Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool

  • 81 Odpowiedzi
  • 27379 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vroobel

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500+, WM6, AM 4.5.3
    • digiHOUSE
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 06, 2008, 23:41:15 »
Z tego, co widziałem, PP nie da się ustawić na mniej niż 4 MB.
A tymczasem obserwuję dziwne zachowanie systemu - kiedy próbuję uruchomić niektóre aplikacje, to system jakby mnie nie słuchał, próbuję więc ponownie, a wtedy okazuje się, że aplikacja chce się odpalać dwa razy. Czy ktoś spotkał się z tym zjawiskiem? SR nie pomaga.
Regulamin!
Doświadczenie to wiedza, którą się zdobywa zaraz potem, jak się jej potrzebuje...

Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 07, 2008, 00:00:11 »
U mnie po ustawieniu na 4 mb system generalnie jest do bani. Nie mogę połączyć się z pecetem poprzez AS. Moduł gsm nie działa. Pozostaje mi tylko powrót do oryginalnego firmware 543 - mam nadzieje, że z karty update pójdzie bez problemu. Odnośnie podwójnego uruchamiania aplikacji - mi również się to zdarza. oprócz tego często jest tak, że nie mogę uruchomić np. panelu wireles manager. Dopiero po resecie się udaje. Dodatkowo jeżeli zawiesie się jakaś aplikacja nie można jej zamknąć poprzeż "end task". Możliwe, iż trzeba PP ustawić na np. 6 mb. Tyle tylko, że na razie nie mogę poprzez kabel zmienić firmwaru. Czy ktoś miał podobny przypadek. Jak uważacie czy z karty powinno pójść bez problemu ? 

*

Offline vroobel

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500+, WM6, AM 4.5.3
    • digiHOUSE
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 07, 2008, 00:25:17 »
Może spróbuję z 6MB, ale to będzie mnie kosztowało znów ze dwie godziny bawienia się ze wszystkim, a chwilowo nie mam czasu na to. Poza tym, teraz zyskałem 6MB, dokładnie tyle, ile wynosi różnica 10MB - 4MB. A jak zyskam 4MB, to już nie będzie tak fajnie, jak przy 6-ciu... :(
Regulamin!
Doświadczenie to wiedza, którą się zdobywa zaraz potem, jak się jej potrzebuje...

Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 07, 2008, 14:54:20 »
Nie mogę załapać w którym momencie ustawiam wielkość PP.

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 07, 2008, 15:00:05 »
Nie mogę załapać w którym momencie ustawiam wielkość PP.

Wielkosc PP jest zmieniana poprzez modyfikacje pliku temp.dat.

*

Offline pragmatyk

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Sprzęt: Nexus One
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 09, 2008, 14:11:29 »
...i pamiętaj żeby podmienić w katalogu Temp zmodyfikowany plik w dobrym momencie - zanim podłączysz glofiisha żeby wciągnął ten zmodyfikowany. Bo ja przez to zaliczyłem jedną instalację więcej, bo za wcześnie to zrobiłem :)

Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 11, 2008, 15:04:12 »
a jak polaczyc rom od TB z PP. Skąd wziąść temp.dat. Tu jest tylko bin do instalacji karty a zmiana bin na dat nie działa

*

Offline White89

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 11, 2008, 15:58:42 »
Ta sztuczka działa ze wszystkimi etenami? Ktoś miał może możliwość sprawdzić na m800? ;)

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 11, 2008, 20:07:06 »
moj x800 powrócił z serwisu, powrócił z "polskim" romem

bez wywalenia polskiej nakładki (sunnysoft) x800 nadaje się do KOSZA. muli chodzi jak krew z nosa,wybudza się 5s a połącznie przychodzące "aktywuje" się 10 s.......koszmar

po niezainstalowaniu etenowych śmieci w tym polskiej nakładki sytem jest ok i wsztko śmiga :)
ale nigdy nie jest tak dobrze żeby nie moglo byc jeszcze lepiej.....

ćwiczył ktoś zabawę z PAGEPOOL w takiej konfiguracji ?
warto ?

teraz mam rano 25 mega, wieczorem 20.............
jak ustawie PP na 6 bedzie 28 i 23................. gra warta świeczki ?
doradzcie !!!!

