Eten M800 jako modem GPRS / UMTS

  • 4 Odpowiedzi
  • 1784 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kk1

  • 14
Eten M800 jako modem GPRS / UMTS
« dnia: Marzec 14, 2010, 21:33:47 »
Dzień dobry.
Jestem posiadaczem Etena M800. próbuję wykorzystać go jako modem do połączeń z internetem.
Konfiguracja urządzeń :
1. Eten M800 jako modem GPRS lub 3G z kartą SIM Play ONLINE na kartę
2. latptop DELL połączony z Etenem via bluetooth'a

Eten samodzielnie łączy się z internetem bez problemu. Spokojnie można przeglądać sobie internet z poziomu urządzenia. Jednak chciałbym skonfigurować połączenie w konfiguracji opisanej powyżej. Mam starego poczciwego Siemensa T830 i za jego pośrednictwem bez problemu łaczę się na laptopie z internetem, korzystając z Siemensa jako modemu (połaczony  z laptopem przez bluetooth'a). W przypadku ETEN'a na razie mi się to nie udaje.

Prosiłbym o wsparcie bardziej wtajemniczonych userów tego urządzenia (M800)

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Eten M800 jako modem GPRS / UMTS
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2010, 08:54:00 »
Napisz teraz co dokładnie robiłeś i wg. którego poradnika z FAQ Etena?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline kk1

  • 14
Odp: Eten M800 jako modem GPRS / UMTS
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2010, 15:00:43 »
konfiguruję połączenie bluetooth pomiędzy laptopem a Etenem. Sprecyzuję, że na laptopie przeszukuję dostępne w otoczeniu urządzenia bluetooth. Odnajduję Etena i łaczę , wprowadając odpowednie hasła. Połaczenie się zestawia.  W tym momencie w laptopie, gdy kliknę na dostępne urządzenie BT ( w moim przypadku Eten) pojawiają się dostępne usługi. No niestety nie pojawia się usługa DialUp i tym samym nie mam mozliwości wykorzystania Etena jako modemu GPRS.
W przypadku gdy procedurę tą stosuję do wspomnianego Fujitsu Siemens T830 jest dostępne DialUp i spokojnie po wybraniu tej usługi T830 łączy się z numerem dostępowym *99# . I teraz nie wiem, czy Eten M800 jako taki nie ma możliwości udostępnienia połączenia modemowego innemu urządzeniu ?

Z manuali ani innych instrukcji FAQ nie korzystałem. Wszystko z autopsji - popartej doświadczeniami  z przeszłości. Siemens nie był pierwszym palmtopem, który wykorzystywałem jako modem, aby połaczyć się laptopem do internetu.

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Eten M800 jako modem GPRS / UMTS
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2010, 09:15:49 »
Z manuali ani innych instrukcji FAQ nie korzystałem.
Zatem sugeruję skorzystanie, bo wiele jest tam opisane.
PS. Czemu do połączenia nie użyjesz WiFi? Wydaje mi się, że łatwiej wtedy byś to skonfigurował ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Eten M800 jako modem GPRS / UMTS
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2010, 23:51:35 »
moj eten przez bt dziala raczej nedznie ale dziala. natomiast przez kabel usb laczy mnie z internetem bez najmniejszego problemu,moze daj sobie spokoj z bt i uzyj kabla.