LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy

  • 51 Odpowiedzi
  • 14913 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mswilk

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.marcinwilk.pl
  • Sprzęt: HTC Touch Pro2
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 10, 2006, 20:06:11 »
No tak - właśnie zastanawiam się nad kupnem tego urządzenia.
Jestem super początkujący w tym temacie, ale to co tu piszecie trochę mnie przestraszyło.
Potrzebuję czegoś co łączy w sobie telefon GSM oraz nawigację GPS (żeby tak jeszcze odbiornik był wbudowany to byłoby cudo, ale niestety Mio A701 jest jeszcze niedostępny).
Zastanawiałem się nad Eten M500 oraz Qtek 9100, jednak Qtek jest droższy, po za tym ma słabszy procesor...
Co ewentualnie możecie mi doradzić - tak do 2200 zł ?
______________________________________
Rom: Jackos S2 ROM JackFULL 1.8 legacy PLK
www.marcinwilk.pl

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 07, 2006, 01:00:42 »
Coś co poleca jakikolwiek Polski operator GSM nie bedzie miało problemów z zasiegiem czy jakością rozmów bo na wypuszczenie pod swoja MARKĄ bubla który lezy w serwisie i psuje markę OPERATOROWI to ona i jego analitycy sobie pozwolić nie mogą.
Osobiście ODRADZAM Etena m500
Sprzedam go z miłą chęcia nawet za 1000zł z małym hakiem

2 moich znajomych nabyło w Orange (na firmę) Qtek i miałem okazję testować swojego i ich w tym samymm miejscu i co sie okazało
jakość rozmowy WZOROWA oraz 0 (zero) problemów z zasięgiem
A ten żekomo wolny procesor hmm (do gier to są komputery) jest ZALETĄ gdyz bateria trzyma rewelacyjnie
Za to jak sie okazało wystarcza on (procesor) spokojnie na wszystko (płynna p. Jadzia z AM) włącznie z filmami itp.
No i klawiaturka wysuwana poprostu REWELACYJNE roziązanie

pozdrawiam
mariozapasnik

*

Offline mswilk

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.marcinwilk.pl
  • Sprzęt: HTC Touch Pro2
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 24, 2006, 08:17:44 »
Jednak zdecydowałem się na Eten M500 i nie żałuję.
Co prawda nie miałem możliwości przetestowania innych PDA, jednak uważam że zrobiłem dobrze.
Nie mam żadnych problemów technicznych z urządzeniem.
Co do funkcji telefonu to fakt ma mniejszy zasięg od tradycyjnego telefonu co można np. poprawić wzmacniaczem zasiegu.
Nie można porównywać PDA z tradycyjnym GSM bo tradycyjny telefon zawsze będzie górą - tu chodzi o kompromis.
______________________________________
Rom: Jackos S2 ROM JackFULL 1.8 legacy PLK
www.marcinwilk.pl

*

Offline mariozapasnik

No i kupiłem SPV 3000 (Wizard) zamiast etena m500 i ......
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 13, 2006, 22:59:37 »
No i kupiłem SPV 3000 (Wizard) zamiast etena m500
i niedlugo zamieszcze tu małe porównanie - test

pierwsze - spostrzezenia
Wizard nie ma najmniejszych nawet problemów (jak Eten) z zasięgiem
2 Nikt z moich rozmówców nie nazeka na jakość rozmów
3 reszta juz nie niebawem ....

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 14, 2006, 06:56:12 »
ok, to teraz juz moze zmienisz opis posiadanego sprzetu? Moim zdaniem wystarczy SPV 3000 a reszte ludzie sobie doczytaja w tym watku..

*

Offline Wylli

  • 12
    • .......
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 15, 2006, 21:13:22 »
Witam. Od paru dni testuje Typhoon M500 (ETEEN M 500). Powiem szczerze, ze milo mnie zaskoczyl ten sprzecik. Czytalem na forum posty i powiem ze mialem mieszane uczucia co do M500. Ale przekonalem sie ze jest to zupelnie dobry sprzet. Rozmowy tel sa ok, nie widzialem jakis problemow. Jako poket sprawuje sie wysmienicie. Ogolnie uwazam ze to dobry sprzecik.
Pozdrawiam  :D

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 23, 2006, 20:13:51 »
Postaram sie rozwiac niektore Wasze watpliwosci na temat Etena M500. Miesiac temu firma w ktorej pracuje zakupila 15 sztuk tego moddelu dla swoich pracownikow, jestem rowniez jego uzytkownikiem i uwazam ze to jeden wielki niewypal. Jednoglosnie 15 osob po miesiacu uzytkowania stwierdzilo ze zasieg ( o ile w ogole jest) jest do niczego. Glosnosc dzwieku w sluchawce pozostawia wiele do zyczenia, a co do farby to jeszcze nie schodzi, ale mysle ze to tylko kwestia czasu. Ktos, kto uwaza ze ten model to cud techniki po prostu powinien kupic sobie jakis maly skromny telefonik i grac na nim w snakea bo od tego typu urzadzenia nalezy wymagac duzo wiecej niz ono oferuje. Wierzcie mi wiem o czym mowie bo pocket to moje podstawowe narzedzie pracy. Szczerze odradzam zakup Etena M500, narzekalem na Looxa, ale sie baardzo mylilem, bo w porownaniu do etena byl to super sprzet.pzdr

