LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)

  • 53 Odpowiedzi
  • 28598 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« dnia: Sierpień 10, 2012, 14:03:50 »
No więc jak w temacie: właśnie do mnie przyjechał nowiutki LG P880 czyli 4X HD.

Jak ktoś chciałby o coś zapytać, także w kontekście porównania do S3, to walić śmiało ;)

Swoje wrażenia opiszę później, bo muszę się pobawić :P

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2012, 14:05:10 »
No to może w kilku słowach moje wrażenia.

Pierwsze co dostrzegamy po wyjęciu z pudełka to zewnętrzna obudowa. No i tu pierwsze zaskoczenie na plus. Telefon jest świetnie wykonany, spasowany, użyte materiały są bardzo dobrej jakości, a całość sprawie bardzo solidne wrażenie. Do tego telefon jest po prostu elegancki- czarny z metalową (i tym razem to chyba naprawdę metal), podwójną ramką dookoła. 4X jest efektowny i musi się podobać. Dodatkowo jest dobrze wyważony i idealnie leży w dłoni. Reasumując: bardzo dobrze, żeby nie powiedzieć rewelacyjnie. W tym aspekcie bije Samsunga Galaxy S3 na głowę.

Ekran. I tu znów bardzo pozytywnie, choć to już nie zaskoczenie, bo LG słynie ze świetnych IPSów. Nie inaczej jest w 4X- ekran jest po prostu rewelacyjny. Bardzo jasny, kontrastowy, ma świetne odwzorowanie barw. Z Super AMOLEDami Samsunga przegrywa tylko czernią- wiadomo, że w tylko w AMOLEDach jest to prawdziwa czerń. Ale poza tym klasa, zwłaszcza widoczność na słońcu jest duuuużo lepsza niż w S3.

Wydajność. To mój drugi telefon z Tegrą 3 na pokładzie. Poprzednim był HTC One X. No i tu znów lekkie zaskoczenie, bo LG działa moim zdaniem lepiej. Może jest to winą ciągle "ciężkiego" Sense w HTC, ale One X zdarzały się lekkie przycięcia czy momenty "zamyślenia". LG działa idealnie płynnie i bez zacięć. Nie widzę specjalnie różnic w wydajności między S3 a 4X. Nie zauważyłem póki co też jakiegoś wielkiego grzania, jak to miało czasem miejsce w One X. Ale też na razie mało grałem w gry 3D.

Soft. Tu znów niespodzianka. Nowy UI od LG jest bardzo lekki i mało ingeruje w system. Poza (całkiem niezłym zresztą) launcherem, dialerem i kilkoma aplikacjami od LG mamy prawie czystego Androida ICS. Bardzo mi się takie podejście podoba, zdecydowanie wolę sobie sam spersonalizować telefon, niż dostać przeładowany grafiką i widgetami telefon, jak to miało miejsce np. właśnie w HTC.

Z rzeczy, które jeszcze zaskoczyły mnie na plus, to np. możliwość nagrywania rozmów telefonicznych, z czym często był kłopot u LG.

Z minusów:
- trochę brakuje mi diody powiadomień,
- klawisze pod ekranem są mniej wygodne niż w S3 (zwłaszcza sprzętowy Home w Samsungu jest dużo lepszym rozwiązaniem niż pojemnościowy),
- nie można też sobie dowolnie posortować listy kontaktów- są poukładane i wyświetlone w wersji Imię Nazwisko, a ja akurat lubię odwrotnie.
- bateria póki co znika w oczach, ale pewnie musi się trochę uformować. A ja muszę się przestać nim bawić :)

Ogólne wrażenie jest baaaardzo pozytywne. Świetny sprzęt, który może spokojnie rywalizować z Galaxy S3 w każdym aspekcie. Niestety marketingowo o LG jest zupełnie cicho, z operatorów w Polsce ma go chyba tylko Play.
Kupując 4X nawet przez myśl nie przeszło mi, że może mi on służyć jako podstawowy telefon (tym od dnia zakupu jest S3), ale teraz wcale nie jest to takie oczywiste :)

