Zakup baterii do Eten M700

  • 63 Odpowiedzi
  • 21451 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Zakup baterii do Eten M700
« dnia: Styczeń 16, 2008, 14:56:36 »
Witam

Nastał czas, gdy bateria w moim M700 trzyma jak na mój gust zbyt krótko (powiedzmy, że  rozładowanie od pełnego naładowania do 15% trwa to 24h i to przy niezbyt intensywnej eksploatacji)

W związku z powyższym postanowiłem kupić sobie nową baterię. W sklepie Unicomu jest bateria 1530mAh za 157,38 zł. Może ktoś słyszał i wie gdzie można kupić taniej dobrej klasy baterię do M700. I może jest to bateria o większej pojemności, dzięki czemu będzie dłużej trzymała  :O~
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2008, 10:51:26 »
Znalazłem jeszcze coś takiego http://www.aver.pl/product_info.php?products_id=927

2300 mAh i 59 zł, tylko pytanie ile to jest warte?

Aktualizacja

Z informacji jakie otrzymałem od sprzedawcy wynika, że bateria jest grubsza niż oryginalna, dodatkowo posiada klapkę, która cyt: "posiada wbudowany pin służący do aktywacji baterii w urządzeniu.
Pda będzie w dolnej części na długości około 2/3 urządzenia grubszy o kilka milimetrów. Mimo to mieści się w oryginalnym etui, np. Krusela"

Jak się domyślam, zastępuje to oryginalne zamknięcie baterii Etena. Może ktoś widział to rozwiązanie, ew. korzysta z takiej baterii i jest się w stanie podzielić wrażeniami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2008, 12:42:35 wysłana przez oldzie »
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline Banan2

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500 + 2GB Sandisk
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2008, 11:17:15 »


*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2008, 13:24:11 »
Witam !
Jest też takie coś: http://shop.eten.hu/mugen-power-eten-glofiish-x500-x500-m700-extended-replacement-battery-1800-p-150.html
Pozdrawiam


To jest cena netto. Do tego dochodzi 20% węgierskiego VAT, to daje cenę 61,44$, czyli około 151 zł ... i zacząłem się zastanawiać czy warto w tej sytuacji dla 270 mAh
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline Banan2

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500 + 2GB Sandisk
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2008, 13:43:05 »
Witam !
Znalazłem jeszcze coś takiego: http://www.batimex.pl/towar.asp?idtowaru=2678 i takiego http://www.batimex.pl/towar.asp?idtowaru=2413 Ceny są bardzo przystępne. Kupowałem kiedyś w Batimexie baterie do odtwarzacza i komórki i nie było żadnych problemów. Jeśli w Unicomie oryginalna bateria kosztuje prawie 160 PLN i starcza na 1,5 roku to nawet gdyby ta nieoryginalna wystarczała tylko na pół roku to i tak wychodzi to taniej 3 x ~40 PLN (z przesyłką) < 160 PLN.
Pozdrawiam
Napisane: Styczeń 28, 2008, 13:41:22
Witam !
Jest też takie coś: http://shop.eten.hu/mugen-power-eten-glofiish-x500-x500-m700-extended-replacement-battery-1800-p-150.html
Pozdrawiam


To jest cena netto. Do tego dochodzi 20% węgierskiego VAT, to daje cenę 61,44$, czyli około 151 zł ... i zacząłem się zastanawiać czy warto w tej sytuacji dla 270 mAh
Ale to i tak wychodzi taniej niż oryginalna bateria z Unicomu, a 270 mAh jest więcej.
Pozdrawiam

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2008, 13:55:32 »
Niby fakt. Właśnie czekam na odpowiedź nat. dostawy i płatności i jak zamówię to napiszę, czy warto inwestować w tę baterię.
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline Banan2

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500 + 2GB Sandisk
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2008, 07:51:20 »
Z informacji jakie otrzymałem od sprzedawcy wynika, że bateria jest grubsza niż oryginalna, dodatkowo posiada klapkę, która cyt: "posiada wbudowany pin służący do aktywacji baterii w urządzeniu.
Pda będzie w dolnej części na długości około 2/3 urządzenia grubszy o kilka milimetrów. Mimo to mieści się w oryginalnym etui, np. Krusela"
Witam !
A to jest ciekawe. Sprawdziłem wymiary baterii z Batimexu. No i ta większa (2400mAh) jest 3,9 mm grubsza. Pozostałe wymiary są takie same. Mam etui Krusela i powiem szczerze, że coś grubszego o 2 mm to tam wejdzie, ale prawie 4 mm to chyba nie za bardzo  :( Ten sprzedawca sprawdzał to czy tylko tak myśli ?
Pozdrawiam

