Pytanie o programy i nie tylko

  • 51 Odpowiedzi
  • 11953 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Pytanie o programy i nie tylko
« dnia: Luty 16, 2010, 23:16:56 »
Panowie pewnie część pytań się powieli ale nie linczujcie bo coś ta wyszukiwarka nie do końca dobrze działa :/

1. W menu Start są skróty do HTC People i HTC Calendar. No i niby wszystko jasne ale zniknęły mi ikonki. Mam domyśle ikonki jak to w windowsach bywa i nie wiem jak przywrócić te oryginalne?

2. W pogodzie podczas podłączenia się do sieci dodała mnie się lokalizacja Łódzkie (no niby dobrze bo w Łodzi mieszkam). Obecnie dodałem sobie dokładniej miasto Łódź ale tamtej nie mogę usunąć. W ogóle nie mam jej w Menu/Usuń lokalizację. Gdzie tego szukać?

3. Czy można zmienić format daty pod zegarem? Pełna nazwa tygodnia albo przestawienie kolejności wyświetlania data, miesiąc?

4. Czy jest możliwość a zarazem czy polecicie jakiś program do archiwizacji kontaktów (dodatkowo zgranie ze starego telefonu na PC i później do Leo)? Wiem, że można  ActiveSync i Outlook ale nie korzystam z tego programu i zastanawiam się czy można to zrobić inaczej.

5. Czy do wykonania backupów polecacie PPCPimBackup? Czy są może bardziej rozbudowane i ciekawsze programy programy do tej czynności?

6. Czy jest jakiś program do backupu rejestru? Chodzi o to, że gdy prowadzamy sporo zmian a później np HR to wszystko wraca do fabrycznych ustawień. Jeśli nie program to czy można przygotować sobie pliki reg tak jak na PC?

7. Ogólnie mamy 448MB RAMu dla nas użytkowników. Pytanie jak mam rozumieć dane z Ustawień/Pamięć Telefonu. Chodzi o Pojemność całkowitą i Pamięć programową całkowitą.

8. Czy w temacie polskiej klawiatury mamy tylko InterWrite? Wolę klawiaturę Manili ale w niej nie ma polskich znaków. Da się coś z tym zrobić? Czy jestem skazany na inną klawiaturę w dodatku z jeszcze mniejszymi polami przycisków.

9. Czy wykonuje się również backupa samego ROMU z systemem? Czy też zmieniać zmieniać a później jak coś to wgrać sobie całość zaciągniętą ze strony htc? Bardziej chodzi o temat gwarancji itd. Czy wystarczy wrócić do pierwszego Romu który się miało. Tylko właśnie czy bakapujemy swój własny czy wgrywamy najzwyczajniej ten z netu?

Pewnie to jeszcze nie wszystko bo część pytań gdzieś uleciała.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2010, 23:53:55 »
1) nie wiem ;]
2) musisz zmienić swoją lokalizację domyślną
3) UStawienia->wszystkie ustawienia->system->Ustawienia regionalne 9Mam po angielsku więc tłumacze dosyć dosłownie, coś tam moze sie różnić bo nie widziałem wersji polskiej)
4) Pimbackup, SPB Backup, outlook - robisz kopie co pewien czas, a zgranie ze starego telefonu - zależy jakiego, jak obsługuje pimbackup to właśnie nim...
5)Patrz wyżej
6) Są ja korzystam z CeRegEditor spod windowsa przy synchronizowanym telefonie - po prostu zapisuje sobie rejestr, ale nie wiem czy jest program na koma który robiłby to np. co tydzień
7) Są tam pojemność RAM i pojemnosć ROM...  Jeśli chodzi o RAM to... cholera nie wiem mam po angielsku a nie wiem jak to jest  na polski ;]  Wszystkie programy mają zawsze mniej niz jest ramu - pewnie u Ciebie koło 3xx u mnie 45x bo mam odblokowany ram - reszte zżera system.
8)Jak to nie ma polskich znaków? Jeśli chodzi o zwykłą klawiaturę to rpzecież są znaki - chwile przytrzymasz literkę i masz... chyba ze czegoś nie rozumiem
9) Wgrywasz ten z neta - mi po starym orpogramowaniu nie zostało już nic, musiałbym sporo zmienić by przywrócić mu gwarancję, ale wszystko się da - oczywiście wgranie ROMu ze strony HTC przywraca/nie usuwa gwarancji.

