojawi się nowy oficjalny soft na M800 w najbliższym czasie który będzie kompatybilny, (tj. będzie można go wgrać bez żadnych sztuczek typu pomijane sprawdzania wersji), gdzie będzie spolszczenie (sunnysoft interwrite), polski voice commander etc.? Czy użytkownik dalej będzie musiał dalej kombinować i wgrywać samorobne nieofcjalne ROM'y i kompletować soft na własną rękę. Jak wygląda sytuacja z gwarancją w takim wypadku np. wgrywam nieoficjalny soft i sprzęt mi pada - czy uznają mi gwarancję ?? Jakie jest oficjalne stanowisko etena w takiej sprawie? Czy wiadomo komuś jak rysuje się przyszłość supportu Etena dla polskich użytkowników? Bo na razie jest to odbijanie piłeczki. Proszę o info. Z góry dziękuję.

*

Offline kamilo731

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E-Ten M800
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2008, 21:23:39 »
Niestety szanowni państwo z UNICOMU mają nas głęboko w dupie :mad:. Ktoś powinien coś z tym zrobić. A może Acer zająłby się supportem Etena w Polsce? Nie wiem, naprawdę nie wiem co dalej będzie, ale tak nie może być, bo jak tak będzie to jak w kawale przyszłość leży w gównie!! :( :] :S

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2008, 09:12:17 »
Można ściągnąć na stronce glofiisha.

Zapodałem sofcik 303 ze stronki forum etena eu. Działa trochę szybciej. Jak mniemam ma wgrany już sterownik ekrano fix, bo przy przewijaniu kontaktów lekko świruje. A że miałem problemy z tymi sterownikami przy działaniu z AM 505, to wróciłem do wersji 264. Powrót spowodowany był również lepszym doborem aplikacji, które w nim siedzą. Nie miałem czasu na ściąganie z netu osobno. Czekam więc na kolejny soft.

Pozdro

Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2008, 19:35:47 »
Witam serdecznie

Chyba będzie jakiś przełom Panowie kolega namierzył nowy sofcik testował go przez sobotę i mówi że Eten przyśpieszył ! 

Jak tylko jutro wgramy na drugiego M800 (mojego) podzielimy się instrukcją co i jak bo jest troszkę z tym zabawy - i dodam że mamy normalne zakupione w kraju wersje Etenów (tzw te gorszę pod względem oprogramowania)

Pozdrawiam serdecznie :
Luk

Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2008, 15:34:52 »
Jest ROM z 07.06.2008 WM 6.1 zmajstrowany przez niejakiego BOGE oczywiście wersja angielska.... mam ją od jakiś 2 tygodni zainstalowaną sprzęcik hula jak się patrzy  myślę że jest nawet lepszy od WM 6.1 zmajstrowanego przez GPS Slovakia  :ok:

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2008, 08:20:24 »
Jest ROM z 07.06.2008 WM 6.1 zmajstrowany przez niejakiego BOGE oczywiście wersja angielska.... mam ją od jakiś 2 tygodni zainstalowaną sprzęcik hula jak się patrzy  myślę że jest nawet lepszy od WM 6.1 zmajstrowanego przez GPS Slovakia  :ok:

Witam.
Miło słyszeć, że po zapodaniu nowego ROMu Eten przyspieszł. Proszę o podanie namiaru (linku do strony), z kąd mogę ściągnąć owe cudo na mojego M800.

Pozdrawiam

Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2008, 13:25:33 »
Tutaj znajduję się linki do poszczególnych wersji WM 6.1 by BOGE ja używam tej z 5MB.
Napisane: Czerwiec 23, 2008, 13:24:29
Poprawka do poprzedniej odpowiedzi  :) http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14590

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2008, 15:54:45 »
Witam.

Czy instalował już ktoś wersje ROMu 314??
                     Można pobrać z: ftp://ftp.comes.com.pl/eten/
Czekam na spostrzeżenia.

