Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu

  • 38 Odpowiedzi
  • 15917 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline burz

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
Irytujace jest, jak niektorzy przedstawiciele handlowi traktuja swoich krajowych klientow - czego przykladem jest  Unicom, ktory w Polsce oferuje sprzet bez spolszczenia systemu... i nie tylko. Wyslalem taki mail i ciekawe, czy i jak odpowiedza:

Witam. Kupilem etena X600 i sprzet przyszedl do mnie bez instrukcji w jezyku polskim, co jest niezgodne z obowiazujace w naszym kraju prawem. Ponadto instrukcja w wersji anglojezycznej jest wyjatkowo skrocona.
Problem ten reguluje ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2002 r. nr 141, poz. 1176 ze zm. - art. 3 )
Prosze o informacje, czy polska instrukcje powinien dostarczyc sklep, czy oficjalny przedstawiciel i dystrybutor, czyli Unicom. Chcialbym rowniez wiedziec, czy - i gdzie - jest osiagalna pelna, oryginalna instrukcja do X600.

Druga sprawa. Dlaczego sprzet sprzedawany w Polsce nie ma spolszczonego systemu operacyjnego? Unicom jest dystrybutorem i prosze o wyjasnienie tej sprawy oraz informacje, kiedy umozliwicie Panstwo darmowy upgrade ROMu i systemu WM 6 do wersji PL.

Pozdrawiam,
burz


-----

Jezeli bylo - to sorry

*

Offline Polikon

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800//HTC HD2+Lobuz1 NewStyle1.2+SDHC16GB
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2008, 12:20:40 »
Z tego co wiem to instrukcja obsługi powinna być na dołączonym CD.
A jeśli faktycznie nie ma polskiej instrukcji nawet na CD.
To bez żadnych problemów możesz oddać sprzęcik do sklepu.
Chyba że dadzą ci instrukcję.
Ja tak zrobiłem z Siemensem i dostałem kasę.

A jeśli chodzi o spolszczenie systemu to jeszcze nie ma takiego prawa aby nakazywał aby system operacyjny był po Polsku nawet menu nie musi być po Polsku w jakim kolwiek urządzeniu.
Za spolszczenie trzeba słono płacić.

Co do Unicomu to myślę że myślą trochę więcej o swoich klientach niż pozostałe firmy przykładem może być ostatni ROM do X800.
Większość firm kładzie całkowicie la..... na klijęta kupiłeś to się sam martw i radź z tym co kupiłeś.

A to że jesteśmy za murzynami to inna sprawa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2008, 12:46:02 wysłana przez Polikon »
X800.WM6.1.Panot.ver.1.90_PP6_ENG//Acer n311//HTC HD2+Lobuz1 New Style 1.2+SDHC 16GB

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2008, 12:42:19 »
Za murzynami jesteśmy dzięki pazernym firmom, takim właśnie jak Unicom, które myślą tylko i wyłącznie o tym jak sprzedać i szybko wyciągnąć włożone środki mając jednocześnie klienta bardzo głęboko.
Ale to już wszyscy wiemy  :)

To samo robią operatorzy nie wydając uaktualnień do WM6 w momencie kiedy na całym świecie takie uaktualnienia do danego sprzętu wychodzą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2008, 12:45:27 wysłana przez may »
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2008, 13:03:40 »
Za murzynami jesteśmy dzięki pazernym firmom, takim właśnie jak Unicom, które myślą tylko i wyłącznie o tym jak sprzedać i szybko wyciągnąć włożone środki mając jednocześnie klienta bardzo głęboko.
Ale to już wszyscy wiemy  :)

To samo robią operatorzy nie wydając uaktualnień do WM6 w momencie kiedy na całym świecie takie uaktualnienia do danego sprzętu wychodzą.

w pelnie zgadzam sie z pazernoscia firm .... jednka czy to one decyduja o tym ze chca miec OS po polsku ? czy raczej producent ... i to on narzuca warunki na dany region
brak instrukcji PL jest niezgodny z jakkas tam ustawa/rozporzadzenie ktora reguluje obrot towarowy na terenia kraju wg ktorej instrukcja PL musi byc dolaczona do kazdego towaru na terenie naszego kraju

