Eten M600+ + WM6...

  • 6 Odpowiedzi
  • 5333 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Eten M600+ + WM6...
« dnia: Grudzień 24, 2007, 01:22:50 »
Na zagranicznych forach znalazlem ROM WM6 dla M600+ zawsze bylem chetny do eksperymentow az do teraz.... :(
Znalazlem go konkretnie tutaj:
http://www10.discuss.com.hk/viewthread.php?tid=5931449&extra=page%3D1
(przepraszam ejsli lamie jakis punkt regulaminu apropo zamieszczania linkow)
a wiec postanowailem sprobowac zainstalowac go poniewaz nie wygldal ani podejrzanie (waga 50mb) a zreszta z tego co rozumiem (babelfish) to kolesie tez sie przymierzali do tego i niekotrym to chodzilo (moze wy z tego zrozumiecie wiecej). Zrobilem to tak jak jest tu napisane zreszta ta metoda juz robilem jednego upgrada na M600+ ale tamten ROM byl z pewniejszego zrodla:
http://eten-users.eu/index.php?showtopic=10443&hl=temp.dat
czyli wrzucilem "tempa" do katalogu z unlockerem i odpalilem updata...wszystko ku mojemu zdziwnieu poszlo bez problemu....finish....Eten sie odpala i stoi na pomaranczowym ekranie...i stoi....i stoi.....i nic :( ....reaguje na ladowanie ladowarka jak i USB, z active sync nie laczy:/ odpala sie test screen (do testowania ekranu)....hard reset nie dziala (przycisk on/off+reset a potem trzymanie czerw. sluchawki) :/.... moze ktos mi cos poradzic...? czy da sie to zrobic domowym sposobem.....moze jest jakis sposob na reczne odpalenie bootloadera?

*

Offline Chomeini

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GT S5830, Android 2.3.6, 8 GB
Odp: Eten M600+ + WM6...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2007, 01:36:39 »
..... Janek Wiśniewski padł ...... - no to nieźle pojechałeś po bandzie. Nie zazdroszczę ci problemu i to tuż przed świętami. Ja dziś zmieniałem ROM z WM5 na WM6 na "MDA Compact III" ale bez problemów i komplikacji, reszta progsów też. Życzę powodzenia bo nie mam pojęcia co z twoim problemem dalej trzeba by zrobić. - mimo wszystko "Wesołych Świąt"
Bywają chwile zapomnienia (np. zakup ETENA) które pamięta się całe życie ....

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Odp: Eten M600+ + WM6...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2007, 11:16:32 »
Dziękuję za zyczenia ale nic mi nie pomogles swoja wypowiedzia.... ja tez juz nie raz robilem update ale tylko na sprawdzonym wczesniej oprogramowaniu....to bylo zupelnie niewiadomego pochodzenia  ale wizja pierwszego czlowieka ktory posiada WM6 na M600+ byla kuszaca :(... no coz myslicie ze unicon przyjmie to na gwarancji? (gdybym nie wspomnial o tym ze updatowalem oprogramowanie) czy jest jeszcze jakis sposob....prosze Was pomozcie :(
Napisane: Grudzień 24, 2007, 10:50:14
ooo wszedl w bootloader mode (sam na to wpadlem xD klawisze on/off + restart naraz wciskamy i puszczamy klawisz on/off a restart trzymamy dalej)...niestety active sync tego nie widzi a bez tego nie rozpocznie sie proces instalacji....nie ma sposobu na obejscie tego? :(
Napisane: Grudzień 24, 2007, 11:10:28
o telefon widzi jak sie go podlaczy czyli normalnie tylko jest taka "procedura" ze musi miec polaczenie z active sync jakies urzedzenie...moze wystarczy inny telefon? xD

*

Offline snik

  • **
  • 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500+
Odp: Eten M600+ + WM6...
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2007, 11:28:02 »
jak wchodzi w bootloader to sproboj upgrade z karty pamieci, poszukaj po forum jak przygotowac karte do upgrade'u

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Odp: Eten M600+ + WM6...
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2007, 12:54:11 »
Wielkie dzieki za odpowiedz tylko czy to dziala tez na etenach bo narazie znajduje same watki o HTC z ktorych tez duzo nie rpzumiem....jedyne pliki jakie mam z oprogramowaniem (tym prawidlowym) to temp.dat wyciagniete z C/documents and settings/(użytkownik)/ustawienia lokalne (local settings)/temp/ czy mogllbys napisac czego potrzebuje bo jestem zielony jesli chodzi o stawianie palmtopa na nogi po nieudanym upgrade :( wystarczy ze wrzuce plik temp.dat na karte i sam go znajdzie? bardzo dziekuje za pomoc
Napisane: Grudzień 24, 2007, 12:49:10
aha dodam ze active sync zadnych reakcji a jak w bootloaderze podepne pod kompa to jest "USB connected" czy jakos tak
Napisane: Grudzień 24, 2007, 12:51:00
o a jak jest karta to jest napisane jeszcze:
SD card in
find sdmmc card.
SDMMC load fail.
USB host is not connected yet.

(podlaczam)
USB host is connected.
Waiting a download.