Pozdro

*

Offline Mareg81

  • 5
  • Sprzęt: Eten M800
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2008, 01:16:22 »
Po wgraniu ROM'u 314 nie spostrzegłem istotnych różnic w wydajności, jest praktycznie to samo co  w wersji 266 (ze spolszczeniem nadal muli). Jedyne zauważalne zmiany w stosunku z wersją 266:
- przy instalacji softu (można wybrać jakie składniki mają być zainstalowane na początku)
- doszła aplikacja memory optimizer (niestety niespolszczona - j. włoski?!)
- spolszczenie cały czas ta sama wersja, cały czas literówki tj. "szybkie dzoniene" oraz inne
- podobno poprawiono videorozmowy ale osobiście tej funkcjonalności nie testowałem.

Dla tych co nie wiedzą wersja 314 to tak naprawde wersja 303 z dodaną łatką lokalizacyjną.

Podsumowując - nie warto aktualizować. ROM zrobiony na odczepnego, szybko i niedbale. Sprzęt na tym ROMIE chodzi tak samo/albo gorzej jak na wersji 266.

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2008, 12:08:28 »
Po wgraniu ROM'u 314 nie spostrzegłem istotnych różnic w wydajności, jest praktycznie to samo co  w wersji 266 (ze spolszczeniem nadal muli). Jedyne zauważalne zmiany w stosunku z wersją 266:
- przy instalacji softu (można wybrać jakie składniki mają być zainstalowane na początku)
- doszła aplikacja memory optimizer (niestety niespolszczona - j. włoski?!)
- spolszczenie cały czas ta sama wersja, cały czas literówki tj. "szybkie dzoniene" oraz inne
- podobno poprawiono videorozmowy ale osobiście tej funkcjonalności nie testowałem.

Dla tych co nie wiedzą wersja 314 to tak naprawde wersja 303 z dodaną łatką lokalizacyjną.

Podsumowując - nie warto aktualizować. ROM zrobiony na odczepnego, szybko i niedbale. Sprzęt na tym ROMIE chodzi tak samo/albo gorzej jak na wersji 266.

Witam.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Decyzja może być tylko jedna, zostaje przy 303 od BOGE z 5PP.

Pozdro

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 07, 2008, 12:30:08 »
Araskam jesli moge spytać ile masz wolnego ramu ? tak +/- ?   rozmawiałeś przez tel, podczas działającej automapy ? nie wysypuje sie ? mam zamiar wziąć go na podróż zagraniczno wakacyjną  po zmianie romu, i mam nadzieje że nie bede musiał brać starego tel na wszelki ...

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 10, 2008, 11:41:36 »
Araskam jesli moge spytać ile masz wolnego ramu ? tak +/- ?   rozmawiałeś przez tel, podczas działającej automapy ? nie wysypuje sie ? mam zamiar wziąć go na podróż zagraniczno wakacyjną  po zmianie romu, i mam nadzieje że nie bede musiał brać starego tel na wszelki ...

Witam.

Zaraz po uruchomieniu mam 29 MB, a tak średnio utrzymuje się na poziomie 24 MB. Niestety nie miałem okazji rozmawiać przez telefon przy korzystaniu z AM.
Życzę udanych wakacji.

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 22, 2008, 09:11:35 »
Witam.

Czy instalował ktoś już wersje ROM z dnia  16 lipca od BOGE ze stronki http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14590&st=0&start=0 ?
released 16.07.08:
based on original 314 WWE ROM
XIP 5.2.20270+ IMGFS 5.2.19965
- Windows Live
- Transcriber
- SQM
+ NETCF3.5
+ Satellite Data Update in ROM
+ Headset Setting in ROM
+ cpl fixed in ROM
+ BT fix
Download ROM with 5MB PagePool:
lite_BOGE_WWE0716.rar - Rapidshare

Wczoraj próbowałem ale po wystartowaniu konsoli i sprawdzeniu wersji języka wyrzucił ERROR! ERROR! Serce mocno biło przed wyjęciem przewodu USB. Na szczęście po wyjęciu baterii włączył się ponownie.
Jeśli udało się komuś poprawnie zainstalować, proszę o sprawozdanko, czy warto zamienić wersję 303 na 316?

