Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski

  • 18 Odpowiedzi
  • 14516 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kropek3

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X HD
Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« dnia: Wrzesień 26, 2011, 20:25:23 »
Język Polski w Mango - telefony LG

Jak można dokonać tej  operacji za pomocą edytora w MFG ( Info z sieci )

Cel 1. - Aktualizacja Mango do PL

Mimo, że nic zbytnio nie można tu zepsuć. Robicie to na własną odpowiedzialność.

Aby wykonać ten krok, niezbędne będzie małe "grzebanie" w rejestrze. Naszym celem będzie utworzenie w korzeniu HKEY_LOCAL_MACHINE podgałęzi: MUI\Available. W tej podgałęzi należy utworzyć klucz: 0415, o wartości Polish.

W ten prostu sposób, gdy zainstalujemy Windows Phone 7.5 Mango, nasz smartfon będzie posiadał pełną, polską wersję językową!

Zmiana w LG E900

Posiadacze telefonów od LG, dostali świetną aplikację MFG do zarządzania telefonem. Każdy posiadacz LG ma ją u siebie zainstalowaną, tylko ukrytą. Jest to swego rodzaju program serwisowy. Dzięki niej bez niczego możemy odblokować system, ustawić tethering – udostępnianie internetu przez USB, przetestować system, pogrzebać w rejestrze i wiele wiele innych opcji.

Oto co musimy zrobić by osiągnąć założony cel:
- dzwonimy na numer ##634# (w taki oto sposób aktywujemy aplikacje MFG, później będzie ona już dostępna z listy aplikacji)
- jako hasło wpisujemy: 277634#*#
- przechodzimy do edycji rejestru wybierając: 7 (Engineer Menu) ->6 (Other Setting) -> Edit registry
- będąc w menu rejestru ustawiamy:
1.
Select ROOT_PATH - HKEY_LOCAL_MACHINE
2.
Input SUB_PATH - MUI\Available
3.
Input KEY - 0415
Select data type - String
4.
Input data (Just needed in Set) - Polish

Przyciskamy Set i już. Można jeszcze przyciskiem Query sprawdzić czy zapis się udał.

Potwierdzam, wszystko działa bez żadnych problemów !!!

Do tej operacji potrzebna jest jedynie w/w operacja, telefon NIE MUSI  być wcześniej odblokowany !!!





« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2011, 08:02:42 wysłana przez Kropek3 »

Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2011, 18:37:20 »
Język Polski w Mango - telefony LG

Jak można dokonać tej  operacji za pomocą edytora w MFG ( Info z sieci )

Cel 1. - Aktualizacja Mango do PL

Mimo, że nic zbytnio nie można tu zepsuć. Robicie to na własną odpowiedzialność.

Aby wykonać ten krok, niezbędne będzie małe "grzebanie" w rejestrze. Naszym celem będzie utworzenie w korzeniu HKEY_LOCAL_MACHINE podgałęzi: MUI\Available. W tej podgałęzi należy utworzyć klucz: 0415, o wartości Polish.

W ten prostu sposób, gdy zainstalujemy Windows Phone 7.5 Mango, nasz smartfon będzie posiadał pełną, polską wersję językową!

Zmiana w LG E900

Posiadacze telefonów od LG, dostali świetną aplikację MFG do zarządzania telefonem. Każdy posiadacz LG ma ją u siebie zainstalowaną, tylko ukrytą. Jest to swego rodzaju program serwisowy. Dzięki niej bez niczego możemy odblokować system, ustawić tethering – udostępnianie internetu przez USB, przetestować system, pogrzebać w rejestrze i wiele wiele innych opcji.

Oto co musimy zrobić by osiągnąć założony cel:
- dzwonimy na numer ##634# (w taki oto sposób aktywujemy aplikacje MFG, później będzie ona już dostępna z listy aplikacji)
- jako hasło wpisujemy: 277634#*#
- przechodzimy do edycji rejestru wybierając: 7 (Engineer Menu) ->6 (Other Setting) -> Edit registry
- będąc w menu rejestru ustawiamy:
1.
Select ROOT_PATH - HKEY_LOCAL_MACHINE
2.
Input SUB_PATH - MUI\Available
3.
Input KEY - 0415
Select data type - String
4.
Input data (Just needed in Set) - Polish

Przyciskamy Set i już. Można jeszcze przyciskiem Query sprawdzić czy zapis się udał.

