Eten Glofiish M700- nie włącza się, mruga dioda, Bardzo prosze o pomoc:(

  • 4 Odpowiedzi
  • 4185 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline BzyQ

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten m700, Nokia e65, Se K750
Witam Wszystkich Użytkowników Forum
Piszę do Was, ponieważ od kilku dni posiadam Etena jak w opisie... Nie zdążyłem się nim zbytnio nacieszyć, bo dziś odmówił współpracy;/ PDA miał angielskie menu i wczoraj został wgrany InterWrite 9.5, jak i AutoMapa, wszystko sprawowało się ok. Dziś podczas  korzystania z Internetu, urządzenie zawiesiło się, tzn ekran zrobił się czarny-zgasł, nie pomogło wybudzanie bocznym przyciskiem, ani soft reset, klawisze z przodu-tzn. kierunkowe i joy, świeciły, poza tym zero jakiekolwiek reakcji. Skoro nic nie pomogło, postanowiłem wyjąć baterię. Podczas próby uruchomienia, nie było żadnej reakcji urządzenia oprócz mrugania diody w górnym prawym rogu (czerwona). Nie zaświecał się ani ekran, ani jakikolwiek z przycisków, po prostu jedynie błyski lampki. Podpiąłem ładowarkę, dioda świeciła bez przerywania (czerwona), podczas próby włączania na podpiętym ładowaniu, ta sama reakcja- po wciśnięciu On/Off dioda zaczyna mrugać na czerwono.... Eten został pozostawiony pod "prądem" prze kilka godzin, lecz nie przyniosło to absolutnie żadnych efektów....Naprzemiennie wyjmowałem, wkładałem baterię, próbowałem wszelakich znalezionych na forach, kombinacji przycisków, od hard resetu jak i bootloadera, ale zero reakcji... Trwało to może z godzinę, aż w końcu urządzenie jak gdyby nigdy nic włączyło się, wszystkie funkcje ok, zero oznak awarii... Podczas próby łączenia z GPRS ponownie się wyłączyło, czy też zawiesiło... Tym razem normalnie odpaliło lecz ponownie się wyłączyło podczas pracy...Działo się to jeszcze kilkakrotnie w całkowicie losowych momentach...Pomyślałem, że może wirus, wgrałem więc Kasperskiego, najnowsza bazę wirusów, skan i -0 wirusów..... Z racji, że w międzyczasie bateria spadła do 2%, podpiąłem urządzenie do ładowarki, w takim stanie używałem go, przeglądałem menu itp, na chwilę odpiąłem kabel i znow się zawiesiło :( Najgorsze jest jednak to, ze tym razem za nic nie mogę go włączyć....:( Cały czas, próbuję wszystkich kombinacji klawiszy itp, cokolwiek, aby dało znak życia, lecz jedyna reakcją jest mruganie, lub ciągłe świecenie diody, w sposób opisany wcześnie....;/
Nie "siedzę" zbytnio w takich tematach i naprawdę nie wiem  już co zrobić, w okolicy nie ma serwisów, które mogłyby mi PROFESJONALNIE pomóc.
Proszę o pomoc, jest tu pewnie wielu doświadczonych Użytkowników i na WAS właśnie liczę...Będę wdzięczny za wszelkie rady...
Pozdrawiam
Kamil

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Eten Glofiish M700- nie włącza się, mruga dioda, Bardzo prosze o pomoc:(
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2010, 21:21:20 »
Może klawisz o blokady włączenia przy niezałożonej klapce baterii Ci szwankuje?
Sprawdź przy zdjętej klapce baterii czy efekt masz taki sam.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

Odp: Eten Glofiish M700- nie włącza się, mruga dioda, Bardzo prosze o pomoc:(
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2010, 21:26:28 »
Masz albo rozładowaną całkowicie baterię, albo już uwaloną i do wymiany. Pozostaje jeszcze kwestia styków i baterii. Czasem tam nie kontaktuje i taki efekt jak u ciebie widać. Następna sprawa to zawsze musi być dokładnie domknięta obudowa baterii. W etenie jest mikrowyłącznik i rozłącza sprzęt po odsunięciu pokrywy. Myślę, że nie złamałeś w tej obudowie nic co mogło by uszkodzić wyłącznik.
Jeśli bateria nie jest oryginał a zamiennik to często bywa tak, że w tych zamiennikach styki wciskają się do środka i przestają stykać jak należy.

*

Offline BzyQ

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten m700, Nokia e65, Se K750
Odp: Eten Glofiish M700- nie włącza się, mruga dioda, Bardzo prosze o pomoc:(
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2010, 22:54:55 »
Panowie dziękuję bardzo za porady...
Przyznaję bez bicia, że nie szukałem na Forum przed napisaniem posta, a jedynie przekopałem google i nie znajdując nic trafnego postanowiłem napisać.... Zagłębiając się w dzialem "m700" znalazłem jednak już trochę archiwalnych tematów, w podobie do mojego...Niestety z tych nerwów, że Eten pójdzie na śmieci, zamiast poszukać narobiłem popłochu;p;p Faktycznie bateria była bardzo rozładowana... Jak wspomniałem urządzenie mam dopiero kilka dni i nie pomyślałem, że "taki jego urok", tym bardziej że czasem "załapywał"....Włącznik pod klapką sprawdzałem, działa ok, zastrzeżenia mam jednak jeszcze co do wskaźnika naładowania baterii bo wydaje mi się, że treochę oszukuje, ale jak widziałem, to również powszechna przypadłość...Jestem na Forum "nowy", tak więc z biegiem czasu, będę starał się więcej tu czytać i myślę, że tak jak teraz, w razie wątpliwości będę mógł się do Was zwrócić...
Dziękuję i pozdrawiam
Kamil

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Eten Glofiish M700- nie włącza się, mruga dioda, Bardzo prosze o pomoc:(
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2010, 23:56:00 »
Faktycznie bateria była bardzo rozładowana...
Pisałeś, że "Eten został pozostawiony pod "prądem" prze kilka godzin" więc to wykluczyłem ;)

mam jednak jeszcze co do wskaźnika naładowania baterii bo wydaje mi się, że treochę oszukuje
Z tym wskaźnikiem różnie bywa. U mnie przy korzystaniu z WiFi wyłącza się przy około 5%. Ale przy korzystaniu z GPRS/EDGE niestety już przy 25% wyłącza się tak jak to opisywałeś "klawisze z przodu-tzn. kierunkowe i joy, świeciły". I wtedy nie pomaga soft reset.
Ale można go resetnąć przytrzymując Power + reset.
Przyznam, że nie wiem czemu przy EDGE tak szybko się wyłącza.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.