gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?

  • 19 Odpowiedzi
  • 43511 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mackus

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: lg swift 3d p920
gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« dnia: Luty 01, 2012, 19:17:36 »
mam takie pytanko, czy wysłał ktoś z Was ten telefon na gwarancje? czy bez dowodu zakupu przyjmą do naprawy? z tego co dowiedziałem się na infolinii lg, to twardo domagają się dowodu zakupu. Ja telefon kupiłem na allegro, gość mnie zapewnia, że karta gwarancyjna z pieczątką polkomtela wystarcza, ale ci od lg mówią zupełnie coś innego (ponoć coś już tak wysyłał i mu naprawili bez problemu). Gość posiada komis, telefon wziął od kogoś, jednak teraz mu ta osoba nie chce dać faktury. W podrabiana raczej się nie chcę bawić bo za dużo ryzyka.Czy jak kupiłem telefon jakiś miesiąc temu, sprzedawca wprowadzał mnie w błąd to mogę jakoś działać? domagać się zwrotu kasy czy jakoś tak? Mam całą korespondencję od niego. Obiecuje mi, że jak będzie miał pustą gwarancję to ją wypisze wraz z pieczątką i paragonem swojego komisu, ale robi to już od dłuższego czasu, a poza tym, czy w serwisach są naprawdę takie matoły, czy jednak weryfikują to co do nich przychodzi...nie wiem co mam robić, ale nie chcę odpuścić...dla zasady...z góry dzięki za porady

*

Offline AdamDFO

  • *
  • 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG O3D
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2012, 14:23:37 »
Oddawałem na gwarancję w salonie PlusGSM i tam chcieli ode mnie fakturę oprócz karty gwarancyjnej. Uważaj na sam serwis, porysowali mi ekran, na dokumencie naprawy napisali, że już było porysowane i teraz mają gdzieś.

*

Offline Fazarro

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Arsonist
  • Sprzęt: LG P920
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2012, 16:09:07 »
2 lata pracowałem na stanowisku bezpośrednio związanym z serwisami gwarancyjnymi

Generalnie we wszystkich panuje zasada, że podstawą do przyjęcia sprzętu na gwarancję jest PRZEDE WSZYSTKIM dowód zakupu.

Aktualnie producenci powoli całkowicie rezygnują z dorzucania kart gwarancyjnych na rzecz rejestrowania urządzeń na portalach internetowych.
I jesteś tego na 100% pewien?

*

Offline mackus

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: lg swift 3d p920
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2012, 16:35:59 »
np z Asusem wystarczy sam numer seryjny laptopa...
ale do rzeczy:
więc nawet z podbitą gwarancją, pieczątką Polkomtela do podbijania kart gwarancyjnych nie ma szans, żeby mi przyjęli telefonu do naprawy?, ale z drugiej strony widziałem jakie paragony daje Plus i tam oprócz napisu Lg Swift 3d metal black nie piszą żadnych numerów seryjnych....więc tak naprawdę ten paragon można by użyć do wielu telefonów...zaś karta z numerem seryjnym jest bardziej wiarygodna według mnie....
Czy jest sens naciskać tego sprzedawcę? grozić mu jakąś jazdą z allegro?, przecież nie mogę mu wystawić pozytywa...
Fazarro czy te paragony bardzo się konfrontuje z rzeczywistością, czy tylko patrzą na serwisie czy jest i tyle?
w sumie telefon mi się nie zepsuł, ale zapłaciłem za telefon z 24 m gwarancją, a tej jednak prawdopodobnie nie mam w takim razie...:/

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2012, 13:14:23 »
Musi być dowód zakupu.
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Fazarro

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Arsonist
  • Sprzęt: LG P920
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2012, 15:15:02 »
nie wiem po co im te paragony/faktury, ale niestety spora większość wymaga.
na Twoim miejscu zadzwoniłbym do LG i zapytał jak to jest.
I jesteś tego na 100% pewien?

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2012, 16:13:24 »
A po to, że dowód zakupu w postaci paragonu fiskalnego albo faktury jest dość wiarygodnym potwierdzeniem daty, od której zaczęła się ochrona gwarancyjna. Pozwala więc określić czy sprzęt podlega gwarancji czy nie.

*

Offline Fazarro

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Arsonist
  • Sprzęt: LG P920
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2012, 21:19:19 »
a jak zweryfikować, że dany dowód zakupu dotyczy właśnie tego konkretnego sprzętu?

ja osobiście przez te 2 lata nie spotkałem się z paragonem/fakturą na której zapisany był s/n sprzętu.

więc marne to zabezpieczenie
I jesteś tego na 100% pewien?