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2008, 13:15:19 »
Za murzynami jesteśmy dzięki pazernym firmom, takim właśnie jak Unicom, które myślą tylko i wyłącznie o tym jak sprzedać i szybko wyciągnąć włożone środki mając jednocześnie klienta bardzo głęboko.
Ale to już wszyscy wiemy  :)

To samo robią operatorzy nie wydając uaktualnień do WM6 w momencie kiedy na całym świecie takie uaktualnienia do danego sprzętu wychodzą.

w pelnie zgadzam sie z pazernoscia firm .... jednka czy to one decyduja o tym ze chca miec OS po polsku ? czy raczej producent ... i to on narzuca warunki na dany region
Tak, tyle że importer/wyłączny dystrybutor ma na to wpływ.
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline Daszek

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2oo
  • Sprzęt: BLOW-43Vbt, iPhone3g, htc sensation
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2008, 13:26:29 »
[..]
Druga sprawa. Dlaczego sprzet sprzedawany w Polsce nie ma spolszczonego systemu operacyjnego? Unicom jest dystrybutorem i prosze o wyjasnienie tej sprawy oraz informacje, kiedy umozliwicie Panstwo darmowy upgrade ROMu i systemu WM 6 do wersji PL.
[...]
zaletefonuj albo napisz do Etena - a później się uzewnętrzniaj na forum.
Unicom jest dystrybutorem, a nie producentem, poza tym udostępniają odpłatnie nakładkę PL.
Jak Ci nie pasuje Eten to zapłać więcej za HTC albo Toshibe z systemem PL.

Jak chcesz za darmoche, to naucz się programować, zbierz zespół podobnie myślących i napisz spolszczenie.

*

Offline burz

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2008, 13:41:28 »
[..]
Druga sprawa. Dlaczego sprzet sprzedawany w Polsce nie ma spolszczonego systemu operacyjnego? Unicom jest dystrybutorem i prosze o wyjasnienie tej sprawy oraz informacje, kiedy umozliwicie Panstwo darmowy upgrade ROMu i systemu WM 6 do wersji PL.
[...]
zaletefonuj albo napisz do Etena - a później się uzewnętrzniaj na forum.
Unicom jest dystrybutorem, a nie producentem, poza tym udostępniają odpłatnie nakładkę PL.
Jak Ci nie pasuje Eten to zapłać więcej za HTC albo Toshibe z systemem PL.

Jak chcesz za darmoche, to naucz się programować, zbierz zespół podobnie myślących i napisz spolszczenie.


Zartujesz? To moze system tez mam sobie sam napisac, bo mi laskawcy zechca sprzedac "gole" urzadznie?
To kto ma wymusic na producencie, jak nie jedyny, ofiicjalny dystrybutor i przedstawiciel?

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2008, 13:45:23 »
Kolego @Daszek
coś Ci się pozajączkowało. Żyjemy w kraju, w którym używamy języka polskiego. Ustawa wymusza na importerach/dystrybutorach sprzedaż sprzętu choćby z poslką instrukcją a przyzwoitość powinna na nich wymuszać przygotowanie/zainwestowanie w przygotowanie narodowej wersji systemu w kraju w którym ten system sprzedają.
Jeśli Ty dajesz się na każdym kroku rolować, lub uwielbiasz język który zapewne Twoim narodowym językiem nie jest to używaj go, nikt Ci nie broni.
Nie wiem jak jest w przypadku Toshiby ale HTC robi dokładnie to samo. Taki np. Hermes do tej pory nie doczekał się oficjalnego systemu PL. Został wydany tylko WM6 (w kilku językach, oczywiście PL nie istnieje). Można sobie oczywiście wgrać ROM od ery, tyle że legalne to już nie jest i gwarancja przepada.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2008, 13:49:26 wysłana przez may »
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline Daszek

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2oo
  • Sprzęt: BLOW-43Vbt, iPhone3g, htc sensation
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2008, 14:00:13 »

Zartujesz? To moze system tez mam sobie sam napisac, bo mi laskawcy zechca sprzedac "gole" urzadznie?
To kto ma wymusic na producencie, jak nie jedyny, ofiicjalny dystrybutor i przedstawiciel?