Pozdro

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 22, 2008, 20:52:22 »
Nie sprawdzałem, ale jeśli masz problemy z wgraniem to odsyłam cię do:
RomConfigurator:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102296.0

lub do:
plików pomocniczych które ściąga się razem z wyższymi wersjami ROMów Pnota na X800
Jest tam plik Upgrade.bat którym zaktualizujesz WM6.0 do WM6.1
tu link do wątku:
http://eten-users.eu/index.php?s=f3f409dda81e94d6904648952705c490&showtopic=14311
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline zen

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BA, M800 + own ROM, G1 + own ROM, SGS
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 04, 2008, 14:30:32 »
W moim przypadku nie mogłem zainstalować żadnego ROMu, jedynym wyjściem był upgrade z karty SD (nie SDHC). W trakcie upgrade'u nie jest sprawdzana kompatybilność ROMu (co ma oczywiście również swoje wady, można uwalić sprzęt)
Moim zdaniem znacznie bezpieczniejsza metoda, polecam.

*

Offline ninik

  • **
  • 113
    • http://www.dominik.chmaj.net
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 04, 2008, 19:20:00 »
Wgrałem ten ROM od BOGE. Jest całkiem niezły, chociaż swoje wady oczywiste ma.

Co do problemów:
1. pod vistą nie działa upgrade - nie da się wcisnąć update => rozwiązanie to wgrać na vistę starszy sterownik zpod xp, skillować jeden z procesów i upgrade jakośtam przebiegnie sobie, potem przywrócić wszystko do poprzedniego stanu
2. wszystkie pliki trzeba wgrać do katalogu c:\program files\nazwa konta...cośtam\katalog tymczasowy - inaczej wywala, że nie może znaleźć romu.
3. po wgraniu softu palm sie powinien zresetować - ale tego nie robi - trzeba więc mu wyjąć bateryjke i wlozyc, zacznie dzialac wszystko o ile napisal ze wgrywanie sie powiodlo.

Pozdrawiam

*

Offline lukaszl

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M800 + Boge ROM 303
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 25, 2008, 22:56:09 »
Dzis zainstalowałem BOGE ROM. Bez porównania:) To jak przesiadka z 486 na jakiś core duo... heh.

Tylko jest jeden problem. W tym romie nie ma Eten backup utility:/ nie widze tez gdze mozna to ściągnąć. Macie jakieś linki?
Eten M800 + Boge ROM 303
Pozdrawiam,
Łukasz

*

Offline zen

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BA, M800 + own ROM, G1 + own ROM, SGS
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 25, 2008, 23:03:34 »
Dzis zainstalowałem BOGE ROM. Bez porównania:) To jak przesiadka z 486 na jakiś core duo... heh.

Tylko jest jeden problem. W tym romie nie ma Eten backup utility:/ nie widze tez gdze mozna to ściągnąć. Macie jakieś linki?

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14590
W powyższym wątku pierwszy post, są dwa odnośniki do EXTROMów, można sobie wydłubać co się potrzebuje.

*

Offline lukaszl

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M800 + Boge ROM 303
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 25, 2008, 23:10:35 »
Dzięki wielkie!
Eten M800 + Boge ROM 303
Pozdrawiam,
Łukasz

Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 21, 2008, 20:12:06 »
Najnowszy oficjalny ROM do M800 to   EEU M800 WWE A42 040 0316
ftp://ftp.comes.com.pl/eten/M800/

