eten M810 - nie działają połączenia GSM i SMSY po fleshowaniu telefonu

  • 2 Odpowiedzi
  • 2214 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam szanownych forumowiczów. Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość, jeśli coś nie tak napisałem. Mój problem jest następujący: kupiłem na allegro używanego etena m810, z wgranym wm6.5 wwe339 – trochę się nim pobawiłem, lecz stwierdziłem że chcę mieć polski system więc postanowiłem wgrać oryginalny ROM po polsku - ROM PLK 300. Jak próbowałem wgrać z oryginalnego instalatora, to system pisał, że jest niekompatybilny i coś tam jeszcze, więc zgodnie z wskazówkami przeczytanymi na forum wyodrębniłem plik temp.dat, zrobiłem unbrick z pomocą Hex Editora XVI32 (zamieniłem adresy czterech komórek z godnie z instrukcją), dalej zamieniłem plik temp.dat na temp.bin i z karty SD wgrałem do etena. Eten uruchomił się i było wszystko OK. Jednak denerwowały mnie te krzaki na początku ekranu startowego, więc chciałem jeszcze raz wgrać to oprogramowanie nieshackowane,  ale tym razem z oryginalnego instalatora przez activesync, niestety zapomniałem wyciągnąć karty SD, która była w urządzeniu z plikiem temp.bin shackowanym. Po odpaleniu instalatora przez activesync eten zgasł, wszedł w tryb bootloadera, dalej stwierdził, że ma kartę SD i po raz kolejny wczytał ten sam (już wcześniej wgrany system) z karty SD. I tu zaczęły się schody. System wgrał się znowu poprawnie, o czym świadczył komunikat, że jest wszystko ok. i ogólnie jako PDA chodzi fajnie, natomiast gdy chcę wykonać jakiekolwiek połączenie telefoniczne, to po wybraniu rozmówcy nie mam sygnału telefonicznego w słuchawce, jak również gdy rozmówca odbierze rozmowę nie słyszę tego co mówi, natomiast on słyszy mnie. Podobnie rzecz się ma gdy do mnie ktoś dzwoni – mnie słychać, natomiast ja nie słyszę osoby dzwoniącej. Myślałem, że jest to wada sprzętowa i odpaliłem tryb serwisowy, ale gdy zrobię test audio, to słuchawka wydobywa dźwięk, więc raczej sprzęt jest w porządku. Kolejnym problemem jaki zauważyłem to są SMS’y: - wysłane ode mnie dochodzą bez problemu, natomiast telefon nie odbiera żadnych SMS’ów. Nadmieniam, że numer centrum SMS jest dobry i to nie stanowi problemu. Od tej pory wgrałem jeszcze raz 3 różne systemy: ROM PLK 300, ROM WWE339 i ROM wm6.5 wwe339 i na każdym z nich objawy są identyczne. Może dość długi ten opis, ale chciałem dokładnie przedstawić sytuację. Teraz proszę znawców tematu o poradę co i jak należy zrobić, aby to co nie działa wróciło do normy. Ewentualnie jak wgrać system oryginalny w taki sposób by w serwisie nikt nie był w stanie stwierdzić, że coś było grzebane w systemie, gdyż telefon jest jeszcze na gwarancji. Jeśli ktoś zna przyczynę moich problemów serdecznie proszę o pomoc.
Napisane: Wrzesień 02, 2009, 11:52:18
Nikt nie jest w stanie nic poradzić?? W takim razie pozostaje tylko serwis, z nadzieją że uznają reklamację... :(

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: eten M810 - nie działają połączenia GSM i SMSY po fleshowaniu telefonu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2009, 18:34:29 »
No więc możesz spróbować wgrać oryginalny rom WWE z użyciem opcji hack (hexeditor) z karty
po postawieniu systemu, przeładuj go jaszcze raz przez ASynch orginalnym plikiem temp.dat z oryginalnej instalki producenta (tej samej co użyłeś wcześniej) użyj do tego pliku EEUs pod M810
a następnie załaduj ten sam plik co przez ASynch (temp.dat/temp.bin) z karty...
powinny ci się uaktualnić nie tylko OS ale i knight, bootloader i wszystkie inne moduły (niestety bez GSM1 i GSM2 bo nie ma ich w instalce) uaktualnia się je poprzez modemupdate wgrywając caba na już postawionym systemie.
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: eten M810 - nie działają połączenia GSM i SMSY po fleshowaniu telefonu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2009, 16:53:41 »
Do M810 na stronie producenta jest poprawka do modułu GSM. Należy pobrać, wypakować na kartę i z poziomu Etena kliknąć na instalkę. Odczekać cierpliwie kilkanaście minut i po bulu.
 Podaję link do poprawki dla wersji językowej PLK. Nie mam pojęcia czy na WWE też to pójdzie.

http://www.etencorp.com/Support/downloadfile/rom/200810161328061224134880.exe