*

Offline doncieslacco

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2010, 08:38:39 »
1. CSMI albo IconChanger i powinno pomoc
2. ja zainstalowałem Duttys Disable Current Location, żeby wogóle nie pokazywał mi mojej lokalizacji (interesuje mnie pogoda dla mojego miasta nie całego województwa)
3. jak znajdę plik manili w którym to zmieniałem to dam znać
4. MyPhone domyślnie juz zainstalowany
5. Pimbackup, SPB Backup
6. CeRegEditor
7. Musisz rozróżnić RAM i ROM
8. Są polskie. Przytrzymaj dłużej wybrany klawisz i ...et voila!! powinno się udać
9. http://pdaclub.pl/forum/leo/faq-zmiana-romu-w-htc-hd2-leo/

buntownik, nie z wyboru - charakteru

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2010, 19:20:09 »
Wielkie dzięki Panowie za odpowiedzi. Praktycznie wszystko działa już jak trzeba.
Z ikonkami będę wojował.
Pozostaje jeszcze format daty pod zegarem (mam ustawiony odpowiedni w ustawieniach ale się taki nie wyświetla).
Ogólnie wydaje mnie się :) , że rozróżniam pojęcia  RAM i ROM. Nie mniej jednak z pojęć które są wyświetlane w ustawieniach nie wynika jednoznacznie które to które. Do tego oczywiście każdej z tych pamięci jest zdecydowanie mniej niż powinno być.

Powrócę jeszcze do tematu backupu romu. Czy taki można zrobić i za pomocą jakiego programu. W linku do postu jest mowa o przeinstalowaniu ROMu, Radia itd. Nie dopatrzyłem się wzmianki czy można zrobić backupa swojego który się posiada. Na dobrą sprawę nie wiem czy jest to konieczne (skoro można ściągnąć wszystko z netu) ale pytam bo może ktoś przytoczy jakieś konkrety które przekonają mnie do takiego czy innego działania.


*

Offline kgx2

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, Samsung Galaxy S3
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2010, 19:45:24 »
Podmień pliki które dołączam w katalogu Windows i będziesz miał takie daty jak pokazuję na screenach.
MIO A701 <> HTC TyTN II Kaiser <> SGH i900 OMNIA <> HTC HD2<>Samsung Galaxy Note<>Samsung Galaxy S3

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2010, 19:57:12 »
Wielkie dzięki kgx2.
Poczekam jednak jak Leo się naładuje.

Z ciekawości zapytam... całkiem przyjemny masz taskbar. Jakiś gotowiec pobrałeś? Jak tak to jaki?

*

Offline kgx2

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, Samsung Galaxy S3
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2010, 20:01:45 »
Pliki te oczywiście są spakowane, więc zanim je przeniesiesz do HD2 to wypakuj sobie na kompie. Jeśli chodzi o taskbara to tutaj niestety nie wstawię (za duży plik), zaraz poszukam jego lokalizacji

Połączone: Luty 17, 2010, 20:12:16
Na XDA znajdziesz ten taskbar który jest na moim screenie - DJCLeo_WM65_Taskbar_v4a
Jest ich tam dużo więcej oto link
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584531
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2010, 21:01:46 wysłana przez kgx2 »
MIO A701 <> HTC TyTN II Kaiser <> SGH i900 OMNIA <> HTC HD2<>Samsung Galaxy Note<>Samsung Galaxy S3

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2010, 15:31:23 »
Dobra powracam do tematu ikon w Start  (HTC People i HTC Calendar).
Zainstalowałem tego IconChangera ale nie bardzo idzie mi cokolwiek z nim zrobić. Gdzie są w systemie domyśle ikonki? No chyba, że ma ktoś konkretne rozwiązanie jak przywrócić tym skrótom ikonki takie jakie powinny być.