Potwierdzam, wszystko działa bez żadnych problemów !!!

Do tej operacji potrzebna jest jedynie w/w operacja, telefon NIE MUSI  być wcześniej odblokowany !!!

Witaj,

dziś właśnie kupiłem swojego LG i chciałem zainstalować pełną polską wersję (miałem tylko szczegóły polskie, ale ogólne menu było po angielsku).

Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś, po wpisaniu wszystkich danych nacisnąłem przycisk Set, następnie Query i tutaj pytanie: co mam dalej robić? Po naciśnięciu Set pojawia mi się informacja o tych danych, a po naciśnięciu Query nic się nie dzieje. Co trzeba zrobić po naciśnięciu Set? Czy telefon ma się sam zrestartować, czy coś innego? Opisz dokładny przebieg w/w operacji.

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2011, 19:06:53 »
czy to zadziała na moim e 900 który jest już po aktualizacji MANGO ?

Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2011, 19:14:48 »
czy to zadziała na moim e 900 który jest już po aktualizacji MANGO ?

A jak się aktualizuje Mango?

Pomógłbyś? Jakiś link?

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2011, 19:28:18 »
podłącz telefon do zune,jak go zune wykryje to wejdź w ustawienia,naciśnij - aktualizuj.
jeżeli niema jeszcze aktualizacji to powtórz tylko odrazu odłącz komputer od sieci. jak zune pokaże ze jest update to podłącz komputer do neta i reszta sama sie zrob :ok: :ok:i.

*

Offline Kropek3

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X HD
Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2011, 19:29:33 »
1 :Operacji w rejestrze dokonuje się PRZED pobraniem aktualizacji Mango !!!

2 : Po wprowadzeniu danych do rejestru, wychodzimy z menu MFG do ekranu / pulpitu głównego, wyłączamy a następnie włączamy telefon.
Następnie wchodzimy do ustawień telefonu i....wybieramy język Polski, kolejny restart telefonu i koniec.

3 :Jak dokonuje się aktualizacji do Mango ? Bez żadnych problemów znajdziecie info na tym forum.
Jest "na wierzchu",info o tym aż kłuje w oczy.

Jeżeli podczas próby aktualizacji pojawi się taki komunikat : Error Code 8018001E nie załamujcie się.
W moim przypadku pomogło wielkie sprzątanie komputera ze wszystkich śmieci.
Do tego celu użyłem chyba najlepszego programu - Evidence Eliminator. Następnie zrestartowałem komputer, a sam telefon przywróciłem z menu do ustawień fabrycznych. ( Mając jeszcze NoDo oczywiście )
W/w operacja w moim przypadku pomogła, sam nie wiem dlaczego ale pomogło. Być może był to przypadek, jednak nie zamierzam nad tym rozmyślać, po prostu pomogło.

Oczywiście przyczyna pojawiania się w niektórych telefonach takiego błędu jest inna,jednak spróbowałem opisywanej metody na którą zresztą wpadłem sam ( może w akcie desperacji  :wink: ) i zadziałało.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2011, 19:43:04 wysłana przez Kropek3 »

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2011, 19:33:22 »
troche sie w takim razie pospieszylem :E

Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 03, 2011, 19:34:58 »
1 :Operacji w rejestrze dokonuje się PRZED pobraniem aktualizacji Mango !!!

2 : Po wprowadzeniu danych do rejestru, wychodzimy z menu MFG do ekranu / pulpitu głównego, wyłączamy a następnie włączamy telefon.
Następnie wchodzimy do ustawień telefonu i....wybieramy język Polski, kolejny restart telefonu i koniec.

3 :Jak dokonuje się aktualizacji do Mango ? Bez żadnych problemów znajdziecie info na tym forum.
Jest "na wierzchu",info o tym aż kłuje w oczy.

Czyli jak dziś kupiłem telefon, to nie muszę nic aktualizować i po tym wprowadzeniu danych będzie już język polski?

PS. I w telefonie ma być karta SIM włożona?

