Gps Bluetooth - Glofiish M700

  • 7 Odpowiedzi
  • 4449 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gps Bluetooth - Glofiish M700
« dnia: Lipiec 23, 2008, 10:15:29 »
Mam problem z moim M700.
1) Nie działa GPS wbudowany - zero reakcji używałem programów GPS Viewer -nic nie wykrywa, GPS Tuner - to samo, VisualGPSce - to samo. prawdopodobnie uszkodzony moduł GPS (kupiłem sprzęt używany z Anglii system WM6 - GPS nie działał od początku). Nie pomogły żadne resety.
2) Zakupiłem więc GPS Bluetooth i same problemy. Sprzęt się sparował bez problemu. Żaden z wymienionych programów nie potrafi uruchomić GPSa sam. Najpierw muszę go jeszcze raz sparowac i dopiero wtedy GPS tuner go widzi (GPS Viewer - nigdy). Po wyłączeniu pocketa i ponownym włączeniu - nic. Żeby zadziałało muszę ponownie Bluetooth Manager i Add ... inaczej nie łączy mi sie z GPSem. Na dodatek Automapa gdy wykryje GPS łapie pieknie sygnał (nawet w pomieszczeniu pokazuje gdzie jestem i ... zawiesza się (pomaga dopiero reset)
Prosił bym kogoś o podanie gdzie można oddać ten sprzęt do serwisu (chyba że ktoś ma pomysł co można zrobić z bluetoothem żeby działał jak należy)

Odp: Gps Bluetooth - Glofiish M700
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2008, 12:13:17 »
Z bluetoothem trochę doszedłem (metoda prób i błędów + google). Dla jasności Automapa wiesza się jeśli włączona jest synchronizacja czasu z GPS po wyłączeni działa jak sie patrzy).
Mam tyko jeszcze jedna pytanie - jak zrobić bym po każdym resecie (sr) nie musiał na nowo ustawiać portu Com dla bluetooth, jeśli tego nie zrobię programy nie wykrywają GPS(mimo iż jest wśród urządzeń sparowanych).
I nadal proszę o adres serwisu do którego można oddać Glofiish-a ewentualnie ile może kosztować naprawa GPS.

*

Offline sabartur

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M700,HTC HD2
Odp: Gps Bluetooth - Glofiish M700
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2008, 20:58:35 »
Czy aby na pewno masz uszkodzony gps w Etenie?Ja na twoim miejscu zrobiłbym reset gps. Jest do tego programik z opisem jak postępować-było gdzieś na forum.

Odp: Gps Bluetooth - Glofiish M700
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2008, 21:10:09 »
Robiłem zgodnie z opisem (nie próbowałem tylko metody z 30h bez baterii). GPS w moim Ethenie nic nie wykrywa, nawet jednej satelity. Rozbierałem też sprzęt, sprawdzałem antenę GPS jest dobrze wlutowana, nawet poprawiłem lutownicą żeby wyeliminować możliwość "zimnego lutu" - bez efektu. Kiedyś w Medionie miałem podobny problem ale tam był lepszy dostęp do płytki i mogłem wyjąć układ i po rozładowaniu podjął prace i działa do dzisiaj. Tutaj na płytce jest wszystko zakryte i niema do niego dostępu.

Odp: Gps Bluetooth - Glofiish M700
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2008, 22:39:40 »
witam,

mam podobny problem z GPS w Eten M700.
Jakoś tak się dziwnie złozyło że po wgraniu nowego WM6.1 od _TB_TB_ przestał mi działać GPS.
Wie ktoś może na jakim porcie com i z jaką predkością program np WinCEMonitor powinien się połączyć z modułem GPS ?

pozdrawiam
arecki123

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Gps Bluetooth - Glofiish M700
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2008, 17:19:44 »
tak, com 4 badź 7 (jak kto woli) na 57600 (jakoś tak)
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

Odp: Gps Bluetooth - Glofiish M700
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2010, 08:07:57 »
Witam,

Mam Podobny problem - Glofish M700 nie wykrywa GPS-a (zrobilem hard reset, wgralem automape, porty com sa raczej poprawnie ustawione)
Tragedia nie wiem co sie stalo i dlaczego to dziadostwo przestalo dzialac.

Pozdrawiam i prosze o pomoc

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Gps Bluetooth - Glofiish M700
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2010, 11:56:36 »
Robiłeś reset samego GPSa wg FAQ?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.