Pare pytań odnośnie użytkowania

  • 12 Odpowiedzi
  • 5688 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline shegi

  • 25
Pare pytań odnośnie użytkowania
« dnia: Marzec 15, 2007, 16:08:59 »
1. Jak obrócic ekran o 90 stopni?
2. Jak sprawdzic wersje oprogramowania?
3. jak zrobic hard reset? soft reset? - wiem tylko, że klikając no power+reset cos sie resetuje ale nie wiem czy to jest hard czy soft.
4. Jak wyłączyć palma? Po to np aby wyjac baterie i wlozyc karte sim - czy wystarczy kliknac power na górze obudowy? (slyszalem ze wylacza on tylko ekran)
5. Co to jest "flight mode" w module gsm?

Dziekuje z gory za pomoc.

*

Offline shegi

  • 25
Pare pytań odnośnie użytkowania
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2007, 16:26:38 »
zapomnialem dodac :P

Model to eten M600, system wm 2005, profil zaktualizowany ;)

*

Offline shegi

  • 25
Pare pytań odnośnie użytkowania
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2007, 18:57:19 »
ehhh ... sam z tyloma niewiaomymi :P

*

Offline Rafaelloz

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: .: Eten X500 :. sprzedany
Pare pytań odnośnie użytkowania
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2007, 01:08:46 »
shegi pozwolisz że zadam tez jedno pytanie.

Jak prawidłowo sformatować nową baterię w Eten X 500
1530 mAh Li -Poly

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Pozdrawiam

*

Offline Banan2

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500 + 2GB Sandisk
Pare pytań odnośnie użytkowania
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2007, 07:50:25 »
Cytat: "Rafaelloz"
shegi

Jak prawidłowo sformatować nową baterię w Eten X 500
1530 mAh Li -Poly


Witam !
Dwa, a najlepiej trzy pełne cykle rozładowanie (prawie do zera) - ładowanie (min. przez 8h) i bateria będzie prawidłowo sformatowana.
Pozdrawiam

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Pare pytań odnośnie użytkowania
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2007, 08:22:13 »
Banan2
Cytuj
Dwa, a najlepiej trzy pełne cykle rozładowanie (prawie do zera)

i baterię może trafić szlag
baterii w PDA nie powinno sie rozladowywać do zera bylo o tym setki razy na forum, jast w faq, dodatkowo bylo kilka tematówo uszkodzonych bateriach przez ich rozladowanie prawie do zera, oczywiście może nic się nie stanie...

*

Offline shegi

  • 25
Pare pytań odnośnie użytkowania
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2007, 10:29:12 »
Cytat: "MarcinW."
Nastepne dziecko neo... :(


wypraszam sobie uzywanie takich okreslen w stosunku do mnie. Widze ze to bardzo popularny zwrot wsrod pseudo profesjonalistow.
Wyobraz sobie ze nie wszyscy musza miec tyle czasu co Ty na czytanie setki postow...
Staloby sie komus cos  jakby odpowiedzial na te pytania?

*

Offline Banan2

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500 + 2GB Sandisk
Pare pytań odnośnie użytkowania
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2007, 10:44:30 »
Cytat: "marcinl"
Banan2
Cytuj
Dwa, a najlepiej trzy pełne cykle rozładowanie (prawie do zera)

i baterię może trafić szlag
baterii w PDA nie powinno sie rozladowywać do zera bylo o tym setki razy na forum, jast w faq, dodatkowo bylo kilka tematówo uszkodzonych bateriach przez ich rozladowanie prawie do zera, oczywiście może nic się nie stanie...

No to ja poproszę o dokładniejsze wyjaśnienie. Może to ja jestem tym "dzieckiem neo", co oczywiście zdecydowanie wypraszam sobie.

W faq znalazłem jedynie taką informację: Obecnie dostępne na rynku palmtopy wyposażone są w baterie litowo-jonowe, litowo-polimerowe lub ogniwa hybrydowe litowo-jonowo-polimerowe. Wymienione baterie są zaawansowanymi konstrukcjami, oferującymi możliwość doładowywania nawet gdy poziom energii nie spadł jeszcze do niebezpiecznie niskiego poziomu. Efekt pamięci znany dobrze ze słabszych modeli telefonów komórkowych posiadających np. baterie niklowo-wodorowe został całkowicie wyeliminowany. Należy jednak pamiętać by często doładowywać palmtopowe ogniwa, gdyż całkowite rozładowanie im nie służy. Zalecane jest pozostawienie PDA podpiętego do ładowarki gdy nie jest on używany.

Prawie całkowite to nie całkowite. I teraz pytanie do panów "specjalistów". Dlaczego baterie, będę się trzymał tej nazwy chociaż prawidłowo powinno być "akumulatory", których dokładnie takie same typy stosuje się w telefonach komórkowych czy notebookach trzeba niby inaczej używać w PDA ?!?! Dlaczego w instrukcjach np. komórek producenci zalecają wykonanie 2 pełnych cykli rozładowanie-ładowanie ? I ostatnie pytanie. Co się z stanie z baterią w PDA czy notebooku, która będzie non-stop ładowana ? Ja wiem, ale może panowie "specjaliści" nie wiedzą  ;)
Pozdrawiam

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Pare pytań odnośnie użytkowania
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2007, 10:49:41 »
Banan2
specjalistą nie jestem - powielam wiedzę zgromadzoną w dziesiatkach wątków na forum
Cytuj
Co się z stanie z baterią w PDA czy notebooku, która będzie non-stop ładowana ? Ja wiem, ale może panowie "specjaliści" nie wiedzą

a czy ktoś napisal, że trzeba ciągle ladować? :surprised: - taka bateria szybko padnie

Cytuj
których dokładnie takie same typy stosuje się w telefonach komórkowych czy notebookach trzeba niby inaczej używać w PDA ?!?! Dlaczego w instrukcjach np. komórek producenci zalecają wykonanie 2 pełnych cykli rozładowanie-ładowanie ?

no wlaśnie - czy w instrukcji laptopa jest napisane aby pierwsze 2-3 cykle ladowania rozladować baterię prawie do zera?

