Linux HTC Apache

  • 4 Odpowiedzi
  • 15199 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Linux HTC Apache
« dnia: Maj 02, 2010, 19:25:54 »
Witam.
Posiadam PPC 6700 i chciałbym uruchomić linuxa na moim PPC, ale nie do końca mogę zrozumieć instrukcję http://www.handhelds.org/moin/moin.cgi/ApacheLinux

Problem zaczyna się u mnie od [...]   
 *Build and compile the kernel using the config located in linux/kernel26/arch/arm/configs/htcapache_defconfig
   
 *Create a temporary build directory, cd to that directory, and run fakeroot (to become a simulated root user).
   
 * Expand the existing rootfs image into the build directory (for example: tar jxvpf /path/to/gpe-image-v0.8.4-h2200.rootfs.tar.bz2 )
   
* Copy latest kernel modules to build area:

cd /path/to/kernel/
make modules_install INSTALL_MOD_PATH=/path/to/build/area/

    * Create a new rootfs image:

cd /path/to/build/area/
tar cfj /tmp/my-new-rootfs.tar.bz2 .

Posiadam linux'a Ubuntu 9.04 na moim PC i nie mogę sobie dalej poradzić.
Nie znalazłem instrukcji w jeżyku polskim lub takiej która byłaby bardziej dla mnie zrozumiała. Dodam że na linuxie pracuje od niedawna. Proszę o pomoc

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Linux HTC Apache
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2010, 19:30:16 »
IMHO nie do tego się zabrałeś co potrzeba, użyj gotowca póki co.
czyli ten fragment
Cytuj
To test drive a familiar gpe image on apache, follow these steps:

Obtain a mini SD card with at least 128MBytes free

Download http://www.handhelds.org/~koconnor/HTCApache/testimages/apache-linux-launcher-20071115.exe

Download http://www.handhelds.org/~koconnor/HTCApache/testimages/gpe-image-v0.8.4-modified-for-apache-20071107.rootfs.tar.bz2

Place both of the above files into the root of the mini sd card. When under wince, the files should appear in: \Storage Card\

Place the mini SD card into the HTC Apache phone and run the apache-linux-launcher-20071115.exe program.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: Linux HTC Apache
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2010, 23:22:27 »
Próbowałem tego, ale bootowanie zatrzymuje się na błędzie typu "nie znaleziono *rootfs.tar.bz2"

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Linux HTC Apache
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2010, 11:39:12 »
Cytuj
"nie znaleziono *rootfs.tar.bz2"
no to spisz sobie tą nazwę i odpowiedni przemianuj "gpe-image-v0.8.4-modified-for-apache-20071107.rootfs.tar.bz2"
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: Linux HTC Apache
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2010, 03:08:19 »
Problemem było to, że używałem karty pamięci 2Gb Kingston.Wyczytałem na kilku forach z podobnym wątkiem w języku ang., że nie zaleca się używania tej karty do uruchamiania linuxa na HTC Apache, gdyż jest w jakiś sposób niekompatybilna. Pozdrawiam i dziękuję za chęć pomocy.