[News] Aktualizacja do gingerbread potwierdzona !

  • 13 Odpowiedzi
  • 5444 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
[News] Aktualizacja do gingerbread potwierdzona !
« dnia: Październik 31, 2011, 21:31:43 »
Cytuj
Zdecydowana większość producentów smartfonów od pewnego czasu pracuje nad przygotowaniem aktualizacji Androida do wersji Ice Cream Sandwich - LG natomiast poinformowało o wydaniu aktualizacji smartfonów z serii Swift do najnowszego Gingerbreada.

Końcówka roku zapowiada się bardzo intensywnie pod względem liczby aktualizacji. Producenci starają się dostarczyć możliwie jak najnowszą wersję oprogramowania swoim użytkowników. W zależności od wewnętrznej polityki koncernów, zapadają różne decyzje związane z wydaniem nowych wersji Androida.

Sony Ericsson zamierza przeprowadzić aktualizację do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich w dwóch etapach. W pierwszej kolejności, wszystkie smartfony z serii Xperia, które pojawiły się w tym roku otrzymają aktualizację do Gingerbreada 2.3, a następnie pojawi się Ice Cream Sandwich. Znacznie łatwiej mają firmy, których smartfony już korzystają z Gingerbreada.

Tym razem, w sprawie aktualizacji głos zabrało LG. Producent poinformował swoich użytkowników, że już wkrótce trzy modele telefonów z linii Swift otrzymają dostęp do zaktualizowanej wersji oprogramowania. Posiadacze tych smartfonów w ciągu najbliższych tygodni powinni mieć możliwość zainstalowania Gingerbreada.

Jako pierwsi dostęp do Androida 2.3 otrzymają posiadacze Swifta 2X - stanie się to najprawdopodobniej już 1 listopada. Niecałe trzy tygodnie później, pojawi się aktualizacja dla Swifta 3D - LG wyznaczyło w tym przypadku datę 21 listopada. Ostatnim smartfonem, który otrzyma Gingerbreada będzie Swift Black i stanie się to 28 listopada.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, jak podane terminy mają się do udostępnienia aktualizacji w poszczególnych krajach. Nie od dzisiaj wiadomo, że różnice w terminach potrafią być bardzo duże i wiele zależy od tego, na jaki rynek był przeznaczony dany model smartfona. Użytkownicy telefonów z serii Swift będą mieli okazję przekonać się o tym już wkrótce.

Sytuacja w sprawie aktualizacji smartfonów LG do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich nadal pozostaje niejasna. Brak aktualizacji w przypadku Swifta / Optimusa 2X spotkałby się ze sporą falą krytyki ze strony użytkowników - tak naprawdę LG nie ma powodów, aby nie aktualizować oprogramowania tego telefonu.

W tej chwili pewne jest tylko to, że wyżej wymienione smartfony otrzymają nowego Androida 2.3 i nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na dalsze decyzje ze strony tego koreańskiego producenta.

źródło: LG
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2011, 21:34:25 wysłana przez Komandosik »
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline michal610

  • **
  • 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One X
Odp: [News] Aktualizacja do gingerbread potwierdzona !
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2011, 18:53:51 »
Witam . Mam pytanie a raczej dwa, mogą się wydawać głupie ale bardzo mnie to ciekawi. Tak więc:
1.Czy aktualizacja będzie mogła być zainstalowana z poziomu telefonu (tak jak to miało miejsce we wcześniejszych update'ach) ?
2.Czy zostaną usunięte wszystkie dane z tel. ?
Dziękuje za odp. Pozdrawiam.
Nokia 3300 -> SE K530i -> Nokia E51 -> SPV M650 -> Nokia N95 -> Nokia N95 8gb -> LG KP501 -> HTC HD2 -> LG Swift 3D -> Nokia lumia 800 -> Samsung Galaxy S2 -> HTC One X

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: [News] Aktualizacja do gingerbread potwierdzona !
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2011, 19:47:49 »
z tego co wiadomo, aktualizacja przeprowadzona bedzie poprzez Kiesa - a wiec komputer + telefon