M

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 11, 2008, 20:26:53 »
Ja mam na todayu spb pocket plus 4 i spb weather i mase skrótów. jak co rano robie SR i mam na starcie 30,5 MB a wieczorem (średnio) 20 MB.
ja tam się nie bawie jakimis Page poolami bo i tak robie co rano SR a te dodatkowe 2MB nic nie zmienią.  :S
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 11, 2008, 23:00:21 »
Nie wiem czy to po prostu nie dziala z M600+ czy tylko z tym ROMem (230) ale mi wyskakuje jakis error w sumie i tak na eten-users.eu nie bylo napisane ze dziala z M600+

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 12, 2008, 01:36:02 »
moj x800 powrócił z serwisu, powrócił z "polskim" romem

bez wywalenia polskiej nakładki (sunnysoft) x800 nadaje się do KOSZA. muli chodzi jak krew z nosa,wybudza się 5s a połącznie przychodzące "aktywuje" się 10 s.......koszmar

po niezainstalowaniu etenowych śmieci w tym polskiej nakładki sytem jest ok i wsztko śmiga :)
ale nigdy nie jest tak dobrze żeby nie moglo byc jeszcze lepiej.....

ćwiczył ktoś zabawę z PAGEPOOL w takiej konfiguracji ?
warto ?

teraz mam rano 25 mega, wieczorem 20.............
jak ustawie PP na 6 bedzie 28 i 23................. gra warta świeczki ?
doradzcie !!!!

M

Ja mam zmieniony PP na 4MB i gra jest warta świeczki. Przyspiesza nawet z polską nakładką, a odkąd ją zdjąłem, to już rewelacja.
Ja nie muszę resetować sprzętu. Obecnie mam 25,5 MB wolnego. Nic nie muli :)
Aha i mam zainstalowane wszystkie etenowe "śmieci"  :P

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 12, 2008, 09:14:49 »
@mangelob to ile masz RAMu wolnego na starcie systemu?
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 12, 2008, 13:15:28 »
no i mam PP ustwione na 4 MB

po resecie ponad 31 MEGA :)

oczywiście odetena zaintalowany tylko camera path, profil stereo, satelit update

nawet wirelessmanagera nie instalowalem bo battery status prócz doskonalego task managera obsluguje także moduł BT, WIFI i phona


a tak na marginesie,moze np taki HTC czy MIO placą interwritowi za zamulanie ETENÓW ????

przecież po tych modyfikacjach to są 2 różne sprzęty, coś jak POLONEZ a FORD


kocham pdaclub za porady i pomysły....
szkoda że żony/kobiety  nie da się podkręcić tak prosto i "step by step" jak x800 :)


pozdro
M

*

Offline clony

  • 18
  • Sprzęt: Eten x800, xda IIs
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 12, 2008, 14:34:12 »
jako task managera polecam programik pbar w wersji 1.5, malo zajmuje i jest bardzo funkcjonalny.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2008, 15:43:30 wysłana przez clony »

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 12, 2008, 22:07:18 »
jako task managera polecam programik pbar w wersji 1.5, malo zajmuje i jest bardzo funkcjonalny.

a ja uwazam że niema lepszego softu niż battery ststus (advanced) i naprawdę dziwię się że ktoś używa innych

rozbudowany taskmanager
masa informacji (bateria, wifi, pamięć i inne)
zastępuje wirelessmanagera
info/licznik sms,minut
launchery (2)
i dużo dużo więcej

do tego mały i stabilny

dla mnie wypas
Napisane: Styczeń 12, 2008, 20:18:25
jeszcze coś.....

camerapath z romu może i MINMALNIE poprawia jakość fotek ale dużo BARDZIEJ poprawia path

Camera Patch (Improves auto-focus ability of the camera).

a obok jest....
Comm Patch (Improves HSDPA connectivity and GSM call quality).


oba z:
http://www.etenblog.com/2007/11/21/rom-update-wwe-040-0381-for-x800/

i w związku z tym pytam...

