[ROM] ICS 4.0.4 beta V28b + recovery + root

  • 59 Odpowiedzi
  • 27941 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
[ROM] ICS 4.0.4 beta V28b + recovery + root
« dnia: Marzec 11, 2013, 15:34:22 »
Aktualizacja 07.04.2013 INFORMACJE I LINKI DO V30A TUTAJ

Niemożliwe przez miesiące staje się możliwe. Z Dalekiego Wschodu dotarły radosne informacje o becie Android 4.0.4 na P920!!! Od jakiegoś czasu czujni obserwatorzy mogli dostrzec poruszenie na serwerach LG. Pojawiły się niedostępne, tajemnicze pliki *.kdz w nazwach których można było dostrzec liczby 30 oraz 28. Dziś na xda trafiły informacje o wycieku wersji V28b (wydanie niemieckie).

Link do oryginalnego tematu KLIK

Powyżej zawarta jest bogata kolekcja zrzutów ekranu (wraz z potwierdzeniem wersji Androida czyli 4.0.4  :) )

Dynamicznie także rozwija się temat na xda: KLIK

Pierwsze opinie na xda na temat romu:
Ogólnie rzecz ujmując: szybki i lekki rom. Brak jakichkolwiek programów dodatkowych dla operatorów sieci komórkowych. W standardzie na pierwszy rzut oka programy i gry te same co w czystym GB (rzecz jasna uaktualnione). 3D i wszelkie funkcje z nim związane działają poprawnie. SMSy nareszcie są normalnie wysyłane (160 znaków, a nie 80 jak w portowanym ICS)

ZNANE BUGI I BRAKI
  • brak dźwięku przy korzystaniu z HDMI
  • podświetlenie przycisków dotykowych po każdorazowym dotknięciu ekranu (brak opcji podświetlania tylko po naciśnięciu przycisku)
  • brak funkcji "face unlock"
  • brak radia FM (pliki dla Gingerbread nie działają)
  • okrojony domyślny launcher (tylko 3 tapety, brak obsługi motywów, trybu poziomego)
  • kiepska jakość wykonywanych zdjęć 3D
  • słaba czułość ekranu

Pliki do pobrania:

KDZ
KLIK (prawy przycisk myszy i zapisz jako...)
lub
KLIK

BIN
KLIK

ZIP
KLIK


INSTALACJA
  • Zalecana jest instalacja z Gingerbread (lub custom romu) za pomocą oficjalnego programu do update LG korzystając z tego poradnika. Przed instalacją za pomocą oficjalnego flashera zmień nazwę pliku "P920V28B_00.kdz" na "V28B_00.kdz"
  • Można próbować instalować plik *.bin programem serwisowym LG poradnik z xda-developers.
  • Instalacja ZIP nie jest zalecana! Z uwagi na różnice w partycjach GB, portowanego ICS i bety ICS mogą być problemy z dostępem do pamięci wewnętrznej i karty micro SD, zniknięciem IMEI i innymi kwiatkami. Gwoli ścisłości: upewniwszy się że mamy w telefonie recovery dla Gingerbread (nie dla ICS portowanego z SU760) (można go wgrać za pomocą tego programu) zgrywamy zipa do pamięci wewnętrznej lub na kartę micro SD. Wyłączamy telefon przytrzymujemy kombinację klawiszy 3D + VOL- + POWER wchodzimy do recovery, wybieramy opcję "install zip" wskazujemy nasze archiwum zgrane do pamięci lub na kartę i rozpocznie się proces instalacji.

INSTRUKCJA WGRYWANIA RECOVERY

Nie ma róży bez kolców. Poniższa metoda wgrywania recovery posiada dwie wady:
  • Telefon po wyłączeniu sam uruchamia się ponownie. Rozwiązanie: gdy podczas ponownego rozruchu zniknie srebrne logo LG i pojawi się czerwone naciśnij i przytrzymaj przycisk POWER tak długo aż ekran i podświetlenie przycisków dotykowych nie zgasną
  • Nie przywracaj ustawień fabrycznych z poziomu systemu! Bezpieczną opcją powinien być factory reset wykonany z recovery (niesprawdzone).

