ustawienia modemu - HD2

  • 14 Odpowiedzi
  • 15208 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Erick78

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
ustawienia modemu - HD2
« dnia: Kwiecień 21, 2010, 00:37:08 »
 W P4 nie dało rady skonfigurować smarta automatycznie (soft Plusa). Radzili wpisać ręcznie ale nie podali gdzie. Muszę zmienić APN, nr dostępowy i DNS.
Wiecie w której zakładce szukać? Będę wdzięczny za pomoc. Może macie propozycje dobrego softa?

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: ustawienia modemu - HD2
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2010, 15:12:22 »
Start/Ustawienia/Menu/Wiecej/Polaczenia/Polaczenia

*

Offline Erick78

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ustawienia modemu - HD2
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2010, 15:55:58 »
no i tu zaczynają się schody bo zakładki są inne niż propozycja operatora, konfiguracja auto odpada bo nie dochodzi. Macie gotowca?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: ustawienia modemu - HD2
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2010, 18:15:16 »
Powoli, po kolei i spokojnie. Jaki HD2 (z sieci- jakiej, czy niebrandowany), jaki ROM, na jaką sieć chcesz ustawić?
Na oficjalnych ROMach jest autokonfiguracja, która działa bezbłędnie. Sprawdzałem z kartami Playa, Ery, mBanku i Orange.

Odp: ustawienia modemu - HD2
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2010, 18:39:58 »
W P4 nie dało rady skonfigurować smarta automatycznie (soft Plusa). Radzili wpisać ręcznie ale nie podali gdzie. Muszę zmienić APN, nr dostępowy i DNS.
Wiecie w której zakładce szukać? Będę wdzięczny za pomoc. Może macie propozycje dobrego softa?
Witaj...,
A więc nr dostepowego przy tym sie nie wpisuje, APN i co najwyzej DNS chociaz i te powinny pobrac sie automtycznie. Wchodzisz w START->USTAWIENIA->na dole MENU i WIECEJ->POLACZENIA->POLACZENIA->na dole zakladka ZAAWANSOWANE->WYBIERZ SIECI->w polu "programy automatycznie łaczace sie z internetem powinny używac:" wybierz: "Moj ISP" i klikasz w NOWE-> w nazwie wpisz sobie np "Internet Play" przechodzisz do zakladki MODEM i klikasz NOWE->tu nazwa polaczenia: moze byc internet play (jesli wyskoczy komunikat ze takie polaczenie instnieje to wpisz cos innego, nie ma to znaczenia). Na dole w pozycji WYBIERZ MODEM wybierasz LACZE KOMORKOWE (GPRS) i klikasz DALEJ->nastepnie podajesz nazwe APN po wpisaniu klikasz DALEJ-> i mozesz wybrac ZAKONCZ i powinno zadzialac (nastomiast jesli koniecznie trzeba wpisac DNSy to zanim wybierzesz ZAKONCZ to klikasz w ZAAWANSOWANE->na dole zakladka SERWERY i stawiasz kropke przy "Użyj podanego adresu serwera i uzupelniasz pola "DNS Alternat" i "DNS" później OK w prawym górnym rogu, ZAKONCZ  i ok i ok, powinno dzialac  :ok:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2010, 18:46:21 wysłana przez Mrokus »

*

Offline Erick78

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ustawienia modemu - HD2
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2010, 09:20:04 »
Mrokus, towich wyjaśnień ciężko nie zrozumieć (dzięki) Bardzo prosto jak ko nitce doszedłem do momentu "nastepnie podajesz nazwe APN po wpisaniu klikasz DALEJ->" kiedy pojawiły się trzy puste zakładki "nazwa użytkownika", "hasło" i "Domena*", gdzie pozostawiając puste pola wybieram zakończ. (nie woła DNSów)
W efekcie pojawia się nowe połączenie w zakładce modem.

Efekt końcowy. Nie mogę otworzyć żadnej strony www.

Odpowiadając na pytania vonski'ego:
kupiłem nowy w necie, ale ustawienia były Plusa (przy włączeniu logotyp Plus, ustawienia przeglądarki, WAP itp.) Po włożeniu SIM Play'a właściwa sieć się jak najbardziej uaktywniła, ale nie przestawiło się automatycznie wszystko - takie jest moje odczucie spoglądając na przeglądarkę. Próbowałem auto-konfiguracje ze strony - nie dochodziła. ROM 1.48.479.1 radio 2.05.51.05_2 Proszę o pomoc.






*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: ustawienia modemu - HD2
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2010, 09:41:10 »
Zrób sobie update ROMu do 1,66 i będziesz miał autokonfigurację (wkładasz kartę dowolnego operatora i telefon sam ustawia gprs, mmsy itd.)

*

Offline Erick78

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ustawienia modemu - HD2
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2010, 09:47:02 »
Vonski, uratuj mnie żetelnym namiarem na 1.66. Przy okazji niepewnie dodam, że wszędzie pojawia się Leo. Nie jestem pewny czy HTC HD2 T8585 to to samo. Bo taki mam w informacjach

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: ustawienia modemu - HD2
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2010, 09:51:11 »
HD2 to Leo.
ROM 1.66 mozesz pobrac ze strony HTC albo Sunnysoft wraz z nakladka spolszczajaca.
Probowales kreatora konfiguracji, jest w Start/Ustawienia/Menu/Wiecej/Polaczenia/Konfiguracja Polaczenia?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: ustawienia modemu - HD2
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2010, 09:53:07 »
Oj Wy to mnie motywujecie do napisania w końcu FAQ....

http://www.sunnysoft.cz/htc/

Leo to kodowa nazwa HD2.