Nie żartuję. Mamy wolny rynek i można kupować co kto chce.
Nie podoba ci się Eten? Kup co innego.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2008, 14:02:35 »
Kolego Daszek a jak by nie miał wyboru?? Właśnie dlatego wprowadzono ustawę o ochronie języka polskiego i trzeba się dostosować a jak się nie podoba to mogą sprzedawać gdzie indziej  :P
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Daszek

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2oo
  • Sprzęt: BLOW-43Vbt, iPhone3g, htc sensation
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2008, 14:21:20 »
Kolego Daszek a jak by nie miał wyboru?? Właśnie dlatego wprowadzono ustawę o ochronie języka polskiego i trzeba się dostosować a jak się nie podoba to mogą sprzedawać gdzie indziej  :P
Ech.. ignoranci.

Po co kupiliście ppc z systemem angielskim?
W nadziei, że co? Sam się spolszczy? :) Trzeba było wybrać produkt z systemem PL, a nie narzekać jak stare baby.

Widać Eten z systemem angielskim kierowany jest do osób kreatywnych, znających język angielski lub nieznających, ale ambitnych chcących pogłębiać wiedzę i poszerzać horyzonty.

Ps.
też jestem zwolennikiem systemu spolszczonego, dlatego kupiłem, sobie nakładkę PL.  :P

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2008, 14:27:39 »
Dziwi się ktoś teraz, że producenci mają klientów głęboko gdzieś? :)

Widać Eten z systemem angielskim kierowany jest do osób kreatywnych, znających język angielski lub nieznających, ale ambitnych chcących pogłębiać wiedzę i poszerzać horyzonty.
Pierwsza myśl po przecztaniu tego zdania: opluj kogoś a ten powie, że deszcz pada.

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2008, 14:28:57 »
A ja używałem EN przez kilka lat na różnych PPC i mi to kompletnie nie przeszkadza.
Nikt tu nie pisze na temat swojej nieznajomości języka angielskiego więc nie szpanuj tutaj swoja kreatywnością. Piszemy o tym jak traktują nas, klientów firmy działające niezgodnie z prawem polskim.
Gdyby było tak jak powinno być nie musiałbyś kupować nakładki.
Unicom zamiast sprzedawać (zarabiać) na nakładce powinien zainwestować w spolszczenie systemu. Nie spolszczenie jakąś tam prymitywną, mulącą nakładką.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2008, 14:34:13 wysłana przez may »
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline peters

  • **
  • 148
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 21, 2008, 14:47:04 »
Witam.
Kolega wyzej raczy zartowac zeby posiadacz pisal sobie soft/system.
Kazdy kto kupil dane urzadzenie placi za system operacyjny, ETEN czy inna firma nie dodaje go gratis.
Milo by bylo i tak byc powinno gdy dana firma podchodzi powaznie do klienta gdy system z urzadzeniem sprzedawanymi w Polsce jest po polsku...
Czy kiedys sie tego doczekamy ?? Pozyjemy zobaczymy :)

*

Offline Daszek

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2oo
  • Sprzęt: BLOW-43Vbt, iPhone3g, htc sensation
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 21, 2008, 15:06:44 »
A ja używałem EN przez kilka lat na różnych PPC i mi to kompletnie nie przeszkadza.
Nikt tu nie pisze na temat swojej nieznajomości języka angielskiego więc nie szpanuj tutaj swoja kreatywnością. Piszemy o tym jak traktują nas, klientów firmy działające niezgodnie z prawem polskim.
Gdyby było tak jak powinno być nie musiałbyś kupować nakładki.
Unicom zamiast sprzedawać (zarabiać) na nakładce powinien zainwestować w spolszczenie systemu. Nie spolszczenie jakąś tam prymitywną, mulącą nakładką.
Temat wątku dotyczy Unicomu (Etena). Jeżeli uważasz, że działa niezgodnie z prawem, to złóż doniesienie, albo załóż sprawę na drodze cywilnoprawnej.
To co Unicom (Eten), jako dystrybutor mógłby, to tylko pobożne życzenia. Unicom (Eten) robi to, co uważa za stosowne.
Jak uzna, że opłaca się zainwestować w WM6 PL, to zapewne zainwestuje.
Podejrzewam, że pewnie by i dodawał nakładkę albo i cały system PL za darmo, jak by go za darmo ktoś dla niego przygotował.
Jeżeli sam - Unicom - miałby zainwestować w WM PL, to nie za darmo i na pewno odbiło by to się w cenie urządzenia.

