Zbiór opinii o LG E900

  • 5 Odpowiedzi
  • 9216 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kropek3

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X HD
Zbiór opinii o LG E900
« dnia: Styczeń 13, 2011, 11:38:59 »
Swój telefon odebrałem dopiero dzisiaj. W najbliższym czasie postaram się podzielić również swoimi spostrzeżeniami. Na początek powiem tylko jedno, że sprzęt "na żywo" wygląda po stokroć lepiej niż na zdjęciach jakie kiedykolwiek oglądałem, naprawdę !

14.01.2011
Miałem do wyboru Samsunga Galaxy S lub LG. Pomijam w tym momencie zarówno system jak i producenta, skupiłem się na samym sprzęcie.
Trzymając w ręku Samsunga miałem wrażenie, że trzymam taki plastikowy gadżet. W wypadku E900 nie miałem możliwości sprawdzenia tego wrażenia, opierałem się tylko na testach i recenzjach przeczytanych w sieci.

Zaufałem swojej intuicji i nie żałuję ( na razie  :wink: ) Sprzęt po prostu "wygląda" i czuje się, że w dłoni spoczywa coś co odrobinę waży ale nie powoduje, że po półgodzinnej rozmowie odpadnie nam ręka. Czuć jakość której naprawdę nie sposób jest opisać, trzeba tego dotknąć.
Nie będę powielał informacji które sam przeczytałem, więc nie rozpiszę się o tym, że tylna pokrywa wykonana jest z metalu a reszta to szkło i odrobina plastiku.

Chciałbym tylko dodać, że dolne przyciski o których była wielokrotnie mowa, wcale nie robią wrażenia tandetnych. Są co prawda wykonane z tworzywa ale i one "wyglądają" i nie sprawiają wrażenia iż telefon pochodzi z poprzedniej epoki.
Najważniejsze, że działają bardzo precyzyjnie z delikatnym klikiem i....są bardzo małe, a sam telefon wykonany jest bardzo starannie i solidnie.
Jest bardzo "zwarty" i "twardy" nic nie trzeszczy, nie wygina się i nie skrzypi. Mam wrażenie jak by był wykonany z jednego kawałka materiału.

Nie pamiętam gdzie to przeczytałem ale ponoć procesor w tym telefonie - Qualcomm Snapdragon 8650, tak wynika z oficjalnej specyfikacji ma jednak zamontowany Qualcomm Snapdragon 8650A 1.3 Ghz. Nie mam pojęcia ile jest w tym prawdy, a ile nie.

Z czym się nie zgodzę. Nie zgodzę się z niektórymi (na szczęście) opiniami, że ekran w tym sprzęcie wyrażnie "odstaje" od tego zastosowanego w Samsungu Galaxy S. Dotyczy to zarówno jasności, kontrastu jak i widoczności w jasnym otoczeniu.
Jedną małą zauważalną różnicą ( w niczym nie przeszkadza) jest to, że Amoled jest nieco bardziej "czarny", nic poza tym.
Nie ukrywam, że tych różnic obawiałem sie najbardziej, jednak już teraz w bezpośredniej konfrontacji z ekranem Samsunga (miałem mozliwość porównania na żywo) uważam z pełną odpowiedzialnością za słowa, że opinie i zachwyty o amoledzie są delikatnie przesadzone.
W każdym razie nie zauważyłem niczego, co mogłoby powodować jakikolwiek żal z dokonanego zakupu, absolutnie!

cdn






Bardzo dobry telefon od LG
Dodana: 2010-12-11
Przez: Leszek

Telefon zdecydowanie lepiej wygląda trzymany w ręce, zdjęcia niestety tego nie oddają. Do zdecydowanych plusów zaliczyłbym materiały, z których jest wykonany, przjemny w dotyku kompozyt, z tyłu solidna metalowa obudowa z osłoną na kamerę. Fizyczne klawisze są w zasadzie na równo z taflą przedniej szyby - na zdjęciach wydaje się, że bardziej odstają. Wszystko dobrze przylega, nic nie odstaje i nie trzeszczy.

Na pewno plusem fizycznych przycisków jest to, że nie da się ich wcisnąć przypadkowo jak to ma miejsce w przyciskach dotykowych. Kolejnym plusem jest pojemność 16GB – w praktyce mniej ze względu na obszar dla systemu. O samej baterii jeszcze ciężko coś jednoznacznie powiedzieć, w przypadku uruchomienia połączenia WiFi i GPSa słupek naładowania dość szybko spada, po wyłączeniu WiFi bateria trzyma bez problemu, tak że niestety w tego typu urządzeniach intensywne korzystanie z WiFi to również częstsze ładowanie telefonu.

Inną sprawą jest sam system. Na tym telefonie Windows Phone 7 śmiga aż miło, sam system jest bardzo prosty w użyciu i w zasadzie z telefonu można korzystać od razu po uruchomieniu bez potrzeby zagłębiania się w intrukcję.

Korzystanie z poczty czy pakietu Office obecnego w telefonie to sama przyjemność. Sprawdziłem też kilka wymagających gier 3D dostępnych w marketplace i w żadnym momencie nie było mowy o jakimkolwiek spowolnieniu rozgrywki.

