jesli masz problem z bootloaderem zajrzyj tutaj

  • 14 Odpowiedzi
  • 6010 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jesli masz problem z bootloaderem zajrzyj tutaj
« dnia: Kwiecień 03, 2010, 12:45:02 »
Witam.
Wiem, że pisze nie tam gdzie trzeba ale chcę zwrócić na siebie wasza uwagę poniewaz sprawa jest pilna bo 11 kwietnia wylatuję z kraju i musze mieć sprawne urządzenie.
Wspomnę tylko, że to nie jest moj pierwszy taki sprzęt. Wcześniej miałem SPV I HTC różne i zawsze wszystko było ok.
A teraz do rzeczy. Mam ETENA M700 i wgrywałem ROM  ahmedfikry WM 6.5 Eten M700 UC light rom - 23554.
Na pierwszy rzut oka coś wszystko było ok bo bootloader wskazywał prawidłowo wszystko podczas wgrywania z karty pamięci.
Natomiast po zainstalowaniu nie działały przyciski skrótów (przypisałem), nie było gps (zainstalowałem), nie wykrywało aparatu itd.
Postanowiłem więc wgrać soft 6.1 ale nie było to możliwe ponieważ bootloader zaczął pokazywać że sof in compatibile with hardware. i tak z każdym romem.  W końcu przy jednej z prób bootloader nie właczył się tylko od tej pory zamiast niego jest czarny ekran i świeca się klawisze.
Jak się chce włączyć Etena normalnie to jest ok. Winda się ładuje, nawigacja działa, aparat tez naprawiłem jakimś fixem z neta. Tylko dalej nie można zainstalowac nowego romu.
Prosze o pomoc.
Wiem, że dosyć chaotycznie pisze ale siedzę nad tym od 21.00 od wczoraj aż do teraz z 2 godzinami przerwy na drzemkę. :ok:
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2010, 16:57:37 wysłana przez slawekgem »

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: pilna prośba eten!!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2010, 14:14:52 »
Wiem, że pisze nie tam gdzie trzeba
Skoro wiesz, zatem nie czyń tego więcej. Przenoszę post tam gdzie trzeba!
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline Polikon

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800//HTC HD2+Lobuz1 NewStyle1.2+SDHC16GB
Odp: pilna prośba eten!!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2010, 21:47:28 »
Poszukaj tu na forum, kiedyś było to opisywane, jak można zainstalować wcześniejszą wersje romu.
Na pewno było coś takiego opisywane jak zaczęły się pojawiać romy do Glofiish X800
X800.WM6.1.Panot.ver.1.90_PP6_ENG//Acer n311//HTC HD2+Lobuz1 New Style 1.2+SDHC 16GB

Odp: pilna prośba eten!!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2010, 00:01:14 »
kurcze szukałem i nie znalazłem.
Dziwne jest to, że bootloader nie wstaje a system uruchamia się normalnie.
Próbowałem wgrywać starsze oprogramowanie za pomocą kabla i karty i nic to nie daje.
Po prostu mam czarny ekran dalej i nie mam, żadnych napisów jak w normalnym trybie bootloadera.
Aha i hard reset też nie pomaga. Urządzenie jest wykrywane przez windowsa 7 jak i xp i normalnie się łaczy.
Please może ktoś jest w stanie pomóc.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: pilna prośba eten!!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2010, 01:33:13 »
Jest taki jeden wątek na tym forum, w którym znajdziesz wiele przydatnych rzeczy http://pdaclub.pl/forum/eten-i-acer-z-gsm/faq-dla-poczatkujacych-instalacja-romow-itp/

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie jak wgrasz najpierw oficjalny rom (wyciągnąć plik temp z instalki i wgrać przez WinXP i euus). Wtedy będziesz miał wszystko w pełni działające. Poznasz etenowskie programy. Następnie wgraj jakiś sprawdzony rom (np od TB) i po prostu korzystaj z urządzenia  :ok:

Odp: pilna prośba eten!!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2010, 14:28:19 »
Kurde próbowałem już w ten sposób i nie idzie.
Telefon w tym wypadku zachowuje się tak samo jak w przypadku instalacji z karty.
Specjalnie dla tej metody instalowałem xp na kompie i nic. teraz znów używam win 7.


Połączone: Kwiecień 05, 2010, 20:59:36
próbowałem przez xp i taka sama sytuacja nawet z oryginalnym romem tzn
Active sync połączony, bateria naładowana, rom w folderze temp, po uruchomieniu instalatora telefon wyłącza się i zostaje sam czarny ekran i świeci się d-pad i obie słuchawki. bootloader sie nie włacza.
Druga sprawa, że dziś zaczęły się dziać kolejne rzeczy. Przy włączeniu wifi telefon wyłączył się. potem kilka razy jak miałem go w kieszeni.
Teraz dzieje się tak, że włącza się system i  już po chwili ma jakieś przymuły.
Mimo że mam go od piątku ma go dosyć już.

