Mini recenzja LG P920

  • 29 Odpowiedzi
  • 24692 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Mini recenzja LG P920
« dnia: Październik 15, 2011, 10:47:57 »
LG P920 Swift (Optimus) 3D
Dodano radio FM, w pełni funkcjonalne
Dodano konwerter 2D na 3D

LG Optimus 3D: Czy 3D jest potrzebne w telefonie?


 
Część zdjęć jest zapożyczona z sieci.
Czym się kierowałem przy zakupie, nie efektem 3D, bardziej interesowała mnie jasność ekranu, procesor, grafika, masa ponieważ lubię ciężkie telefony nie plastikowe zabawki.
Częściowo będę porównywał LG do Milestone gdyż posiada ona starszej generacji podzespoły tych samych producentów więc mam pewne wymagania po zmianie urządzenia.
Nie jestem od dawna przywiązany do marki więc...
Zacznę od obowiązkowych cyferek ja Sieć, masa, itd.

SIEĆ
GSM            850, 900, 1800, 1900
WCDMA    900, 1900, 2100

Wymiary
(wys. x szer. x grub.) mm    128.8 x 68 x 11.9
Masa (g)    168

TRANSMISJA
CSD            Tak
HSCSD    Nie
GPRS     Tak
EDGE     Tak
3G            Tak
HSDPA    21 Mbps
HSUPA    5.76 Mbps
HSPA    Tak
HSPA+    Nie

APARAT
Aparat główny    5 Mpix
dwa aparaty 5mpx
     zoom optyczny    Tak
     autofocus            Tak
     flesz                    LED
     filmy    Tak, 1080p, 30fps (2D); 720p, 30fps (3D)
Drugi aparat    Tak
Wideorozmowa    Tak
Ekran
IPS LCD, Kontrast (nominalny) 1068:1, Jasność 1542:1, ochrona Corning Gorilla Glass


Pudełko.

Charakterystyczne czerwone opakowanie wielkości telefonu jest sztywne i odpowiednio wielkie, nic nie jest upychane na siłę.

 
Zawartość zestawu:
-Ładowarka
-Kabel USB do synchronizacji
-Słuchawki
-Instrukcja
Dość skromnie
Brak kabla HDMI

Obudowa:

Wszystkie elementy spasowane precyzyjnie, powierzchnia jest gumowana.
Obudowa zaokrąglona.
Klapka zdejmuje się lekko zakrywa całość urządzenia  po demontażu klapki, która jest cieniutka  jest obawa aby jej nie połamać.
Na lewej stronie obudowy zasłonięte wejście do micro HDMI oraz Micro USB.
Zaślepki dospawane perfekcyjnie i otwierają się beż większej siły.
Całość waży 170gram więc telefon trzyma się pewnie, nic nie trzeszczy oraz nie ma luzów. Nie jest ciężki wyważony poprawnie MM ważyła 190gram.
Z prawej strony znajdują się przyciski głośności oraz zmiany trybu aparatu 2D na 3D, wadą jest to że producent nie zrobił spustu aparatu w tym przycisku, wyzwolenie następuje z poziomu ekranu. Przewód HDMI zakupiłem, ale jeszcze nie doszedł więc za wile nie napisze poza pokazaniem menu obsługi.



Kamera

Telefon robi zdjęcia i nagrywa filmy w 3D dzięki podwójnym soczewkom aparatu (aparat stereoskopowy). Dla zdjęć w tym formacie jest to 3 megapixle a dla filmów 720p. Zdjęcia muszą być robione do maksymalnej odległości dwóch metrów powyżej efekt trójwymiarowości zostaje zburzony ze względu małego rozstawu soczewek. Wyłączając 3D mamy do dyspozycji 5Mpix oraz filmy w 1080p tutaj producent z niewiadomej przyczyny ograniczył jakość filmów, które są bardzo dobre co nie znaczy że nie można tego poprawić w sieci pojawiają się informacje, że aparat ma możliwość robienia zdjęć 8Mpix. Po małych zmianach w systemie uzyskujemy pełną możliwość tego aparatu i poprawienie ostrości przy zapisie 20Mbps. Nagrane ujęcia oraz sceny możemy odtwarzać na TV oraz monitorach obsługujących 3D przesył odbywa się za pomocą złącza HDMI, w zestawie brakuje takiego kabla więc trzeba się szykować na dodatkowy wydatek 40 złotych.
Autofokus łapie w ujęciach makro ostrość już od 6 centymetrów, lampa błyskowa LED dobrze doświetla motywy. Ostre zdjęcia można zrobić nawet przy złych warunkach oświetleniowych i bez żadnego światła. Z Przodu jest kamera do video rozmów.
Zdjęcie robione z marszu.