Czyli musze jakos "specjalnie" wgrac te pliki na karte i miec jakis program na kompie czy jak?....bo ja je po prostu tak luzem wrzucilem dla proby :E :(

*

Offline snik

  • **
  • 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500+
Odp: Eten M600+ + WM6...
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2007, 14:01:38 »
znalazlem takie cos powinno dzialac na 95% ;)
Cytuj
1. Kartę SD (microSD) formatujemy w czytniku na PC fat'em 16.
2. Uruchamiamy plik ROM-u *.exe dwuklikiem - pojawi sie pierwszy wizard, klikamy "Next" i pojawi sie drugi wizard.
3. W katalogu "C:\Documents and Settings\nazwa użutkownika\Ustawienia lokalne\Temp" pojawią się dwa pliki - temp.dat i USBDLUpdate_Console.exe (dobrze jest jak podkatalog "Temp" jest wcześniej wyczyszczony i mamy go otwarty).
4. Pliki temp.dat i USBDLUpdate_Console.exe kopiujemy na czystą kartę.
5. Zmieniamy rozszerzenie pliku "temp" z "dat" na "bin" czyli temp.bin.
6. Zamykamy drugiego wizarda i przy następnych klikamy "Cancel" i wychodzimy z nich - w/w pliki znikają z katalogu "Temp".
7. Kartę z plikami temp.bin i USBDLUpdate_Console.exe wkładamy do wyłączonego etena - wcześniej trzeba z niego wyjąć kartę SIM i zainstalować oryginalny (stary) system jaki ma na pokładzie z opcji "Default Settings" i wyłączyć moduły GSM/BT/WiFi.
8. Do etena podłączamy zasilacz.
9. Uruchamiamy etena w trybie bootloadera - naciskamy przyciski Voice Commander+Power i stylusem naciskamy w Reset po czym zwalniamy go.
10. Po pojawieniu sie ekranu bootloadera zwalniamy przyciski Voice Commander+Power i następuje proces wymiany ROM-u.
11. Pod jego koniec ładowane są ustawienia GPRS i pojawi się info "USB host is not connected yet" co oznacza koniec wymiany ROM-u.
12. Odczekujemy parę chwil czy nie pojawi się jakaś "niespodzianka" - nie powinna się pojawić.
13. Naciskamy przycisk Power i stylusem Reset po czym zwalniamy je - następuje pierwsze uruchomienie systemu, przy którym postępujemy zgodnie z instrukcjami.
14. Obserwujemy ekran - kiedy pojawi się ładowanie aplikacji etenowskich mamy max 3 sekundy by podjąć decycyzję - jeśli naciśniemy i przytrzymamy przycisk Camera to instalator ominie te aplikacje. Później wg własnego uznania możemy je doinstalować z opcji "Application Recovery".
15. Kartę z plikami ROM-u możemy zachować lub sformatować ją i używać w etenie.

*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
Odp: Eten M600+ + WM6...
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 24, 2007, 14:24:13 »
Wielkie dzieki snik w tym samym czasie znalazlem podobna instrukcje ale naprawde wielkie dzieki bo bym w zyciu nie wpadl zeby robic upgrade przez karte pamieci a na forum jest tyle temato ze trudno cos takeigo znalezc :ok:

ZADZIAłAłO!

A wiec napisze po kolei co ja zrobilem:

1. Przedewszystkim nalzy byc cierpliwym i naladowac baterie aby telefon sie nie rozladowal i pogorszyl sytuacji (przynajmniej pol godziny, godzine ladowania)
2. Pobralem ROM 230 WWE (english) w katalogu M>M600+
http://eten-users.eu/index.php?showforum=15
użytkownik: eten
hasło: etendown
3. Uruchomilem plik instalacyjny, chilke odczekalem, kliknelem next i poczekalem az zakonczy sie ladowanie, nastepnie finish i potem cancel (jakbysmy chcieli anulowac instalacje)
4. Wszedlem do C://Documents and Settings/(UżYTKOWNIK)/Ustawienia lokalne (local settings)/temp(folder niewidoczny, mozna go zobaczyc jesli wlaczymy szukanie folderu temp albo wlaczymy opcje widok ukrytych folderow i plikow)
5. Skopiowałem plik temp.dat i zmienilem jego rozszerzenie na temp.bin (nie wystarczy tego zrobic zmieniajac nazwe tylko trzeba do tego uzyc np. total commnadera)
6. Nastepnie wrzucilem to na karte wczesniej sformatowana pod FAT (FAT16) i wlozylem ja do telfonu
7. Odpalilem go w trybie bootloadera (w etenie m600+ przycisk restart+on/off naraz i puszczamy sam przycisk on/off)
8. Zaczekalem az zakonczy sie instalacja systemu i system odpalil sie automatycznie

Mozna tez uzyc starszej wersji systemu (ROM 225)... chyba i tak zrobie upgrade na nowo przez komputer bo przy odpalaniu zamiast wersji oprogramowania mam jakies krzaki xDDD ... proponuje przykleic ale nie wiem czy ktos jeszcze ma takie durne pomysly jak ja :E

Wielkie dzieki jeszcze raz i Wesolych Swiat!!!

PS: PLIK TEMP NALEZY SKOPIOWAC PRZED ANULOWANIEM INSTALACJI!!! (ZARAZ PRZED NACISNIECIEM FISNISH)!!!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2007, 16:34:38 wysłana przez okonez13 »