Jak Ustawić MMS i GPRS w M800 POMOCY!!!!!

  • 11 Odpowiedzi
  • 4140 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak Ustawić MMS i GPRS w M800 POMOCY!!!!!
« dnia: Październik 18, 2008, 15:20:49 »
Proszę o pomoc w ustawieniu tego ustrojstwa: Cały czas łaczy mi się z EDGE Pobierałem konfuguracje nic nie pomaga pozostaje już zdanie się na kogos kto ma już ustawione
START->USTAWIENIA->POŁACZENIA->POŁACZENIAZAAWANSOWANE->WYBIERZ SIECI

Programy automatycznie łączace się z internetem powinny uzywac:
Programy automatycznie łaczące się z siecią prywatna powinny uzywać:
O Automatycznie wybieranie
O SimplusGPRS             mms.plusgsm.pl
O Plus GSM(polkom...   www.plusgsm.pl
O Plus GSM(polkom...  +486011....

No i ustawienie w MMS w skrzynca odbiorczej  na jakie ma byc I co tam powpisywac
TRANSMISJA DANYCH: ........ co tam mam dac ???
Prosze o pomoc walcze już kilka dni ;( :mad: :mad: Wyswietla mi się Tylko EDGE łączy się przez EDGE a gdzie GPRS ?????
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2008, 16:08:30 wysłana przez TomekKwiatkow »

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Jak Ustawić MMS i GPRS w M800 POMOCY!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2008, 16:44:59 »
moze po prostu u ciebie niema zasiegu.

Odp: Jak Ustawić MMS i GPRS w M800 POMOCY!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2008, 17:01:15 »
Jakiego zasiegu GPRS by odbrac MMS ???? :D przecież na kom miałem dzwonić moge Tylko dla czego Edge cały czas się wyswietla i jak przełączyc na Gprs ??? Jakies wskazówki ??? Raz jak poustawiałem to odebrałem wiadomosc MMS ale nie dawało sięwysyłać leciały procety ale nie wysyłało Sprawdzałem w instrukcji Pisze o jakims przełanczaniu ale nie darady tego zrobic przypuszczam że Edge a GPRS to nie jest to samo ??? Nie znam się za dobrze na Tym wszystkim Zostaje mi tylko osoba co ma Etena M800 z siecią Simlus i rozmowa telefoniczna jak co ustawiac ;(
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2008, 17:04:45 wysłana przez TomekKwiatkow »

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Jak Ustawić MMS i GPRS w M800 POMOCY!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2008, 17:52:02 »
Ja konfiguruje według tego i działa http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=79705.0
Z tego co wiem, to chyba chyba nie można przełączać między EDGE a GPRS. Jedynie pomiędzy 3G (umts) a EDGE (z GPRSem).

Odp: Jak Ustawić MMS i GPRS w M800 POMOCY!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2008, 19:55:48 »
Byłem na tej stronce i już ustawiałem Mogłem Odebrac mmsa ale nic więcej jak wysyłałem to leciały procenty ale wiadomosc nie dochodziła ;( i cos mi się wydaje że chyba zostane przy tym uzstawieniu Czytałem całe forum wszystkie ustawienia nawet te CB co się klika i nic nie trzeba robic nic nie działa w 100% procentach a powiedz może jak się to przełancza "Jedynie pomiędzy 3G (umts) a EDGE (z GPRSem)." I jakie powinny byc w tym ustawienia jesli mam sieć PLUS :) Był bym wdzieczny U mnie wyswietla się tylko samo E i nic więcej :(

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Jak Ustawić MMS i GPRS w M800 POMOCY!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2008, 22:14:32 »
Wireles Menager > Phone Settings > ostatnia zakładka > na samym dole masz band. UMTS i GSM. Jak zaznaczysz GSM to korzysta z EDGE i GPRSu. Jak wysyłasz to próbowałeś tylko do jednej osoby? Czy do kilku i do nikogo nie dochodzi?

*

Offline GrimReaper

  • *****
  • 1177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ♠ HTC Topaz   ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: Jak Ustawić MMS i GPRS w M800 POMOCY!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2008, 22:23:37 »
W załączniku znajdziesz pliki z automatyczną konfiguracją GPRS/MMS oraz plik ReadMe.txt

Skopiuj plik, zainstaluj, wykonaj SR.
Grimi & - Zobacz mnie na GoldenLine

Odp: Jak Ustawić MMS i GPRS w M800 POMOCY!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2008, 10:33:35 »
Działa Przy odbieraniu wiadomosci przełącza się z E (EDGE) na G (GPRS) Tylko dochodzi wiadomosc informacyjna MMSa trzeba jeszcze pobrac i tu pojawia się problem bo nie może pobrac Satelite data update też nie działa a działała czuje ze chyba jestesmy blisko ustawienia ale dla czego u was po tym pliku działa a u mnie nie ??? hmmmm dalej kombinuje jak już dojde do tego To bedzie Dobrze opisane dla innych użytkowników już ja się o to postaram :)

*

Offline ninik

  • **
  • 113
    • http://www.dominik.chmaj.net
Odp: Jak Ustawić MMS i GPRS w M800 POMOCY!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2008, 04:18:05 »
Jejku, na forum to było tyle razy... że chyba już nie da się zrobić nowego błędu w konfiguracji tego..
Polecam poczytać trochę - konfiguracja tego jest naprawdę banalna!

Odp: Jak Ustawić MMS i GPRS w M800 POMOCY!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2008, 11:52:41 »
Temat zamkniety poprostu złe tłumaczenie wkońcu dokopałem się do ustawienia MMSy smigają Jak Wchodziłem na MMSy pisało "trwa pobieranie" to był bład spolszczenia dopiero trzeba było na to kliknąc no i ustawieniaprzesłane linkiem od GrimReaper Operator_PL_Setting_GPRS_MMS.zip zadziałały, włączyło się wszystko tak jak powinno, dziekuje za wsparcie :D

*

Offline jott

  • 39
Odp: Jak Ustawić MMS i GPRS w M800 POMOCY!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2008, 14:34:54 »
NO to jeszcze coś z czym każdy sobie poradzi - programik który automatycznie  :mrgreen: ustawi nam połączenia INTERNET (GPRS) i MMS:

http://www.mobione.pl/pliki/cab/Nowe/HTC_Network_Wizard.zip

Po jego instalacji (w pamięci Etena) wejdź w ustawienia-->połączenia i uruchom nowy programik o nazwie Network Wizard - wybierz Polskę, wybierz sieć i za moment program każe zrestartować smarta.
I robi się po sprawie - działa :-)))  :D

A potem wejdz w ustawienia skrzynki MMS i sprzwdz czy wszystko jest zgodne z Plusem np. tu: http://www.adminer.pl/gprs/

A dla przykładu wkleję ustawienia MMS dla Play - bo też był z tym problem:



Wybierz Edytuj i potem:







No i Zaczyna działąć  :ok:

Sory za ciut duże screeny  :S

*

Offline dabrov

  • 22
  • Sprzęt: M800
Odp: Jak Ustawić MMS i GPRS w M800 POMOCY!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 26, 2009, 12:55:49 »
witaj, no niestety mnie niechce dalej dzialać..

podczas kofiguracji internetu nie matakij sieci jak Play, jest tylko PLUS ( taką ustawilem), a potem w ustawieniach mms nie ma mms Play.. zostawiłem na PLUS Internet..

no i niestety nie dziął ani mms ani internet..

co robić dalej?