*

Offline mackus

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: lg swift 3d p920
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2012, 15:43:44 »
a jak zweryfikować, że dany dowód zakupu dotyczy właśnie tego konkretnego sprzętu?

ja osobiście przez te 2 lata nie spotkałem się z paragonem/fakturą na której zapisany był s/n sprzętu.

więc marne to zabezpieczenie
dokładnie, dlatego mam dylemat, czy bawić się w jakieś podrabianie....
skoro pracowałeś w serwis to może napiszesz, jak to jest z weryfikacją dowodu zakupu...? patrzą tylko czy jest, czy patrzą co na nim jest?

*

Offline Fazarro

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Arsonist
  • Sprzęt: LG P920
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2012, 18:47:39 »
nie pracowałem bezpośrednio w serwisie ale obsługiwałem serwisy gwarancyjne w "żółtej" sieci elektromarketów w Polsce.
w przypadku słuchawek pojawia się problem czy jest to słuchawka zakupiona u dostawcy gsm czy bezpośrednio u producenta.

z doświadczenia z Nokią wiem, że u nich jest to równica i rozpoznają to po IMEI. Inne serwisy obsługują te zakupione w salonie gsm, a inne te zakupione bezpośrednio u producenta.
w tym przypadku sam pożyczałem koledze fakturę od mojej e52, co by mógł oddać na gwarancję swoją (zakupiony w tej samej sieci). udało się bez problemu - nie wiem jaki miało wpływ na gwarancję mojego telefonu, bo nie miałem powodu żeby oddawać do gwarancji.

przykład mojego P920:
wygrałem go w konkursie organizowanym przez wp.pl.
nie mam żadnej faktury, ale otrzymałem od wp.pl oficjalne pismo (pewno w porozumieniu z LG), że telefon jest nagrodą i 24 miesięczna obowiązuje od dnia - i tu podana jest data odbioru telefonu przeze mnie.

moim zdaniem, żeby nie obawiać się czy masz dowód zakupu czy  nie, powinieneś zarejestrować słuchawkę w tutaj:

http://www.lg.com/pl/support/repair/support-warranty-claims.jsp

Tutaj nie potrzebują, żadnego dowodu zakupu.

Jak w przypadku Microsoft'u - wpisujesz datę zakupu i od tego czasu support liczy Ci 24 miesiące gwarancji.

God bless.

Mam nadzieję, że pomogłem.
I jesteś tego na 100% pewien?

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2012, 21:29:30 »
siema, ja pracuje dla polkomtela, musisz miec karte gwar + paragon/faktura  na Twoje nazwisko, jezeli tak nie bedzie, oddac do serwisu mozesz ale pracownik wcale nie musi Ci wydac tego telefonu, bo na fakturze jest ktos inny :) wiec paragon najlepszy... ewentualnie dac kilka zl pracownikowi i powiedziec ze kupiony na allegro i bardzo prosisz o naprawe, chlopaki maja znajomych w serwisach wiec wysla jako swój sprzet i wsio ;)
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2012, 21:39:14 »
Np. w CRC (HTC i Nokia, Sony)ważniejsza jest faktura, osobiście oddawałem 3 sprzęty a faktury były na firmy nie moje nazwisko. To zależy od serwisu.
A co Ci umarło w sprzęcie to chyba pierwszy przypadek
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2012, 21:41:19 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2012, 23:47:01 »
powiem tak :)
wszystkie numery IMEI sa rejestrowane kilkukrotnie i weryfikowane. Pamietajcie że (polkomtel w moim przypadku) siec gsm kupuje np lg 3d w ilosci 50,000sztuk. z czego wszystkie maja imeie pasujace do siebie (kolejne). Już przy spisywaniu umowy, podajesz imiei telefonu(1), przy rejestrowaniu umowy podajesz imiei(2) w przypadku SE, Nokii i niektorych samsungów, na pudelku masz naklejki z IMEIE i je wklejasz do karty gwarancyjnej + pieczatka punktu + podpis sprzedawcy + data... do tego MUSI byc, choć często brakuje paragon zszyty z karta gwarancyjna...  Tak jak mowie, nie ma problemu z przyjeciem telefonu do gwarancji i wydaniem, jeśli masz znajomych w punkcie :) zazwyczaj wystarczy 50zł, albo butelka jakiegos alkoholu ;) dla pracownika punktu jest to bez roznicy, wystarczy ze dopisze kartke z pieczatką z informacja iż paragon zagubiony ale telefon zakupiony w punkcie :) i wsio...
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline mackus