Nie wymusisz na żadnym producencie inwestowania w coś, co mu się nie opłaca.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2008, 15:09:00 wysłana przez Daszek »

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 21, 2008, 15:19:50 »
...a nie opłaca się żadnemu (niewielu) właśnie ze względu na pazerność i koło się zamyka. Jedyne co można zrobić to upominać się o swoje drogą oficjalną i np. zwracać sprzęty nie posiadające polskich instrukcji. Zawsze to coś, jak im pójdzie po kieszeni to może się zastanowią co się bardziej opłaca.
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 21, 2008, 15:23:18 »
Irytujace jest, jak niektorzy przedstawiciele handlowi traktuja swoich krajowych klientow - czego przykladem jest  Unicom, ktory w Polsce oferuje sprzet bez spolszczenia systemu... i nie tylko. Wyslalem taki mail i ciekawe, czy i jak odpowiedza:


Jest wiele irytujących rzeczy we wszechświecie. Niektórych może irytować fakt, że do niektórych Etenów nie ma polskojęzycznego ROM'u, innych na ten przykład może irytować używanie angielskojęzycznych zwrotów zamiast polskich odpowiedników, a jeszcze innych może irytować fakt, że niektóre osoby, które piszą na forach internetowych nie używają polskich znaków diakrytycznych. Co wygląda szczególnie zabawnie w poście o irytującym braku polskiego ROM'u w niektórych produktach Etenów. Ot tak off topic mi się nasunęło jak śledzę ten wątek.  :E :grin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2008, 15:26:56 wysłana przez oldzie »
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline leezus

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 21, 2008, 15:23:23 »
Widze, że ta dyskusja może trwać bez końca.Racje są po obu stronach większe lub mniejsze.
Zgadzam sie z Daszek co niezmienia faktu, że wielu napewno dopłaciło by za WM6 PL a nie nakładke.
Rozwiązaniem mogłoby być sprzedawanie tego samego urządzenia WM6 Eng lub PL.
Ja wybrałbym napewno ENG (ekran dzisiaj) tak dziwnie brzmi :mrgreen:

*

Offline burz

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 21, 2008, 15:30:30 »
Irytujace jest, jak niektorzy przedstawiciele handlowi traktuja swoich krajowych klientow - czego przykladem jest  Unicom, ktory w Polsce oferuje sprzet bez spolszczenia systemu... i nie tylko. Wyslalem taki mail i ciekawe, czy i jak odpowiedza:


Jest wiele irytujących rzeczy we wszechświecie. Niektórych może irytować fakt, że do niektórych Etenów nie ma polskojęzycznego ROM'u, innych na ten przykład może irytować używanie angielskojęzycznych zwrotów zamiast polskich odpowiedników, a jeszcze innych może irytować fakt, że niektóre osoby, które piszą na forach internetowych nie używają polskich znaków diakrytycznych. Co wygląda szczególnie zabawnie w poście o irytującym braku polskiego ROM'u w niektórych produktach Etenów. Ot tak off topic mi się nasunęło jak śledzę ten wątek.  :E :grin:


Masz racje. Przepraszam, ale gdybym chcia∏ uêywaç polskich znaków, to by∏aby niez∏a kaszana, nieprawdaê?
Pisze teraz z maka i niestety musze, jak musze:((( Bedac w domu sie poprawie, OK?

