LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)

  • 53 Odpowiedzi
  • 28597 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 06, 2012, 12:10:51 »
Ten problem z rozjechanymi zdjęciami kontaktów powinien naprawić Jelly Bean, który umożliwia przypisanie zdjęć w rozdzielczości 720p do kontaktu. Ale pewnie znając LG to sobie jeszcze na niego poczekamy... Ale faktem jest, że póki co wygląda to fatalnie...

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 06, 2012, 17:40:17 »
tak, niestety jest to dramat.Szczegolnie, gdy sie przyzwyczaisz do dobrej rozdzielczosci.Ja w HD2 kupilem sobie Iconsofta, ktory wyswietlal zdjecia na caly ekran i bylo to bardzo wygodne, bo jednak optycznie latwiej poznasz kto dzwoni po zdjeciu, niz napisie :).
Aha, co do zasiegu, bo o to pytalem przed zakupem, to powiem, ze w Krakowie jest chyba nawet lepiej, niz w HD2. 20.09 wyjezdzam w totalne krzaki, gdzie nadajnikow jak na lekarstwo i tam wlasnie najlepiej sie testuje modul telefonu. Gdybym byl zawiedziony, to nie omieszkam podzielic sie ta wiadomoscia :)
Aha, jeszcze 1 sprawa, ktorej nie doszukalem sie jakos na sieci,a bardzo mnie drazni. Gdy robie synchronizacje z outlookiem przez BT (przy pomocy myphone explorer), to wlacza mi sie funkcja AVRCP, ktora w win7 uruchamia z automatu playera i odtwarza mi jakies bzdety nagrane na tel. Chyba mnie krew zaleje na to. Usilowalem wylaczyc funkcje w ustawieniach BT w telefonie (dzwiek telefonu i media audio) ale po kazdym ponownym polaczeniu (wystarczy wlaczyc,zeby urzadzenia sie widzialy) znowu to samo. Czy mieliscie podobna jazde z innymi telefonami, czy to kwestia LG? Gdyby ktos znal rozwiazanie, to bede wdzieczny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2012, 20:10:13 wysłana przez damian-kr »

*

Offline psajtex

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • SE Xperia Neo + SGS II + Goclever A971
  • Sprzęt: SE Xperia Neo + SGSII + Goclever A971
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 18, 2012, 17:22:32 »
vonski,

jak tam idzie recenzja LG 4X HD?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 31, 2012, 19:30:05 »
Nie znalazlem w recenzjach w neci info nt. dlugosci ladowania do pelna, szybko sie laduje?
Jak oceniacie ten sprzet po dluzszym okresie czasu?
Z tego co czytalem szanse na odblokowanoe bootloadera raczej nikle?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 31, 2012, 21:39:34 »
Szybko się ładuje, nie sprawdzałem dokładnie, ale szybciej niż SGS2. Niestety też sporo szybciej się rozładowuje :)

Na XDA jest zbiórka dla developera, który odblokuje bootloader, mają już coś koło 500 euro, więc pewnie ktoś się w końcu znajdzie.

Sam sprzęt fajny, ale bez jakiejś wielkiej rewelacji. Obecnie jego największym atutem jest chyba cena, bo w tym przedziale nie ma żadnego innego czterordzeniowca.
Jak masz jakieś konkretne pytania o porównanie do S3 lub HOXa to wal śmiało.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 31, 2012, 21:48:29 »
Ekran podobno rewelacyjny? ;)
Nic konkretnego mi nie przychodzi do glowy.
Wlasciwie gdyby nie ten bootloader to nie zastanawialbym sie - chyba bez zabawy customami juz nie potrafie...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 31, 2012, 22:13:02 »
Ekran poezja. Też mnie brak ROMów nudzi, więc pewnie za chwilę pójdzie pod młotek...

*

Offline marcio15

  • **
  • 153
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Sprzęt: Alcatel one touch fire, Xperia z1
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 17, 2012, 16:52:54 »
Male pytanko wiem ze mozna zrootowac urzadzenie ale czy jest to pewna metoda w 100%?Mozna zrobic brick urzadzenia?
Gdybym mial go odniesc do gwarancji mozna jakos root-a sciagnac?