  • Pobierz i zainstaluj LG United Mobile Driver (nie jest on wymagany, zapobiegnie jednak pojawianiu się zbyt wielu komunikatów o niemożności instalacji sterowników do modemu i innych)
  • Za pomocą tego poradnika sprawdź czy w "Menadżerze urządzeń" nie ma urządzenia OMAP4430, jeśli są to prawy przycisk myszy, właściwości i wybierz odinstaluj.
  • Pobierz i zainstaluj OMAPFlash Installer
  • Pobierz i wypakuj [All-In-One][P920](v. 1.2)
  • Wyjmij kartę sim, microSD oraz baterię z P920 i podłącz za pomocą kabla USB do komputera.
  • Pomiń wyszukiwanie sterowników w Windows Update i wskaż lokalizację folderu usb_drv_windows czy to w folderze Program Files (x86)\Texas Instruments\OMAPFlash\ czy też wskaż ten sam folder w katalogu do w którym wypakowałeś [All-In-One][P920](v. 1.2)
  • Odłącz telefon od komputera i podłącz ponownie. Jeżeli ponownie wyskoczy monit o instalację sterownika dla OMAP4430 to wskaż raz jeszcze lokalizację folderu w katalogu do w którym wypakowałeś [All-In-One][P920](v. 1.2)
  • Uruchom [All-In-One][P920].bat i postępuj z instrukcjami pojawiającymi sie na ekranie:
    • Podłącz telefon(bez baterii) do komputera i naciśnij Enter.
    • Gdy pokaże się napis "wait 5 sec" włóż baterię. Powinny pojawiać się kolejne ciągi znaków.
    • Wybierz opcję 8 (ICS bootloader) i naciśnij dwukrotnie Enter. Jeżeli pojawi się napis "waiting for device" i nie zniknie w ciągu kilkunastu sekund (a na ekranie telefonu nie pojawi się srebrne logo LG (tryb fastboot)) wyjmij baterię, odłącz telefon i wróć do początku punktu 8.
  • Jeżeli na ekranie po udanej operacji wgrania bootloadera ICS pojawi się w programie informacja o sukcesie po naciśnięciu Enter przejdziesz do menu programu All-In-One
  • Zainstaluj dowolne recovery CWM lub TWRP dla GB w sposób analogiczny jak bootloader (wgrywanie recovery może potrwać kilka sekund, waży ono około 6-7 MB). Jeżeli program wisi na "waiting for device" wyjmij baterię, odłącz telefon, uruchom program ponownie, i na nowo wykonaj procedurę połączenia się (nie musisz już instalować bootloadera o ile jego instalacja wcześniej przebiegła pomyślnie)
  • Gotowe! Odłącz kabel, wyjmij i włóż baterię - ciesz się P920 z recovery. Aby wejść do recovery mając wyłączony telefon naciśnij i przytrzymaj kombinację 3D + VOL- + POWER.


WGRYWANIE ROOTA

Pobierz Su_Bbox_1.20.2_gazhead_signed.zip i wrzuć do pamięci wewnętrznej telefonu lub na kartę micro SD. Mając zainstalowane recovery wyłącz telefon, naciśnij kombinację 3D + VOL- + POWER. Po uruchomieniu się recovery wybierz "wipe dalvik/cache", a następnie "install zip" lub podobną i wskaż na plik Su_Bbox_1.20.2_gazhead_signed.zip.

DODATKI

Domyślny Launcher wydaje się być odrobinę okrojonym. Modyfikacja autorstwa iodaka dodaje: nowe tapety (10 zamiast 3), wsparcie dla motywów, motywy możliwe są do pobrania z App Managera, możliwość automatycznej zmiany orientacji ekranu plus kilka drobnych usprawnień. V28launchermod_iodak.zip. Instalacja analogiczna do wgrywania roota.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące czystego romu (bez recovery i roota)

  • Skanowanie pamięci wewnętrznej i karty micro SD trwa bardzo długo (nawet kilka minut). Czy da się jakoś temu zaradzić?
    Skopiuj dane na dysk komputera, a następnie wybierz Ustawienia -> Pamięć -> (przejdź na koniec listy) -> Skasuj pamięć wewnętrzną, a następnie Wyczyść kartę SD.
  • Telefon wykrywa kartę sim, ale nie mogę połączyć się z Internetem, błąd połączenia. Brak łączności 3G.
    Wykonaj przywracanie ustawień fabrycznych: Ustawienia - > Kopia zapasowa i resetowanie -> Ustawienia fabryczne. UWAGA! JEŻELI INSTALOWAŁEŚ INNY BOOTLOADER I RECOVERY NIE RÓB TEGO!!! Po takiej operacji telefon może wpaść w recovery loopa, a jedynym ratunkiem będzie skorzystanie z tego poradnika. Bezpieczniejsze może być wykonanie factory reset w recovery (niesprawdzane).


ZA WSZELKIE NIEPOŻĄDANE EFEKTY (USUNIĘCIE DANYCH Z TELEFONU, UCEGLENIE, BRAK ŁĄCZNOŚCI Z KOMPUTEREM I TEMU PODOBNE PRZYPADKI) NIE ODPOWIADAM! UPDATE WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!


