LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy

  • 51 Odpowiedzi
  • 14895 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« dnia: Listopad 13, 2005, 20:12:49 »
POMOCY moze to wina softu lub ma jakąś wadę ?
Często gubi zasięg i znajomi mówią ze często dzwoniąć nadziewają sie na komunikat ABONENT czasowo NIEDOSTĘPNY (nie mam poczty) lecz ja nigdy nie wyłaczam telefonu KIEDYŚ nigdy sie to nie zdazało.
POMOCY

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2005, 20:46:04 »
przenosze do wlasciwego dzialu

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2005, 21:13:56 »
Byc moze jest to wina jakis dodatkowych programow, ktore masz wgrane. Na MDA Compact problemy takie pojawialy sie gdy mialem zainstalowany m.in. Spb GPRS Monitor.

[Dodano: 2005-11-13 21:17:12]
Masz najnowszy ROM? Albo "sprawdzony"?

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2005, 21:21:08 »
ROM najnowszy a problemy z zasięgiem miałem nawet jak wgrałem WIN od nowa czyli jak był golutki APROPO ten PDA kupiłem w sumie przez was (PDA) ale jestem duzym chłopcem wiec ponosze tego konsekwencję SAM  :(  moze jednak ktoś mi pomoże ?  czy jestem jedyny z takim problemem ?   ps OBUDOWA faktycznie sie SZYBKO wyciera !

*

Offline max77

  • *
  • 58
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2005, 07:44:19 »
Witam
Niestety również mam te same problemy. Jest to rzeczywiście niedopracowany sprzęt, jedno co mogę doradzić to powrót do ROMu 039 u mnie się lekko poprawiło w stosunku do 042.
A ta farba to naprawdę nie porozumienie 2 m-ce użytkowania i przeistacza się w M600.

*

Offline janek72

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Nokia E52 (work) HTC HD2 (as PDA)
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2005, 12:17:47 »
Nie chcę Was wkurzać, ale nie mam problemów ani z GSM, ani z obudową. Mam najnowszy ROM. Po przeczytaniu Waszych postów nawet zacząłem drapać silno farbę paznokciem, ale nic nie schodzi.
1. Faktem jest, że zainwestowałem w etui krusell typu klapka.
2. Faktem również jest, że nie próbowałem dzwonić ze środka lasu lub z pomiędzy Giewonta i Gerlacha. Warszawa i Polska południowa, operator Era.

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2005, 17:59:20 »
Sluchaj JEDEN uzytkownik to przypadek ale 2 to juz chyba coś swiadczy, poza tym mam kilka fonów w domu i jedynie jak wsadze kartę w Etena m500 to mam problemy ale nie wykluczone że jesteś sprzedawcą tego PDA i tak go zachwalasz, JAKUB powiedz mi czy zeczywisćie powrot do starego ROMU moze poprawić ZASIĘG i jergo trzymanie ?

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2005, 18:12:15 »
Hmm raczej jeden zadowolony który się wypowiedzał na forum :). U mnie w sklepie sprzedało sie kilka tych M500 i tylko jedna osoba była niezadowolona. Z powodu nawigacji-za mały ekran, no i nie do końca podobało mu sie połączenie pocketa i telefonu. Ale ŻADEN  z moich klientów nie mówił o słabej jakości połączenia, z obudową róźnie ale kilka z nich pracuje w extremalnych warunkach (np stolarnia-bez etui)
Pamiętajcie że PPC bywa nieco kapryśny, pozatym ZAWSZE możecie towar reklamować !!

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2005, 18:20:56 »
Gdyby nie zasię i słaba jakość rozmów nie było by zastrzeżeń bo jest to jeden z mniejszych PDA jakim miałem przyjemność sie pobawić dotknąc zobaczyć LECZ obudowa ze sie sciera pal ją licho , słaba jakość rozmów no też jakoś zniose nawet słabiuteńką jakość przez słuchawkę BLUT.. ale tego ze mi wdomu potrafi pokazywać 3 kreski na 6 a jak sam do siebie zadzwonie z innego fona lub z domowego to nagle zasięg znika na wyświetlaczu i Abonent Czasowo Niedostępny - może coś z fonem nie tak ? POMOCY