Menu aparatu:





Wyświetlacz: duży, jasny.

 
Przekątna wyświetlacza wynosi całe 4,3 cala,  a rozdzielczość 800x480 pikseli.
Jest to najjaśniejszy wyświetlacz na rynku.
Wyświetlacz wykonany w technologii IPS Nova od LG pokryty hartowanym szkłem GorillaGlas w teorii nie do zarysowania choć w Motoroli udało mi się zrobić rysę w ciągu 2 lat użytkowania, ale nigdy telefon nie widział folii. Efekt 3D opiera się na technologii parallax barrier, “pozwala” każdemu oku widzieć konkretne pixele, w zależności od kąta pod jakim skierowane jest oko na ekran. Mózg sam odczytuje gotowy obraz 3D. Ważne, że w przypadku tej metody nie musimy korzystać z męczących oczy i mózg okularów. Optymalna odległość oczu do wyświetlacz około 40 centymetrów.
Sam efekt 3D robi wrażenie, ale czy jest potrzebny? I tak i nie, po dwóch tygodniach użytkowania dalej mi się podoba,
Kolory są żywe, lepiej odwzorowane niż w ekranach SLCD ale za to gorzej niż w SUPER AMOLED PLUS.
Mimo gorszego kontrastu jak w SAPlus wolę móc oglądać w pełnym słońcu , faktycznie nie ma żadnego problemu.
Przy tak dużym ekranie nie da się go obsługiwać jedną ręką. Multi-Touch działa dobrze choć czułość na dotyk jest tylko dobra na nowszym technologicznie ekranie spodziewałem się lepiej.

Procesor, system, wydajność.
Procesor Cortex A9 Dual Core taktowany częstotliwością 1Ghz dynamicznie.
W idle 300mhz a w stresie zależnie od obciążenia do 1080Mhz. Ciekawością jest, że procesor sam podnosi częstotliwość zegara co 100Mhz, Cortexy A8 pracował tylko z najniższą lub najwyższą częstotliwością. Procesor jeszcze nie jest odblokowany, ale liczę na to że będzie podatny na podkręcanie jak mój stary Cortex A8.Sam procesor jest  bardzo szybki w połączeniu z grafiką PVR SGX 540 jest to idealna para, ten sam procesor połączony z Tegrą 2 jest wolniejszy. Szkoda, że LG nie wypuszcza trochę mocniejszej wersji TI OMAP 4 jest przystosowany do 2Ghz, grafikę SGX 543 (taką ma IP4S) i 1GRAM.

Całość  posiada dość mało pamięci na obecne czasy bo tylko 512 megabajty pamięci DDR2 dwukanałowej, uruchamiam po kilka gier (Nova 3D, Asphalt 6 3D) te gry są dołączone przez LG. Nie widzę aby system zabijał inne procesy, po włączeniu wszystkich wodotrysków pozostaje 170 mega wolnego RAMU.
]



Wbudowanej pamięci jest 8 giga z tego 1 giga jest przeznaczone na instalacje programów, dodatkowo możemy zamontować  32 giga na karcie. Po podłączeniu do portu USB zgłasza się pamięć masowa w ilości 2 dysków (pamięć wewnętrzna 5,7 giga oraz karta zależnie od pojemności). Posiadam łącznie 16 giga pamięci i maleje ona w oczach, gry od Gameloftu HD lub 3D ważą po 500mega więc nie ciężko się domyślić dlaczego pamięci brakuje bardzo szybko.
Oczywiście nie potrzeba żadnego oprogramowania do przesyłu danych.





Całością zarządza obecnie android 2.3.4, tutaj systemu nie ma co opisywać. Też nie będę wypisywał głupot w stylu cudowna grafika na LG, lub ta gra i program działają tylko na P920.
 P920 będzie ma 2.3 więc dostanie przysłowiowego „kopa na wydajności”. Same aktualizacje zrobiłem już dwie przez WI-FI, dla softu 10K wprowadzono konwerter Open GL 3D który z gier i filmów 2D zrobi 3D. Awatar ściągnięty jako DIVX w pliku 1,45 giga jest odtwarzany i konwertowany płynnie, wygląda to dość ciekawie, sam telefon ma wsparcie dla DIVIXA, H263, H264, MPEG4 więc nie potrzeba żadnych programów oraz konwerterów aby odpalić film bezpośrednio z karty po przegraniu. Mimo starego Androida ustępuje wydajnościowo tylko SGS2. Więc wszyscy czkamy na 2.3.
Oczywiście wszystkie gry po Roocie z TEGRA ZONE działają na LG.
Dialer działa poprawnie, wyszukuje kontakty w menu wybór połączania Video.





