[LG P920 3D] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.

  • 10 Odpowiedzi
  • 4968 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
[LG P920 3D] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« dnia: Wrzesień 12, 2011, 12:11:40 »
Elo.

Domyślam się, że użyszkodników 3D jest jeszcze niewielu, ale proszę bardzo tych, którzy już posiadają ten model o podzielenie się opiniami na temat użytkowania. Jak z wydajnością, szybkością i niezawodnością? Piszcie proszę :)
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline AdamDFO

  • *
  • 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG O3D
Odp: Swift 3D - proszę o opinie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2011, 16:32:28 »
Telefon ogólnie jest fajnie wykonany, z dobrej jakości plastików, nic się nie rysuję, ani nie skrzypi. Problemem może być jego waga, przy galaxy s jest duży i ciężki. Niestety masa może być też powodem zniszczeń, bo chociaż wyposażony we wzmacniane szkiełko to tak ciężki telefon ma prawo przy upadku doznać większych szkód. Tak czy inaczej dobrze trzyma się go w ręku i całkiem nieźle korzysta (mam duże ręce, ale moja dziewczyna z dość drobnymi dłoniami też sobie radzi).
Wiele osób narzeka na kiepski launcher, który dostajemy od LG. Ja osobiście widzę wiele zalet tego produktu, mianowicie bardzo brakuję mi w menu większości androidów możliwości tworzenia folderów. W LG 3D co prawda nadal takiej możliwości nie ma, ale listę aplikacji możemy pogrupować oddzielając od siebie belkami. Trochę denerwujące są aplikacje-śmieci dodane przez LG, ale root rozwiązuję problem (na marginesie dodam że roota nie da się zrobić z poziomu samego smartfona, trzeba podłączać go do kompa i użyć SuperOneClick).
Jak na razie wsparcie developerów to bieda przestraszna. Chociaż cyanogen już kombinuję i co jakiś czas pojawiają się nowe ciekawostki a propos cyjana na O3D. Ograniczeniem jest też pewnie brak oficjalnego gingerbread na ten model, wróżę że po aktualizacji pojawi się wysyp custom romów. Oficjalne FroYo jest też pewnym kagańcem na wydajnośc, w sensie takim iż podobne konstrukcje konkurencji wyposażone oryginalnie w ten system mają pewną przewagę. Jednakże jeśli porównujemy wydajność przy pomocy benchmarków to wyniki pokazują wyższość jedynie w przypadku Samsunga Galaxy SII, Htc Sensation zostaje w tyle. Niestety ten sposób badania wydajności do najlepszych nie należy. Pocieszyć się można faktem opinii krążących po internecie jakoby OMAP wykorzystany do produkcji LG był jedną z najwydajniejszych konstrukcji.
Co do niezawodności to zdarza się że telefon zawiesi się. Jestem przekonany że winą takich sytuacji są błędy w oprogramowaniu. LG jak samo twierdzi wydało swoje modele w opraciu o 2.2 żeby było szybciej. W październiku oczekujemy aktualizacji do 2.3 po której spodziewam się wyeliminowania podobnych problemów (jak moje doświadczenie pokazuję LG przykłada się do dużych aktualizacji, chociaż wypuszcza je późno i rzadko :/ )
Jeśli nastawiasz się na 3D to powiem tak, ja podchodziłem do tego bajeru z dużą dozą rezerwy. Jednak kiedy zobaczyłem jak to działa to zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Niestety pozostaje to jedynie bajer, bo żadnych zastosowań dla tego nie widzę, w gry lepiej się gra normalnie, filmów w 3D raczej na tel oglądać nie będę, no może to nagrywanie i fotki 3D jeśli mamy na czym odtworzyć to fajna rzecz.
Wspomnę kilkoma słowami o ekranie który jest świetny! Kąty są lepsze niż w samoledzie+ montowanym w SGSII, naprawdę porządny wyświetlacz.
Podsumuję tę przydługą wypowiedź tym że obecna cena tego smartfonu nie pozostawia wątpliwości kto wygrywa w zestawieniu cena/jakość. Chociaż bezpośredni konkurenci są może trochę lepiej wykonani (zależy od gustu, plastiki GSII są jakie są- tandetne, ale lepiej trzyma się go w dłoni, Sensation mi osobiście bardzo się podoba, no i zarówno HTC jak i Samsung są po prostu mniejsi), mają nowszy system "na dzień dobry" i potrafią być delikatnie wydajniejsze (w przypadku GSII, Sensation jest słabszy) to LG Swift 3D zjada ich swoją ceną. Z tego co swojego czasu na allegro widziałem to SGSII to wydatek najmniej 1400zł, Sensation chyba z 1700zł, a ja swojego LG kupiłem za 1100zł.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2011, 18:51:04 wysłana przez AdamDFO »