Wieczorem postaram się zrobić kilka zdjęć porównawczych LG i Samsunga.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2012, 14:40:23 wysłana przez vonski »

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2012, 12:47:57 »
Witaj.
Zastanawiam się nad tym sprzętem poważnie a po twoich spostrzeżeniach nt. budowy sprzętu jeszcze bardziej się upewniłem że to będzie mój nowy smartphone.Chciałem zapytać czy ten lg ma wyjscie hdmi?(w specyfikacji pisze że ma)Co dostajemy w pudełku?Jak z dźwiękiem na słuchwkach?
Jak się ma nagrywanie w full hd i zdjęcia?No i napisz coś więcej o tej baterii.Ten 5 rdzeń podobno miał pomagać.Myślę że jak lg stanie się bardziej popularny to kucharze + tegra pokażą nam ile naprawdę ta bateria jest warta.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2012, 18:58:36 »
Nie ma typowe HDMI tylko MHL, czyli potrzebny jest konwerter. Jak znajdę gdzieś swój (i o ile będzie pasować) to sprawdzę. W pudełku typowo: słuchawki, ładowarka, kabel, papiery. Skromnie jednym słowem.

Co do dźwięku, zdjęć i filmów, to napiszę po trochę dłuższych testach.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2012, 22:23:43 »
W kwestii tvout.

Podpiąłem dzisiaj swój konwerter MHL od Samsunga Galaxy S2. Działa jak należy i przesyła obraz z dźwiękiem, oczywiście jednocześnie doładowuje telefon. Po podłączeniu odpala się dedykowana aplikacja, która umożliwia wyświetlanie filmów, zdjęć oraz puszczanie muzyki na TV. Można też ją zamknąć i wyświetlić np. przeglądarkę lub uruchomić jakąś grę. Wszystko działa poprawnie, choć do gier trzeba się nieco przyzwyczaić, bo chyba jest minimalny lag przy przesyłaniu.

Zdjęcia i filmy.

Tu niestety LG przegrywa z Samsungiem. Zarówno zdjęcia jak i przede wszystkim filmy są gorszej jakości. Szczególnie widać to w filmach HD i fullHD, które HD są czasem tylko z nazwy. Podczas kręcenie gubi się czasem autofokus, filmy mają jakby nierównomierny bitrate, czasami podczas filmowania coś się dziwnie "przytnie" i zniknie kilka klatek. W tym temacie jeszcze sporo do poprawienia przed LG, mam nadzieję, że da się to rozwiązać software'owo.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2012, 22:30:51 wysłana przez vonski »

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2012, 20:00:15 »
Pracujesz nad jakąś większą recenzją na główną? :O~
Ogólnie to jestem zdecydowany,czekam tylko jak cena spadnie.

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2012, 02:02:44 »
Hej,
zastanawiam sie nad tym cudem,bo odpowiada mi dosc konkretnie w kwestiach parametrow technicznych. Niestety ostatnio sporo wyszlo nowych telefonow z wbudowana pamiecia,a ja jednak chce miec koniecznie slot kart. Do htc jakos sie zrazilem (za duzo maja dziwacznych usterek) i dlatego mysle o tym LG. Nurtuje mnie jednak w duzej mierze kwestia zasiegu i jego stabilnosci. Jakis czas temu mialem np SE, ktory po wziaciu do reki tracil sporo kresek.Czesto jestem w tzw krzolach i zasieg ma dla mnie ogromne znaczenie. Zatem wielka prosba do  Vonskiego - czy moglbys nieco bardziej czujnym okiem potraktowac ten element? Sprawdzic,jak sie ma zasieg LG do innych tel i jak z jego stabilnoscia,czy nie skacze, nie traci go po wzieciu do reki? Wiem,ze skakanie zasiegu podczas trzymania w rece wystepuje najczesciej w telefonach, gdy sygnal nie jest idealny.Nie wiem zatem,czy bedziesz to w stanie sprawdzic,ale gdybys mogl, to bede bardzo zobowiazany.
Pozdr
Damian

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2012, 09:40:56 »
Generalnie jest dobrze. Nie zauważyłem ani słabszego zasięgu ani problemów z jego zrywaniem. Wydaje mi się nawet, że często LG ma jedną kreskę więcej zasięgu niż Galaxy S3 w tym samym miejscu. "Uścisku śmierci" nie testowałem, sprawdzę dzisiaj i dam znać.