Akumulator i  akustyka
Dużym minusem jest czas pracy akumulatora. Akumulator o pojemności 1500mAh wystarcza na 9 godzin 20 minut rozmów, w grach i filmach 3D wyczerpuje się w 3,5h. LG dołączyło edytor materiału video.
Jakość rozmów bardzo dobra, dźwięk jest głośny i czysty. Dźwięk z głośniczka brzmi trochę jak z wiadra i jest cichy w MM miałem idealnie. Muzyki słucham przez A2DP na słuchawkach Motoroli S305 myślę, że jest całkiem dobrze.

GPS i WI-FI
Sam odbiornik GPS jest przeciętny raz łapie zimnego FIXA w 10 sekund a następnego dnia potrzebuje 1,5 minuty. Za to WI-FI sygnał obiera dobrze i nie zrywa połączeń, obsługuje tryby 802,11b,g,n za to brak obsługi trybu VPS. Czas połączenia do sieci to 2 sekundy Wyszukiwanie głosowe w Google maps działa perfekcyjnie i szybko.
O innych czujnikach nie będę pisał bo działają prawidłowo. Mamy obsługę TETHERING, DLNA. A żeby Nam nie było szkoda że IP4S posiada WCDMA, w LG też mamy obsługę.






Lancher od LG
W paru słowach, nie ma przesadnych wodotrysków, podoba mi się.
Wcześniej w MM miałem gołego Androida ale kilka rzeczy trzeba doinstalować, tutaj mam wszystko, po tylu latach zabawy z WM, IOS i Androidem chcę włączyć telefon i go użytkować bez zmian, LG spełniło moje oczekiwania. Czy Launcher zamula urządzenie pewnie i tak, ale z takim procesorem nie ma to znaczenia. Włączona aktywną tapetą, połączanie USB z aplikacją obsługującą telefon itd. obciążenie procesora to tylko 10%
Menu podzielono na:
Aplikacje 3D
Aplikacje systemowe
Aplikacje z Android Market





Oczywiście można to zmieniać na alfabetyczne itd.

LG daje nam konwerter Divx oraz program LG On-Screen Phone po podłączaniu telefonu nawet SMS można pisać z klawiatury komputera.
W tym momencie LG do nowego softu zapowiedziało stabilizację do aparatu, poprawę dźwięku i parę innych poprawek. Jestem zdziwiony, że w ogóle są  aktualizację.
Wszystkie przeprowadzam przez łącze WI-FI bez podpinania kablami do komputera.
Po trzech tygodniach użytkowania nie widzę alternatywy w tej cenie.

Podsumowanie

Minusy:
-Bateria
-Przeciętny GPS
-Przeciętny dźwięk z wbudowanego  głośniczka

Plusy:

-Cena do jakości
-Aparat tylko w trybie 2D
-Ekran
-3D
-Szybkość urządzenia
-Obudowa
-Jakość wykonania
-Jakość rozmów
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2012, 10:37:05 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline michal610

  • **
  • 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One X
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2011, 21:32:43 »
Multitach

Popraw literówke na Multi-Touch  :ok: Tak to recenzja baaaardzo dobra , miło się ją czyta . Krótko i na temat . Pzdr.  :)
Nokia 3300 -> SE K530i -> Nokia E51 -> SPV M650 -> Nokia N95 -> Nokia N95 8gb -> LG KP501 -> HTC HD2 -> LG Swift 3D -> Nokia lumia 800 -> Samsung Galaxy S2 -> HTC One X

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2011, 21:40:59 »
Dzięki :ok:
podklejam

*

Offline Fazarro

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Arsonist
  • Sprzęt: LG P920
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2011, 23:13:47 »
literowka w Launcher

no i oczywiscie Radio FM jak najbardziej jest tyle ze wylaczone sofwareowo
w andku 2.3 ma juz byc bez problemu dostępne
I jesteś tego na 100% pewien?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2011, 09:07:20 »
Skąd masz informacje o Gorilla Glass na ekranie? Bo ja nie widzę tego w specyfikacji. Zresztą patrząc na rysy na moim ekranie, to jestem pewien, że to nie GG...

