AutoMapa - co 5 min gubi zasięg

  • 12 Odpowiedzi
  • 31556 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AutoMapa - co 5 min gubi zasięg
« dnia: Kwiecień 15, 2013, 20:39:58 »
Witam. Mam taki problem:mam AutoMape wersja 1.4.1 (0178) działa to na telefonie LG L3. Po wyznaczeniu trasy wszystko jest ok ale równo co 5 min nawigacja pokazuje BRAK SYGNAŁU GPS tak na 15 sekund . Niezależnie czy jadę po lasach czy stoje w miejscu jak z zegarkiem w ręku to wyskakuje. Ma/miał ktoś kiedyś podobną sytuacje lub jakieś sugestie? Wgrywałem kilka wersji programu i zawsze jest to samo
Pozdrawiam

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: AutoMapa - co 5 min gubi zasięg
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2013, 21:48:02 »
To nie wina AM, tylko gównianego odbiornika GPS. Kupiłem niestety tablet Goclever m713g, na fixa trzeba cze.....kać, potem gubi sygnał często. Na innych programach nawigacyjnych też. Mam też nawigację goclever 5065FMBT i tu odbiornik błyskawica. Tym się niestety zasugerowałem. Co gorsza Sparowałem z tabletem odbiornik zewnętrzy GPS po BT. Fix złapany w kilkanaście sekund, ale nie przenosi sygnału do tabletu. Szukałem pomocy na kilku forach androidowych, ale bez powodzenia.  pozdr

*

Offline Bartolomeo

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPAL A639 i Xperia P
Odp: AutoMapa - co 5 min gubi zasięg
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2013, 18:36:26 »
Niestety ale skłaniam się ku temu, że to wina automapy: Sygic, Mapamap, Google Maps wioda jak po sznurku, automapa w tym samym terenie na tych samych odcinkach właściwie ciągle nie wie gdzie jest. Oczywiście sprzęt ten sam Xperia P. Także odświeżam pytanie: czy ktoś wie co jest tego powodem? Bo Xperia P ma taką dziwaczną właściwość, że nie potrafi obsługiwać zewnętrznych anten GPS na Bluetootha :( .
Pozdrawiam wszystkich :)

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: AutoMapa - co 5 min gubi zasięg
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2013, 21:54:23 »
Nie tylko Xperia, ale wrzuciłem na próbę do tabletu Goclever m713g AutoMapę beta 1,5 i byłem zaskoczony jak szybko złapała fixa w porównaniu do 1.4.1.  pozdr

*

Offline kalisz1

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G3 Lollipop v20T
Odp: AutoMapa - co 5 min gubi zasięg
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2013, 15:23:20 »
Niestety ale skłaniam się ku temu, że to wina automapy: Sygic, Mapamap, Google Maps wioda jak po sznurku, automapa w tym samym terenie na tych samych odcinkach właściwie ciągle nie wie gdzie jest. Oczywiście sprzęt ten sam Xperia P. Także odświeżam pytanie: czy ktoś wie co jest tego powodem? Bo Xperia P ma taką dziwaczną właściwość, że nie potrafi obsługiwać zewnętrznych anten GPS na Bluetootha :( .
Walczę z tą przypadłością w LG L9 od ponad miesiąca. Serwis wymienił płytę główną i nie ma poprawy.
Znalazłem sposób na szybkiego fixa. Zewnętrzny GPS rozwiązał problem.
Android ma to do siebie, że jest bardzo ograniczony sam w sobie i faktycznie nie połączy z zew. GPS, ale i są na to sposoby w postaci dodatkowych programów.
Do połączenia z zewnętrznym GPS (Holox BT-321) użyłem programu "Bluetooth GPS Mouse unlimited" (płatny). Dodatkowo w telefonie "Opcje dla programistów" zaznaczyłem "Zezwalaj na pozorowane położenia"
Efekt = błyskawiczny fix, stabilność połączenia, duża dokładność pozycji i to wszystko na Automapie 1.5 bez transmisji danych.