czy ten path gsm dogrywać także ? czy nowy rom już go zawiera ?

w opisie podają że po updacie zmienia się wersja gsm na R3BEC31ACL_V1.01CA................. w romie unicomu jest co innego

*

Offline cartman_77

  • **
  • 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung OMNIA
  • Sprzęt: SAMSUNG OMNIA
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 12, 2008, 23:26:18 »
Nie wiem czy to po prostu nie dziala z M600+ czy tylko z tym ROMem (230) ale mi wyskakuje jakis error w sumie i tak na eten-users.eu nie bylo napisane ze dziala z M600+

niestety mam identyczny error. ETEN X500 :S

Pozdr,
cart
Samsung OMNIA

Początek:                   Obecenie:
PDA: SAHH5/SAHH5    CTWM6.5v3.1
TELEFON: XXHH3

*

Offline clony

  • 18
  • Sprzęt: Eten x800, xda IIs
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 13, 2008, 14:20:04 »
jako task managera polecam programik pbar w wersji 1.5, malo zajmuje i jest bardzo funkcjonalny.

a ja uwazam że niema lepszego softu niż battery ststus (advanced) i naprawdę dziwię się że ktoś używa innych

rozbudowany taskmanager
masa informacji (bateria, wifi, pamięć i inne)
zastępuje wirelessmanagera
info/licznik sms,minut
launchery (2)
i dużo dużo więcej

do tego mały i stabilny

dla mnie wypas
pbar ma to samo, nie korzystałeś a negujesz.
wybacz, nie mogłem sie powstrzymać, po tym jak napisales że dziwisz sie ze ktos uzywa innych.

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 13, 2008, 15:16:07 »
u mnie i tak chyba PP zostalo zmniejszone w tym ROMie przez producenta bo kosc ta sama jak w innych etenach ( 64 MB) a RAMU wolnego mam po pierwszym uruchomieniu nawet 34 MB :]

nie wiem co oznacza dokladnie ten error ale po prostu chyba nasze ROMy nie sa "paczowalne" xD.... moze sprobuj na starszym ROMie

Cytuj
a ja uwazam że niema lepszego softu niż battery ststus (advanced) i naprawdę dziwię się że ktoś używa innych
zaraz wyprobuje bo jak dotad korzystalem ze swietnego taskmanagera z launcherem WkTask ...z tego co pamietam to chyba freeware albo jeszcze nie wola o kod... przedewszytskim opcja widoku otwartych programow na listwie tak jak w windowsie na PC i latwe przechodzenie miedzy programami zreszta ustawienie "X" jako zamykanie (ustawilem wyjatek na wiadomosci wiec moge je spokojnie zamykac i wtedy sie minimalizuja) ... brakuje tylko zeby jeszcze byl jakis plugin na pulpit z bateria i WiFi .... ale mi zaden na m600+ nie dziala do wlaczania WiFi czasami cos cudem wylaczy WLAN ale nie moze go wlaczyc....tylko standardowy wireless manager (ktorego usunac sie w M600+ prawdopodobnie nie da bo w revome programs nie ma tego a nie znika jak wywale/nie zainstaluje softu etena a z /windows/ nie mozna "na chama" wywalic bo jest "read only"
Napisane: Styczeń 13, 2008, 14:28:43
jako task managera polecam programik pbar w wersji 1.5, malo zajmuje i jest bardzo funkcjonalny.

a ja uwazam że niema lepszego softu niż battery ststus (advanced) i naprawdę dziwię się że ktoś używa innych

rozbudowany taskmanager
masa informacji (bateria, wifi, pamięć i inne)
zastępuje wirelessmanagera
info/licznik sms,minut
launchery (2)
i dużo dużo więcej

do tego mały i stabilny

dla mnie wypas
pbar ma to samo, nie korzystałeś a negujesz.
wybacz, nie mogłem sie powstrzymać, po tym jak napisales że dziwisz sie ze ktos uzywa innych.

to moze mi powiesz gdzie tam jest wirelessmanager i masa informacji (bateria, wifi, pamięć i inne)?.... w pbar widzialem to w wersji VGA ale QVGA nie ma opcji wifi on itp....