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2012, 16:04:12 »
Czekam z niecierpliwoscia. Fajnie,ze trzyma w miare zasieg,ale wiadomo,ze jego tracenie w momencie wziecia do reki, to bylby dramat. W takich sytuacjach ciezko nawet czasem wyslac smsa... Niestety uzeralem sie jakis czas temu, w ten sposob z SE X1

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2012, 21:54:45 »
U mnie problemu nie ma w 4x w p920 też nie było.
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2012, 22:03:23 »
Ja tez uścisku śmierci nie zauważyłem, mimo, że go dość mocno wyściskałem :)

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2012, 19:53:52 »
no to bardzo dobrze. W playu zaproponowali mi samsunga galaxy s2,ale jak przeliczylem nadplacanie w ramach rachunku +300 zl netto za tel,to wychodzi o tyle o ile... Niestety LG sprzedaja jakos bardzo drogo (niezaleznie od abonamentu w ofercie korporacyjnej). Na alledrogo ceny zaczely spadac,wiec chyba jendak sie na niego skusze.Mam nadzieje, ze potwierdzacie moje podejscie,ze ten LG powinien byc pod kazdym wzgledem lepszy od S2 :)

Aha, a powiedzcie mi jeszcze 1 rzecz, czy mozna na LG robic wideopolaczenia? W danych widnieje drugi aparat, czyli teoretycznie mozna,ale wole sie upewnic :). W Playu nie mam totalnie zadnej roznicy w cenie,czyli po sieci mam za darmo :).Czasem moglbym tego uzyc,ale trzeba miec oczywiscie odpowiednie telefony :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2012, 20:00:58 wysłana przez damian-kr »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2012, 21:04:51 »
Niestety P880 nie obsługuje video rozmów. Może po jakiejś aktualizacji dodadzą, póki co jednak ich nie ma.

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 30, 2012, 22:36:37 »
qrcze, to dziwne skoro podobno z przodu jest 2 aparat. Niby nie jest to na maxa potrzebne,ale skoro nie mam kompletnie zadnej roznicy w cenie polaczenia,to od czasu do czasu mozna tego uzyc. Przy poprzednim tel czasem to wykorzystywalem. Jak zona kupuje buty i chce dopytac,czy mi sie podobaja,to zazwyczaj wysyla jakiegos beznadziejnego ;) mmsa,a tak, moglaby zadzwonic i z kazdej strony je pokazac,ale to oczywiscie tak pol zartem pol serio :)
Moze z czasem beda jakies romy gotowane i moze tam sie uda pokombinowac.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 31, 2012, 09:25:34 »
Taką opcję trudno zaimplementować: jeżeli producent sam nie da odpowiednich sterowników i nie zaprojektuje kamery odpowiednio już podczas wydaania urządzenia szanse na dodanie wideorozmów są bardzo malutkie. Chyba jeszcze się nie zdarzyło aby komuś udało się ich obsługę dodać. Mylę się? Jak chcesz pogadać przez kamerkę przez sieć komórkową to rozważ Samsunga.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 31, 2012, 09:34:58 »
Plotki mówią, że mają być rozmowy video w JB. Ale wiadomo jak to jest z LG i ich aktualizacjami...

