Instalacja programów na karcie SD.

  • 7 Odpowiedzi
  • 21166 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

PiotrCzemie

Instalacja programów na karcie SD.
« dnia: Grudzień 20, 2013, 01:06:52 »
Witam.
Co zrobić,aby aplikacje instalowały się na karcie pamięci zamiast w pamięci telefonu? Znalazłem pewną metodę w internecie-ale co wtedy,gdy mój telefon (LG E610) połączony oryginalnym kablem USB,nie jest "widziany" przez adb.exe z Android SDK:Platform tools (poleceniem "adb devices")? Czy warto sprobować z innym kablem? Jeśli tak to jakim?
Jeszcze jedno. Czy i jak można zmienić limit wolnej pamięci storage telefonu,tak aby nie pokazywał ostrzeżenia o małej ilości wolnej pamięci już przy około 270MB jeszcze dostępnej storage?

*

Offline Makubo

  • ****
  • 939
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Android 8.0
  • Sprzęt: LG G7 ThinQ
Odp: Instalacja programów na karcie SD.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2014, 10:48:46 »
Przecież w opcjach andka ustawiasz gdzie mają być instalowane aplikacje.
Jeśli natomiast brakuje Ci wolnej pamięci na karcie SD, to zamiast się nad tym głowić, nie lepiej od razu kupić pojemniejszą?
"We are the Borg, resistance is futile!"

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Instalacja programów na karcie SD.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2014, 12:27:22 »
O ile wiem, to w opcjach Andka nie ma ustawienia, gdzie domyślnie mają instalować się aplikacje. Plus, nie wszystkie ich dane są przenoszone po wybraniu odpowiedniej opcji w ustawieniach (i nie dla wszystkich aplikacji jest ona aktywna).

Jedynym sensownym sposobem (w mojej opinii) na zmianę tego zachowania jest stworzenie sobie partycji SD-EXT na karcie pamięci (jest widziana jako rozszerzenie pamięci wbudowanej), ale to wymaga odpowiedniego ROMu.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Makubo

  • ****
  • 939
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Android 8.0
  • Sprzęt: LG G7 ThinQ
Odp: Instalacja programów na karcie SD.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2014, 13:47:27 »
Część aplikacji pyta gdzie mają się instalować, ale z tego co pamiętam to mając rota można już zainstalowane apki przenosić na SD. Kiedyś się w to bawiłem na starym fonie.
"We are the Borg, resistance is futile!"

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Instalacja programów na karcie SD.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2014, 14:34:47 »
Ja jeszcze na oczy nie widziałem pytania gdzie program ma się wgrać (ale trzeba rozróżnić wgranie od trzymania swoich danych, bo pytania o to drugie są częstym zjawiskiem).

Pamiętam, że chyba jeszcze w CM 7.x była opcja gdzie domyślnie mają być instalowane aplikacje, ale od ICSa już jej nie ma. Zostaje tylko mechanizm wbudowany w Androida lub SD-EXT. Z rootem można z tego co wiem jedynie wymusić przeniesienie systemowym sposobem aplikacji, których oficjalnie się nie da. Ale to skończy się niedziałającymi widżetami, itd. Żeby wszystko ładnie działało potrzebny jest już SD-EXT.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Odp: Instalacja programów na karcie SD.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2014, 11:12:49 »
Aplikacja AppMgr może przenieść ta kartę te programy które się da.
Pozdrawiam,
Mariusz Taranek

*

PiotrCzemie

Odp: Instalacja programów na karcie SD.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2015, 03:23:20 »
Krótko: chujnia z grzybnią, z patatajcem. To nic innego, jak debilizm, żeby nie było w systemie takiej opcji instalacji w rozszerzeniu pamięci- szczególnie, że  aplikacje na Androida zajmują od cholery pamięci (tzn. "ważą" dużo). Kolejny powód dla mnie by "olewać" Androida! Nie ma to jak dobry Symbian (bez dotykowych badziewi) i wypasiony Brew (nie Brew MP!). Zresztą dawniej wszystko prawie było lepsze...
Czemu zawsze "zły pieniądz wypiera dobry"? Czemu ludziska dają sobie wciskać badziewie -jak właśnie Android OS- i jeszcze się z tego cieszą?!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2015, 03:29:42 wysłana przez PiotrCzemie »

*

Offline snuffmajster

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Universal / Xperia X10
Odp: Instalacja programów na karcie SD.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2015, 15:53:48 »
Kolego radziłbym Ci się trochę pohamować.

Nie można powiedzieć, że Android jest zły. Posiada on tylko inną filozofię systemu.
A ja zapraszam do zapoznania się z Regulaminem!