Eten M800 cisza w słuchawce

  • 18 Odpowiedzi
  • 2968 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eten M800 cisza w słuchawce
« dnia: Styczeń 24, 2009, 15:28:46 »
Witam,

kupilem sobie Etena M800, u sprzedajacego sprawdzalem sprzet i przy probie zadzwonienia gdzies nic nie bylo slychac w sluchawce, glosnik zewnetrzny dzialal poprawnie. Sprzedajacy nie wiedzial co moze byc nie tak bo nie korzystal z telefonu w tym urzadzeniu. Z tego co czytam wyglada ze padl glosniczek albo cos nie tak jest z przelaczaniem miedzy glosnikami. Sluchawki dzialaja dobrze, juz krecilem i wyjmowalem wtyczke ale sluchawka nie wlaczyla sie, rozmawiac musze przez zewnetrzny glosnik zeby cos slyszec. Jest jakas rada na uruchomienie glosniczka w sluchawce czy pozostaje tylko rozebranie go albo wyslanie do serwisu bo jest jeszcze na gwarancji?

*

Offline kotex

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 808
Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2009, 23:22:08 »
Hard Reset na start bym polecił. Jak dalej to samo to być może głośniczek padnięty. Nie jestem pewien ale zainstalowanie ModemUpdater może pomóc? Poprawcie mnie jak się mylę.
Siemens C25 -> Siemens M35i -> Samsung X100 -> Nokia 7650 -> Motorolla L7 -> SE V630@K550 -> Nokia 6300 -> Nokia E62 -> Nokia 6301 -> E-TEN X800 -> Nokia E71 -> HTC HD2 + Nokia 6700 -> BB9780 -> Nokia 808

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2009, 23:57:38 »
rownierz proponuje hr,jezeli nie pomoze za pierwszym razem to zrob go ponownie.powinno to pomoc,ajezeli nie to zostaje serwis. powodzenia.

*

Offline 1heniu

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MOTOROLA RAZR XT910 JB 4.1.2 + AOKP 4.3
Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2009, 00:17:08 »
Może to być kwestia również wersji ROM-u

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2009, 00:31:52 »
Zerknij do tego wątku http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=104768.0
Mnie niedawno też to spotkało, ale na szczęście pomogło włożenie i wyjęcie słuchawek.

Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2009, 01:11:25 »
Przypadłością etenów jest gniazdo słuchawek. Niestety to już kolejna wersja etena z tymi samymi gniazdami. Za pierwszym razem może pomóc wkładanie i wyciąganie wtyczki do gniazda. Żecz jest banalna. Po włożeniu wtyczki do gniazda odpowiednie styki zostają rozłączone w celu wyłączenia głośniczka wewnętrznego etena. Po wyjęciu wtyczki styki marnej jakości niedostatecznie dolegają do siebie i jest cisza w słuchawce. Nowy eten M810 nie ma już wadliwego gniazda. Tam zastąpiono go wielofunkcyjnym gniazdem USB. słuchawki mają wtyk USB. Problem z tymi gniazdami jest już od dawna i w wielu modelach etenów.

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2009, 11:40:30 »
Przypadłością etenów jest gniazdo słuchawek. Niestety to już kolejna wersja etena z tymi samymi gniazdami. Za pierwszym razem może pomóc wkładanie i wyciąganie wtyczki do gniazda.
Dodam jeszcze, że kilka linków do tych problemów i sposobu ich usuwania jest w > FAQ ETENa <
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2009, 12:37:40 »
HR zrobilem na samym poczatku ale nic nie pomoglo, sluchawkami tez juz krecilem i wyciagalem ale puki co nic sie nie zmienilo. Windows ktory mam wgrany byl testowany przez kolege z forum i nie mial z nim zadnych problemow. Otwierac urzadzenia nia moge bo wisi nad nim gwarancja.

Poprawka:
Sprawdzalem w trybie serwisowym. Z tego co wywnioskowalem sobie to gdyby gniazdko sluchawek sie zawiesilo wtedy w trybie serwisowym mialby od razu wybrane jako zrodlo dzwieku sluchawki czy nie? W obecnej sytuacji wybrany jest Glosniczek zewnetrzny i przez niego gra, jesli podlacze sluchawki to od razu sie przestawi na nie, test glosniczka w sluchawce to przycisk RECEIVER czy cos w tym stylu i tam juz cisza nastaje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2009, 12:46:02 wysłana przez fluomucil »

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2009, 12:43:45 »
To wyślij do serwisu i nigdy więcej nie używaj słuchawek przewodowych
potrzebna zgoda

Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2009, 13:27:10 »
W serwisie nie beda sie czepiac ze wgrany jest WM6.1 tzn inny niz dostepny oficjalnie przez producenta?