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2011, 18:59:24 »
Znalazłem gdzieś w sieci ale nie jestem do końca pewien.
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline mackus

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: lg swift 3d p920
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2011, 22:29:19 »
czy ten telefon posiada w końcu radio fm?? na stronie lg piszą że jest, tu w recenzji że nie ,ale też jest że dodano radio, więc jak to jest??

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2011, 23:05:24 »
Radio FM jest, choć z nieznanych przyczyn ukryte przez LG. W wersji 2.3 oprogramowania już podobno jest oficjalnie, ale niech potwierdzi ktoś, kto aktualnie posiada P920.

*

Offline mackus

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: lg swift 3d p920
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2011, 07:48:07 »
a czy jeśli nie ma, to czy jest jakaś aplikacja (pewnie z xda) która by uruchamiała to radio??ja bardzo często akurat z tego korzystam... a lg wydaje mi się obecnie najlepszym smartphonem ;) Ostatnio całkiem zaniedbałem tematykę telefoników, więc mogę być trochę irytujący. Niech mi ktoś napisze dokładnie jak z tym radiem jest w lg swift 3d...proszę

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2011, 09:56:49 »
przyjacielu... a zobacz watki na tym forum :) w dziale p920 ;) jest link, juz wszystko działa :)
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2011, 16:50:42 »
a czy jeśli nie ma, to czy jest jakaś aplikacja (pewnie z xda) która by uruchamiała to radio??ja bardzo często akurat z tego korzystam... a lg wydaje mi się obecnie najlepszym smartphonem ;) Ostatnio całkiem zaniedbałem tematykę telefoników, więc mogę być trochę irytujący. Niech mi ktoś napisze dokładnie jak z tym radiem jest w lg swift 3d...proszę
Napiszę tak, radio jest. Ale czy jest w oryginalnym 2.3 nie jestem w stanie powiedzieć odkąd mam ten sprzęt nie wgrywałem  customromów nie robiłem wipe, tu wszystko działa. Jedynie dałem roota aby usunąć kilka app.  Skoro radio działa bez roota to nie jest zablokowane. to jak z exploratorem plików niby go nie ma w androidzie, ale po wgraniu app jest. jeżeli ktoś robił wipe po zmianie na 2.3 to będzie wiedział czy oryginalnie jest radio.
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2011, 17:51:44 »
w 2.3 jest radio :) romulous, moze nie powinienem pisac tego tutaj, ale zrób backupa i instalnij to: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1348757 . Hmm, jest szybszy niz jakikolwiek inny jaki widzialem, serdecznie polecam. jestem w szoku :)
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline mackus

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: lg swift 3d p920
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2011, 18:31:53 »
a czy w standardowym romie 2.3 jest radio? czy ewentualnie da się do niego dograć? jeszcze nie kupiłem telefonu, ale jeśli mam to zrobić, to po prostu bezwzględnie radio fm musi być, używam go częściej niż aparatu :D Na początku nie chce się bawić w jakieś inne romy niż ten oryginalny. Poza tym cholernym radiem, telefon jest wprost idealny jak dla mnie. Jeszcze jedno pytanie, jeśli jest to radio ( a coraz więcej wskazuje, że jednak jest) to jak ono działa? czy jest rds?

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2011, 18:39:52 »
DUBLUJESZ WATKI... kolejny raz odpowiadam BĘDZIE RADIO PO AKTUALIZACJI. RDS też działa
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline mackus

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: lg swift 3d p920
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2011, 18:41:48 »
super:D  :ok:
a czy działa dobrze?? :E
edit
znowu zdublowałem...sorry. Człowiek narwany jak się chce szybko dowiedzieć czegoś. A gdzie szukać info jak nie na forum :mrgreen:
Panowie, zanim kupię, to jeszcze jedno pytanie:
lg jest chyba ogólnie lepszy od sgs2? Wiem że vonski miał oba
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2011, 18:44:36 wysłana przez mackus »