*

Offline Kropek3

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X HD
Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 03, 2011, 19:47:39 »
1 :Operacji w rejestrze dokonuje się PRZED pobraniem aktualizacji Mango !!!

2 : Po wprowadzeniu danych do rejestru, wychodzimy z menu MFG do ekranu / pulpitu głównego, wyłączamy a następnie włączamy telefon.
Następnie wchodzimy do ustawień telefonu i....wybieramy język Polski, kolejny restart telefonu i koniec.

3 :Jak dokonuje się aktualizacji do Mango ? Bez żadnych problemów znajdziecie info na tym forum.
Jest "na wierzchu",info o tym aż kłuje w oczy.

Czyli jak dziś kupiłem telefon, to nie muszę nic aktualizować i po tym wprowadzeniu danych będzie już język polski?

PS. I w telefonie ma być karta SIM włożona?

Kupiłeś dzisiaj telefon...nowy? Używany ? Czy ktoś "coś" w nim grzebał?...
Jaka jest obecnie wersja systemu (?)
Jeżeli kupiłeś z wersja NoDo, tak, wystarczy wprowadzic dane do rejestru i to wszystko.

Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 03, 2011, 19:50:17 »
Kupiłem nowy i nie włączany, co do wersji to nie wiem jaka, bo jest rozładowany i na razie nie chce go włączać. Wiem tyle, że zrobiłem wszystko tak jak napisałeś wciskam Set pojawia się informacja na dole a później wciskam Query i nic się nie dzieje. Następnie powracam strzałką do głównego pulpitu wyłączam włączam wchodzę do ustawień języka a tam nadal nie ma polskiego.... Co robić??

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 03, 2011, 20:01:43 »
wejdź w ustawienia-about.
jezeli masz software 7.5 to znaczy ze masz mango,jeżeli 7,to mozesz próbować podanego sposobu.

*

Offline Kropek3

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X HD
Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 03, 2011, 20:06:21 »
Kupiłem nowy i nie włączany, co do wersji to nie wiem jaka, bo jest rozładowany i na razie nie chce go włączać. Wiem tyle, że zrobiłem wszystko tak jak napisałeś wciskam Set pojawia się informacja na dole a później wciskam Query i nic się nie dzieje. Następnie powracam strzałką do głównego pulpitu wyłączam włączam wchodzę do ustawień języka a tam nadal nie ma polskiego.... Co robić??

Po pierwsze jak zdążyłeś zauważyć, telefon rozładowany, podłączony do ładowarki i tak się uruchomi, nie możesz, bo nie ma takiej możliwości ładować go jak jest wyłączony.
Jeżeli kupiłeś go jako nowy, to prawdopodobnie posiadasz jeszcze wersję NoDo 7.0.7392.0 gdyż z Mango jeszcze chyba nie ma w sprzedaży..
Jeżeli przeprowadziłeś całą procedurę prawidłowo, podłącz telefon do komputera ( tam też będzie się ładował ), uruchom o ile sam się nie uruchomi program Zune i spróbuj dokonać aktualizacji.
Na wypadek wyświetlenia przez Zune, że telefon jest zaktualizowany i poniżej widnieje wersja 7392, musisz aktualizację wymusić.
Jak sie "wymusza"? Na tym forum również to znajdziesz, zero problemu ze znalezieniem sposobu.

Najprostsza jest chyba taka, zresztą poszczególne sposoby praktycznie się nie różnią od siebie.

1. Podłączamy telefon do komputera i uruchamiamy Zune.

2. Przechodzimy do  Telefon/Ustawienia/Aktualizacja, sprawdzamy czy system sam wykryje aktualizację, jeżeli tak, to instalujemy, a jak nie, to przechodzimy do następnego kroku.

3. Klikamy w menu po lewej stronie na cokolwiek i z powrotem naciskamy przycisk Update jeszcze raz, i po około 1-3 sekund odłączamy komputer od internetu, czy to przez odłączenie kabla ethernet lub wyłączenia Wi-Fi   (W moim przypadku musiałem wyjąć modem po 1-2 sek)

4. Czekamy, aktualizacja powinna zostać wykryta. Na początku będzie to pre-Mango 7392. Jeśli nie, to powtarzamy krok 3 aż do skutku.( Wcześniej podłączając internet  :)

5. Po instalacji pre-Mango aktualizacja Mango zostanie znaleziona automatycznie.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2011, 20:22:57 wysłana przez Kropek3 »

Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 03, 2011, 20:18:29 »
Sprawdziłem: mam wersję softu 7.0.7004.