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2009, 14:50:14 »
Lepiej wgraj Etenowski ROM. Mnie czeka to samo bo też mam ciszę w słuchawce ale przed odesłaniem wgram oryginalny ROM.

Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2009, 23:42:03 »
Z własnego doświadczenia powiem, że wysyłanie do serwisu mija się z celem. Na początek poczekacie na naprawę 3-4 tygonie, bo sprzęt jedzie do Niemiec. Jak już dostaniecie Etena to po kilku użyciach słuchawek problem powraca. Gniazda słuchawek są do bani i żaden serwis tego nie poprawi. Ja u siebie porawiłem to sam. Rozebrałem etena i lekko dogiołem wystające z gniazda styki. Zadziałało i żeby tego nie popsuć kupiłem słuchawki BT. Problem rozwiązany a gniazdo jest na sztukę (choś w pełni sprawne).

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2009, 10:40:14 »
Tylko jak sprzedać uszkodzonego Etena? Ja chce się swojego pozbyć bo mam w planach inny sprzęt więc muszę naprawić.

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2009, 23:55:49 »
4tygodnie oczekiwania to lekka przesada,mojego etena odeslali mi z serwisu po 10dniach.gdyby nie swieta to bylby jeszcze szybciej

Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2009, 12:14:42 »
Wiec jak znudzi mi sie juz troche to odesle do naprawy, tymczasem zna ktos nazwe programu, ktory przekierowuje od razu polaczenie na glosniczek zewnetrzny?

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 28, 2009, 18:10:56 »
Czy próbowałeś wgrać oficjalny Rom Etenowski?
Każdy nieoficjalny Rom nie posiada w sobie ipl-u czyli modem updatu... (usunięte ze względu na "wagę" romu i jego wgrywanie)
Czyli jeśli kupiłeś od kogoś urządzenie a on robił kombinacje z innymi softami może się tak zdarzyć, że załadował ipl i knight (bodajże debugi) z innego modelu...
Jeśli taka kombinacja nie uszkodziła na amen słuchawki poprzez podanie na nią zbyt dużego napięcia to jest prawdopodobieństwo, że ipl i knight z innego modelu wgrany na twój telefon nie dogada się z Romem pod twój model...
Apeluje więc sprawdź i zainstaluj orginalny soft w którym jest orginalny modem update czyli obsługa gsm słuchawek i głośników...
Jeśli oczywiście wykluczyłeś złącze słuchawek?
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 28, 2009, 19:26:49 »
Nie potrzebne te wywody o słuchawce. temat znany od lat prawie we wszystkich modelach. Już było pisane. Gniazdo słuchawek jest wadliwe fabrycznie. W momencie wkładania wtyku od słuchawek zewnętrznych odpowiednie styki gniazda zostają rozgięte w celu rozłączenia sygnału na słuchawkę wewnętrzną etena. Niestety styki te często nie wracają na swoje miejsce po wypięciu słuchawek zewnętrznych. Skutek taki, że sygnał raz rozłączony nie wraca ponownie do słuchawki wewnętrznej. Trochę cierpliwości i usterkę można naprawić samemu. Nie będę podawał sposobów na demolkę, ale nieraz wystarczy kropla spirytusu i ponowne wkładanie wtyku. Jeśli to nie pomaga to niestety trzeba etena rozmontować i delikatnie podoginać styki jakie widać na zewnętrznej obudowie gniazda. Wszystko co robisz to robisz na własną odpowiedzialość. Żadne oprogramowanie nie ma wpływu na usterkę gniazda.
To co opisałem to żadna nowość. Wystarczy poczytać forum dot. innych modeli etena, a problem jest wszędzie znany. Obecny nowy model Etena M810 nie ma już wadliwego gniazda. Rola gniazda słuchawkowego przypadła portowi USB. Jest to gniazdo wielofunkcyjne-ładowanie-wymiana danych-sygnał słuchawkowo mikrofonowy. Oczywiście słychawki w komplecie mają zakończenie usb.

Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 24, 2009, 09:45:08 »
mam ogromną prośbę, potrzebuje wysłać etena m800 do serwisu, musze wgrac orginalny polski rom, ale nigdzie nie moge go znaleźć, ktoś jest w jego posiadaniu, albo ma może linka??
Będę bardzo wdzięczny za pomoc... padł mi chyba moduł gsm bo nie wykrywa żadnej sieci... do tej pory działał bez zarzutu na romie Boge

Pozdrawiam

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Eten M800 cisza w słuchawce
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 24, 2009, 17:07:18 »
Link do romów ftp://ftp.comes.com.pl/eten/M800/

Odnośnie nie wykrywania modułu GSM było trochę w tym wątku o x800 http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=119222.0