Eten m810 - nie mozna skalibrowac wyswietlacza

  • 6 Odpowiedzi
  • 1761 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eten m810 - nie mozna skalibrowac wyswietlacza
« dnia: Czerwiec 04, 2009, 11:54:17 »
Witam wszystkich, mam dosyc duzy problem, mianowcie po aktualizacji mojego m810, system startuje normalnie do czasu kalibracji ekranu, ni emozna go skalibrowac poniewaz moim zdaniem rozdzielczoszc jest za duza i nie widac calego ekranu. Prosze o pomoc! Co moge zrobic aby przywrocic wszystko do normalnego stanu? Zalaczam fotke.

*

Offline MarcusMan

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000 Omnia 2, i9000 Galaxy S
Odp: Eten m810 - nie mozna skalibrowac wyswietlacza
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2009, 12:56:34 »
witam,
jakim ROM'em zaktualizowałeś swojego M810? ja mam wgrany najnowszy ROM ver. 339 WWE (wcześniej miałem 336 WWE a oryginalnie 300 PLK) i nie miałem najmniejszych problemów z kalibracją. Skoro tekst/obraz nie mieszczą się na ekranie to prawdopodobnie wgrałeś ROM od M800 (M800 ma rozdzielczość VGA 640x480) - ale to tylko domysły. Napisz jaką masz obecnie wersje ROMu (i skąd) oraz jaka była przed aktualizacją.

Odp: Eten m810 - nie mozna skalibrowac wyswietlacza
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2009, 13:11:57 »
Dzieki za szybka odpowiedz. Masz racje tez mi sie zdawalo ze to nie jest rom od m810. Rom wgrywal mi znajomy i wlasnie do niego dzwonilem i powiedzial ze rom zeczywiscie jest od 800-ki. :(. Co mozna teraz zrobic? Czy istnieje mozliwosc powrotu do orginalnego romu m810? Nie znam sie dokladnie na tym i prosze o pomoc

*

Offline MarcusMan

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000 Omnia 2, i9000 Galaxy S
Odp: Eten m810 - nie mozna skalibrowac wyswietlacza
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2009, 13:38:24 »
hej,

możliwość powrotu istnieje, z tym że oryginalny ROM należy wgrać przy użyciu karty pamięci SD (w żadnym wypadku nie używaj SDHC) - ja korzystam z karty SD 1GB, wgrywałem kilka ROM'ów i wszystko jest OK. Obecnie posiadam ROM w wersji 339WWE, jeżeli nie przeszkadza Tobie wersja angielska systemu to polecam, działa zdecydowane stabilniej i szybciej niż wersja, którą miałem wgraną oryginalnie (v300PLK).

Z tym, że wgranie ROMu w wersji WWE (angielskiej) - jeżeli oryginalnie była PLK jest nie możliwe z powodu blokady językowej, do tego celu należy użyć metody zwanej "magic byte" - tu opis (w wersji ENG): http://www.etenblog.com/2008/03/11/unbrick-your-eten-glofiish/ - Unbrick Your Eten Glofiish.

Cała procedura wgrania z karty była opisywana w wielu wątkach na tym forum (jest również w FAQ forum). Jeżeli będziesz miał problem pisz.

Odp: Eten m810 - nie mozna skalibrowac wyswietlacza
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2009, 16:55:33 »
No i lipa nie moge wejsc do bootloadera, ale jak wchodze w tryb serwisowy to jest wszytko ok przechodzi wszytkie testy, soft jest wgrany od m800 ver a42 ita 040 319, jak inaczej moge wgrac rom???

*

Offline MarcusMan

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000 Omnia 2, i9000 Galaxy S
Odp: Eten m810 - nie mozna skalibrowac wyswietlacza
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2009, 17:43:26 »
żeby wejść w bootloader'a nie mając dostępu do jego pliku z poziomu "file manager'a" robię tak:

wciskam w etenie przycisk "power", następnie trzymając "power" rysikiem wciskam "reset" i trzymając poprzednie wciskam klawisz "rekord" (ten z czerwonym oczkiem), trzymam razem wciśnięte około 3-4 sekund do pojawienia się białego ekranu i puszczam wszystko, następnie na ekranie pojawiają się komunikaty z bootloader'a - oczywiście w slocie sdmmc musi znajdować się karta SD z plikiem "temp.bin" wgrywanego ROMu.

jeżeli bootloader nie uruchamia się poprawnie to trzeba będzie znaleźć inną metodę, ale do tego to musisz opisać dokładnie co, jak i w jakiej kolejności robisz.

P.S.
dzisiaj wgrałem gotowany rom wwe 339 z zaimplementowanym wm 6.5 - R E W E L A C J A !!! działa zdecydowanie szybciej nie oryginalna wersja wwe 339 oparta na wm6.

Odp: Eten m810 - nie mozna skalibrowac wyswietlacza
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 10, 2009, 19:03:36 »
Niestety lipa nie moge wejsc do bootloadera twoim sposobem, nie wiem co jest grane, telefon sie wlacza ale nie mozna skalibrowac ekranu bo inny soft, ale czemu bootloader sie nie uruchamia, ale moge wejsc w tryb testowy, to chyba tez moge w bootloadera?
Napisane: Czerwiec 10, 2009, 18:23:23
Wszedłem w test i mam takie cos;
LOADER: LOADER_LB_01_04
UDBDL: USDBL_VERSIONE_NONE (tutaj mi brakuje wersji)
IPL: IPL_36X5_02_LB_01_01