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 31, 2012, 12:54:22 »
no fakt, zapomnialem o kwestii sterownikow... Co do samsunga, to chyba za pozno,bo po przeczytaniu chwalebnego tekstu Vonskiego zdecydowalem sie na zakup i jakies 15 min temu wyklikalem sobie czarnego potworka spod znaku LG  :O~. W poniedzialek mam nadzieje go dostac w swoje roztrzesione z emocji rece  :E. Niestety galaxy3 jest jeszcze drozszy,a nie chce przeginac z wydatkami, bo to "tylko" telefon. Generalnie mam bardzo droga, fotograficzna pasje i na inne zabawki juz nie zostaje wiele. Poza tym jakos zrazilem sie toche do samsungow, choc to moze juz calkiem inna firma (mialem omnie I). Jesli chodzi o aktualizacje LG, to tez slyszalem srednie opinie,ale tak sobie mysle,ze skoro wypuscili takie cudo na badz co badz ciezki rynek/segment, to chyba nie chca sobie az tak strzelac w stope...
Vonski, jak rozpakuje moje cudo, to bede Cie wspieral od czasu do czasu na forum, jako zielony "newbie" ;).

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 31, 2012, 13:03:57 »
Chyba, że ja wcześniej swojego sprzedam/zamienię  :mrgreen:

*

Offline uriuri

  • ***
  • 264
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung S4 ZOOM
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 31, 2012, 15:04:55 »
Mnie też kusi ten LG 4X , bo teraz posiadam One X , który z zainstalowanym custom romem właściwie nie ma wad: nie grzeje się , jest szybki , szybszy i stabilniejszy niż S3 , ma Tegrę 3 (dedykowane gry) , niezły aparat , który trochę szumi nawet przy ISO100 ,ale w nocy zdjęcia są nieporównywalnie lepsze od SGSIII .
Potwierdzam wadę z anteną WiFi w One X , w swoim egzemplarzu musiałem poprawić to lutownicą , na szczęście teraz wszystko hula , aż miło .
Niestety HOX dla mnie ma dwie małe wady : brak slotu kart pamięci oraz słaby głośniczek ( nie jest tak kiepski jak w innych HTC , ale dla mnie za cichy) .
Teraz moje pytanie do Vońskiego , bo ma porównanie LG 4X do One X.
Czy LG4X :
1. Ma tryb pamięci masowej ( mass storage) , bo w SGS3 nie ma tego trybu :(
2. Głośniczek gra lepiej niż w One X ?
3. Jak  jest jakość dźwięku na wyjściu słuchawkowym  , bo LG kojarzy mi się z P920 , w którym jakość była świetna , w One X też jest niezła , ale może LG coś spartoliło ?
4. Wiem z różnych recenzji , ze aparat ma problemy z autofocusem ,a filmy video są zapisywane w badziewnym formacie 3gp (kto tego jeszcze używa :E) , ale podobno nowa wersja softu miała coś poprawić .
Czy faktycznie najnowszy soft dużo zmienił w kwestii aparatu i kamery ?
5. Jak długo wytrzymuje bateria w stosunku do One X - najlepiej procentowo ( tak na oko) , czyli np 30% dłużej , lub 50% mniej .
6. W One X jest niezły wyświetlacz , czy IPS w LG jest jeszcze lepszy od HTC , czy są porównywalne ?

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 31, 2012, 16:47:29 »
jak to w sgs3 nie ma tego trybu ? ?   :O

*

Offline uriuri

  • ***
  • 264
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung S4 ZOOM
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 31, 2012, 18:43:30 »
Nie ma trybu Mass Storage w SGSIII , jest tylko MTP i album kamery .
 Nie podłączysz telefonu bezpośrednio do np : portu USB w TV , czy kinie domowym ...
Jest taki program , który częściowo rozwiązuje problem , ale wymaga roota i widzi tylko kartę pamięci , nie widzi już pamięci wew. i za każdym razem trzeba z powrotem ręcznie zamontować kartę .