*

Offline janek72

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Nokia E52 (work) HTC HD2 (as PDA)
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2005, 18:22:06 »
Nie jestem sprzedawcą. Natomiast wiadomo, że palmofony spisują się gorzej jako fony niż zwykłe komórki. Bujałem się już z jednym gościem, który ode mnie kupił MDA1 100% sprawny w dodatku jeszcze na gwarancji i oczekiwał nie wiadomo czego.
Zrób hard reset, nie instaluj żadnego softu i na "goło" testuj GSM. Jak jawnie coś nie chodzi, to reklamuj, w końcu to nowy sprzęt.
Z drugiej strony - głośniczek jest rzeczywiście słaby - ale da się żyć.

Pozdrawiam
Janek

*

Offline max77

  • *
  • 58
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2005, 20:31:45 »
Ja po pierwszym dniu zwisów pozbyłem się wszelkich dodatkowych aplikacji, i nie wiele to zmieniło. Generalnie MDA compact jest znacznie lepszy w konkurencji telefonu. Na lepsze słyszenie mnie, u osoby dzwoniącej pomaga słuchawka BT Motorolki ale nie lubię tego Cyborg patentu. A co do obudowy to nosze Etena w ori futerale i raczej dbam o niego po prostu farbka jest odpustowa, mam również Motorole A1000 która jest starsza od etena o 4m-ce, a wygląda jak tzw.. Tygodniówka z Allegro. Jak kupowałem M500 w Media to widziałem ten tandetny plastik, ale nie sądziłem ze będzie się tak zachowywał po tak krótkim używaniu. Poza tym jest dość poręczny i szybki jako PDA w stosunku do Acerka N35, którego też używam na co dzień.

*

Offline misiaczekm

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2005, 10:38:25 »
Ja również nie mam problemów z GSM w Etenie... zasięg ery zazwyczaj wacha się od 70 do 98%... z ideą jest mniejszy max 80... zazwyczaj utrzymuje się na 70%. W jednym tylko miejscu jest mniejszy... jest to budynek mojej pracy położony przy elewatorze na którym są umieszczone nadajniki GSM :) Farba wiadomo.... znika z plastiku... niestety
() ()    MisiaczekM
( o )
() _ ()
() ()

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2006, 02:47:50 »
Cytat: "max77"
Witam
Niestety również mam te same problemy. Jest to rzeczywiście niedopracowany sprzęt, jedno co mogę doradzić to powrót do ROMu 039 u mnie się lekko poprawiło w stosunku do 042.
A ta farba to naprawdę nie porozumienie 2 m-ce użytkowania i przeistacza się w M600.


POWIEDZCIE

czy jesli zrobie beckup na kartę SD
a potem wgram nowy roma a raczej stary 039
to czy moge wszystko przywrocić czy nie jest to mozliwe wogole
czy poprostu nie kombinować ?

JAKUB czy to wogole moze poprawić zasięg ?

i skąd mam pobrać ten STARY rom 039 ?

PILNE  :?

*

Offline khak

  • *****
  • 768
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2006, 11:25:21 »
Juz jakis czas temu szukalem info o M500. Chcialem go kupic. To straszny nie wypal. Sama jakosc farby to kpina z klienta . Psy to dopiero na nim wieszaja na forach anglojezycznych. A wasze posty to potwierdzaja .

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2006, 09:30:38 »
Teoretycznie uzywajac np. Sprite Software Pocket Backup mozesz przywrocic backup systemu po zmianie ROMu. Ale ja tam zawsze instaluje wszystko od podstaw. Nawet zwykly backup z ActiveSynca tez powinien przywrocic zrobiony przy jego pomocy backup, tyle ze moze to juz dzialac gorzej.