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: AutoMapa - co 5 min gubi zasięg
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2013, 22:49:29 »
Jak używasz zewnętrznego odbiornika, to wyłączasz GPS wbudowany?  pozdr

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa - co 5 min gubi zasięg
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2013, 10:02:10 »
@up
Wyłączenie wbudowanego GPSa nie jest konieczne*. U mnie działa to tak: uruchomienie programu "Bluetooth GPS" powoduje  że system (a wiec i programy nawigacyjne)  "widzi" dane GPS z odbiornika zewnętrznego  , wyłączenie "Bluetooth GPS" przywraca pobieranie danych z wbudowanego GPSa.

 * gdy "nawigujesz" tylko jadąc samochodem a nie na piechotę , lepiej jednak wyłączyć bo moduł GPS ciągnie mnóstwo prądu
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2013, 10:03:46 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: AutoMapa - co 5 min gubi zasięg
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2013, 10:29:07 »
Wyłączenie wbudowanego GPSa nie jest konieczne*. U mnie działa to tak: uruchomienie programu "Bluetooth GPS" powoduje  że system (a wiec i programy nawigacyjne)  "widzi" dane GPS z odbiornika zewnętrznego  , wyłączenie "Bluetooth GPS" przywraca pobieranie danych z wbudowanego GPSa.
Bluetooth GPS nie wyłącza wbudowanego GPS-a? W sensie dalej pojawia się ikona GPS-a na pasku powiadomień?


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: AutoMapa - co 5 min gubi zasięg
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 19, 2013, 11:09:38 »
Nie wyłącza, przynajmniej u mnie. Jednak nie działa to dobrze. Jak nie wyłączę fabrycznego GPS kursor pozycji skacze raz pokazując pozycję z fabrycznego, raz z odbiornika zewnętrznego. Po wyłaczeniu fabrycznego fixa łapie wieki. Używam więc wbudowany, może pojawi się lepszy program na BT.  Tylko przy Automapie jakoś działa, bo w ustawienich jest opcja ignorowania dużych odchyleń.  pozdr

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa - co 5 min gubi zasięg
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 19, 2013, 22:19:47 »
To co napisałem wiem z testów które przeprowadziłem . Nie wiem czemu u was jest inaczej . U mnie jest tak że włączenie "Bluetooth GPS" powoduje że system ma dane o położeniu z zewnętrznego modułu. Choć ikona GPSa pokazuje że wbudowany dalej działa, dane z niego są blokowane . Wyłączenie "Bluetooth GPS" powoduje nieprzywrócenie odbioru danych z wbudowanego GPSa. działa to u mnie stabilnie.

@hipeck  Skąd wiesz że skoki kursora wynikają z przełączania modułów :-?
  Ja sprawdzam to przy pomocy programu "GPS Test"  Gdy działa moduł wewnętrzny "GPS Test" pokazuje wszystkie dane jak należy z satelitami GLONAS włącznie i dokładność zwykle na poziomie 10-14m , gdy działa zewnętrzny gps dokładność wzrasta do 2,5-4m i wyświetlane są wszystkie dane (położenie ,prędkość wysokość czas itd.) z wyjątkiem danych o satelitach ( brak słupków) tego "GPS Test" nie potrafi odczytać z zewnętrznego modułu więc doskonale widać który moduł w użyciu
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: AutoMapa - co 5 min gubi zasięg
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 19, 2013, 22:52:26 »
U mnie jest tak, zresztą godzinę temu jeszcze sprawdziłem i niestety nawet używając tylko odbiornika BT mam skakanie dokładności np od 7m do 60m. Na zmianę i co obrót wskazówki np w Sygic. Niezbadane są pewnie wyroki Androida :O  pozdr

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: AutoMapa - co 5 min gubi zasięg
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2013, 09:21:47 »
Ostatnio przejechałem ponad 400km z aAM-1.6 na L9 i choć problem z gubieniem sygnału GPS występował (ale rzadziej niż co 5 min, a Sygic nie miał takiego problemu), to zauważyłem inną przypadłość - wahania wskazań bieżącej prędkości (np. 120->115->129->115) na przestrzeni kilku sekund mimo niezmienionej prędkości jazdy (120 w tym wypadku) - Sygic podobnie jak z sygnałem GPS nie miał takiego problemu. Też tak macie?


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: AutoMapa - co 5 min gubi zasięg
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2013, 10:22:46 »
Dużo zależy od oprogramowania GPS w AM, czy Sygicu. Słaby i niestabilny fix /o tym swiadczy gubienie sygnału/ będzie się też przekladał na niedokładności prędkości.  pozdr