Pytam bo chce zmiejszyc taktowanie procesora do 1-1.2ghz denerwuje mnie nagrzewanie sie telefonu jedyna jego powazna wada procz braku fizicznego przyczisku Home.
Do tego bateria tez powinna wytrzymac z jakies 20% wiecej czasu, a mysle ze spadkow w wydajnosci nie bedzie...!
qtek s100 - i780 - galaxy ace - xperia x10 - arnova 10 g2 - htc desire z - lg 4x hd - Nokia lumia 820 - SGN - Asus memopad 10 - BB z10 - Alcatel one touch fire - Xperia z1

*

Offline Krzysztof-S

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M700, HTC Touch Pro 2 (Rhodium), LG X4 P880
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 24, 2012, 08:45:55 »
Pytanie do Vonski - napisałeś że jest możliwość nagrywania rozmów telefonicznych.
Jak zrealizowałeś nagrywanie rozmów?
Ja próbowałem chyba już z 10 programów i żaden z nich nie działał poprawnie - bo albo nie działał w ogóle albo bardzo słabo słychać naszego rozmówcę. Jedyny program jaki znalazłem gdzie słychać było wyraźnie rozmówcę (mnie już słabiej) to "Call Recorder Galaxy S2 / S3" Niestety nawet i on okazał się niezdatny ponieważ telefon przestał pracować poprawnie (problemy z dodzwonieniem się do mnie, momentami spowolnienie pracy itd.).

Będę wdzięczny wszystkim za propozycje dobrego programu do nagrywania rozmów w LG P880.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 24, 2012, 10:09:09 »
Total Recall, płatny z marketu. Nagrywa idealnie.

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 31, 2013, 20:29:26 »
Pare uwag i watpliwosci:) dla ew. chetnych do zakupu i prosze ew. o odpowiedzi i podpowiedzi, gdyz na tego fona przerzucilem sie z htc hd2 i nie do konca wszystko a propos androida wiem i znam:
1. Brak sygnalizacji nieodebranych polaczen itp - jak dla mnie, to jest kleska heh - czy sa jakies sprawdzone programy, dzieki ktorym podswietlenie klawiszy robi za "sygnalizacje"?
2. zauwazylem - ze przyciski pod spodem sa nierownomiernie podswietlone - u mnie przycisk menu jest ewidentnie slabiej podswietlony - tez tak macie?
3. nie moge przyzwyczaic sie do glosu w sluchawce - brzmi "dziwnie"
4. zauwazylem, ze jezeli przy wlaczeniu telefonu wpiete sa sluchawki, to telefon sluchawki widzi, ale aplikacje juz nie - i np. radio czy tez odtwarzacz muzy idzie przez glosnik zewnetrzny - pomaga wyjecie i wlozenie jacka ponownie
5. ekran - jakosc grafiki swietna, ale tak zbierajacego odciski ekranu to ja dawno nie widzialem:) praktycznie non stop trzeba by bylo ze szmata chodzic (a do brudasow nie naleze:P)
6. brak fizycznego przycisku home - no tu mnie troche lg zdziwilo - bo w l9 jest i srodkowy fizyczny i power z boku - te elementy powinny sie znalesc w 4x hd:)
7. grzeje sie mocno - mam wersje softu v10h i qrcze, grzeje sie mocno podczas korzystania z gier czy inetu heh (ciekawe w takim razie, jak grzalo przy v10d - skoto h niby obniza temperature:)
8. oprogramowanie lg sync - lepiej sobie darowac i przejsc na myphoneexplorer - duzo lepsze i bez klopotu synchronizuje z kalendarzem. tutaj pytanie - czy ktos ma moze polskiego manuala do myphoneexplorer client? zupelnie nie mam pojecia co oznaczaja poszczegolne opcje:)
9. uwaga na problem z synchronizacja kalendarzy - przesuwa czasami terminy o 1 h. Pomaga WYLACZENIE opcji automatycznego ustawiania czasu, ew. ustawic nalezy w kalendarzu wlasna godzine na +2. Generalnie problem zwiazany z czasem zima-lato. Ale dziwne jest, ze format daty/czasu z outlooka wychodzi prawidlowo - dopiero w androidzie sie pieprzyc zaczyna, ze sie tak wyraze
10. generalnie - telefon bralem w play za cene 99 zl przy calkiem niedrogim abonamencie - za ta cene, pomimo powyzszych wad - warto.
11. odpowiedz na bodajze pierwszego maila - w ksiazce kontaktow MOZNA sortowac po nazwisku lub po imieniu - co fajne, sa tam 2 opcje: 1. SORTOWANIE PO NAZWISKU LUB IMIENIU i 2 - W OBREBIE DANEGO SORTOWANIA, DODATKOWE WYSWIETLANIE ALBO Z PRZODU IMIE ALBO NAZWISKO - dziala to fajnie:)
12. pytanie za 100 pkt. czy bedzie jb na sluchawke? wszystkie znaki pokazuja ze tak, ale kto wie....
13. z uwag zewnetrznych - telefon plastik - polecam w pierwszej chwili zaopatrzyc sie w case oraz folie - niby jest ta gorilla glass, ale czesc osob sie skarzy na szybko pojawiajace sie ryski na ekranie
14. wybieralem miedzy l7,l9, l4h xd, galaxy s advance i galaxy 2 - wyszlo na lg 4x hd