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2006, 09:35:45 »
UDAŁO sie  FAKTYCZNIE poprawił sie zdeka zasięg a jakość rozmów znacząco  ale to i tak PRZEPAŚĆ   Jakub powiedz mi jak jesli idzie o wielkość ma sie MDA compckt do Etena m500 ? i jak u niego z zasiegiem ale skoro ERA go sprzedaje to chyba powinno być OK

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2006, 10:13:01 »
ETEN M500 vs MDA Compact
http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=9538
Ja nie mialem problemow z zasiegiem w MDA Compact

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2006, 10:24:53 »
DZIEKI serdecznie  szkoda TYLKO ze reklamujesz na swej stronie taki BUBEL jakim okazał sie Eten m500  moze uda mi sie go sprzedać i kupić inny PDA ale równie mały np MDA Compact  

a moze polcasz inny?

ps jakie ma wady MDA Compact ?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 07, 2006, 10:54:12 »
Widziales gdzies reklame ETENa M500 na PDAclub.pl? Nie myl newsow z reklamami. Nie przypominam sobie bym wychwalal tego PDA. Podalem tylko odnosniki do stron i przetlumaczylem kilka zdan, by news nie skladal sie tylko z linka a rowniez z jakiejs tresci. Ponadto to ze w benchmarkach urzadzenie to wypada lepiej od MDA Compact to nie znaczy jeszcze ze stabilnie pracuje. Druga sprawa w momencie publikacji tych newsow malo kto jeszcze uzywal ETENa M500 i malo kto slyszal o tych wszystkich bugach.

Co do wad MDA Compact to przeczytaj jego test na PDAclub.
http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=10349

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 07, 2006, 17:18:23 »
Witam .
Używam M500 od  marca 2005 . Nie powiem żeby wyglądał jak nówka, bo to prawie juz rok, niejednokrotnie zaliczał upadek z wysokości ok metra, eksploatowany jest dość intensywnie i bez etui...a farba poza śladami  po upadkach jakos specjalnie sie nie starła.. Nie przesadzajmy wiec z tym ściearniem..
Jakosć rozmów zarówno przez  słuchawke Jabra BT 250 nie wzbudza zatsrzerzeń ani moich , ani rozmówców po drugiej stronie .. tak samo z rozmowami przez urządzenie zarówno uzywając funkcji głośnomówiącej jak i w normalnym trybie..

Stabilnosć systemu po wgraniu ROM 042 wręcz wzorowa !!!!

P.S. Chciałem nadmienić jeszcze iz z mojego doswiadczenia wiem że problemy często wynikają z nieznajomosci sprzetu przez użytkownika ( zwłaszca przy najnowszych technologiach). Zawsze przecie można zadać pytanie do serwisu !!!

poz
aigel

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 07, 2006, 17:27:02 »
Kolego o czym ty wogole PISZESZ  ten fon nie ma funkcki GŁOSNOMÓWIACEJ wiec nie mów takich zeczy    stabilnosc systemu moze i wzorowa  fon jako PDA ok ale jako telefon  BEZNADZIEJNY jak jestem w mieście OK jakość nie odbiega wiele od jakości rozmów przez komórkę ale w miejscach gdzie jest 3 kreski to jak ktos dzwoni do mnie albo ja sam do siebie z innego fona  nagle zasieg na znika do ZERA i słysze Abonent czasowo niedostępny, i znajomi zgłaszają ostatnio ze ciagle nie mogą sie do mnie dodzwonić !!!!

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2006, 17:36:16 »
Cytat: "mariozapasnik"
Kolego o czym ty wogole PISZESZ  ten fon nie ma funkcki GŁOSNOMÓWIACEJ wiec nie mów takich zeczy    stabilnosc systemu moze i wzorowa  fon jako PDA ok ale jako telefon  BEZNADZIEJNY jak jestem w mieście OK jakość nie odbiega wiele od jakości rozmów przez komórkę ale w miejscach gdzie jest 3 kreski to jak ktos dzwoni do mnie albo ja sam do siebie z innego fona  nagle zasieg na znika do ZERA i słysze Abonent czasowo niedostępny, i znajomi zgłaszają ostatnio ze ciagle nie mogą sie do mnie dodzwonić !!!!