*

Offline clony

  • 18
  • Sprzęt: Eten x800, xda IIs
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 13, 2008, 16:31:44 »
u mnie i tak chyba PP zostalo zmniejszone w tym ROMie przez producenta bo kosc ta sama jak w innych etenach ( 64 MB) a RAMU wolnego mam po pierwszym uruchomieniu nawet 34 MB :]

nie wiem co oznacza dokladnie ten error ale po prostu chyba nasze ROMy nie sa "paczowalne" xD.... moze sprobuj na starszym ROMie

Cytuj
a ja uwazam że niema lepszego softu niż battery ststus (advanced) i naprawdę dziwię się że ktoś używa innych
zaraz wyprobuje bo jak dotad korzystalem ze swietnego taskmanagera z launcherem WkTask ...z tego co pamietam to chyba freeware albo jeszcze nie wola o kod... przedewszytskim opcja widoku otwartych programow na listwie tak jak w windowsie na PC i latwe przechodzenie miedzy programami zreszta ustawienie "X" jako zamykanie (ustawilem wyjatek na wiadomosci wiec moge je spokojnie zamykac i wtedy sie minimalizuja) ... brakuje tylko zeby jeszcze byl jakis plugin na pulpit z bateria i WiFi .... ale mi zaden na m600+ nie dziala do wlaczania WiFi czasami cos cudem wylaczy WLAN ale nie moze go wlaczyc....tylko standardowy wireless manager (ktorego usunac sie w M600+ prawdopodobnie nie da bo w revome programs nie ma tego a nie znika jak wywale/nie zainstaluje softu etena a z /windows/ nie mozna "na chama" wywalic bo jest "read only"
Napisane: Styczeń 13, 2008, 14:28:43
jako task managera polecam programik pbar w wersji 1.5, malo zajmuje i jest bardzo funkcjonalny.

a ja uwazam że niema lepszego softu niż battery ststus (advanced) i naprawdę dziwię się że ktoś używa innych

rozbudowany taskmanager
masa informacji (bateria, wifi, pamięć i inne)
zastępuje wirelessmanagera
info/licznik sms,minut
launchery (2)
i dużo dużo więcej

do tego mały i stabilny

dla mnie wypas
pbar ma to samo, nie korzystałeś a negujesz.
wybacz, nie mogłem sie powstrzymać, po tym jak napisales że dziwisz sie ze ktos uzywa innych.

to moze mi powiesz gdzie tam jest wirelessmanager i masa informacji (bateria, wifi, pamięć i inne)?.... w pbar widzialem to w wersji VGA ale QVGA nie ma opcji wifi on itp....

dobra, pofatygowałem się:

wersja na QVGA:



wersja na VGA:



a następnym razem proszę, najpierw sami sprawdzicie i sie upewnijcie, a później piszcie.
pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2008, 16:34:26 wysłana przez clony »

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 13, 2008, 17:05:58 »
masz racje bo ja znalazlem wersje 0.4 czy cos takiego nie bylo tam tego...przynaje racje :ok:

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 13, 2008, 19:37:04 »
http://www.chi-tai.info/cs_BatteryStatus_XDA_Neo_WM5_ext_iM_cs.htm


w pBar nie znalazłem

- informacji o danych gprs/ wykorzystanych minutach
- lockera !
- skinów

instalując batterystatus na x800 mam

- taskmanagera
- blokowanie przed niechcianym włączniem (locker)
- wiecej pamięci bo wywaliłem etenowy wirelessmanagera
- launchera
- info o minutach i wykorzystanych danych gprs

dla mnie bezkonkurencyjny a kazdy lubi to co lubi

PS a tu skiny
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=350510


M
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2008, 20:08:24 wysłana przez marcel »

