Gotowanie ROMów dla Etenów

  • 17 Odpowiedzi
  • 6764 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Gotowanie ROMów dla Etenów
« dnia: Styczeń 12, 2008, 00:33:42 »
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=297263&highlight=m600+rom&page=2
w linku powyzej jest opis jak ugotowac ROMa dla ETenow (m.in. M600+) chodzi mi glownie o 2 ostatnie  posty....czy ktos moglby je przetlumaczyc...z moim angielskim nie jest zle i nie wydaje sie to trudne ale z tego co rozumiem to nalezy zrobic ten temp.dat potem wrzucic go do jednego katalogu z prepare_imgfs_eten.exe i otworzyc to aby zrobil sie plik imgfs_raw_data.bin i z tym nie ma najmniejszych problemow ale dalej

Cytuj
***** Section 2a (Modify Rom content by Add/Remove files) ******
This method is very easy and relative low risk
1. Remove files in the Rom by "Delfile.exe <file name in the rom>"
2. Add files to the Rom by "Addfile.exe <file in yr computer>" (If the program crash, the rom is probably full)


***** Section 2b (Modify Rom content by extract and re-package) *****
More complicate and BuildImgfs.exe take a long time to build a package. But this method ismore flexable and manageable.
1. extract the content by "viewimgfs.exe imgfs_raw_data.bin"
2. add/replace/remove files in the dump directory
3. package the content by back to imgfs_raw_data.bin by "BuildImgfs.exe" (take a shower then come back )

zaden z tych progframow sie nie odpala tzn. pojawia sie dosowe okno bez niczego i znika :worried: ktos moze pomoc? aha i jak juz uda mi sie przejsc do edycji to jak bede wiedzial od czego jest dany kod (hexydecymalny czy jak to sie nazywa?).... i jak to mozna zedytowac? czy po prostu bierze sie skads gotowe patche i wkleja sie tylko liniki tekstu? prosze o pomoc

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2008, 01:21:19 »
Cytuj
***** Section 2a (Modify Rom content by Add/Remove files) ******
This method is very easy and relative low risk
1. Remove files in the Rom by "Delfile.exe <file name in the rom>"
2. Add files to the Rom by "Addfile.exe <file in yr computer>" (If the program crash, the rom is probably full)
1. Usuń pliki z rom przez "Delfile.exe <nazwa pliku w rom>"
2. Dodaj pliki do rom przez "Addfile.exe <nazwa pliku z komputerze>" (jak się wysypie, to rom jest pełny)

Cytuj
***** Section 2b (Modify Rom content by extract and re-package) *****
More complicate and BuildImgfs.exe take a long time to build a package. But this method ismore flexable and manageable.
1. extract the content by "viewimgfs.exe imgfs_raw_data.bin"
2. add/replace/remove files in the dump directory
3. package the content by back to imgfs_raw_data.bin by "BuildImgfs.exe" (take a shower then come back )
1. rozpakuj rom przez "viewimgfs.exe imgfs_raw_data.bin"
2. dodaj/usuń pliki w katalogu
3. spakuj katalog z powrotem do imgfs_raw_data.bin przez "BuildImgfs.exe"

Programy się nie odpalają bo nie dajesz atrybutu. Jak zrobisz z instukcji to zadziała :)

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2008, 17:32:23 »
 :D chyba zle to napisalem bo ja to rozumeim bez najmniejszych problemow xDDD....tylko jak ten atrybut ustawic?

*

Offline snik

  • **
  • 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500+
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2008, 19:45:36 »
jak to jak... normalnie klikasz start >> uruchom >> command 'enter' i tam wpisujesz nazwe.exe atrybuty (ktore tu sa nazwami plikow ktore sie dodaje/odejmuje

*

Offline _TB_TB_

  • ****
  • 791
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i780 + 4GB microSDHC
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2008, 15:30:23 »
_________________________________________
Simlock i780/Omnia: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=120622.0
Demotywatory na Titanium: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=147136

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2008, 16:02:57 »
aaa...juz kumam...no to w zasadzie nic trudnego...tylko czy mozna dodawac do ROMa programy .cab ktore by sie automatycznie zainstalowaly tak jak np. soft etena?...

*

Offline _TB_TB_

  • ****
  • 791
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i780 + 4GB microSDHC
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2008, 21:09:39 »
Tak - ExtROM.
_________________________________________
Simlock i780/Omnia: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=120622.0
Demotywatory na Titanium: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=147136

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2008, 11:17:30 »
Dzieki wielkie ale mam maly problem: wrzucam kilka mniejszych aplikacji do ExtROMu (oczywiscie z prawidlowa nazwa PREI_xxx.cab) i sie instaluja, a jak wrzuce aplikacje powyzej 500 kb to instalator stoi na niej i nic nie robi (tylko pasek sie ciagle przesuwa ale dalej stoi na tej jednej aplikacji) nawet gdy ustawie ja jako pierwsza.... a nalezy zwrocic uwage na to, ze soft etena wazyl 2,2 MB i sie instalowal bez problemow...