Twój nie ma ??? a to na pewno jest Eten M500 ?
Apeluję o zadawanie więcej pytań celem dokładniejszego poznania posiadanego(???)  MDA Eten ... albo może o spedzenie wieczoru na czytaniu instrukcji obsługi..  ;-)

często jeżdżę po kraju więc również uzywam Etena  poza miastem, jestem cały czas on-line  .. może nie trafiłem jeszcze w czarną dziure gdzie nie ma zasięgu ???

poz
aigel

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2006, 17:44:40 »
wiec mi podaj jak mam uruchomić Zestaw Wbudowany Głośnomówiący

i nie ublizaj  nikomu mówieniem ze nie ma pojecia o czymś co uzywa KILKA miesiecy

Ale człowiek uczy sie sie cale zycie wiec  NAPISZ mi krok po kroku jak mam go uruchomic

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2006, 18:02:48 »
Cytat: "mariozapasnik"
wiec mi podaj jak mam uruchomić Zestaw Wbudowany Głośnomówiący

i nie ublizaj  nikomu mówieniem ze nie ma pojecia o czymś co uzywa KILKA miesiecy

Ale człowiek uczy sie sie cale zycie wiec  NAPISZ mi krok po kroku jak mam go uruchomic


a proszę bardzo, to proste  ..wbudowaną funkcję głośnomówiącą uruchamia sie podczas połaczenia przytrzymując przez min. 3-5  sek przycisk z zieloną słuchawką

nie było moim zamiarem ubliżanie komukolwiek,zreszta nie wydaje mi sie żebym zamiescił  jakiś obraźliwy txt .. jeśli jednak poczułeś sie dotkniety..sorki..

poz
aigel

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 07, 2006, 19:37:09 »
chyba Ci sie MODELE pomyliły !!!!!!!! ten FON nie ma takiej FUNKCJI !!! włąśnie przetestowałem   CZŁOWIEKU gdzie tego mogę UZYC bo napewno nie w aucie nawet nie w domu no HYBA ze w KIBLU jak jestem sam i CISZA morowa  

no chyba ze jakimś CUDEM da SIE zwiększyć głośność

hmmm ?

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 08, 2006, 10:28:27 »
Cytat: "mariozapasnik"
chyba Ci sie MODELE pomyliły !!!!!!!! ten FON nie ma takiej FUNKCJI !!! włąśnie przetestowałem   CZŁOWIEKU gdzie tego mogę UZYC bo napewno nie w aucie nawet nie w domu no HYBA ze w KIBLU jak jestem sam i CISZA morowa  

no chyba ze jakimś CUDEM da SIE zwiększyć głośność

hmmm ?


EOD.
Chciałem pomóc, ale w tym tonie
żadna polemika z Tobą nie ma sensu..

aigel

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 08, 2006, 17:10:21 »
pomogłeś a jagrze  bynajmniej wiem o kolejnej niedoróbce w Etenie m500.

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 08, 2006, 23:14:29 »
Wydaje mi sie ze Twoje problemy z Etenem M500 wynikają raczej z nieumiejętnej obsługi, braku doświadczenia w używaniu tego typu urzadzeń oraz ze stosunku do urzadzenia i porad innych..

Eten M500 to bardzo dobry sprzet, ale trzeba umieć z niego korzystać

p.s. Jak masz problemy z urządzeniem to sie zgłos do serwisu , powinni pomóc - nawet Tobie


aigel

*

Offline misiaczekm

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 09, 2006, 08:57:51 »
Cytat: "mariozapasnik"


no chyba ze jakimś CUDEM da SIE zwiększyć głośność

hmmm ?

A jednak @aigel ma rację... zamiast krzyczeć zabierz się za czytanie instrukcji obsługi!! Jak nawet nie wiesz gdzie się zwiększa głośność... a do tego nie słuchasz rad innych tylko krzyczysz!!...heh
Wróć do nokii... plizzz...

PS.
A zanim przejdziesz na Comact to radzę poczytac posty... w Phone Edytion... tam to ludzie dopiero maja problemy ;)
() ()    MisiaczekM
( o )
() _ ()
() ()

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2006, 11:42:41 »
Cytat: "khak"
Juz jakis czas temu szukalem info o M500. Chcialem go kupic. To straszny nie wypal. Sama jakosc farby to kpina z klienta . Psy to dopiero na nim wieszaja na forach anglojezycznych. A wasze posty to potwierdzaja .


Daj linka bo ja szukałem i nie znalazłem zbyt wielu takich postów na zagranicznych forach?