M600 i GPRS - class B?

  • 7 Odpowiedzi
  • 3837 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Yelayon

  • ***
  • 252
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2 T8585
M600 i GPRS - class B?
« dnia: Luty 07, 2006, 21:29:08 »
Co dokładnie oznacza:
GPRS Class B / Multi-slot Class10

Przymierzam się do kupienia M600, czy ktoś ma go już w Polsce i jak pierwsze doświadczenia? Czy nowy ROM poprawia pierwsze bugi (czytalem o STD i problemach z jakością glosu w GSM).

Oraz gdzie go można kupić, bo w Unicom pewnie sie nie doczekam, a jedyny sklep jaki znalazłem to shop.eten.hu.

W.
-------------------
There are no mistakes, just learning experience.
PDAs: iPAQ 4150 -> ETEN G500 -> Glofiish X800 -> HTC Touch HD -> HTC Touch HD2

M600 i GPRS - class B?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2006, 08:59:08 »
GPRS class B - oznacza tyle że możesz odbierac i nadawać naprzemienie tzn. urządzenie albo nadaje albo odbiera - taki simplex!
jest jeszcze klasa A - ale praktycznie niedostępna w urządzniach (jednoczesne nadawanie i odbieranie) oraz klasa C - czyli tylko odbiór lub tylko nadawanie

a co do M600 w Unicom - to Unicom dlatego go jeszcze nie sprzedaje, bo ... negocuje ceny/warunki z ETEN aby cena była równie atrakcyjna jak super sprzedającego się modelu M500 ....

*

Offline Yelayon

  • ***
  • 252
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2 T8585
M600 i GPRS - class B?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2006, 11:30:59 »
A czy to oznacza, że mając urządzenie 'GPRS class B' mogę równoczesnie być podłączony do sieci czyli np. pracować zdalnie na 'swoich systemach' i równocześnie móc rozmawiać przez telefon (via GSM) ?

W.
-------------------
There are no mistakes, just learning experience.
PDAs: iPAQ 4150 -> ETEN G500 -> Glofiish X800 -> HTC Touch HD -> HTC Touch HD2

M600 i GPRS - class B?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2006, 14:11:10 »
Mając klasę B - w momencie kiedy przychodzi rozmowa telefoniczna transmisja jest zawieszana .....

AAA - i jeszcze jedno, bo nie napisałem tego w poprzednio.
przy klasie A - można i rozmawiać i mieć transmisje danych jednocześnie, przy C - tylko transmisja lub tylko głos!

*

Offline Yelayon

  • ***
  • 252
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2 T8585
M600 i GPRS - class B?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2006, 16:09:31 »
A jak to wygląda w praktyce.

Przykładowo - jestem wdzwoniony via GPRS do I-net'u. Mam np. uruchomiony VPN z firmą i pracuję na jakimś zdalnym serwerze via Term.Srv. lub SSH. Co się dzieje gdy:

1/ ktoś do mnie dzwoni? Dostaje informację np. że numer zajęty (zależnie od ustawień przekierowań) ? Czy też ja dostaję informację, że ktoś dzwoni i jeżeli odbiorę to co się dzieje z połączeniami TCP? Są zrywane, czy też nie ma komunikacji? Jestem wylogowywany?

2/ co zrobić, gdy ja chciałbym zadzwonić? Muszę się rozłączyć z GPRS i dopiero z GSM mogę korzystać?

Czy implementacja GPRS Class B jest to ograniczenie sprzętowe M600, czy też ograniczenie w obsłudze GSM/GPRS w systemie microsoft'u ?

Pytania są dosyć konkretne bo wiem czego chcę od 'przyszłego' PDA z GSM/GPRS (w krytycznych sytuacjach wykorzystywać do podłączania się z firmą i rozwiązywania problemów, bez konieczności wożenia ze sobą laptop'a).

W.

W.
-------------------
There are no mistakes, just learning experience.
PDAs: iPAQ 4150 -> ETEN G500 -> Glofiish X800 -> HTC Touch HD -> HTC Touch HD2

M600 i GPRS - class B?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2006, 16:28:42 »
aż takiem super specem nie jestem ale ...
1. Class B - mozna w pda zablokowac połącznia przychodzące jak jest transmisja danych, lub pozwolić ... wtedy jak ktoś dzwoni to gprs jest zawieszany i po skończeniu rozmowy połącznie gprs powninno wrócić (uzaleznione jest to też od operatora, jakości sieci ...).
Można też samemu dzownić w czasie transmisji i wtedy dzieje się to samo co przy odbieraniu!

Class A, B czy C - uwarunkoanie sprzętowe, soft ma mało do tego!

Nie znam żadnego PDA z innym GPRS jak Class B. Klasa A praktycznie nie istnieje ...

*

Offline Yelayon

  • ***
  • 252
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2 T8585
M600 i GPRS - class B?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2006, 17:00:09 »
Dziękuję za odpowiedzi. Pewnie i tak większość wyjdzie mi w praniu.

Gdzie można M600 kupić w sieci - na dobrych (czyt. sprawdzonych) sklepach internetowych?

W.
-------------------
There are no mistakes, just learning experience.
PDAs: iPAQ 4150 -> ETEN G500 -> Glofiish X800 -> HTC Touch HD -> HTC Touch HD2

M600 i GPRS - class B?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2006, 08:40:42 »
M600 - pojawi się w Unicom ... przełom luty / marzec.