Kilka istotnych rzeczy:

1. PDFy można otwierać po pobraniu darmowego Acrobat Reader z Marketplace – niestety program jest dość powolny i trzeba mieć nadzieję, że Adobe postara się go poprawić

2. WiFi działa bez problemu w każdym trybie (WEP, WPA, WPA2) –nie obsługuje autoryzacji po certyfikacie, co w zasadzie jest ważne tylko dla klientów biznesowych.

3. Jeżeli jesteś programistą to informuję, że bez problemu działa odblokowanie przy pomocy Chevron WP7, sam deploying z poziomu VS2010 działa o wiele szybciej niż odpalanie trybu emulacji.

4. LG udostępnia w marketplace własne aplikacje do pobrania za darmo, co ważne aplikacje są jakościowe bardzo dobre.

5. W opakowniu oprócz oczywiście telefonu otrzymujemy całkiem niezłe słuchawki, w przypadku korzystania z radia wpięcie słuchawek jest niezbędne – działają jak antena.

6. System WP7 nie ma jeszcze polskiej wersji językowej.

7. Do komunikacji z telefonem potrzebny jest program Zune dostępny do pobrania ze stron Microsoftu. Mam kilka zastrzeżeń do tego programu, ale generalnie spełnia swoje zadania.

8. Z poziomu Zune nie mamy dostępu do dokumentów, jeżeli chcemy wrzucić plik np. PDF lub dokument Worda to trzeba to zrobić przez darmowy dysk sieciowy, który daje Microsoft lub wysłać sobie ten dokument mailem. (jest to zdecydowanie najbardziej nieprzemyślana rzecz w tym systemie)

9. Telefon robi niezłej jakości filmy w wysokiej rozdzielczości.

10. Świetny odtwarzacz mp3!

11. Bardzo dobrze przegląda się strony WWW, przeglądarka działa szybko i natychmiastowo reaguje na gesty.

Podsumowując: bardzo dobry telefon– oceniam na 5, Windows Phone oceniam na mocne 4 ze względu na brak niektórych funkcji i bezsensowne utrudnienie dostępu do dokumentów. Jeżeli nie jesteś użytkownikiem „pro” to niektóre zastrzeżenia do systemu nie będą miały dla ciebie większego znaczenia.
« zwiń
Plusy:
design, dobry aparat fotograficzny, duży wyświetlacz, intuicyjność obsługi, łatwość użycia, pojemność, świetny odtwarzacz mp3

===================================================================
świetny telefon
Dodana: 2010-11-15
Przez: Bartek

Pobawiłem się tym telefonem na prezentacji w Microsoft, naprawdę jestem pod wrażeniem możliwości nowego Windows Phone 7. Wygodny, szybki, po 5 minutach zabawy stwierdziłem że muszę to mieć :)
Plusy:
design, dobry aparat fotograficzny, duży wyświetlacz, funkcjonalny gps, intuicyjność obsługi, kompatybilność, lekki, łatwość użycia, odpowiednie wymiary, optymalna wyrazistość dźwięków, pojemność, silny sygnał, software, szybkość, świetne parametry, świetny odtwarzacz mp3, wysoka rozdzielczość wyświetlacza
===================================================================
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2011, 17:07:21 wysłana przez Kropek3 »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbiór opinii o LG E900
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2011, 13:50:56 »
Cytuj
Świetny odtwarzacz mp3!

może nie sam odtwarzacz bo on sam w sobie nie stanowi żadnej jakości, raczej słuchawki i jakość dźwięku jest ok.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Zbiór opinii o LG E900
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2011, 16:05:39 »
Minus: 256MB pamięci RAM - podczas gdy WSZYSTKIE pozostałe modele mają 512MB.
Pytania:
- dlaczego?
- i kiedy to spowoduje jakieś perturbacje (np: jakaś gra nie uruchomi się, albo będzie wyłączana z powodu za małej ilości pamięci)?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbiór opinii o LG E900
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2011, 17:47:40 »
jakie 256MB? Przecież Swift 7 ma 512 MB Ramu...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline robbo2k

  • **
  • 112
    • Blog o Telefonii komórkowej
  • Sprzęt: Era G1, KA08, Samsung i600, ipod touch
Odp: Zbiór opinii o LG E900
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:39:15 »
Wczoraj jako tubylec odwiedziłem salon Play .....  Rozwala mnie iż osoby pokazujące z Microsoftu nie wiedza nic o lokalizacji czyli raczej narazie nie ma decyzji a to z kolei oznacza iz nikt tego nie kupi poza kilkunastomama nerdami z pdaclub :)

LG E900 Swift 7 - WIndows Phone 7 - pierwsze wrażenie
REGULAMIN !! masz zgodę ?

*

Offline Kropek3

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X HD
Odp: Zbiór opinii o LG E900
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2011, 15:26:57 »
Wczoraj jako tubylec odwiedziłem salon Play .....  Rozwala mnie iż osoby pokazujące z Microsoftu nie wiedza nic o lokalizacji czyli raczej narazie nie ma decyzji a to z kolei oznacza iz nikt tego nie kupi poza kilkunastomama nerdami z pdaclub :)

Mogę być nerdą a co mi tam  :wink: Najważniejsze, że Ty jesteś....trendy  :ok:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 15:30:27 wysłana przez Kropek3 »