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 06, 2011, 19:02:44 »
czy lepszy to zależy od patrzenia, ja uważam że ani lepszy ani gorszy jest po prostu inny. a na pewno ma gorszą baterię
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 06, 2011, 19:12:12 »
mackus, ja tez miałem obydwa :) najpierw sgs (lzejszy, bardziej sie grzał, lepszy ekran, wiecej romów i modyfikacji bateria jak to w smartfonach ;)) potem 3d bateria gorsza (chociaz zainstalowalem nowy rom i... bateria poki co dziala lepiej, jest 3d, jest wiekszy, ciezszy, solidniejszy) :) najlepiej kup sobie 3D, pobaw sie z miesiac, sprzedaj w tej samej cenie, kup sgs2 pobaw sie miesiac i bedziesz wiedział czy go zostawic czy zmienic, ja tesknie za sgsem i chyba sprzedam swojego 3d, ew bede miał dwa :)
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 06, 2011, 19:32:44 »
co do ekranu to się nie zgodzę bo sgs ma gorszy
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline mackus

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: lg swift 3d p920
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 07, 2011, 18:36:11 »
dzięki Panowie :ok: Wezmę lg mimo wszystko, bo jednak jest to 3d, a sgs2 nie ma w sumie niczego czego by nie miał lg. Boję się tylko że sgs2 może mieć "to coś"....ale trudno.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 07, 2011, 20:48:37 »
Ja miałem jednocześnie SGS2 i P920 (zresztą porównuję je trochę w recenzji na głównej). Z perspektywy patrząc nigdy w życiu nie zostawiłbym sobie LG jako głównego, podstawowego telefonu. To dobry sprzęt, ale telefonem lepszym jest IMO Samsung.

*

Offline carcito

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P-920 3D
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 11, 2011, 12:06:04 »
W jaki sposób uaktywnić 8 megowy aparat foto?,bo ten oryginalny to totalna porażka.Robi kiepskie fotki .Bardzo ciemne.W słońcu to jeszcze jako tako ale już w nocy to zupełna klapa.Świecące latarnie uliczne to bardzo jasne kule światła zasłaniające wszystkie szczegóły fotografowanego obiektu.Podrzędna nokia z 3megowym aparatem ale za to z optyką Carls Zeeis robi o wiele lepsze fotki.Sprawdziłem różne nastawy aparatu ale nie przyniosło to oczekiwanej poprawy.
Jakieś sugestie ???

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 11, 2011, 12:12:55 »
p920 ma 2x 5mpx wiec chyba nie uruchomisz 8 ;)
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline carcito

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P-920 3D
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 11, 2011, 12:21:00 »
W opie recenzji zapisano,że jest taka możliwość...

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 11, 2011, 12:33:04 »
że ma możliwość co nie znaczy że to odblokowano, jak radio, zmień sobie bitrate zdjęć to poprawi jakość tak samo jak w filmach.
zdjęcie z nokii
http://imageshack.us/photo/my-images/685/zdjcie0016s.jpg/
zdjęcie z p9200
http://imageshack.us/photo/my-images/408/img071h.jpg/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2011, 12:41:37 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline carcito

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P-920 3D
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 11, 2011, 12:57:19 »
W ustawieniach nie widzę gdzie to można zmienić.Wszystkie nastawy mam na maximum
Mam rota
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2011, 15:50:27 wysłana przez carcito »

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 11, 2011, 13:27:44 »
Potrzebny root, myślisz że jak LG zwiększyło bitrate filmów z 8Mbps do 12 a aparat obsługuje do 20 czyli jeszcze trochę można z niego wycisnąć
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline mackus

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: lg swift 3d p920
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 26, 2011, 13:29:31 »
a czy dźwięk nagrywany przez ten telefon jest stereo?

*

Offline reneyvan

  • **
  • 108
  • Sprzęt: LG G 3 z Lollipop 5.0
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 26, 2012, 16:05:15 »
Odkopię temat.
Czy LG P920 obsługuje HD Voice?
W sieci nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 26, 2012, 22:15:55 »





HD Voice odnosi się do telefonii analogowej i oznacza przetwarzanie sygnału na cyfrowy.
Czyli nazwę nadano marketingowo dla tel. VoIP tak naprawdę to każdy telefon obsługuje HD jet tylko różnica w filtrowaniu szumów jak np. w Motorolach crystal talk.








Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: Mini recenzja LG P920
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 31, 2012, 22:33:10 »
Romulus proponowałbym Ci zasięgnąć bardziej szczegółowych informacji co do usługi HD Voice.
reneyvan P920 nie obsługuje HD Voice.
What we do in life echoes in eternity...