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: lg swift 3d p920
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2012, 15:13:43 »
telefon zarejestrowałem na stronie lg, ale przecież to raczej nic nie da, to może zrobić każdy...
Komandosik bez przesady, na paragonie na pewno nie będziesz miał nazwiska....tylko na fakturze. Polkomtel wystawia takie rachunki:

mój telefon pochodzi z polkomtela, ale był kupowany wysyłkowo, przez sklep który ich obsługuje, Arvato czy jakoś tak (tak wynika z tej pieczątki, jak się w google wpisze). Mam tylko podbitą kartę gwarancyjną:

 Może ktoś też ma z tego sklepu  z Was?
Wysłałem tez list do działu logistycznego polkomtela z prośbą o wydanie duplikatu, no i oczywiście z opisem sytuacji. czekam na odpowiedź,chociaż nie spodziewam się cudów.
Mam też pytanie do Was co mogę zrobić z nieuczciwym sprzedawcą z allegro...zapewniał mnie, że gwarancja jest, a okazuje, się, że nie jest kompletna...
co do telefonu, to nic mu nie dolega, ale płaciłem, za telefon z 24 miesięczną gwarancją....
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2012, 15:16:51 wysłana przez mackus »

*

Offline Fazarro

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Arsonist
  • Sprzęt: LG P920
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2012, 16:36:32 »
Jak już wcześniej napisałem ta rejestracja działa tak samo ja rejestracja Xbox w Microsoft.
Ich nie obchodzą, żadne faktury ani paragony - rejestrujesz sprzęt i od tego momentu liczony jest okres gwarancyjny.

 
I jesteś tego na 100% pewien?

*

Offline mackus

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: lg swift 3d p920
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2012, 16:39:29 »
Fazarro, byłoby super, wpisałem datę 22grudnia, jak mam na gwarancji...ale jesteś na 100% pewien??, dzwoniłem kilka razy na infolinie lg, i mówiłem, że nie mam dowodu zakupu, a oni mi mówili, że  w takim razie nie da się uznać gwarancji...dlaczego nikt nie powiedział o tej możliwości? czy potwierdzą mi to na infolinii gdy im powiem, że zarejestrowałem telefon??
P.S poza tym na stronie lg można w każdej chwili zmienić datę zakupu
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2012, 17:00:13 wysłana przez mackus »

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2012, 17:05:38 »
ludzie, oszaleliscie czy jak?;) rejestracja produktu w lg to nie gwarancja... to tylko zarejestrowanie i wsio ;)
gwarancja to karta gwarancyjna + paragon/faktura i TYLE ;)

ja wiem jak wygladaja paragony z polkomtela bo sam je wystawiam :)
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2012, 21:31:20 »
oszaleli, rejestracja jako gwara :) no coment
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Fazarro

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Arsonist
  • Sprzęt: LG P920
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 07, 2012, 12:52:52 »
Myślałem, że serwis Lg działa na tej samej zasadzie co support Microsoftu i jemu podobnym. Zadzwoniłem, okazało się, że nie. My bad.
Odwołuję to w takim razie. (Na drugi raz sprawdzę zanim coś palnę)

Natomiast dalej podtrzymuję, że w przypadku Supportu Xbox360, żadne faktury ani paragony nie są potrzebne by wysłać sprzęt do serwisu.
Wystarczy zarejestrować sprzęt i zgłosić wysyłkę do naprawy w formularzu internetowym. I to wszystko.
Na następny dzień przyjeżdża kurier po paczkę.

W identyczny sposób wygląda Serwis Dell'a (mam XPS) - tyle, że w tym przypadku serwisant przyjechał do domu i wymienił chłodzenie.

Jest naprawdę wiele, wiele serwisów, które działają w taki sposób.

Jeśli pozwalacie punktom, w których nabyliście sprzęt (vide sieć, w której pracowałem), wysyłać wasze sprzęty do serwisu to gratuluje!

EDIT: Generalnie dziwnie działanie ze strony LG - na stronie supportu jak byk widnieje opcja "Zgłoś naprawę", po wyborze user otrzymuje nawet instrukcję co i jak dalej zrobić, po czym okazuje się, że cały proces kończy się na tylko na rejestracji.

Tyle.
EOT.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2012, 12:56:08 wysłana przez Fazarro »
I jesteś tego na 100% pewien?

*

Offline drunkenmunky

  • **
  • 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 800, LG P920 3D
Odp: gwarancja, czy bez paragonu zostanie uznana?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 12, 2013, 11:28:26 »
jeszcze jest temat rekojmii. Poczytaj na ten temat.