Postaram się w miarę na bieżąco aktualizować temat. Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe informacje to proszę się z nimi podzielić z resztą użytkowników P920  :wink:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2013, 17:07:24 wysłana przez Trolu »

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2013, 21:03:19 »
Sory kolego ale nie wgrasz romu wedle tego opisu http://pdaclub.pl/forum/lg-p920-3d/%28tutorial%29-wgrywanie-romow-w-formacie-*-kdz-oficjalnym-flasherem/ może wykasuj link do tego ponieważ:
-jak chcesz wgrać oryginalnym softem, skoro link odnosi się do pliku online który znajduje się na serwerze LG
-można wgrać modyfikowanym softem LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix ale dopiero ja zamontujesz wirtualny serwer shttps i zmodyfikujesz ścieżkę serwera
 # localhost name resolution is handled within DNS itself.
#   127.0.0.1       localhost
#   ::1             localhost
127.0.0.1 csmg.lgmobile.com

Na chwilę obecną nie chce mi się robić opisu.

CO do jednego poprzez niepoprawne procedury wgrywania i niepełne opisy na forach ten rom "uśmierca" fona i kasuje imei ale to już nie problem.
Rom jest mega "chudy" mega szybki. Z poprawnie działającym aparatem 3D. Jak zawsze dopracowany przez LG bez zbędnych śmieci.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 21:16:02 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline mackus

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: lg swift 3d p920
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2013, 22:28:04 »
czemu nie da się zmienić tapety w lockscreenie? Mogę wybierać tylko z tych 3, a jak wskaże z galerii to nic się nie zmienia. Ktoś sobie z tym niby poradził na xda ale tak to opisał, że nic z tego nie wiem
 Originally Posted by Corvus Corax View Post
Guys, I found the solution for this problem, too. Cleared data for Gallery and Lock Screen Settings and I did a setup of the Lockscreen once again and - BAM! It finally accepts the changes.
Nie wiem jak mam przeinstalować ten locskreen (jak go odnajuduje w system/app to niestety nie da się go przeinstalować, kończy się nie powodzniem) wyczyścić dane galerii tez nie wiem, bo nie znam ścieżki.
Mam jeszcze pomysł , że może jakby pododawać do tego folderu z 3 tapetami fotki które chcemy ustawić to by zadziałało, ale też nie mogę ich odnaleźć

*

Offline marmen

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920 Optimus 3D
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2013, 23:29:24 »
Proszę o pomoc... Zainstalowałem tego roma z poziomu recovery i... Po restarcie na ekranie widze tylko logo LG i nic sie nie dzieje. Jak mogę przywrócić poprzednią wersję ewentualnie cokolwiek w celu uruchomienia fona?

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2013, 23:36:06 »
Czy instalacja zatrzymała się na kilku %? spoko nic mu nie będzie. Co pokazuje po podłączeniu?
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2013, 23:37:42 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline marmen

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920 Optimus 3D
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2013, 23:46:12 »
Instalacja przebiegła pomyślnie, tak przynajmniej pisało, więc w tel wybrałem reboot phone i tyle... teraz tylko logo LG z ekranu początkowego i nic wiecej. Ani a kabla ani wejść w recovery... nic nie moge z nim zrobić

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2013, 10:17:21 »
Instalowałeś .KZD czy .BIN?
Skorzystaj z tego opisu http://pdaclub.pl/forum/lg-p920-3d/%28tutorial%29-wgrywanie-romow-w-formacie-*-kdz-oficjalnym-flasherem-%28offline%29/
jak się nie powiedzie to wgrasz .BIN  z innego opisu. Możesz z nim zrobić wiele recovery to zabawka do przywracania ustawień telefonu.
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline marmen

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920 Optimus 3D
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2013, 10:32:32 »
instalowałem plik .zip i może to był błąd. co do opisu przesłanego przez ciebie, to też lipa. mam windows 7 i nie moge wpakować pliku .vbs do wiersza poleceń ( nie pokazuje sie tam w ogóle). tel nadal na nic nie reaguje, a po włożeniu baterii automatycznie włącza logo LG i wisi, i tak za każdym razem

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2013, 10:37:25 »
Też mam Win 7x64, tam się nie pakuje plików .vbs tylko .kzd przeczytaj uważnie bo inaczej nic nie zrobisz jak będzie pakował pliki o innym rozszerzeniu zrób wszystko zgodnie z opisem
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline marmen

