M700 kłopoty z systemem, urwane gniazdo mini USB

  • 4 Odpowiedzi
  • 4049 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Bulaj

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten Glofiish X650
M700 kłopoty z systemem, urwane gniazdo mini USB
« dnia: Marzec 12, 2011, 15:24:11 »
Witam.

Nabyłem w pewnym stopniu sprawnego Etena M700 z wyłamanym gniazdem mini USB, jednak po naładowaniu baterii w innym Etenie okazało się, że to jakaś porażka. Po resecie albo wyjęciu baterii system uruchamia się chyba z 5 minut. Niestety korzystanie z urządzenia chociażby jako telefon jest niemożliwe. Nie daje się uruchomić Wireless Managera, Bluetooth
Managera i wielu innych aplikacji. Uruchamia się tylko pasek w górnej części ekranu i to wszystko. Nie można jednocześnie zamknąć niby uruchomionej aplikacji w Running Programs. Konieczny jest reset urządzenia i tak w kółko. Cały czas miga dioda od GPS-a. Urządzenie otrzymałem prawdopodobnie po hard resecie.
Wersja systemu to WM 6, Build 15342.0.0.0
Nie mam pomysłu co może być przyczyną. Usunąłem większość zawartych w systemie niepotrzebnych aplikacji, ale nic to nie dało. Niestety próba wymiany ROM-u jest niemożliwa ze względu na urwane gniazdu mini USB i wcześniejsze bardzo nieudolne próby naprawy z urwaniem ścieżek włącznie (chyba, że z karty pamięci, ale nie działa File Explorer) , tu prośba: jeśli dysponuje ktoś dobrym zdjęciem PCB z gniazdem to poproszę, może uda się odtworzyć układ ścieżek.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2011, 15:39:07 wysłana przez Bulaj »
Robert

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: M700 kłopoty z systemem, urwane gniazdo mini USB
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2011, 19:11:25 »
do wgrania romu z kary, żaden file explorer nie jest ci potrzebny
potrzebujesz wejść w tryb bootloadera i musisz mieć na karcie SD plik temp.bin z romem
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline Bulaj

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten Glofiish X650
Odp: M700 kłopoty z systemem, urwane gniazdo mini USB
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2011, 12:41:50 »
Witam.

Niestety po wgraniu nowego ROMu WM 6.1 sytuacja jest identyczna.


Zauważyłem, że sprzęt działa normalnie do czasu próby włączenia GSM lub Bluetooth.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 22:34:51 wysłana przez Bulaj »
Robert

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: M700 kłopoty z systemem, urwane gniazdo mini USB
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2011, 19:28:31 »
Urządzenie otrzymałem prawdopodobnie po hard resecie.
Pisaliśmy na PW ale odpowiem Ci tu, to może ktoś coś jeszcze wymyśli.
Miałem Ci doradzić, że skoro piszesz prawdopodobnie, to zrób.
Ale skoro wgrałeś nowy rom, to ta droga odpada.
Zatem doradzę wejść w tryb testowy i sprawdź co on pokaże. Opis jest w FAQ Etena.

Cytuj
jeśli dysponuje ktoś dobrym zdjęciem PCB z gniazdem to poproszę, może uda się odtworzyć układ ścieżek.
Zobacz w FAQ jest link do opisu jak rozbierać ten model, może tam bedzie dobra fotka.
Jest też opis problemu z gniazdem słuchawek, może na tych fotkach coś będzie widać.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline Bulaj

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten Glofiish X650
Odp: M700 kłopoty z systemem, urwane gniazdo mini USB
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2011, 22:35:18 »
W tryb serwisowy już też wchodziłem. Generalnie w trybie Test Bluetooth pojawia się komunikat "!!Success in Test Mode!!" i nie można opuścić tego okna. Trzeba ponownie od początku wchodzić w tryb serwisowy. W trybie Test GSM jest <PROCESSING>
GSM on OK </PROCESSING> i można wyjść z tego okna przyciskiem POWER (nie krzyżykiem). W trybie Test WLAN jest "Wlan test Passed" Wygląda jednak na to, że to jest jakieś uszkodzenie ze strony hardwerowej. Złącze mini USB chyba sobie już odpuszczę. Zdjęcia już oglądałem. Niewiele tam widać ze względu na kompresję. Gniazdo jest nieoryginalne 5 pin a powinno być 10 pin tak jak np. w X650 i pewnie innych i pady są poodrywane.
Robert