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 01, 2012, 13:38:33 »
uriuri: podpisze Ci po weekendzie bo jestem najakimś zadupiu bez zasięgu.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 02, 2012, 12:37:09 »
Ano: coraz więcej producentów blokuje tradycyjną w Androidzie możliwość wyboru trybu. Ale podpowiem wam jedną rzecz: jak zainstalujecie Winampa i popatrzycie w ustawoenia, to znajdziecie opcję wymuszenia trybu mass storage. ;) Zewnętrzne programy od tego też są.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 03, 2012, 22:33:04 »
Dobra, mam chwilę.

1. Ma tryb pamięci masowej ( mass storage) , bo w SGS3 nie ma tego trybu :(
To akurat sprawdzę jutro, bo właśnie się zorientowałem, że wszystkie kable microUSB mam w biurze  :O

2. Głośniczek gra lepiej niż w One X ?
Nie odpowiem. Dla mnie głośnik jest do odtwarzania dzwonka, nawet nie testowałem HOX pod innym kątem.

3. Jak  jest jakość dźwięku na wyjściu słuchawkowym  , bo LG kojarzy mi się z P920 , w którym jakość była świetna , w One X też jest niezła , ale może LG coś spartoliło ?
Dupy łagodnie mówiąc nie urywa. Audiofilem nie jestem, nie mam wypasionych słuchawek, ale średnio mi się podoba jakość audio. Na pewno jest słabiej niż SGS3.

4. Wiem z różnych recenzji , ze aparat ma problemy z autofocusem ,a filmy video są zapisywane w badziewnym formacie 3gp (kto tego jeszcze używa :E) , ale podobno nowa wersja softu miała coś poprawić .
Czy faktycznie najnowszy soft dużo zmienił w kwestii aparatu i kamery ?
Nie wiem o którym sofcie piszesz. V10f właśnie mi się ściąga, bo LG leżał ponad tydzień nie włączany. Ale w poprzednim oprogramowaniu było fatalnie. I ostrość i AF słabe, film w 720p wyglądał jak przeskalowane VGA, nawet przy dobrym świetle. To póki co największa wada P880. Ale zobaczymy co będzie na nowym oprogramowaniu.

5. Jak długo wytrzymuje bateria w stosunku do One X - najlepiej procentowo ( tak na oko) , czyli np 30% dłużej , lub 50% mniej .
Tak na oko to bardzo bardzo podobnie.

6. W One X jest niezły wyświetlacz , czy IPS w LG jest jeszcze lepszy od HTC , czy są porównywalne ?
IPS w LG jest genialny. Moim zdaniem bije na głowę HTC. To z kolei największa zaleta tego telefonu.


*

Offline uriuri

  • ***
  • 264
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung S4 ZOOM
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 04, 2012, 12:36:58 »
Wielkie dzięki za odpowiedź .
Bardzo zmartwiła mnie słaba jakość dźwięku w LG , w międzyczasie znalazłem informacje o zablokowanym bootloaderze w4X  :S
Jestem ciekaw jakie zmiany wprowadza ten nowy soft V10f , czy znacząco poprawia jakość zdjęć i filmów , bo to co widziałem na różnych samplach w necie wygląda gorzej niż zdjęcia z LG P920 .
Tylko z tymi samplami też jest różnie , ostatnio miło zaskoczył mnie One X , który czasami zrobi fotki szczegółowością porównywalne do 12Mpx N8 , czy 13Mpx XT928 Dinary - a oglądając fotki z netu , w różnych testach nie zapowiadały się tak dobrze.

Mam prośbę , jeśli to możliwe , o zamieszczenie kilku zdjęć cykniętych na tym nowym sofcie V10f , w różnych warunkach oświetleniowych , najlepiej na ISO100 , bo na auto cholera wie co telefon sobie ustawi .

Ciekawe , czy udało się komuś połączyć LG 4X przez USB w trybie Mass storage?
Może są do tego jakieś specjalne programy , typu SGS3 Easy UMS :
http://www.bestandroidblog.com/android-guides-tutorials/enable-usb-mass-storage-option-in-samsung-galaxy-s3-how-to/

A może wystarczy tylko podłączyć przez Winampa , jak sugerował WiateR ?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 04, 2012, 12:55:25 »
Wieczorem postaram się posprawdzać ten mass storage. Fotki to pewnie dopiero w weekend, bo wtedy najczęściej zmieniam S3 na 4X...