*

Offline michal610

  • **
  • 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One X
Odp: Swift 3D - proszę o opinie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2011, 18:38:41 »
Według mnie to ten telefon jest baaardzo fajny i zarazem użyteczny , wykorzystuje go do filmów ,gier , muzyki , multimediów , youtobe i internet . Jak na tę cenę jest znakomity . Co do launchera to troche przymula ale daje rade. Wifi dobrze łapie zasięg itp. mój egzemplarz ma jedną wadę: na ekranie są dziwne smugi i kropki które widać pod słońcem , ale to oddam na serwis jak będę miał czas , a tak ogólnie jak miałbym wybierać swift 3d i evo 3d to wybrałbym właśnie lg... Co do 3d to ładnie się prezentuje , nie traci aż tak bardzo ostrości itp. zdjęcia i filmy robi nawet ładnie te 2d jak i 3d...  Kupiłem go za 300 zł + używany HD 2. Naprawdę polecam . Jak by ktoś chciał więcej info to na pw mogę pomóc . Pozdrawiam.
Nokia 3300 -> SE K530i -> Nokia E51 -> SPV M650 -> Nokia N95 -> Nokia N95 8gb -> LG KP501 -> HTC HD2 -> LG Swift 3D -> Nokia lumia 800 -> Samsung Galaxy S2 -> HTC One X

*

Offline zbisul

  • *
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jak się nudzę to grzebie - w swoim PDA |LY|&+LY
  • Sprzęt: HTC EVO 3D, LG P920 3D, SG Note
Odp: Swift 3D - proszę o opinie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2011, 17:09:28 »
Ja dodam tylko tyle : po pewnych modyfikacjach a jeszcze z Antkiem 2.2.2 mój 3D jest gorszy od SGS II na Antutu tylko o 1214 pkt. Jak LG a być może chłopaki z CyanogenMod skończą pracę nad romem z Antkiem 2.3.5 to SGS II może być biedny.  :ok:

A tu mam dla niedowiarków test z jeszcze niegotowego do końca romu od CyyanogenMod :



I na koniec , HTC EVO 3D w każdym elemencie przegrywa z LG P920 3D. Na dniach prawdopodobnie dołączy (HTC) do sprzedawanego prze zemnie na tym portalu telefonów  :E
Jestem... a jak by mnie nie było. Żona każe wybierać: "albo ja albo telefon..." Odpowiadam jej : "nie każ mi wybierać bo możesz żałować"

*

Offline zbisul

  • *
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jak się nudzę to grzebie - w swoim PDA |LY|&+LY
  • Sprzęt: HTC EVO 3D, LG P920 3D, SG Note
Odp: Swift 3D - proszę o opinie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2011, 13:04:30 »
Jestem... a jak by mnie nie było. Żona każe wybierać: "albo ja albo telefon..." Odpowiadam jej : "nie każ mi wybierać bo możesz żałować"

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Swift 3D - proszę o opinie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2011, 21:59:41 »
A jak z bootloaderem jest zablokowany, na jakim napięciu chodzi procek. domyślam się że ten omap też jest taktowany dynamicznie.
jest już do niego set cpu? skoro piszecie ze ma wzmacniane szkło to rozumiem że to gorilla? na taki wymiar 170 to nie wiele, MM ma 165 niższa waga często oznacza gorsze materiały.
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
[LG P920 3D] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2011, 10:25:26 »
Witam, chciałbym tutaj zrobić wątek opisujący wady/zalety naszego fona 3D. Niestety póki co wad dopatrzyłem się wiecej.
Mam nadzieje że wątek będzie rozwijany i rozbudowywany o nowe doświadczenia innych użytkowników tego małego cudeńka[?]

Póki co w skrócie:
Zalety:
1. Ekran w 3D - niezaprzeczalnie, bajer na znajomych niesamowity
2. Szybkość, mimo wszystko telefon jest szybki, ma te 512ramu ale - naprawdę daje radę nawet na stockowym romie
3. Procesor i rdzenie 2x - póki co odpalały wszystkie aplikacje i gry :)
4. Konwertowanie filmów i zdjęc 2d do 3D - w sumie nie jest to nie wiadomo jaki efekt, ale daje rade
5. W przyszłości - obiecują od października - konwertowanie każdej aplikacji (prawie) do 3D przez sam telefon - zobaczymy
6. Bateria - z zabawą 3d kilka godzin :( ale bez zabawy w 3d nawet do 4 dni co np przy SGS2 nie da rady...

