Jak ulepszyć Etena M800??

  • 11 Odpowiedzi
  • 5372 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Jak ulepszyć Etena M800??
« dnia: Luty 21, 2008, 13:57:49 »
Witam. Od tygodnia posiadam Etena M800. Z początku dość wolno chodził, ale przeglądając forum zrobiłem parę rzeczy.

1. Ustawiłem File system cache na 2 MB (korzystając z SKTools->Tune Up) co zaowocowało dużym wzrostem wydajności. Ale czy nie za dużo, może wystarczy 1MB?? Obecnie pamięć przydzielona na czcionkę wynosi 9MB, czy można obniżyć granicę i do ilu?  Może ktoś bardziej obeznany da mi radę? Ja jestem w sumie początkującym użytkownikiem - przesiadłem się z Nokii E50.
2. Nagrałem programik Oxsios memory - bardzo fajnie działa funkcja CloseAps - uwalnia sporo pamięci. A aplikacją z SKTools FreeUP RAM do tego uwalniam jeszcze trochę RAMu (według mnie lepiej działa niż Oxiosa Hibernate)
3. Dużo czytałem na temat Page Pool i co robi ze sprzętem - expres :). Niestety o ile dobrze zrozumiałem nie mogę ustawić samego PP bez wgrywania nowego ROMu? A nie ma do tego modelu jeszcze poprawek. Mocno nad tym ubolewam. Chyba że ktoś z kolegów zna na to sposób.

Znalazłem post:

Tak naprawde to wcale nie trzeba odinstalowywac wszystkich aplikacji od Etena, wystarczy wyrzucic je ze startup, zeby nie uruchamialy sie podczas startu systemu i nie dzialaly w tle. W ten sposob, bez zmiany PP mialem na starcie ok 31MB RAM, a dana aplikacja jak byla potrzebna to mozna ja bez problemu odpalic, a nie trzeba instalowac. Bylo to juz opisywane w innym watku.

i na tej podstawie zrobiłem modyfikacje w autostarcie:
Miałem takie programy:

poutlook
Custominit
Bluetooth manager
Internat
BkgrdBackup
Phone service
GainFileDetector
GPRS Wizard
VCDeamon

Wywaliłem wszystkie programy oprócz 3 pierwszych, gdyż system wydarł się, że mogą one spowodować niewłaściwe działanie urządzenia. Jak wspomniałem jestem jeszcze początkujący, więc wolę nie ryzykować. Nie chcę, żeby po restarcie softu nie odpalił mi się sprzęt.
Fakt jest taki, że po tej operacji mam 22,42 MB wykorzystanego i 23,71 MB wolnego RAMu (przed ok. 20MB) po starcie z 46,2 MB. Jeśli ktoś usunął wszystkie z M800 i powie mi, że nie mam czego się obawiać usuwając z autostartu 3 pierwszych programów, to bardzo możliwe, że uzyskać można poziom ok 31MB wolnego jak wspomniał kolega horde. Proszę więc o potwierdzenie.

Obecnie sprzęt działa jak na mój gust szybko. Na początku przed zmianami Auto Mapa 4.1.2 zostawiała 6 MB wolnego i wszystko wolno działało. Teraz mam szybko i ok 14MB wolnego. Jeśli można jeszcze lepiej, to proszę o rady?

A teraz ogólnie o M800. Wygląd i wykonanie na 5. Trochę przeszkadzają przyciski dotykowe na przednim panelu, ale po kilku dniach nie zachaczam o nie już przypodkowo. Klawiaturka - rewelacyjnie się pisze, według mnie lepiej niż na M700 (testowałem u kolegi). Odbieranie połączeń szybkie, kończenie również. Wiadomości – operacje szybko działają.

Jeśli ktoś zna odpowiedzi na w/w pytania, to proszę o pomoc, za którą z góry dziękuje.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2008, 14:46:03 wysłana przez Araskam »

*

Offline Merauder

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Moje M800
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2008, 17:21:02 »
W koncu ktos z M800. Moge uslyszec recenzje z ust usera. A wiec prosze o odp na pyt:

- jaka jest jakosc rozmowy w tej sluchawce

- jakie jest opoznienie w sygnalach tzn ile tel potrzebuje na wybudzenie sie (konkretnie roznica czasu od uslyszenia sygnalu u dzwoniacego do zadzwonienia dzwonka u nas.)