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2008, 09:00:32 »

Witam !
A to jest ciekawe. Sprawdziłem wymiary baterii z Batimexu. No i ta większa (2400mAh) jest 3,9 mm grubsza. Pozostałe wymiary są takie same. Mam etui Krusela i powiem szczerze, że coś grubszego o 2 mm to tam wejdzie, ale prawie 4 mm to chyba nie za bardzo  :( Ten sprzedawca sprawdzał to czy tylko tak myśli ?
Pozdrawiam

Etui to jest mały pikuś, bo się najwyżej podda, gorzej z uchwytem samochodowym, i dlatego sobie odpuściłem baterię  2400, teraz się zastanawiam nad tą z Węgier.
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2008, 17:27:27 »
Ja mam oryginalne po 80zł  :ok:

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2008, 18:36:40 »
Ja mam oryginalne po 80zł  :ok:

e, eten nie produkuje baterii. Poza tym, już zamówiłem. Dzisiaj doszła. Ponieważ jutro rano potrzebuję mieć telefon przy sobie, a pierwsze ładowanie to min. 12h, więc dopiero jutro zainstaluję nową baterię i zobaczymy co jest warta.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2008, 19:55:39 wysłana przez oldzie »
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 07, 2008, 07:41:02 »
Znalazłem jeszcze w Holandii sklep , gdzie ta sama bateria jest prawie 8 euro tańsza.

Zakup tej baterii to była dobra inwestycja. Z przesyłką do Polski koszt to około 120 zł, bateria ma pojemność 1800mAh, czyli więcej niż standardowa do M700, i jest w standardowym rozmiarze. Mimo, że pełną sprawność zyskuje po pięciu cyklach ładowanie-rozładowanie, już dzisiaj mogę stwierdzić, że mój Eten M700 jest jak króliczek Duracela .... działa i działa i działa i działa  :D I po trzech dniach używania ciągle mam 75% powera "w baku". Ciekawe jak się rozwinie sytuacja dalej.
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 07, 2008, 10:03:26 »
mój Eten M700 jest jak króliczek Duracela .... działa i działa i działa i działa  :D I po trzech dniach używania ciągle mam 75% powera "w baku". Ciekawe jak się rozwinie sytuacja dalej.
Zatem czekamy na opis ile dokładnie dni +/- wytrzymuje przy "normalnym" użytkowaniu. Bo może też kiedyś będę zainteresowany taką bateryjką.

Rozumiem też, że bateria ta pasuje do firmowego uchwytu samochodowego?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 07, 2008, 10:09:55 »
Tak, bateria pasuje do standardowego uchwytu, gdyż ma dokładnie taki sam rozmiar jak oryginalna. Co do testów, to trzeba poczekać kilka tygodni, bo oczywistym jest, że kilka dni po zakupie nie da pełnej odpowiedzi  :ok:
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 07, 2008, 12:29:52 »
Co do testów, to trzeba poczekać kilka tygodni, bo oczywistym jest, że kilka dni po zakupie nie da pełnej odpowiedzi  :ok:
Oczywiście miałem na myśli opis "testów" po takim czasie :ok: Gdyż ciekawy jestem jak się ta bateryjka będzie sprawowała.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2008, 12:40:29 wysłana przez BliSki »
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 08, 2008, 14:55:25 »
Jestem w szoku. Udało mi się podczas prób wysłania pliku przez BT rozładować baterię do 1%, a mimo to M700 ciągle działa. I to kilku godzin  :shock:
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2008, 10:14:27 »
Udało mi się podczas prób wysłania pliku przez BT rozładować baterię do 1%
Czy na standardowej był taki efekt? Może system uczy się jeszcze pojemności i nie potrafi prawidłowo pokazać stanu naładowania. Czekamy zatem na dalsze testy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 19, 2008, 10:31:42 »
Zakończyłem cykl pełnych (no prawie pełnych, raz się posiłkowałem doładowaniem z ładowarki samochodowej) ładowań tej baterii. Ogólnie, przy średniej intensywności używania, czyli trochę transmisji przez BT, kilku rozmowach telefonicznych dziennie, kilku rozgrywkach pasjansa, niezbyt intensywnej pracy z terminarzem itp. itd. bateria wytrzymuje 4 doby. Na przełomie 4 i 5 doby poziom naładowania sięga 15 - 10% i wtedy już zazwyczaj ładuję Etena ładowarką stacjonarną. Czas ładowania to kilka godzin, ja włączam sprzęt na noc i rano już jest naładowany w 100%. Wydaje mi się, że specjalnie dłużej ta bateria nie wytrzymuje niż nowa fabryczna, ale mierzyć czasów nie mierzyłem, bo fabrycznej nie mam. Na pewno w porównaniu z półroczną baterią fabryczną, którą miałem poprzednio czas pracy wzrósł dwukrotnie, i nie mam zjawiska, że od 20% do całkowitego wyczerpania baterii wystarczyła jedna rozmowa telefoniczna.
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 19, 2008, 23:14:39 »
Dzięki za informacje :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 22, 2008, 19:44:48 »
Znalazłem jeszcze w Holandii sklep , gdzie ta sama bateria jest prawie 8 euro tańsza.