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 04, 2012, 19:02:25 »
Z tego co widze na xda powstał jakiś mod do kamery.Wniosek z tego taki że sprzęt staje się coraz bardziej popularny.Przydał by się jeszcze odblokowany bootloader.

*

Offline uriuri

  • ***
  • 264
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung S4 ZOOM
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 04, 2012, 21:20:10 »
Pamiętam jaka była niekończąca się opowieść z modami kamery dla LG P920 .
Niby każda nowa wersja coś tam poprawiała , niby miało być płynniej ,a potem okazywało się , że to efekt placebo .

Czy w LG 4X można robić tak szybko (prawie bezzwłocznie) zdjęcia jak w S3 , czy One X , gdzie każde dotkniecie "migawki" to kolejne zdjęcie ?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 04, 2012, 21:40:36 »
Ok, mass storage nie ma. Po podłączeniu do PC jest do wyboru samo ładowanie, MTP, udostępnianie netu, jakiś tryb synchronizacji LG i PTP (aparat). Sztuczka z Winampem też nie działa, zresztą nie działa również z S3.

Zdjęcia nie robią się tak szybko jak w S3, ale jest opcja zdjęć seryjnych- 6 sztuk i potem do wyboru.

Tak z przymrużeniem oka: SGS3 z ekranem LG i w obudowie 4X i mamy sprzęt idealny :) No może jeszcze dałbym mu sprzętowy Home i Power z boku jak w Samsungach, bo sięganie na górę 4,7 calowego telefonu, żeby go włączyć, to klasyczny fail ergonomiczny...

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 06, 2012, 11:49:55 »
No i dostalem mojego LG  :E
Kilka dni sie nie odzywalem, bo trzeba bylo wszystko przeklikac. Jako ze wczesniej bylem "windowsowy", to jeszcze wiecej. Napisze Wam zatem o pierwszych wrazeinach, skupiajac sie bardziej na wadach, niz zaletach. Zalet tel ma zdecydowanie wiecej, ale decydujemy sie czesto na wybor przez mniejsza ilosc wad  :wink:
Pierwsza i najwazniejsza kwestia dla osob, ktore maja zamiar kupic to cudo: uwazajcie na ekran,bo gorilla glas, to deko sciema. Tzn nie jest az tak wytrzymala na zarysowania, jak mialo to miejsce chocby w HTC. Po 1 dniu zabawy, telefon byl juz deko upaprany palcami. Postanowilem go zatem przetrzec podkoszulkiem (czystym!  :grin:). To samo zawsze robilem przy HD2 i totalnie nigdy nic sie nie dzialo. Tutaj jednak wyskoszyly 2 delikatne ryski.Oczywiscie zaden dramat (widac je pod odpowiednim katem) ,ale jak na to, ze przyzwyczajony bylem do super odpornosci HTC, przereklamowane szkielko gorilla mnie zawiodlo. Niestety trzeba liczyc sie z opcja zakladania folii,co niestety odrobine ma wplyw na jakosc obrazu (choc bez dramatu). Liczylem,ze taki tel bedzie rownie odporny,ale coz. Zeby nie rozwijac tego tematu ponad stan, polecam wyszukanie inf o zadrapaniach gorilli na sieci. Jak podrapalem moj, to bylem na tyle madry, ze poczytalem  :E.
Kolejna kwestia, ktora mnie oslabila, to brak diody sygnalizacyjnej. Jedyna szansa, zeby dowiedziec sie o nieodebranych polaczeniach, smsach, czy przypomnieniach, to zainstalowac specjalny program, ktory bedzie nas atakowal dzwiekiem... Sa tam wtedy ustawienia mrugania calym ekranem,choc to niekoniecznie akurat mnie pasuje.
Bardzo drobna sprawa, to koniecznosc dluuugiego duszenia w guzik power, w chwili uruchamiania telefonu. Huh, na poczatku myslalem, ze cos jest zepsute  :-|
Podziele sie z Wami jeszcze 1 uwaga i nie nalezy jej traktowac, jako minus LG. Wczesniej mialem ekran 4,3. LG, jak wiadomo, ma 4,7. Jesli ktos z Was zastanawia sie nad wyborem tel ze wzgl na wyswietlacz, to 2 sprawy. Tel wcale nie wyglada na duzy.W stos do htc hd2, jest jedynie o 1,2 cm wyzszy, za to cienszy. "Mankamentem" rozmiaru 4,7 (i pewnie wiekszych  :wink: ) jest zdecydowanie gorsza obsluga 1 palcem - kciukiem. Niestety troche tego kciuka brakuje  :worried: przy probie dostania sie do gornej czesci ekranu :E i jest to dosc niewygodne, ale wiadomo, ze taki tel kupuje sie juz z pewna swiadomoscia. Jesli ktos lubi duzy komfort obslugi, to moim subiektywnym zdaniem, rozmiar 4,3 jest w sam raz. Glosno podkresle, ze nie namawiam do zostania przy mniejszych ekranach  :ok:
Aha, oryginalny dialer to dla mnie nieco porazka. Nie mowie nawet o obsludze, bo ta jeszcze by uszla,ale zdjecia kontaktow sa wymuszane na panoramy.I co ja mam niby zrobic? Same oczy komus ze zdjecia "legitymacyjnego" wyciac? Bez sensu. Nie zauwazylem tez zadnej mozliwosci konfiguracji tej funkcji. Takie totalnie poziome fotki pojawiaja sie, gdy ktos dzwoni. Co przykre, to nawet wgrywajac zdjecie fullHD, jest ono zmniejszane do zenujacej jakosci i przy wyswietlaniu na caly ekran, jest kompletnie nieostre. Mysle, ze tutaj akurat moze pomoc tylko root... Oczywiscie ta wada jest z serii drobniejszych, jakkolwiek irytujacych (przynajmniej mnie), bo nie chce mi sie narazie kombinowac z systemem.