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920 Optimus 3D
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2013, 10:42:41 »
cytuje:
"Uruchom Automatic Offline Procedure.vbs z folderu LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix

    Windows XP - po prostu kliknij dwukrotnie na Automatic Offline Procedure.vbs
    Windows Vista/7 - Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> kliknij prawym przyciskiem myszy na "Wiersz polecenia" -> "Uruchom jako administrator" -> przeciągnij skrypt do okna wiersza polecenia i naciśnij Enter"


 następnie pisze, żeby w telefonie włączyć tryb debugowania...jak mam to zrobić, jeśli tel nie chce się w ogóle włączyć

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2013, 11:35:08 »
Ten opis jest z błędem, nie czytałem go .kzd instaluje się z poziomu boota. albo zrobię nowy opis ale mi się nie chce, ale...
1 LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix ściągnij to neta i wypakuj zaraz napiszę co dalej
2 Ściągnij rom w formacie .kzd w wersji na EU jeżeli takową wgrywałeś wcześniej, jeżeli wgrasz azjatycką to skasujesz imei poprzez wgranie złego baseband
3 Stery
4
Połączone: [time]Marzec 18, 2013, 11:39:40[/time]
c:\>windows>system32>drivers>etc>skopiuj host na pulpit> otwórz w notatniku i dopisz na samym dole 127.0.0.1 csmg.lgmobile.com zapisz i przenieś do folderu etc
 
5 Wypakuj na dysku c:\ LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix
6 z tego folderu shttps uruchom serwer poprzez http.exe otworzy się okno konsoli
7 otwórz KDZ_FW_UPD_EN i uruchom Windows Enabler.exe program uruchomi się na pasku TRAY kliknij x2 lewym przyciskiem myszki aż zmieni status na ON
8 uruchom B2CAppSetup.exe
9 uruchom UpTestEX_mod2_marwin.exe
10 wyjmij baterię i naciśnij power + vol upp podłącz do kompa jak będzie się wyłączał i włączał to wciśnij na podłączonym kablu tylko vol up usłyszysz podłączenie i włóż baterię
11 wprowadzisz w ten sposób  fona w tryb boota i zainstalują się stery znajdz urządzenie i zmień port com na 41
następnie wyłącz lg modem usb w menadżerze urządzeń> zrestartuj kompa i wprowadź podłącz ponownie uruchamiając wszystko od nowa dalej postępuj zgodnie ze zdjęciami z opisu. jak coś nie wyjdzie pisz
Dlatego pisałem że dużo opisów ma błędy i uśmiercają fona. w trybie debugowania fon korzysta ze sterownika cosmo ale po restarcie i wejściu w tryb boota nie ma sterowników do lg cdma lub flash omap dlatego fony się uśmiercają bo nikt ich wcześniej nie instalował.

A .KZD można instalować z boota więc fon się nie restartuje i się nie uszkadza.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 13:09:48 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline marmen

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920 Optimus 3D
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2013, 12:36:24 »
cytuję:
"z tego folderu shttps uruchom serwer poprzez http.exe otworzy się okno konsoli" nie bardzo wiem o co chodzi:) możesz wytłumaczyć krok po kroku, jak laikowi? nic sie też nie instaluje po podłączeniu i włażeniu baterii...chyba nic z tego nie będzie

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2013, 12:40:48 »
wyjmij baterię i naciśnij power + vol upp podłącz do kompa !
okno konsoli to takie staroświeckie okienko (jak cmd.exe dosowe) gdzie wszystko wpisuje się paluszkiem ale ty tam nic nie wpisujesz
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline marmen

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920 Optimus 3D
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 18, 2013, 12:44:54 »
no ok...tylko jak mam je włączyć?z menu start wybrać po prostu wiersz poleceń?

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2013, 12:46:30 »
laik który nie czyta  :O~ masz krok po kroku jeżeli nic dalej nie napisałem to nic więcej nie robisz
"z tego folderu shttps uruchom serwer poprzez http.exe otworzy się okno konsoli"
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline marmen

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920 Optimus 3D
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 18, 2013, 12:49:26 »
no właśnie o tym pisałem:) w tym folderze mam: license.txt, http.cfg, desc.htm i folder www...... co tu uruchomić?
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 12:51:57 wysłana przez marmen »

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 18, 2013, 12:52:07 »
to masz zły plik poszukaj w necie lub Ci wstawię


Uploaded with ImageShack.us
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline marmen

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920 Optimus 3D
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 18, 2013, 12:54:17 »
i moglismy tak tydzień pisać, jak i tak nie mam tego pliku:) poszukam go i wkleje w folder

jak możesz to wstaw ten plik, na necie same trojany
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 12:58:29 wysłana przez marmen »