Dane powinny zostać zachowane. Niestety nie ma pewności. Trzeba poczekać jeszcze dzień czy dwa... ;)
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [News] Aktualizacja do gingerbread potwierdzona !
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2011, 19:50:06 »
1 raczej tak
2 raczej nie, poprzednie wersje nie kasowały aplikacji, ale po zmianie kernela może nie chodzić zbyt dobrze. W MM z 2.0 na 2.1 na 2.2 nie było zbyt dobrze. Część aplikacji miała problemy.
Komandosik nie Kiesa to nie Samsung :)
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: [News] Aktualizacja do gingerbread potwierdzona !
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2011, 20:04:38 »
Ups, no tak ^^ wybacz, mój błąd ;D Przyznaje sie bez bicia :P

Swoją drogą, ciekawe jak to będzie wyglądać - w teorii jutro powinien sie pojawić update...No czekam z niecierpliwością
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [News] Aktualizacja do gingerbread potwierdzona !
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2011, 20:21:42 »
Trochę dłużej poczekamy, w sumie już na 3D działa ICS na razie pierwsze wersje.
Miałem pisać parę tutków jak przyśpieszyć 920kę i zwiększyć ram, ale przy zmianie systemu a 2.3 nie warto. Po paru twekach sprzęt to marzenie, 230 wolnego ramu itd. akceleracja dla MUI, ciągłe podświetlenie klawiszy.
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline michal610

  • **
  • 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One X
Odp: [News] Aktualizacja do gingerbread potwierdzona !
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2011, 15:53:30 »
Dziękuje za odpowiedzi  :ok: . Narazie sprawdzałem przez tel. czy są aktualizacje ale nie ma . Pewnie to tylko kwestia czasu .
Nokia 3300 -> SE K530i -> Nokia E51 -> SPV M650 -> Nokia N95 -> Nokia N95 8gb -> LG KP501 -> HTC HD2 -> LG Swift 3D -> Nokia lumia 800 -> Samsung Galaxy S2 -> HTC One X

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: [News] Aktualizacja do gingerbread potwierdzona !
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2011, 18:45:43 »
Aktualizacje wyjda najpierw dla LG niebrandowanego... reszta (plus/play/era/orange) wyjdą kiedyś, może...
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline sabciu

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Now P780
  • Sprzęt: Galaxy Note &  Sony Tablet S & Lenovo P780
Odp: [News] Aktualizacja do gingerbread potwierdzona !
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 21, 2011, 21:44:44 »
Ja mam bez brandu i  ....upa.
Zresztą na "światowym forum" też jeszcze nikt nie ma a daty różne padają.
.......Motorola A1000 ->SPV M3100 ->MDA Vario 2 -> HTC Tytn 2  -> MDA Compact IV -> HTC HD2 -> LG P920 3D -> Samsung Galaxy Note -> Lenovo P780

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: [News] Aktualizacja do gingerbread potwierdzona !
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2011, 10:02:14 »
Aktualizacje wyjda najpierw dla LG niebrandowanego... reszta (plus/play/era/orange) wyjdą kiedyś, może...
A co to jest "era"? ;)
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: [News] Aktualizacja do gingerbread potwierdzona !
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2011, 10:54:04 »
Oj ^^ dziadu nie czepiaj sie ;D
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski


*

Offline michal610

  • **
  • 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One X
Odp: [News] Aktualizacja do gingerbread potwierdzona !
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 22, 2011, 14:10:50 »
Dla pewności się zapytam , ten rom 21a to już oficjalny gingerbread i nie stracę gwarancji po wgraniu ?
Nokia 3300 -> SE K530i -> Nokia E51 -> SPV M650 -> Nokia N95 -> Nokia N95 8gb -> LG KP501 -> HTC HD2 -> LG Swift 3D -> Nokia lumia 800 -> Samsung Galaxy S2 -> HTC One X

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.