*

Offline Barabas

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ETEN M800 Rom 316 karta 16GB
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 23, 2008, 12:02:33 »
Instalka (stacjonarny 2,6GHz z Xp poprawka Sp3) bez zarzutu szybko i sprawnie chba trochę lepiej i przejrzyściej. Wydaje mi się że to szybciej się porusza. nadal nie zadano sobie trudu do końca przetłumaczony na PL. Wydają mi się że są to zmiany kosmetyczne. Radio a mieszkam na pomorzu tz. trójkąt Bermudzki tz odbieram radia z Kujaw, Gdańsk , Olsztyn o dziwo znalazło wszystko co powinno znaleść a poprzedie to była lipa to tu na plus.  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :proud: :ok:
Napisane: Wrzesień 23, 2008, 11:59:01
Sory za drobne błedy powyżej złośliwy ten.... sory......sory

*

Offline jott

  • 39
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 23, 2008, 16:16:27 »
koledzy - a jak wgrywacie soft od BOGE? u mnie po uruchomieniu aplikacji, wejściu w gotowość odbierania danych pokazuje się komunikat NO IMAGE - i koniec. Co dalej?

aaa - cóż wystarczyło przeczytać  FAQ :-)))

Ale drugie pytanie - po sofcie BOGE nie chce zainstalować oryginalnego  - co zrobic?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2008, 22:13:23 wysłana przez jott »

*

Offline jott

  • 39
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 24, 2008, 13:10:09 »
Koledzy - nikt nie wie jak wrócić do możliwości wgrania oryginalnego softu etena?? bo teraz próba kończy się na braku zgodności wersji.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 24, 2008, 15:26:04 »
Koledzy - nikt nie wie jak wrócić do możliwości wgrania oryginalnego softu etena?? bo teraz próba kończy się na braku zgodności wersji.

Czemu nie chce, to nie wiem. Wydaje mi się, że wersja sprzętowa urządzenia zapisana jest gdzieś w pamięci EPROM (lub podobnej do niej). Ja nie miałem nigdy problemu z powrotem do oficjalnego. Ale myślę, że jest na to sposób. Trzeba samemu przechwycić plik z romem i wgrać go przy pomocy euus.exe
Uruchomisz instalkę romu, jak zobaczysz taki ekran



To plik z romem już powinien znajdować się w \Documents and Settings\(nazwa użytkownika)\Ustawienia lokalne\Temp (dla visty, będzie to gdzieś w Users\(nazwa użytkownika)\Local folders).
Wtedy kopiujesz sobie ten plik (temp.dat) do katalogu masz plik euus.exe. Plik euus i opis co z tym zrobić w FAQ jest.

*

Offline jott

  • 39
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 24, 2008, 21:21:44 »
:-)
no tak - ale oryginał jest w exe :-)
na szczescie dąłem radę - wyciągnąłem z instalki temp.dat  i się udało :-))

*

Offline kamell

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M800 Rom 319, micro SD 8GB HC
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 24, 2008, 21:55:36 »
Ktoś już odpalił ta 316tkę ?
Na stronie glofiish'a niema jeszcze tego romu. Ostatni to 314.
Czy jest już w nim winda 6.1?
Jarek

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 24, 2008, 22:06:54 »
Wątpie aby to było WM6.1
Ludzie z eten-users napisali pytanie do Etena, czy będzie 6.1. Otrzymali odpowiedź, że do żadnego z obecnych modeli nie będzie. Nadzieja pozostaje w modelach serii 900, ale to też będzie ugotowany rom.

Odp: Jaki najnowszy ROM?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 28, 2008, 01:40:29 »
Ktoś już odpalił ta 316tkę ?


Czy jest już w nim winda 6.1?

Właśnie skończyłem - 6 Pro. Chodzi dużo, dużo szybciej niż 314 w tej samej konfiguracji (spritebackup) - fakt, że nie używam praktycznie żadnej aplikacji Etenowej z wyjątkiem backupu..
W tej wersji już jest wszyty interwrite (nie używam) - mocno muli system, niemniej jest dużo szybciej.

P.ozdrawiam