 ;)

*

Offline Banan2

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500 + 2GB Sandisk
Pare pytań odnośnie użytkowania
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2007, 11:03:25 »
Cytat: "marcinl"
Banan2
specjalistą nie jestem - powielam wiedzę zgromadzoną w dziesiatkach wątków na forum
Cytuj
Co się z stanie z baterią w PDA czy notebooku, która będzie non-stop ładowana ? Ja wiem, ale może panowie "specjaliści" nie wiedzą

a czy ktoś napisal, że trzeba ciągle ladować? :surprised: - taka bateria szybko padnie


Stąd wniosek, że zapis w faq nie jest zbyt fortunny i chyba trochę mało precyzyjny. Bo laik jak go przeczyta to może pomyśleć: "Nie używam PDA (np. w nocy, podczas weekendu) no to bach go do ładowarki". A tak traktowana bateria długo nie wytrzyma.
Nie wolno baterii rozładowywać do zera, ale i też nie można non-stop ładować. A im częściej uda się zachować cykl rozładowanie - pełne ładowanie tym bateria dłużej będzie nam służyła :)
Pozdrawiam

*

Offline shegi

  • 25
Re: Pare pytań odnośnie użytkowania
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2007, 11:07:24 »
Cytuj
1. Jak obrócic ekran o 90 stopni?

start->settings->system->screen

Cytuj
2. Jak sprawdzic wersje oprogramowania?

podczas soft reset

Cytuj
3. jak zrobic hard reset? soft reset?

soft - wciskamy malutki przycisk po lewej stronie obudowy
hard - start->programs->utilities->default settings (w sofcie >225)

I tak oto sam sobie odpowiedzial em :)
zrodlo: www.eten-users.net

a wam podziekuje za pomoc ;)

*

Offline Gufer-posepny

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
Pare pytań odnośnie użytkowania
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2007, 19:52:19 »
Pełne rozładowanie czyli niektóry myślą że jak PDA się wyłączy to akumulator ma 0 V . Nieprawda . Akumulatory w telefonach i PDA to 3,6 V ogniwa . W pełni naładowany ma około 4.05 V . Rozładowany 2,95 V. Takie wartości miałem na przykład w noki 8210 z włączonym netmonitorem . W PDA jest tak samo . Rozładować kompletnie do zera możemy jesdynie wtedy gdy PDA zostawimy na miesiąc czy dłużej z zamontowanym aku . Sam kupiłem takiego ( MDA I ) przez pół roku nieużywanego . Jaki efekt ? Czas pracy maksymalnie 20 minut .

Jakoś nie spotkałem się z elektroniką , która pracowałaby przy napięciach poniżej 0,6 V . Półprzewodniki potrzebują co najmniej tyle . Chyba że jest to GERMAN .
Navroad 350

*

Offline Puby

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
Pare pytań odnośnie użytkowania
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2007, 14:20:36 »
To ja moze o bateriach słów kilka.
Ogniwa na bazie Litu ulegają nieodwracalnemu zniszczeniu po rozładowaniu ponizej 2,7 V i po naładowaniu powyżej 4,25V - w tym drugim przypadku mogą eksplodować. Dlatego tez każda bateria do uzytku ogólnego ma wbudowane zabezpieczenia uniemozliwiające rozładowanie i naładowanie powyzej/ponizej podanej wartości. Po prostu odcina ogniwa od żródeł/odbiorników prądu.
Tak więc ładowanie baterii Litowych ponad 2 godziny mija się z celem - ogniwa nie sa ładowane po osiagnięciu 4,2V. To co piszą producenci o 12-godzinnym ładowaniu nie ma najmniejszego sensu.
Owszem , jest możliwe "pełniejsze" naładowanie takich ogniw ale do tego trzeba miec łądowarke która po osiągnięciu 4,2 V obnizy prad łądowania - wtedy napięcie na ogniwach spada i mozna ładować dalej . NIE RÓBCIE TEGO W DOMU - no chyba że ktoś posiada mikroprocesorowe ładowarki z programem obsługi ogniw LiIon.

Czy trzymać urządzenie na stałe w ładowarce - zdecydowanie nie. Baterie Litowe tracą nieodwracalnie pojemność jeżeli są przechowywane w stanie pełnego naładowania . Zjawisko to występuje tym szybciej im wyższa jest temperatura przechowywania w pełni naładowanej baterii.

czy ilośc cykli ładowanie/ rozładowanie ma wpływ na żywotnośc baterii - tak. Zdecydowanie lepiej jest naładowac baterie do pełna , po czym uzytkowac urzadzenie do pełnego rozładowania i wpiąć je ponownie niz podładowywać je bez istotnej potrzeby.