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 18, 2013, 12:59:28 »
Nic nie poradzę że korzystałeś ze złego opisu. daj mejla na pw to Ci wyślę co potrzeba jak się nie uda to skorzystasz z opisu UNBRICK IMEI tam jast opis jak wgrać .BIN

Połączone: [time]Marzec 18, 2013, 13:00:45[/time]
A podejrzewam że imei już uciekł bo pewnie źle wgrało baseband

Połączone: [time]Marzec 18, 2013, 13:04:33[/time]
poszło

Połączone: Marzec 18, 2013, 13:05:56
http://pdaclub.pl/forum/lg-p920-3d/problem-z-instalacja-sterownikow-omap-itd/ przeczytaj to jak będzie problem z instalacją sterowników
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 13:05:56 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline marmen

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920 Optimus 3D
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 18, 2013, 13:10:45 »
dzięki za pliki.. zaraz będę działać. jeszcze tylko jedna sprawa, po uruchomieniu UpTestEX_mod2_marwin.exe wyskakuje mi okienko z połączeniem telefonicznym do internetu, mam to anulować?

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2013, 13:11:28 »
Nie zamykaj

Połączone: Marzec 18, 2013, 13:12:23
zmodyfikowałem pk.7 dla laika :)
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline marmen

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920 Optimus 3D
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 18, 2013, 13:13:57 »
w tym pliku http.exe wykryło mi 2.trojan.gen.2

co do pkt 7 to wiedziałem, ale dzięki:)

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 18, 2013, 13:15:35 »
 wyłącz antywira.
ja z tego korzystałem i wyłączałem antywira, wykrywają trojany bo modyfikujesz połącznie zamiast do LG na własny dysk, trojany później można skasować jezeli sa ale u mnie nie było
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 13:19:00 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline marmen

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920 Optimus 3D
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 18, 2013, 13:23:50 »
jak dotąd spoko. jestem przy : znajdź urządzenie i zmień port na 41...o co kaman?

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 18, 2013, 13:32:42 »
http://pdaclub.pl/forum/lg-p920-3d/problem-z-instalacja-sterownikow-omap-itd/ szukaj LG CDMA szukaj na screenie, ale najpierw zainstaluj sterowniki omap 4430

Połączone: [time]Marzec 18, 2013, 13:33:45[/time]
A mogłem napisać tutka było by szybciej ale czas mi się kończy

Połączone: Marzec 18, 2013, 13:36:27
Nie chcę nic pisać ale mi zajęło znalezienie wszystkiego 15h, aby odratować mojego fona. Wszędzie są opisy ale niekompletne z powielanymi błędami
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 13:36:27 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline marmen

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920 Optimus 3D
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 18, 2013, 13:38:03 »
ok, mam
 i teraz jak dobrze rozumiem reset kompa ale wcześniej musze odłączyć tel, a po restarcie wykonać wszystkie podpunkty,tak?

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 18, 2013, 13:40:55 »
dokładnie, jak by co będziemy kombinować dalej

Połączone: [time]Marzec 18, 2013, 13:42:47[/time]
następnie wyłącz lg modem usb w menadżerze urządzeń> nie pomiń tego bo zatrzyma się na 16% przy instalce

Połączone: Marzec 18, 2013, 14:15:26
Poszło??????
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 14:15:26 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline marmen

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920 Optimus 3D
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 18, 2013, 14:27:36 »
niestety... po kliknięciu upgrade start z pkt 12 poradnika pojawia mi sie komunikat

already running LG Mobile Software Update...

i co z tym fantem zrobić?

teraz wyłączyłem też virtual modem lg i komunikatu juz nie ma, ale za to wywala mnie do kroku wcześniejszego (pkt 11)
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 14:31:46 wysłana przez marmen »

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 18, 2013, 14:35:49 »
czy fon się łączy?
http://pdaclub.pl/forum/lg-p920-3d/%28tutorial%29-wgrywanie-romow-w-formacie-*-kdz-oficjalnym-flasherem-%28offline%29/
z tego opisu musisz robić od pk. 11
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline marmen

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920 Optimus 3D
Odp: [ROM] ICS 4.0.4 beta V28b
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 18, 2013, 14:37:16 »
tak, zainstalował sterowniki itd...zrobiłem pkt 11,pkt 12 i wywala mnie znowu do pkt 11


ok... poszło, wyłączyłem ten drugi program do update'u i ruszył
jak skończy, to dam znać, a narazie ide na fajke :ok:
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 14:48:07 wysłana przez marmen »