- czy jest jakiekolwiek opoznienie przy odbieraniu rozmowy od nacisniecia zielonej sluchawki do uslyszenia rozmowcy

- jak sie sprawuje glosnik zew tzn jaka jest jakosc dzwonkow w porownaniu do zwyklych telefonow

- jak sie sprawuje GPS tzn jak szybko lapie fixa i czy nie gubi sygnalu

Z gory dzieki. Wczesniej nikt nie mogl mi odp na te pytania na podstawie praktycznych testow.
jakaś Motorola->C25->C35i->3210->S35i->S45i->T630->SXG75->FS T830->no właśnie, co tu wybrać?

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Odp: Moje M800
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2008, 20:51:02 »
W koncu ktos z M800. Moge uslyszec recenzje z ust usera. A wiec prosze o odp na pyt:

- jaka jest jakosc rozmowy w tej sluchawce

- jakie jest opoznienie w sygnalach tzn ile tel potrzebuje na wybudzenie sie (konkretnie roznica czasu od uslyszenia sygnalu u dzwoniacego do zadzwonienia dzwonka u nas.)

- czy jest jakiekolwiek opoznienie przy odbieraniu rozmowy od nacisniecia zielonej sluchawki do uslyszenia rozmowcy

- jak sie sprawuje glosnik zew tzn jaka jest jakosc dzwonkow w porownaniu do zwyklych telefonow

- jak sie sprawuje GPS tzn jak szybko lapie fixa i czy nie gubi sygnalu

Z gory dzieki. Wczesniej nikt nie mogl mi odp na te pytania na podstawie praktycznych testow.


Witam.
1. Jakość rozmowy w słuchawce naogół jest bardzo dobra, czasem nie wiadomo dlaczego słyszę echo, albo rozmowa ma przytłumiony głos.
2. Opóżnienie sygnału wynosi 2s (sprawdziłem kilka razy) W drugą stronę jak ja  dzwonię to równo z moim sygnałem dzwoni telefon drugiej osoby.
3. Opóźnienia przy odbieraniu rozmowy nie zauwżyłem, jeśli już to może 1s.
4. Jakość dźwięku głośnika tylnego w porównaniu z Nokią E50 jest lepsza (ładniej brzmi i gra głośniej)
5. Z GPSa w trasie to korzystałem raz na trasie 200km. Fixa łapie w ok 30s i później nie ma problemu z zasięgiem (podszybie na desce rozdzielczej w VW Polo), w Tylniej części pojazdu w lesie potrafi zgubić na 1-2 s. Auto Mapa 4.1.2

Poza tym póki co bateria trzyma 1,5 do 2 dni przy dosyć częstym użytkowaniu. GSM działa od 7 - 23 godz. Ale jak wspomniałem wcześniej, jutro minie tydzień jak z niego korzystam.

Pozdrawiam.

*

Offline Merauder

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Moje M800
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2008, 08:40:06 »
Dziekuje za informacje. To mi wystarczy, zeby tego modelu nie kupic. Dodatkowo na anglojezycznym forum widzialem kilka sztuk z odpadajacym lakierem obudowy i joya. Dla mnie musi byc dobry modul GSM, a tutaj z tego co piszesz to podobne problemy jak w T830.
jakaś Motorola->C25->C35i->3210->S35i->S45i->T630->SXG75->FS T830->no właśnie, co tu wybrać?

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Odp: Moje M800
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2008, 15:41:18 »
Mam pytanko. Dlaczego wyrzuca mi w CERegEditor ver 0.0.4.4 by mdSoft "brak dostępu" prz zmianie parametrów kluczy? Chce zrobić
HKLM\Software\Microsoft\Inbox\Settings oraz klucz SMSNoSentMsg (dWord), 0 = wyłączone  1 = włączone -  (czyli 0 zamienić na 1)
Odmawia dostępu...

>>>Już wszystko jasne - trzeba odblokować edycje rejestru w programie.