Robię to co powiedziałeś i nie ma polskiego nadal....

Połączone: Październik 03, 2011, 20:23:55
Kropek3, ale aktualizacja jest mi potrzebna, skoro mam wersję softu 7.0.7004??? Wcześniej było napisane, że nie robić spolszczenia po aktualizacji, bo nie wejdzie. Może inaczej zapytam: jak wgrać spolszczenie, przy sofcie 7.0.7004? Czy jednak trzeba aktualizować a później wgrywać, czy może na odwrót?

Jakaś dokładna instrukcja by się przydała. Oczywiście ta dla mojej sytuacji...
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2011, 20:23:55 wysłana przez GrupaGSM »

*

Offline Kropek3

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X HD
Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 03, 2011, 20:33:53 »
Sprawdziłem: mam wersję softu 7.0.7004.

Robię to co powiedziałeś i nie ma polskiego nadal....

Połączone: Październik 03, 2011, 20:23:55
Kropek3, ale aktualizacja jest mi potrzebna, skoro mam wersję softu 7.0.7004??? Wcześniej było napisane, że nie robić spolszczenia po aktualizacji, bo nie wejdzie. Może inaczej zapytam: jak wgrać spolszczenie, przy sofcie 7.0.7004? Czy jednak trzeba aktualizować a później wgrywać, czy może na odwrót?

Jakaś dokładna instrukcja by się przydała. Oczywiście ta dla mojej sytuacji...

Ok, rozumiem, że telefon bez wymuszenia nie chce się zaktualizować do Mango, ale żeby "po drodze" nie chciał do NoDo 7.0.7392.0, tego nie rozumiem. Musisz pytać bardziej doświadczonych kolegów.

Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 03, 2011, 20:38:13 »
Nie o to chodzi :) Jeszcze nic nie robiłem z aktualizacją - nic! Ja chcę tylko język wgrać, i tylko robiłem instrukcję dotyczącą zmiany języka, o to mi chodzi. Robię tak jak piszesz w pierwszym twoim poście, ale jak wbijam Set to pojawia się informacja a jak wbijam Query to nic się nie pojawia. Chodzi mi o to, żebyś przedstawił najdokładniejszą instrukcję tej operacji. I przede wszystkim czy na moim sofcie: 7.0.7004 wgra się ten język?

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 03, 2011, 20:53:24 »
Nie o to chodzi :) Jeszcze nic nie robiłem z aktualizacją - nic! Ja chcę tylko język wgrać
Proponowałbym zrozumieć jedną rzecz: to właśnie aktualizacja ma szansę wgrać Ci język polski (o ile dobrze zmieniłeś ustawienia w rejestrze). Inne metody nie ma. Samo grzebanie w ustawieniach komórki nie spowoduje zobaczenia w niej języka polskiego, bo jego tam po prostu nie ma!

Nie istnieje coś takiego jak "wgranie samo języka polskiego".
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2011, 20:57:26 wysłana przez gbbsoft »

Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 03, 2011, 20:57:12 »
OK, to wgram jeszcze raz te dane, a później zrobię aktualizację, przez Zune, tak?

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 12, 2011, 00:46:21 »
jak nie wiesz jak to zrobic to w pazdzerniku czyli teraz wszystkie LG E900 sa wlasnie juz wycofane z PLAY bo ma byc oficjalny upgrade m.in. dotyczacy jezyka polskiego ... czyli jako druga opcja zamiast kombinowac po prostu oddaj do salonu lub do LG i nie bedziesz musial nic robic, oni zrobia to za ciebie, potrwa to dni kilka lub nascie ale bedzie zrobione

Odp: Edycja rejestru w LG-E900 - Język Polski
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 12, 2011, 12:53:35 »
Mały tip dla potomnych.

Jeżeli będziecie mieli problem z pobraniem aktualizacji to sprawdźcie czy macie ustawioną poprawnie datę. Ja miałem ustawioną na auto i był ustawiony rok 2010. Po zmianie wszystko ruszyło.