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 21, 2008, 16:05:30 »
Moze do Maca tez napisz bo preciez tez sprzedaja sprzet w polsce a nie polskiem znakow...skandal :E

Zacznijmy od tego ze pelna instrukcja PL nie dosc ze jestna plycie dolaczonej do KAZDEGO etena kupowanego w unicomie to jeszcze mozna ja za darmo pobrac ze strony tego dystrybutora....po drugie: oczywiscie ja tez wolalbym zeby oprogramowanie bylo w naszym ojczystym jezyku ale czesto te tlumaczenia sa wrecz smieszne zreszta tu nie chodzi o to ze Polska i Polacy sa dyskryminowani.....tylko w jakim innym kraju mowi sie jeszcze po Polsku?.... jakbys nie zauwazyl to np. na mojego M600+ jest oprogramowaie tylko w jezyku angielskim, niemieckim, wloskim i to chyba wszystko.... nie mam nic przeciwko temu ze system jest w jezyku angielskim bo uwazam ze kazdy czlowiek powinien znac takie podstawy tego jezyka zeby spokojnie sobie poradzic z obsluga np. Pocket PC....w koncu to jezyk ogolnoobowiazujacy ktorego uczymy sie w szkolach.....jeszcze bym zrozumiem jakbyscie mieli pretensje ze jest po niemiceku :E...  nikt tu nie l;amie prawa...instrukcja jest PL ale to ze Eten ma wszytskich w du....  to nie nowosc....innaczej bys musial placic za jego urzadzenia 1,5 raza tyle.....tak wiec jest to jakas alternatywa....gdyby Eten mial oprogramowanie PL to pewnie by kosztowal tyle co HTC a wtedy to bym sie nie wachal i kupowal HTC.... zauwaz ze HTC oprocz Polskiego jezyka robi tez support w postaci puginow czy programow (pamieciozerne, ale niektore z nich sie przydaja :ok:) tak wiec wybor nalezy do Ciebie.....jak chcesz zaoszczedzic to nowa wersja marchevki dziala na kazdym Pockecie tyle ze kosztem pamiec RAM i spowolnienia systemu... obecnie jest wiele alternatyw dla etena...nikt Cie nie zmusza

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 21, 2008, 17:03:58 »
.
Napisane: Styczeń 21, 2008, 17:02:52
Irytujace jest, jak niektorzy przedstawiciele handlowi traktuja swoich krajowych klientow - czego przykladem jest  Unicom, ktory w Polsce oferuje sprzet bez spolszczenia systemu... i nie tylko. Wyslalem taki mail i ciekawe, czy i jak odpowiedza:


Jest wiele irytujących rzeczy we wszechświecie. Niektórych może irytować fakt, że do niektórych Etenów nie ma polskojęzycznego ROM'u, innych na ten przykład może irytować używanie angielskojęzycznych zwrotów zamiast polskich odpowiedników, a jeszcze innych może irytować fakt, że niektóre osoby, które piszą na forach internetowych nie używają polskich znaków diakrytycznych. Co wygląda szczególnie zabawnie w poście o irytującym braku polskiego ROM'u w niektórych produktach Etenów. Ot tak off topic mi się nasunęło jak śledzę ten wątek.  :E :grin:

Miałem już napisać że kolega może pisać właśnie z anglojęzycznego Etena ;) ale się okazało inaczej.
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 21, 2008, 19:08:39 »
.
Napisane: Styczeń 21, 2008, 17:02:52

Miałem już napisać że kolega może pisać właśnie z anglojęzycznego Etena ;) ale się okazało inaczej.

he he he, na angielskojęzycznym Etenie M700 bez problemu da się ustawić opcje regionalne polskie (tak, że widać ą czy ę) i po małej modyfikacji plików systemowych także pisać i to na sprzętowej klawiaturze
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline Daszek

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2oo
  • Sprzęt: BLOW-43Vbt, iPhone3g, htc sensation
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 21, 2008, 19:45:10 »
[...]Zacznijmy od tego ze pelna instrukcja PL nie dosc ze jestna plycie dolaczonej do KAZDEGO etena kupowanego w unicomie to jeszcze mozna ja za darmo pobrac ze strony tego dystrybutora....[...]
No, widzisz, wątek powstał, bo właśnie tak nie jest. Instrukcja jest, ale skrócona, co nie wszystkich satysfakcjonuje. Pełna jest na płycie, ale ENG.
Na stronie www Unicomu ni widu, ni słychu instrukcji PL.
I piszę tu o m700 z oficjalnej dystrybucji Unicomu. Prawa nie łamią, ale każdy ma niesmak, że się nie przykładają do wzrostu satysfakcji polskiego klienta co lubi PL.