Z jakiś niewiadomych przyczyn przy próbie synchronizacji wycieło mi wszystkie kontakty, da się je gdzieś znaleźć?
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2008, 22:15:56 wysłana przez Araskam »

*

Offline MicBud

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S II (GT-i9100)
Odp: Jak ulepszyć Etena M800??
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2008, 13:16:40 »
Witam,
w jaki sposób robiliście HR z opcją nieinstalowania softu Etena w M800? Kiedy wcisnąć i jak długo trzymać przycisk aparatu aby pojawiło się pytanie czy napewno nie zainstalować? Wcisnąć go do konća czy tylko do połowy - tak jak do kadrowania zdjęć? A może w tym modelu służy do tego inny przycisk? Kombinowałem już na wszystkie sposoby ale cały czas się instaluje:(
Pozdrawiam
Michał
--------------------
Galaxy S II (GT-i9100)

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Odp: Jak ulepszyć Etena M800??
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2008, 18:54:02 »
Witam,
w jaki sposób robiliście HR z opcją nieinstalowania softu Etena w M800? Kiedy wcisnąć i jak długo trzymać przycisk aparatu aby pojawiło się pytanie czy napewno nie zainstalować? Wcisnąć go do konća czy tylko do połowy - tak jak do kadrowania zdjęć? A może w tym modelu służy do tego inny przycisk? Kombinowałem już na wszystkie sposoby ale cały czas się instaluje:(
Pozdrawiam
Michał

Witam
1.Pierwszy jest pomorańczowy screen glofiish.
2. Zielony screen Windowsa.
3. po tym na chwile pokazuje się biały screen i pokazuje czas 3 sekund. W tym momencie trzeba nacisnac (mocno) przycisk aparatu az przyjmie potwierdzenie. Zmieni się wtedy screen na inny (nie pamiętam), ale aplikacji ETENa nie będzie.
Pozdro

*

Offline MicBud

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S II (GT-i9100)
Odp: Jak ulepszyć Etena M800??
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2008, 08:24:22 »
Dzięki :ok:
Wreszcie się udało ale rozczarował mnie fakt braku instalacji spolszczenia :( Można to jakoś doinstalować?
Mam jeszcze pytanie o aktualizację danych satelit w programy/gps/Satelitarna aktualizacja danych: klikająć 'Pobierz' plik pobiera się prawidłowo, następnie jest 'Aktualizowanie' a później za każdym razem komunikat 'Aktualizacja zakończona niepowodzeniem'. Jest na to jakaś rada?
Dzięki i pozdrawiam
Michał
--------------------
Galaxy S II (GT-i9100)

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Odp: Jak ulepszyć Etena M800??
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2008, 08:51:17 »
Dzięki :ok:
Wreszcie się udało ale rozczarował mnie fakt braku instalacji spolszczenia :( Można to jakoś doinstalować?
Michał

Witam
Z informacji udzielonej od UNICOMu wiem że można zainstalować później polską lokalizację, ale niestety nie zostanie skopiowany klucz rejestracyjny i wersja lokalizacji będzie działać 14 dni. :(

Jeśli chodzi o aktualizacje GPS to tego nie przerabiałem, ale sprawdzę i dam znać.
Pozdrawiam

*

Offline MicBud

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S II (GT-i9100)
Odp: Jak ulepszyć Etena M800??
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2008, 11:28:51 »
Wyczytałem na forum, że w X500 też coś takiego się pojawia ale dane się uaktualniają. Prawdopodobnie skopany jest komunikat i sprawa najprawdopodobniej dotyczy także M800 (pewnie podobnie jak "Szybkie dzonienie" zamiast "Szybkie dzwonienie").
Pozdrawiam
Michał
--------------------
Galaxy S II (GT-i9100)

Odp: Jak ulepszyć Etena M800??
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2008, 21:42:50 »
Witam.
Jak kupiłem używke to miałem spolszczonego zrobiłem hard reseta i teraz mam tylko wersjhe angielską. Jak przywrócić polską?

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Jak ulepszyć Etena M800??
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2008, 01:08:16 »
Skoro po HR nie pokazała się opcja wyboru języka, to jest wgrany rom w którym nie ma spolszczenia (lub nacisnęłeś przycisk kamery żeby anulować instalowanie programów). Wieć możesz nakładkę spolszczającą doinstalować.
Krótki opis: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=103672.msg720287#msg720287
Pobrać pliki możesz stąd http://rapidshare.com/files/115166154/Lokalizace_ENG__CZE__POL__ROM__HUN.rar

Lub wgrać rom, który ma w sobie nakładkę spolszczającą.