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 23, 2006, 21:28:38 »
a jednak zasadne było zaozenie przeze mnie tego watku ten post pisze z mojego obecnego PDA czyli SPV  3000 czyli WIZARDA i jestem nim zauroczony szczególnie jego zaleta to klawiatura i wolny procek = max czas pracy na baterii + 0 doslownie zero problemow z zasiegiem czy jakoscia rozmow ja w etenie m 500 .
Swoja droga lezy on na polce i go na allegro nikt kie chcial kupic za 1000 a zaplacilem za niego ponad 2000 a może ktos chce ten bublowaty PDA jak uwaza ze to super sprzet - sprzedam za symboliczne pieniazki.
pozdrawiam = wszystkich zachwalajacych etena m500 (dystrybutorow) :)

*

Offline janek72

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Nokia E52 (work) HTC HD2 (as PDA)
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 24, 2006, 08:56:21 »
maverickqqq
Ja na swojego nie narzekam, natomiast co do tego, co piszesz, to uwazam, ze jezeli firma dokonuje zakupu dla pracownikow, to powinna kupic jakis model z wifi.
Janek

*

Offline _TB_TB_

  • ****
  • 791
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i780 + 4GB microSDHC
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 04, 2006, 13:39:58 »
mariozapasnik, bardzo chętnie 'przyjmę' M500 ;)
_________________________________________
Simlock i780/Omnia: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=120622.0
Demotywatory na Titanium: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=147136

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 12, 2006, 17:18:49 »
przyjmiesz ?

Wiec słucham twej propozycji cenowej

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 22, 2006, 15:14:45 »
miałem go 2miechy i cały czas były z nim problemy.tak jak u wielu urzytkowników m500 gubił zasięg, ale jakość rozmów to już była przesada.sprzedałem, kupiłem compacta i różnica była ogromna (jak dla mnie).dlatego wszystki odradzam zakupu etena m500.

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 29, 2006, 12:52:37 »
znowu mam z nim problemy systematycznie raz na 2 tyg robi mi HARD reset :(  :wkurzony:

*

Offline Atlas

  • *
  • 50
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 19, 2006, 21:32:35 »
a brednie opowiadacie eten m500 fajna sprawa jedyna wada to niedzialajacy host usb zasieg moglo by byc lepiej jakosc rozmow dobra tryb glosnomowiacy dziala nawet bez instrukcji sluchawka na bt dziala prawidlowo wy sami stwarzacie jakies problemy i naparzacie na ten model bo jest be a inne sa cacy bo operator je oferuje dla firm fajnie ja nie mam firmy i co kupie sobie znowu p800;p
pozatym jak by byl taki zly to by firma nie kupila jaks 15 modeli ;p

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 19, 2006, 22:57:21 »
nie zgodze sie akurat HOST usb u mnie działa !!!
zaś wszystkie wady WYSTEPUJA nagminnie
poczytaj zagraniczne fora

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 20, 2006, 09:21:50 »
Cytat: "mariozapasnik"
nie zgodze sie akurat HOST usb u mnie działa !!!
zaś wszystkie wady WYSTEPUJA nagminnie
poczytaj zagraniczne fora


jak host działa tzn że kolo jedzie cały czas na ROMIE 028 ... niezły jest co ??
bylo już z 5 czy 6 aktualizacji ROMU od tej pory ...
obudź sie koleszko.. zrób upgrade ROM do wersji 042 i  będziesz zadowolony jak inni użytkownicy M500 .

ja mam ROM 042 i jestem baaaaaaardzo zadowolony z mojego M500 ...

aigel ;-)

*

Offline Atlas

  • *
  • 50
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 21, 2006, 21:00:44 »
Nie wiem na jakim dokladnie bo do 39 powinno dzialac ale nei kcialo mi sie testowac nie mialem czasu ;) nigdy no ale to jest kolejny plus i okazywanie naszej polskiej inteligencji no ale cuz tak bywa skoro sie nie czyta instrukcji siedzi sie na zagranicznych forach i czyta sie glupoty jakies typu jaki ten telefon jest zly zamiast konkretne postow jak zaradzic pewnym sprawom no nic winszuje i gratuluje udanego zakupu za jakies pol roku moze ci sie zasieg i jakosc rozmow poprawi ;P na hosta USB bym nei liczyl ;)
no offence
update
rom 039 +audio patch wgrany tylko dla draki bo nie stwierdzilem problemu z dzwiekiem ale zapobiegawczo zainstalowalem usb dziala nie wiem na ile ale aparat wykrylo klawiature ktora mam i myszki nie dzialaja brak sterownikow innych urzadzen na usb nei posiadam obecnie :)
przy 039 lekkie falowanie zasiegu ale da sie rzyc ;)