bede wdzieczny za ew. pomoc i wprowadzenie w swiat androida:) pewnie bede mial pare pytan, wiec jezeli seek nie pomoze, pozwole sobie je zadawac:)

pozdrawiam

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 02, 2013, 11:57:08 »
Witam,
jeszcze pare uwag/spostrzezen/pytan
1. Glosnik sluchawki gra, moim zdaniem FATALNIE - po htc nie moge sie zupelnie przyzwyczaic - glos rozmowcy jest jakby przytlumiony - nie wiem, czy tez macie takie odczucia? czy moze tez jest to moje subiektywne zdanie?
2. glosnik zewnetrzny - telefon w futerale, futeral w kurtce i... nie slysze dzwonka - jak mozna zwiekszyc glosnosc poza MAX (cos w serwis menu - ktos wie?)

to chyba tyle:)
prosze o odp.
pozdrawiam

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 02, 2013, 13:41:31 »
11. odpowiedz na bodajze pierwszego maila - w ksiazce kontaktow MOZNA sortowac po nazwisku lub po imieniu - co fajne, sa tam 2 opcje: 1. SORTOWANIE PO NAZWISKU LUB IMIENIU i 2 - W OBREBIE DANEGO SORTOWANIA, DODATKOWE WYSWIETLANIE ALBO Z PRZODU IMIE ALBO NAZWISKO - dziala to fajnie:)
Teraz można tak sortować. Mój post był sierpnia, na starszym sofcie. I wtedy się nie dało.

12. pytanie za 100 pkt. czy bedzie jb na sluchawke? wszystkie znaki pokazuja ze tak, ale kto wie....
JB będzie, beta już podobno krąży po necie. Pytanie tylko kiedy, bo wiadomo jak to u LG wygląda...

*

Offline marcio15

  • **
  • 153
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Sprzęt: Alcatel one touch fire, Xperia z1
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 02, 2013, 14:35:30 »
Cytuj
JB będzie, beta już podobno krąży po necie. Pytanie tylko kiedy, bo wiadomo jak to u LG wygląda...
Miejmy nadzieje ze w marcu ;p
qtek s100 - i780 - galaxy ace - xperia x10 - arnova 10 g2 - htc desire z - lg 4x hd - Nokia lumia 820 - SGN - Asus memopad 10 - BB z10 - Alcatel one touch fire - Xperia z1

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 02, 2013, 14:40:05 »
Pytanie tylko, w marcu którego roku? :P