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 13, 2008, 20:48:33 »
moglby ktos mi napisac jak wywalic wireless managera z Etena M600+?.... u mnie to jest zrobione tak: eten chyba uznal ze bede korzystal tylko i wylacznie z jego wireless managera i ukryl skrzetnnie przedemna ten systemowy xD....powaznie - w standardowym oryginalnym ROMie 230 (jak i ROMie ktory mialem wczesniej bodajrze 225) zwykly uzytkowanik nie ma dostepu do windowsowego wireless managera (tego  jednokolorowego taki jak w kazdym WM) dopiero dzis zaczalem szukac go i znalazlem /windows/wrlsmgr.exe (oprocz tego nie ma zadnego skrotu w menu) i tutaj najdziwniejsze jest to a zarazem jest to odpowiedz na moje pytanie: czemu zadna alternatywa wireless managera nie dziala..... dziala! ale jest jedno "ale" - dopiero po pierwszym uruchomieniu WiFi przez etenowskiego wireless mangera i nareszcie wiem dlaczego tak ejst....kiedy utworzylem skrot do pliku wrlsmgr.exe i odpalilem go po starcie systemu jest tam bluetooth i phone natowiast wifi nie ma! nastepnie zrestartowalem telefon i najpierw uruchomilem manager etena i wlaczylem wifi....wrocilem do systemowego i co? wifi jest..... czy to jakis blad sterownikow w tym telfonie czy co?.....czy mozna ten proces wrzucic do folderu startup i gdzie on sie znajduje? zeby po kazdym ponownym rozruchu wifi bylo od razu widziane przez inne wireless managery....?

od razu mowie: w M600+ wireless manger etena jest preinstalowany tzn. ze nawet jak wywale caly soft etena albo jak nie zainstaluje go wcale to i tak jest...... :-? pomocy

wpadlem na taki pomysl zeby wgrac jakiegos taskmanagera ktory pokazuje aktualne procesy (wlacznie z systemowymi) i zobaczyc jaki proces jest uruchomiony po pierwszym starcie wifi i wylaczeniu a nastepnie ustawic go aby startowal automatycznie i zeby alternatymne programy do obslugi WiFi je widzialy od startu systemu bez niepotrzebnym kombinacji..... bo np. teraz zeby wlaczyc WiFi z jakiegos pluginu na pulpicie (probowalem jzu wielu) najpierw musze wejsc w etenowski wireless manager uruchomic WiFi i potem je wylaczyc i teraz skrot bedzie dzialal az do nastepnego restartu systemu....mam nadzieje ze wyjasnilem i ze moze ktos zaradzi....

*

Offline vroobel

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500+, WM6, AM 4.5.3
    • digiHOUSE
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 14, 2008, 08:56:24 »
Hm...
Staram się śledzić ten wątek w poszukiwaniu rozwiązań dotyczących przyśpieszenia i uwolnienia pamięci PDA, a nie taskmanagerów, wirelessmanagerów itp.
Oczywiście bez urazy, ale powstrzymajcie się koledzy lub zmieńcie wątek...
Regulamin!
Doświadczenie to wiedza, którą się zdobywa zaraz potem, jak się jej potrzebuje...

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 14, 2008, 11:31:12 »
 :O

jest na temat

jak sobie wyobrażasz usprawianie bez wywalania programow złych a instalowaniu dobrych ? jak sobie wypbrażasz zarzadznie procesami bez sensownego taskamagera ?

nawet jak byś miał 100 MB wolnego ramu  bez taskmanagera i przy zlej konfiguracji wszystko stracisz.....

o czym mamy pisac ?

abrakadabra ?