I jeszce drugie pytanie: jak zmienic rejestr w ROMie?

okej na drugie pytane juz sam sobie odpowiedzialem :E
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2008, 11:20:24 wysłana przez okonez13 »

*

Offline cartman_77

  • **
  • 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung OMNIA
  • Sprzęt: SAMSUNG OMNIA
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2008, 18:09:11 »
Koledzy,
Czy ktoś z Was może przełożyć całą procedurę gotowania ROM,u na język ojczysty. Będę wdzięczny.

Pozdr,
cart
Samsung OMNIA

Początek:                   Obecenie:
PDA: SAHH5/SAHH5    CTWM6.5v3.1
TELEFON: XXHH3

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2008, 15:20:53 »
Przedewszystki sciagnij wszytskie narzedzia ktore tam sa... z tego co ja wyczytalem to mozna zedytowac:

ROM - katalog windows (tutaj pytanie: czy dla etenow jest jakies narzedzie ktore zmienia katalog dump na tak jak jest w telfonie w folderze windows(porzadek plikow i wogule bo tak to chyba nie mozna za duzo zmieniac)? bo dla HTC cos takiego jest)

ExtROM - oprogramowanie ktore instaluje Ci sie po pierwszym starcie - standardowo to od etena ale mozesz tam powrzucac wlasne aplikacje a etenowskie wywalic  (tutaj prosze o odpowiedz na moje pytanie: czy jest tam jakies ograniczenie wielkosci tych aplikacji bo mi sie nie instaluja wieksze niz ok. 500 kb (ale nie wiem dokladnie) bo te po 100-300 kb sie instaluja ale takie co maja okolo 600 juz nie :-? - instalator na nich stoi)

Rejestr - nie mam pojecia jak to sie robi bo jak wypakowalem temp.dat i zmienilem w katalogu registry plik default.txt i user.txt to po spokowaniu i wgraniu ROMu tych zmian nie bylo (czy cos jeszcze trzeba zrobic?)

Mozesz tez zmienic logo startowe (to z numerem wersji ROMu)

Wszystkie narzedzia sa na eten-users.eu

Gdy juz bedziesz mial wszystkie anrzedzia potrzebujesz plik temp.dat/temp.bin i jakis program (ja uzywam freecommander) do zmieniania rozszerzen - temp.dat to twoje oprogramowanie i mozesz je edytowac a po zminie rozszerzenia na .bin wrzucasz je na karte pamiecie (FAT16) razem z USB_updater.exe (czy jakos podobnie) i oprogramowanie sie instaluje (bez uzycia komputera).

Aby rozpakowac temp.dat umiesc go w katalogu z narzedziem np. aby zedytowac ExtROM umiesc to razem z ExtROM_unpack i odpal to. Pojawi Ci sie folder ExtROM i dodajesz/wywalasz z niego co chcesz. Podobnie jest w przypadku glownego ROMa tylko ze tam niewiele zmienisz chyba ze znajdziesz jakis program ktory uporzadkuje te pliki tak ze ebdziesz widzial wszytko jak w pockecie w katalogu windows...

Proszę o udzielenie mi odpowiedzi :)

*

Offline cartman_77

  • **
  • 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung OMNIA
  • Sprzęt: SAMSUNG OMNIA
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2008, 20:26:50 »
okonez13 dzięki za powyższe wyjaśnienie. Czyli wynika z tego, że interesować mnie będzie zmiana ROM(wywalenie z katalogu Windows zbędnych śmieci. Mam nadzieję, że dobrze tozrozuiałem) oraz ExtROM, gdzie będę chciał wywalić niekture aplikacje ETEN,a i dodać swoje.
Co do rejesteu to chyba nie będę na razie ruszał bo nie wiem co to daje in + a i z opisu wynika, że Tobie nie dało nic.

Zaczynam zabawę.

Pozdr,
cart
Samsung OMNIA

Początek:                   Obecenie:
PDA: SAHH5/SAHH5    CTWM6.5v3.1
TELEFON: XXHH3

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2008, 23:40:46 »
nie dalo nic bo chyba cos zle robie :ok: ale daje np. cos takiego ze po pierwszym starcie nie masz dolnego paska z trayem, mozesz sobie ustawic ktora aplikacja bedzie domyslnie otwierala dane rozszerzenie, ustawic co jest wyswietlane w ustawiniach (mozesz robic ktores ikonki niewidoczne), zmienic miejsce przechowywanych plikow przegladarek, pokazywanie kontaktow z SIM... w rejestrze mozesz zrobic praktycznie wszystko

Cytuj
Czyli wynika z tego, że interesować mnie będzie zmiana ROM(wywalenie z katalogu Windows zbędnych śmieci. Mam nadzieję, że dobrze tozrozuiałem)
tam raczej nic nie zrobisz... ja tam jak anrazie wywalilem tylko theme guanava bubbles :E.... mozna wywalic standardowe aplikacje ale one sa dla mnie potrzebne

Cytuj
ExtROM, gdzie będę chciał wywalić niekture aplikacje ETEN,a i dodać swoje.
dokladnie

czy moglby ktos powiedziec czemu z ExtROMu nie instaluja sie wieksze aplikacje? (instalator na nich stoi... :-?)