Zakup tej baterii to była dobra inwestycja. Z przesyłką do Polski koszt to około 120 zł, bateria ma pojemność 1800mAh, czyli więcej niż standardowa do M700, i jest w standardowym rozmiarze. Mimo, że pełną sprawność zyskuje po pięciu cyklach ładowanie-rozładowanie, już dzisiaj mogę stwierdzić, że mój Eten M700 jest jak króliczek Duracela .... działa i działa i działa i działa  :D I po trzech dniach używania ciągle mam 75% powera "w baku". Ciekawe jak się rozwinie sytuacja dalej.

Cóż, nic co dobre nie trwa wiecznie. Po 10 miesiącach intensywnego użytkowania bateria Mugena zaczęła dopominać się o wymianę. Efekt taki, że niby naładowana jest w 50%, a wystarczy, że zadzwoni telefon i od razu pada zasilanie. Dzisiaj za całe 35 zł kupiłem inną, w Polsce, też zamiennik. Z tym, że pojemność jedyne 1530 mAh, czyli zdaje się tyle samo co firmowane przez Etena.
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline Arqs

  • **
  • 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini.pc.pl
  • Sprzęt: Galaxy S II (GT-i9100), UG802+RC11+Sony 40" :)
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 02, 2009, 14:18:07 »
Ja mogę polecić te z Batimexu www.batimex.pl. Teraz mam 2400 mAh i Teraz mój PDA wytrzymuje naprawdę długo.
Pozdrawiam
Arqs

*

Offline Cieszak

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • 100% Cieszaka
  • Sprzęt: Eten M700
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 02, 2009, 14:57:15 »
Ja mogę polecić te z Batimexu www.batimex.pl. Teraz mam 2400 mAh i Teraz mój PDA wytrzymuje naprawdę długo.
naprawde długo czyli ile?
:)

*

Offline Mike_S

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2 Leo; Eten M700
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 04, 2009, 19:59:35 »
U mnie ta bateria starcza  na okolo 2 dni ..w porywach  3 ....ale  jak malo sie rozmawia.... w porownaniu do poprzedniej oryginalnej baterii (1 dzien) to "duzy skok" ..... jedynym minusem jest to ze Eten sei powiekszyl....i nie miesci sie w oryginalny uchwyt samchodowy ,...... natomiast spokojnie miesci sie w kabure od Etena..... ogolnie jestem zadowolony z tej baterii .... kiedys dokupie  taka ladowarke awaryjna z 4 paluszkami....

pzdr.
Mike

Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 06, 2009, 18:43:22 »
na allegro pojawily sie jakies wersje 3500mah ciekawe .....

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 06, 2009, 20:01:08 »
Czekamy na pierwszego odważnego. :) Ja też jestem zainteresowany jakąś nową większą baterią.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 07, 2009, 01:25:18 »
ciekawe czym sie rozni bp25 od bp27 ?

Odp: Zakup baterii do Eten M700
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2009, 11:59:20 »
Tak  na marginesie jest jakis program który sprawdza realną pojemność baterii ?