Z chęcią go sprzedam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2010, 20:59:36 wysłana przez slawekgem »

Odp: pilna prośba eten!!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2010, 10:54:14 »
Romy ze stronki http://www.przeklej.pl/folder/rom-y-eten-m700-32423072   wgraj z poziomu Active sync uruchamiając załączony do paczki euus.exe .
Osobiście zalecam zainstalować rom 6 W TEJ PACZCE A NASTĘPNIE rom 9 W TEJ SAMEJ PACZCE.
Jeśli przy próbie zainstalowania ROM 6 będziesz miał problem to zainstaluj rom 9 pomijając rom 6. Pamiętaj jednak że ROM 9 bazuje na wer. RUS a co za tym idzie możesz go wgrać tylko poprzez załączony programik euus.exe, a nie z karty. Instalując inny rom po uprzednim w wer. RUS tez nie wgrasz go z karty tylko  z poziomu kompa ( win XP). W taki sposób ominiesz komunikat o złej wersji lub języku.
Rom 6 jak i rom 9 jest po angielsku. Rom 9 mam od kilku miesięcy i nie ma żadnych !!! problemów. Nie ma zwiech , resetów, bateria działa długo i nie trzeba już nic dogrywać aby wszystko działało jak należy.
W razie problemów pisz na forum. Postaram się pomóc.

Odp: pilna prośba eten!!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2010, 20:47:37 »
dalej nic.
robię wszystko jak trzeba (wcześniej wgrywałem romy bez problemu)
Nawet w taki sposób nie idzie. Zawsze kończy się tak samo.
Program na kompie się uruchamia i nagle na telefonie robi się czarny ekran i świecą się klawisze i bootloader nie uruchamia się i nic się nie dzieje.
Oczywiście przy próbie wejścia do bootloadera ręcznie taki sam objaw. nie wiem już co zrobić. Na szczęście aktualnie zainstalowany system uruchamia się i mogę z urządzenia korzystac chociaż ma sporo wad (przede wszystkim bateria leci jak szalona, zjada duzo ramu i ikony znikają na chwile lub zmieniają miejsca).
ROM to ahmedfikry wm6.5 light rom 23554 +no lines camera, + programy od updatu gps, gps viewer +kilka innych.

Odp: pilna prośba eten!!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2010, 09:54:25 »
postaraj się zainstalować rom 6.1 w wersji co ci podałem wcześniej w linku. Jest to rom 9 w tej liście romów. Rom 6.5 jest za bardzo wydziwniony i nie nadaje się dla M700. Ma za mało pamięci i za słaby procek do tego romu. W momencie wgrywania romu MUSISZ wyciągnąć z M700 kartę SIM i SD !!!
To bardzo ważne. Wgrywaj z poziomu win XP.

Odp: pilna prośba eten!!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2010, 22:52:02 »
od samego początku robilem wszystko poprawnie i próbowałem na tym romie i na innych i za pomocą xp i inne romy przez kartę i ni chu chu.
Rano wylatuje z kraju więc poddałem się.  Dograłem do tego 6.5 wszystko co potrzeba i8 jak na razie smiga. mało ramu mam wolne bo w granicach 17-24 ale jakoś chodzi. mam nadzieję że ktoś będzie znał sposób na naprawę tego bo na forum zagladac będę systematycznie i jak tylko co ś będzie wiadomo to będę działał.

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: pilna prośba eten!!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2010, 21:11:58 »
Ja ci pomogę...

Wejdź w tryb serwisowy i zobacz czy wyświetla ci się opis:
UDBDL:USBDL_version_none

Jeśli tak, to prawdopodobnie nie wejdziesz do bootloadera tak jak to pisał kolega Omar w tym wątku:
http://pdaclub.pl/forum/m800m810/czy-mozna-usunac-bootloadera/

ale poszukam ci taki plik z bootloaderem który odpala się z pod uruchomionego Etena bo gdzieś go widziałem na jakiejś rosyjskiej stronie i podeślę tu link...

EDIT by BliSki:
TEST edycji.


edit Kielich
I już znalazłem:
http://etenclub.ru/board/vosstavnovlenie-bootloader-a-kommunikatorov-glofiish-esli-windows-zagruzhaetsya-t24104.html
ściągnij, rozpakuj, uruchom etena, wgraj uruchamiając exe-ka na etenie,
powinien ci się uruchomić bootloader
Wgraj oryginalny rom to wgra ci się wszystko co potrzebne czyli bootloader, tryb serwisowy, OS itd.

Opisz czy pomogło
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 16:31:47 wysłana przez Kielich »
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: pilna prośba eten!!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2010, 13:43:55 »
dzieki za link ale za cholere nie wiem jak tam sie zalogowac zeby sciagnac ten plik.
Co do etena to nie raz chcialem juz trzasnac nim o sciane bo wylacza sie co jakic czas i resetuje ustawienia zagara itd. ciekaw jestem czy to moze byc wina baterii od biosu.
Jak mozesz to pomoz mi sciagnac ten plik co dales linka
Nie pisze z polskimi znakami bo za granica korzystam z kawiarenki:(

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: pilna prośba eten!!
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2010, 14:13:02 »
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: pilna prośba eten!!
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 03, 2010, 12:41:23 »
Nie no chlopie wisze Ci cysterne piwa czy co tam bedziesz chcial jak wroce do Polski.
Moj telefon dostal nowe zycie.
Oczywiscie dzieki Tobie i temu forum.
Mam nadzieje ze to co mi sie przytrafilo bedzie pomocne dla innych
Sprawa rozwiazana:)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: pilna prośba eten!!
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 03, 2010, 12:43:00 »
popraw temat wątku - regulamin