*

Offline _TB_TB_

  • ****
  • 791
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i780 + 4GB microSDHC
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2008, 10:03:57 »
- bo nie są podpisane, a nie wyłączyłeś sprawdzania certyfikatów
- bo aplikacje używają niestandardowego "setup.dll" (zainstaluj aplikację nie z ExtROMu i zobacz, czy o coś pyta, coś dodatkowo robi, itp)

Rejestr trzeba skompilować do user.hv i default.hv
_________________________________________
Simlock i780/Omnia: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=120622.0
Demotywatory na Titanium: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=147136

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2008, 12:03:34 »
To drugie to akurat wiem ze nie instaluja mi sie aplikacje ktore pytaja o restart.... (mozna na to tez jakos zaradzic? bo wszystkie patche pytaja o restart...)
A jesli moglbys jeszcze napisac jak wylaczyc sprawdzanie certyfikatow i czym te pliki .txt przekompilowac?

*

Offline cartman_77

  • **
  • 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung OMNIA
  • Sprzęt: SAMSUNG OMNIA
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 19, 2008, 15:58:31 »

Aby rozpakowac temp.dat umiesc go w katalogu z narzedziem np. aby zedytowac ExtROM umiesc to razem z ExtROM_unpack i odpal to. Pojawi Ci sie folder ExtROM i dodajesz/wywalasz z niego co chcesz. Podobnie jest w przypadku glownego ROMa ....

udało mi się wypakować DUMP. Czy to jest ROM?
jeżeli chodzi o ExtROM nie udało mi się go wypakować ponieważ DOS"krzyczy', że "nazwa perl nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne. Nie bardzo wiem co mam z tym zrobić:(

Pozdr,
cart
Samsung OMNIA

Początek:                   Obecenie:
PDA: SAHH5/SAHH5    CTWM6.5v3.1
TELEFON: XXHH3

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2008, 19:55:09 »
Cytuj
udało mi się wypakować DUMP. Czy to jest ROM?
tak tylko w troche innej postaci niz w katalogu windows...ale pliki ktore sa "luzem" potem sa luzem w katalogu windows

Cytuj
"nazwa perl nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne. Nie bardzo wiem co mam z tym zrobić:(
nie masz zainstalowanego active perla...

http://www.activestate.com/store/download.aspx?prdGUID=81fbce82-6bd5-49bc-a915-08d58c2648ca
ja mam Windows XP i pobralem wersje dla Windows (x86)  AS package albo to pierwsze (MSI) juz nie pamietam i dziala (zalezy jaki masz system jesli 64-bitowy to ten dla 64)

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2008, 20:57:38 »
w czym edytować te biny ?
.

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Odp: Gotowanie ROMów dla Etenów
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 20, 2008, 15:19:35 »
Cytuj
****** Section 3 (optional: Modify the registy content of the Rom file) ******
1. Get the default.hv and user.hv from 2b.1
2. do the following in DOS to convert the registry to readable format :

REM ****************************
SET _FLATRELEASEDIR=.
rgucomp -o default.hv -nologo > wwedefault.txt
rgucomp -o user.hv -nologo > wweuser.txt

REM ****************************

(note: If you are modifing Chinese Rom, rgucomp does not support Chinese Ouput and you need to manually fix the output file (or use mine in the package as yr template)

3. Add "REGEDIT4" in the beginning of the files, leave a blank line atthe end of the file and save the file as UTF-16 or Unicode format. (Ultra-Edit is very good editor for this)
4. Edit the files for registry setting
5. Do the following to replace the registy file w/ yr modification

REM *** Registry ****
Delfile.exe default.hv
Delfile.exe user.hv

attrib -h -s -r *.hv

SET _FLATRELEASEDIR=.
copy /y wwedefault.txt boot.rgu
RGUCOMP -b
copy /y boot.hv default.hv
Addfile.exe default.hv

copy /y wweuser.txt boot.rgu
RGUCOMP -b
copy /y boot.hv user.hv
Addfile.exe user.hv
REM *** Registry ****

nie rozumiem jak to nalezy zrobic.... z tego co kumam to najpierw z .hv > .txt (u mnie od razu to narzedzie do rozpakowywania dump rozpakowuje rejestr do user.txt i default.txt) zmieniamy co chcemy a potem to usuwamy z ROMU wlasnie te pliki (nie wiem po co jak powisnny przy pakowaniu zastapic stare) i ladujemy nasze ktore zmieniaja format na .hv....ale nie kumam jak to nalezy zrobic....moze ktos przelozyc na ojczysty i bardziej lopatologicznie? :E