*

Offline _TB_TB_

  • ****
  • 791
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i780 + 4GB microSDHC
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 24, 2008, 03:01:43 »
(tak, że widać ą czy ę)
Tak? W którym ROMie i jak?
_________________________________________
Simlock i780/Omnia: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=120622.0
Demotywatory na Titanium: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=147136

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 24, 2008, 07:39:54 »
(tak, że widać ą czy ę)
Tak? W którym ROMie i jak?

w każdym jednym. (jak mniemam), w Regional Settings mam Polish i widzę styczeń a nie styczen czy zł a zl dla waluty.  A np. w Celandar type mam Kalendarz gregoriański, dzień tygodnia to Środa (Śr) a nie Sroda (Sr). I tak dalej i tym podobnie .... jedynie co musiałem zmodyfikować to plik tekstowy w katalogu Windows (zgodnie z instrukcją z pdaclub.pl) aby mi się łatwiej z klawiatury sprzętowej wpisywało polskie znaki. Klawiatury programowej praktycznie nie używam
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline pawgaw

  • **
  • 158
  • Płeć: Mężczyzna
    • coś o sobie
  • Sprzęt: HTC Diamond 2.03.540.0 Billyj80
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 24, 2008, 08:16:50 »
Tak sie zastanawiam o czym właściwie jest ta dyskusja? O tym, ze nie ma instrukcji w naszym języku? Czy może o tym, e jesteśmy nieco leniwi i nie chce się nam poduczyć kilkunastu słów z języka polskiego?
W czym jest problem? Nie ma instrukcji w języku polskim - kup taki sprzęt, w którym jest instrukcja. Jeśli masz dostęp do netu - ściągnij instrukcję, poproś kogoś na naszym forum, poszperaj w sieci, napisz do sprzedawcy - dystrybutora.
Jeśli Ci nie przeszkadza - kup. Nie ma polskiego języka? Nie używaj sprzętu :)
I to chyba tyle. Jesli ktoś chce używać sprzęt bez polskiej instrukcji, to go używa, jeśli nie chce - to go nie używa.
A prawo jest prawem - możesz oddać sprzęt, jeśli Ci przeszkadza brak.
Słowem jesteśmy wolnymi ludźmi, podejmujemy decyzję na podstawie swojej wiedzy, nikt nam nie każe kupić czegoś, co nam nie pasuje.
W każdym razie braków (instrukcji też) jest podstawa do zwrotu, więc można sprawdzić sprzęt. No i oczywiście zwrócić. Przecież to podstawa... ;)

pozdrawiam malkontentów
i tych bardziej zadowolonych

pawgaw

pawgaw (zadowolony)
pozdrawiam
PawGaw

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 24, 2008, 09:52:28 »
Instrukcja wiem że istnieje do X500 w PDF po polsku dla systemu Windows Mobile 5 - zmiany w WM 6 są raczej kosmetyczne więc taka instrukcja powinna w zupełności się przydać. Co do Romu PL to X800 też był bez i 2 dni temu wyszedł nowy ROM już z nakładką - pewnie do X600 też wyjdzie.

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 24, 2008, 11:30:31 »
Na X800 jest PL, ale poczytajcie forum. Wiele osób z niego rezygnuje, bo w wersji angielskiej szybciej działa. Poza tym tłumaczenie kuleje, ma mnóstwo błędów, a czasem teksty po prostu nie mieszczą się w swoich okienkach.
Jak dostaniecie spolszczenie, to większość i tak z niego zrezygnuje ;)

radoskur: polska nakładka jest już od dawna, a nie od 2 dni :-?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2008, 11:32:13 wysłana przez mangelob »

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 24, 2008, 19:58:10 »
No ja akurat kupowałem z Comesu i tam PL nie było  :mrgreen:

Odp: Jestesmy 3 swiatem? Eten bez instruckji PL i bez spolszczenia systemu
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 24, 2008, 20:47:36 »
.....to jeszcze mozna ja za darmo pobrac ze strony tego dystrybutora....

....a ja nie znalazłem ....a przy moim etenie  na płytce była instrukcja po polsku ....ale do x 500 :(((......jesli możesz podeślij link gdzie ta instrukcja....bo ściągnąłem sobie po niemiecku ....ale wolałbym po polsku ...bo nie lubię się męczyć:)