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 03, 2013, 21:25:26 »
vonski: ok - nie wiedzialem, ze takie ustawienia wymagaja AZ zmiany softu:) przeciez takie rzeczy powinny byc OCZYWISTE:) i sie tak zastanawiam - czy po prostu za duzo przy andoidzie programistow, a za malo userow:)
Co do klopotow z kalendarzem - zeby sie kalendarz nie "przesunal" o rok - trzeba zmienic ustawienia zegara w androidzie - ustawienia->data i czas-> i ODHACZYC synchronizacje czasu i strefy czasowej - po czym USUNAC wpisy z kalendarza i zaktualizowac na nowo:) ew, zmienic strefe czasowa w ustawieniach kalendarza na np. +2.

a propos telefonu jeszcze - STRASZNIE sie grzeje na wymaganych grach - pytanie do userow - czy cos wam w zwiazku z tym rozwalilo? pytam, bo jak mi sie hd2 grzal (od wifi router) to kilka razy w naprawie ladowal heh - ale - cieplo jest nieziemskie (mi palce prawie parzylo heh)

i jeszcze wracam - jak "zrobic" funkcjonalnosc diody komunikacyjnej? zeby przy nieodebranych polaczeniach, smsach czy wyczerpanej baterii migaly np klawisze podswietlane?

ps. a propos podswietlanych klawiszy - mi sie klawisze podswietlaja nierownomiernie:) najmocniej srodkowy, potem lewy i prawy - pewnie takie wykonanie:) ale to szczegol ze tak powiem - jeno perfekcjonisci moga sie czepiac:)

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 03, 2013, 23:49:37 »
Cytuj
i jeszcze wracam - jak "zrobic" funkcjonalnosc diody komunikacyjnej? zeby przy nieodebranych polaczeniach, smsach czy wyczerpanej baterii migaly np klawisze podswietlane?
Do klawiszy spróbuj z marketu BLN Control, a do ekranu NOLED

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 04, 2013, 09:31:35 »
NoLed na ekranach LCD to zabójstwo dla baterii.

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 04, 2013, 09:51:47 »
jezeli chodzi o noled - to tak wlasnie slyszalem - ze non stop z ladowarka trzeba chodzic:)
alibabka - to tym programie nie slyszalem, zaraz zobacze (ale czy ten program pojdzie na niezrootowanym telefonie?)

ps. jak myslicie - czy lg w ewentualnym jb da "z marszu" taki sofcik?
ps2 - i jeszcze - ma ktos moze opis funkcji hidden menu tego lg?
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2013, 09:54:10 wysłana przez Tschapa »

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 04, 2013, 21:21:51 »
Do BLN Control musisz mieć roota.

*

Offline marcio15

  • **
  • 153
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Sprzęt: Alcatel one touch fire, Xperia z1
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 10, 2013, 18:37:02 »
Tak ogolnie to ja zauwazylem ze telefon sie grzeje tylko gdy mamy wlaczony 3g i do tego gramy ja poki co siedze na edge bo bateria o wiele dluzej dziala i mi sie telefon prawie w ogolnie nie nagrzewa roznice to max 5 stopni jak wlacza jakas gre, sprawdzcie sami
qtek s100 - i780 - galaxy ace - xperia x10 - arnova 10 g2 - htc desire z - lg 4x hd - Nokia lumia 820 - SGN - Asus memopad 10 - BB z10 - Alcatel one touch fire - Xperia z1

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 10, 2013, 19:47:34 »
roznice to max 5 stopni jak wlacza jakas gre
Jak to zmierzyles :)?


Pozdrawiam,
Ł.O.

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 24, 2013, 17:01:20 »
Czy LG 4X HD posiada funkcję panoramy jak LG L9, jak nie to czy można ściągnąć jakąś aplikację....?

Odp: LG 4X HD (P880)- pierwsze wrażenia, co chcecie wiedzieć? ;)
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 25, 2013, 19:56:02 »
W ustawieniach FOTO jest opcja ZDJECIA PANORAMICZNE - wyglada to jak w reklamie I....ona:)