M

*

Offline vroobel

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500+, WM6, AM 4.5.3
    • digiHOUSE
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 14, 2008, 12:27:10 »
Chcesz rozwiązanie idealne?
OK!
Po wielu bojach z launcher'ami (a było już ich kilka), zostawiłem sobie na pulpicie tylko to:
- "Date" z Today,
- własnoręcznie wyrzeźbiony cyfrowy zegarek + kalendarz na 1 miesiąc z rlToday.
Zaraz po SR miałem 32,5 MB wolnej pamięci, a od tygodnia nie robiłem SR, teraz mam około 20. Regularnie odpalam "Oxios" w celu wyczyszczenia pamięci, a w międzyczasie swobodnie używam AM 4.5.2 i dzwonię, w tym używając BT.
Wyleczyłem się już z dupereli (przepraszam, jeśli kogoś uraziłem) na ekranie Today, bo one powodują więcej zamieszania, niż to jest warte. Już nie straszne mi wejście w Start i Programs, tudzież Settings. Nie używam żadnych  nakładek spolszczającyh i bajerów dla klawiatury itp. Goły system i kilka programików.
Czego życzę Wam i sobie.
Ale wiadomo, o gustach się nie dyskutuje...
Napisane: Styczeń 14, 2008, 12:10:10
Zapomniałem o jednym:
Niektórzy używają PDA do ciężkiej pracy, jak analiza wykresów giełdowych i co tylko tam sobie wymyślą.
Nie przyszło Wam do głowy kupić sobie notebooka za 2000 zł zamiast problematycznego, małego (VGA, QVGA), zwieszającego się, upierdliwego PDA? Ja wiem, nie można go zamontować w aucie pod szyba i używać jako nawigatora. Ale nie narzekajcie na PDA, że muli się i zawiesza, kiedy go tak dobijacie. Nawigacja w aucie - OK, nawet Skype po WiFi - OK, ale wyciskanie siódmych potów z takiego urządzenia wynika moim zdaniem z potrzeby upakowania w nim rozwiązań dla codziennych potrzeb, a to chyba nie po to zostało zaprojektowane. To podręczny, cyfrowy asystent, nie komputer osobisty, to pomoc w zarządzaniu czasem (organizer), ale skoro ma na pokładzie Windows, to trzeba mu dowalić, co tylko się zmieści.
Nie miejcie do mnie żalu, takie mnie dopadły spostrzeżenia po kwartale użytkowania X500+.
Napisane: Styczeń 14, 2008, 12:20:24
jak sobie wyobrażasz usprawianie bez wywalania programow złych a instalowaniu dobrych ? jak sobie wypbrażasz zarzadznie procesami bez sensownego taskamagera ?

No i odpowiadając: oczywiście masz rację w zakresie własnych potrzeb. Ja jednak najbardziej cenię takie informacje, jak ta, która rozpoczęła ten wątek: niezależnie do czego używasz swój PDA, ta wskazówka poprawi Ci komfort pracy z urządzeniem.
Regulamin!
Doświadczenie to wiedza, którą się zdobywa zaraz potem, jak się jej potrzebuje...

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 14, 2008, 12:57:13 »
tylko mała dygresja

ja mam x800 Ty x500 (miałem go wcześniej)
w x500 bez tej całej zabawy w ram i optymalizacje da się (lepiej lub gorzej żyć)

w x800 sie nie da !!!!

to co wgrywa tam eten umiemożliwia jego używanie
no bo po co komu superzabawka skoro gdy zadzwoni do niego żona to 10 razy się rozłaczy a informacji o połączeniu nie bedzie...... taki szybki

M

*

Offline vroobel

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500+, WM6, AM 4.5.3
    • digiHOUSE
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 14, 2008, 13:24:59 »
Nie X500, tylko X500+. Gdyby nie fakt, że się przysłowiowo rzuciłem na ekran VGA (dałem się wpuścić, bo okazuje się, że wcale mi nie jest to potrzebne...), to nie pisnąłbym nawet słówka o prędkości urządzenia. Tak się składa, że X500+ nie jest za szybki i też muszę z tym jakoś żyć.
Ale nic to :D
PAX!
Regulamin!
Doświadczenie to wiedza, którą się zdobywa zaraz potem, jak się jej potrzebuje...

Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 14, 2008, 14:01:03 »
A czy program do zmiany PP działa z romem "EUU_X500plus_WWE_R01_032_0489.EXE" Tam jest lokalizacja PL. Bo coś sypie błędami przy pliku "temp.dat"

*

Offline nox_

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://nox.boo.pl/
  • Sprzęt: E-Ten M700 + 2GB, Nokia 6670
Odp: Przyśpieszanie Etena ( speed call) + Aplikacja do zmiany Page Pool
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 15, 2008, 02:18:51 »
Na ile ustawiłeś PP? "Klecę" nowy ROM :)
a jednak jednak bedzie nastepna wersja chwali sie chwali :D
czekam