*

Offline Erick78

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ustawienia modemu - HD2
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 22, 2010, 10:03:09 »

Oj Wy to mnie motywujecie do napisania w końcu FAQ....

O tak, jeszcze wielu innych takich się znajdzie. Co to jest SR lub HR -żartowałem!!!!

Aby nie tracić wątku - ROM płatny?

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: ustawienia modemu - HD2
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 22, 2010, 10:04:50 »
Darmowy

Odp: ustawienia modemu - HD2
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 22, 2010, 11:58:43 »
Efekt końcowy. Nie mogę otworzyć żadnej strony www.

Przede Wszystkim pytanie do Ciebie czy korzystałeś z tej karty sim w innym telefonie i czy działał tam internet, do czego zmierzam, czy po stronie operatora masz aktywna usluge GPRS. Jeśli masz to zanim bedziesz bawił sie w zmiane romu spróbuj coś takiego. Z tego co napisałes zrozumiałem że stworzyłes połaczenie, udało Ci sie nawiązac połączenie Internet Play (jak klikniesz na głownym pulpicie tam gdzie jest zegar w ikonke od baterii to w oknie POWIADOMIENIA na samej gorze bedzie napisane np: Internet Play i czas połączenia, wtedy to oznacza że samo nawiązanie połączenia z internetem sie udało) i jeśli wtedy nie wczytują Ci sie strony to może faktycznie trzeba dopisac te DNSy, one właśnie odpowiadają za zmiane adresu www strony na język komputerowy czyli adres IP strony. Wiec jeśli bedziesz połączony to zrób taki test, uruchom Internet Explorera i tam gdzie masz wpisać adres strony wykasuj wszystko i wpisz: 213.180.146.27 i wciśnij ENTER, jest to adres IP portalu Onet. Jesli strona Ci sie wtedy wczyta to faktycznie jest to wina adresów DNS i trzeba je dopisac, a jeśli nie zadziałą to trudno określić, może być wina po stronie przeglądarki a może faktycznie rom. Musiałbys wtedy skonfigurować Klienta poczty email i zobaczyc czy spływają Ci maile, jeśli tak to wina przeglądarki, jeśli nie to wina netu/jego konfiguracji/ czy tez romu
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2010, 12:03:09 wysłana przez Mrokus »

*

Offline Erick78

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ustawienia modemu - HD2
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 23, 2010, 16:02:54 »
Ciekawe Mrokus to co napisałeś. Im dalej w czas tym większa to dla mnie zagadka. Jeśli mogę coś skomentować przed Twoją radą:
gdy wybierałem zakładkę internet ręcznie wbijając strony nic nie weszło (jak wcześniej wspomniałem), ale bawiąc się wczoraj otworzyłem inter. explorera w programach i wrzucając stronę coś się mieliło, mieliło i przez explorera strona się otworzyła.
W pewnym momencie klikając na górny pasek (pole baterii) miałem dwa połączenia. Jedno "moje połączenie" i drugie "WAP Plus".

Myślałem, że dziś się pochwalę ROM-em 1.66 i powiem w końcu "dzięki za pomoc", ale instalując przez kompa wybrałem chyba nie te połączenie Dziś spróbuję inaczej. Wcześniej próbowałem wywołać instalkę przez telefon i nie dało rady. Mam też trudności z innymi rekomendowamymi przez osoby z forum programami. Wyskakuje okno "format nieobsługiwany" choć PocketRAR'a to chyba instaluje się właśnie przes smarta - nie wiem. Pokombinuję. Szczególnie z Twoją podpowiedzią.

Połączone: [time]Kwiecień 23, 2010, 16:17:32[/time]
Przede Wszystkim pytanie do Ciebie czy korzystałeś z tej karty sim w innym telefonie i czy działał tam internet, do czego zmierzam, czy po stronie operatora masz aktywna usluge GPRS. [/quote]

Tak, E61 zakup w P4 - w takiej sytuacji wszystko hulało

Połączone: [time]Kwiecień 23, 2010, 16:26:07[/time]
Poczta skonfigurowana. Nie spływają maile.

Połączone: Kwiecień 26, 2010, 09:47:11
Próbowałem zainstalować ROM 1.66.
Wg polecenia przełączyłem na odpowiednie połączenie, ale mimo to wyskoczyły mi błędy (w załączniku)
Czy znacie tego przyczynę?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2010, 09:47:11 wysłana przez Erick78 »

*

Offline Prezes Klubu

  • *
  • 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Warsaw-URS (near Kabatian Forest)
  • Sprzęt: Treo600/650->Treo500v->NokiaX->Philips i908->XDAII
Odp: ustawienia modemu - HD2
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2016, 13:46:54 »
Też walczę w HD2 Leo z internetem. Karta sim z Play'a w innych fonach łączy z netem bez problemu. Czy zagwozdkę ktoś w innym wątku wreszcie rozwikłał???