M700 - uszkodzony digitizer?

  • 0 Odpowiedzi
  • 3282 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

M700 - uszkodzony digitizer?
« dnia: Kwiecień 22, 2010, 16:46:13 »
Witam szanownych czytelników forum. Mam problem z moim Etenem. Postanowiłem ulepszyć wersje ROM-u i przystąpiłem do wgrywania nowszej wersji systemu przez połączenie kablem USB. Nową wersje systemu pobrałem ze strony producenta. Niestety - jak to za zwyczaj bywa - lepsze okazło się wrogiem dobrego. Prze ta operacją wszystko chodziło poprawnie... W trakcie wgrywania wersji 6,0 nastapił błąd w komunikacji USB. Po kilku hard resetach Eten ożył, ale przestał prawidłowi pracować ekran dotykowy - nie można przejść ekranu kalibracji. Wykonałem jeszcze kilka prób wgrania tego systemu przez kabel, potem z karty SD. efekt ten sam. Po zadziałaniu programem Remote Scren Aligment mogę się dostać do urządzania, ale ekran pozostaje w stanie nieskalibrowanym, co w praktyce uniemożliwia jego poprawne użytkowanie. Próbowałem różnych wersji systemów - dalej to samo. Jeżlei podłączymy sie do urządzenia przez program Active Synsc i My Mobile wszystkie funkcje są obsługiwane - przez ekran dotykowy - nic z tego. I teraz pytanie - czy jest sposób na "ręczne " ustawienie kalibracji ekranu, czy po prostu mam uszkodzony digitizer i trzeba zabrać się za wymianę ekranu dotykowego? Można je kupić osobno, lub w komplecie z całym ekranem. Nie jest to też kwestia zimnych lutów taśmy sygnałowej, czy braku kontaktu na gnieździe, bo to juz sprawdziłem. Bardzo proszę o pomoc osób bardzie doświadczonych w tej materii, ponieważ nie chcę dokonywać niepotrzebnego zakupu ekranu, tylko po to, aby się przekonać, że ekran kalibracji i tak jest nie do przeskoczenia.
Pozdrawiam