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 22, 2006, 21:33:26 »
Cytat: "aigel"
Cytat: "mariozapasnik"
nie zgodze sie akurat HOST usb u mnie działa !!!
zaś wszystkie wady WYSTEPUJA nagminnie
poczytaj zagraniczne fora


jak host działa tzn że kolo jedzie cały czas na ROMIE 028 ... niezły jest co ??
bylo już z 5 czy 6 aktualizacji ROMU od tej pory ...
obudź sie koleszko.. zrób upgrade ROM do wersji 042 i  będziesz zadowolony jak inni użytkownicy M500 .

ja mam ROM 042 i jestem baaaaaaardzo zadowolony z mojego M500 ...

aigel ;-)


KOLESZKO ???
Słuchaj kolegami to my chyba nie jestesmy a Romy mam  wszystkie a obecnie wgrany najnowszy
wiec nie bredz głupot ze ten nieudany model to dobre połaczenie PDA z GSM - jako PDA jest OK ale jako TEL beznadziejny
ale HOST mi działa normaalnie

moze podesłac jakiesc zdjecie lub screena ? dla niedowiarka ?

ps. wiecej kultury
no I POWIEDZMY TO GŁOSNO ze jestes POWIĄZANY z Firmą sprzedająca  Tego PDA wiec prosze nie zaczynajmy ponownej polemiki na ten temat bo wystarczy odwiedzić zagraniczne forum i poczytac opinie innych OKI ?

jesli juz to powiedz mi szczerze jesli nie tu na forum to na privie " czy poprawi mi pracę GSM wgranie WM5.0 ?

poza tym Ciekawe jak potraktuja mnie twoi koledzy w SERWISIE bo musze go do niego odesłać bo Bateria Backup-owa jest na 0% od tygodnia

pozdrawiam
MARIOZAPASNIK

*

Offline Atlas

  • *
  • 50
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 25, 2006, 14:40:47 »
ja poprpsze screna z restartu systemu soft reseta interesuja meni zawarte tam cyferki ;P a wm5 raczej watpie aby ci cos poprawilo ale na tym sie nie znam ;) na tyle i jezeli dziala ci host usb to nie masz najnowszej wersji romu na 100%% a to ze sa osoby zadowolone i nie zadowolone to juz inna sprawa niekoniecznie musza pracowac w pewnych firmach ;) no ale cuz ....

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 25, 2006, 16:37:10 »
Cytat: mariozapasnik
Cytat: aigel
Cytat: "mariozapasnik"
nie

moze podesłac jakiesc zdjecie lub screena ? dla niedowiarka ?

ps. wiecej kultury
no I POWIEDZMY TO GŁOSNO ze jestes POWIĄZANY z Firmą sprzedająca  Tego PDA wiec prosze nie zaczynajmy ponownej polemiki na ten temat bo wystarczy odwiedzić zagraniczne forum i poczytac opinie innych OKI ?

jesli juz to powiedz mi szczerze jesli nie tu na forum to na privie " czy poprawi mi pracę GSM wgranie WM5.0 ?

poza tym Ciekawe jak potraktuja mnie twoi koledzy w SERWISIE bo musze go do niego odesłać bo Bateria Backup-owa jest na 0% od tygodnia

pozdrawiam
MARIOZAPASNIK


podasłac ...

tak ,  ja mam "układ" z wszystkimi oprócz Ciebie ... a tak wogóle to wszystko jest wina PO ,że nie potrafisz uruchomić funkcji głośnomówiącej także...

serwis też jest w "układzie " więc na pewno jest przeciwko Tobie :-)
to tez jest wina PO ...oczywiście ..

aigel

*

Offline mariozapasnik

LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 26, 2006, 23:11:46 »
jestes przedstawicielem UniCom
to tyle dalsza polemika z Toba traci sens

Odp: LIPA Eten m500 super PDA ale BEZNADZIEJNY telefon problemy
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 28, 2007, 19:07:29 »
Panowie jak wygląda aktualnie sprawa Etena M500??
Czytam posty z 2005 to same problemy, a chce go właśnie kupić .
Zastanawiam się jeszcze nad  SPV M3000 (Wizardem). Ale za cenę nowego Etena mam urzywkę SPV. (600zł) co można kupić za 500 - 800 zł z GSM, głównie do rozmów, GPS, i programu DOKTOP (jeśli ktoś zna to prosze o info jak działa)