Wady:
1. Brak Radia FM - podobno niby jest wbudowane ale żaden soft jeszcze go nie ma..
2. Brak Nagrywania rozmów ! żaden soft nie nagrał mi niczego - tragedia
3. Brak Diody w zdjęciach 3d - no właśnie, robienie fot w nocy w 3d odpada - tylko 2d posiada tryb flasha
4. Wifi -  niby mocniejsza antena niz w SGS2 ale... czesto po prostu nie łączy sie z moim routerem czy routerami w KFC/MCdonaldzie i trzeba wyłączać i włączać az załapie (sprawdzone zaraz po Wipe :) )
5. Brak wiekszego wsparcia - no własnie, nawet na XDA Dev... jest tylko kilka tematów poswieconych temu fonowi ;/
6. Lepsza niz w SGS2 jakośc rozmowy lecz, niestety gorsza od pozostałych telefonów jakie miałem...
7.

Opinie Ogólne:
Nie wiem czy to wada czy zaleta - pewnie zależy od czlowieka i jego upodobań ale, dla mnie LG jest lepiej zbudowany, wszystko do siebie pasuje, klapka tylna jest solidna - nie mam wrażenia (mimo że mylnego bo na necie mozna znaleźć filmy gdzie tylnia klapka np z sgs2 jest wyginana i sie nie lamie) że klapka zaraz peknie mi w pół i zostane ze smieciem w rece. LG jest cięższy, pewniej lezy w ręce.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2011, 10:52:52 wysłana przez Komandosik »
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [LG P920 3D] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2011, 10:40:50 »
tak naprawdę to nic nie wiecie o tym fonie
@Komandosik z gierkami hd to nawet z większością daje sobie radę cortex a8 z pvr 530 a lg ma pvr540 cortexa a9
czy wi-fi obdługuje VPS?
MM też wytrzymuje kilka godzin na jednym rdzeniu, kiedyś na tym forum poza subiektywnymi opisami użytkownicy odpalali np.
mp3 i wstawiali wykres zużycia baterii zwykły wizard grał kiedyś 24h i też miał omapa (znienwidzonego)
co do wsparcia to nie jest najważniejsze bo tak naprawdę poza wiloma romami które mają bugi to nic nie wnosi.
MM też nie ma wsparcia i mimo że są romy szybsze uwierz stokowy działa lepiej.
Resztę po roocie można poprawić samemu


Połączone: [time]Październik 02, 2011, 10:50:54[/time]
oto odpowiedź na jedno z moich pytan jak każdy omap można zmieniać taktowanie z tego co widzę na razie nie można modyifikować napięcia rdzenia procka http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1266976

dla przykładu z cortexa a8 taktowanego 550mhz i napięciu rdzenia 56mv można wycisnąć 1200 przy napięciu 96mv, dlatego mam nadzieję że nie zablokowano tego.
dla zainteresowanych a8 może pracować na mniejszym napieciu procka przy wyższym taktowaniu. na nominale 56mv daje radę pracować do 800mhz i tak mi chodzi teraz MM, dlatego się interesuję lg bo planuję go kupić w tym tygodniu ze względu na ekran i bebechy nie firmę, zakup naklejki mnie nie interesuje. a znając potencjał omapa możecie być zadowoleni
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2011, 11:00:50 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [LG P920 3D] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 06, 2011, 21:30:45 »
Powracając do tematu.
Bateria jest słabiutka i dźwięk a2dp też do najlepszych nie należy.
Dzwięki wydawane przez głośnik zewnętrzny brzmią trochę jak z wiadra głośne ale nie wyraźne.
Trybu VPS na Wi-Fi nie obsługuje.
5 w skali 6 za nakładkę od LG, w MM był czysty android i mi się znudził ale LG się postarało ze swoimi dodatkami.
ekranik do zwykłego lcd jest świetny łączni z kątami widzenia i kolorystyką a jasność 700nitów naprawdę daje rade w słońcu.
Sprzęt trochę delikatny ale w dłoni leży dobrze.
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [LG P920 3D] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 06, 2011, 22:08:28 »
Mi póki co się podoba, ale bateria dyskwalifikuje go jako normalne narzędzie pracy, nadaje się w sam raz jako drugi telefon- zabawka ;) Nie wiem jak Wam, ale mi przy zabawie z 3D (YT i gry) bateria znika w 3-4h... Może Gingerbread coś poprawi.

Jestem pozytywnie zaskoczony głównie ekranem, bo myślałem że nic nie dorówna SAMOLEDowi z SGS2, a tu jest naprawdę super... poza słabszą czernią można śmiało dyskutować co lepsze. RAMu mogłoby być więcej, bo czasem przy dłuższej zabawie i skakaniu między aplikacjami trochę się przymuli, póki nie pozamyka programów w tle.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [LG P920 3D] Opinie, wady/zalety, dyskusja ogólna.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2011, 20:18:52 »
Mi też się podoba co nie znaczy że jest idealny, bateryjka chyba zaczęła się formować bo dzisiaj pograłem i nie musiałem ładować w dzień. Ramu mi wystarcza nie widziałem jeszcze przeładowania lunchera ani aplikacji i zadnej gry mi nie zamknal
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.