Napisze jeszcze swoje spostrzezenia w kwestiach, ktore byly poruszane powyzej.
Aparat
rzeczywiscie ostrzenie przebiega wolno. Duzo wolniej, niz w HTC. Aparat zasadniczo ostrzy za kazdym razem,ale nie jest to ulamek sekundy. W odrobine ciemniejszych pomieszczeniach, nalezaloby zalozyc czasy ok 1-1,5 sek. Zauwazylem, ze czesto pomaga pokazanie aparatowi punktu, na ktory ma ostrzyc (klikajac na ekran). Niestety nawet, jesli wyostrzy, to debilnie sobie pozniej sprawdza i ponownie doostrza. Co do filmow we wspomnianych juz odrobine ciemniejszych pomieszczeniach, to napisze, ze są... tak, to chyba jedyna mysl... :-| Ostrzenie jest beznadziejne. Oczywiscie znow porownuje z HD2... Moze w sytuacji, gdy krecimy obiekty w dobrym swietle, znajdujace sie daleko, bedzie lepiej (przez glebie ostrosci). Tak, czy inaczej, nie nalezy sie nastawiac,ze tym aparatem bedziecie fotografowali wyprawe zycia do Patagonii lub swoj slub  :proud:
Pliki
Co do mass storage, to ja sobie nieco "pomoglem myphone explorerem, bo on ma rowniez funkcje przegladania plikow
Dzwieki
Tutaj moim zdaniem sytuacja nei jest wcale dramatyczna,choc ten sam dzwiek odtwarzany na roznych telefonach brzmi chwilami kompletnie inaczej. Trzeba pamietac,ze LG ma dlosnik z tylu, wiec dzwieki rozchodza sie w inny sposob :-).
Jesli cos mi sie jeszcze przypomni, to oczywiscie bede dopisywal