Wrócę jeszcze do pytania odnośnie backupu ROMu. Czy robiliście backupa ROMu oryginalnego który był w Leo? Czy jest sens go robić? W necie widzę nowsze wersje a 1.48 nie bardzo. Przynajmniej na oficjalnych stronach.

No i na koniec czy ktoś może mi w końcu krótko i treściwie wyjaśnić co z tą pamięcią RAM i ROM <vs> pojęcia 'Pojemność całkowitą i Pamięć programową całkowitą'
----
OK soft 1.48 jest na stronie http://www.sunnysoft.com/htc/ tak więc nie ma problemu. Nie mniej jednak czy backupujecie sobie romy? Czy jak coś z nowym jest nie tak to powracacie do poprzedniego np. oficjalnego z htc?

Mam wprowadzonych troszkę zmian w BsB i Advanced Configuration. Czy można je jakoś zapisać? Chodzi o to że po HR czy zmianie romu chyba wszystko będzie default? Czy może jednak się mylę. Jeśli da się to jakoś zachować to jakim programem.

----
Dobra bo nie mogę znaleźć. Gdzie w rejestrze są klucze od nazw skrótów programów? Chodzi o to że chcę skrócić nazwę programu bo się nie mieści i tym samym brzydko to wygląda.
Odp. Może komuś się przyda bo sam się w końcu doszukałem.
W edytorze rejestru dokopujemy się do HKLM/Software/HTC/Manila/Home/ Tam mamy foldery z cyferkami. Każda oznacza pole w polach skrótowych Manili. Wybieramy konkretne i edytujemy DispName.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 16:48:33 wysłana przez el.kamilus »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2010, 16:47:45 »
Dobra powracam do tematu ikon w Start  (HTC People i HTC Calendar).
Zainstalowałem tego IconChangera ale nie bardzo idzie mi cokolwiek z nim zrobić. Gdzie są w systemie domyśle ikonki? No chyba, że ma ktoś konkretne rozwiązanie jak przywrócić tym skrótom ikonki takie jakie powinny być.
A co Ci się w Icon Changerze nei podoba? To jest program, który zmienia wszystkie ikony, które są w Menu Start. I robi to bardzo dobrze. A jak Ci nie odpowiada, to zawsze można ręcznie.
Cytuj
Dobra bo nie mogę znaleźć. Gdzie w rejestrze są klucze od nazw skrótów programów? Chodzi o to że chcę skrócić nazwę programu bo się nie mieści i tym samym brzydko to wygląda.
A po co w rejestrze? Wystarczy wejść do /Windows/StartMenu i zmienić im nazwy.
Cytuj
No i na koniec czy ktoś może mi w końcu krótko i treściwie wyjaśnić co z tą pamięcią RAM i ROM <vs> pojęcia 'Pojemność całkowitą i Pamięć programową całkowitą
A to akurat było już na forum setki razy, wystarczy wychylić się poza dział Leo.


*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2010, 17:07:04 »
@vonski
Poniżej zrzut o co mi chodzi. Chcę aby te domyśle windowsowe ikonki (w sumie to brak ikonki) zmieniły się na te podstawowe jakie powinny być. No i jakoś nie idzie mi to w IconChangerze. Dlatego pytałem gdzie są umieszczone domyśle ikony abym mógł dotrzeć do nich i je podmienić np IconChangerem.



W rejestrze... bo jak zmienię tak jak Ty polecasz to zmienię chyba wszędzie tj. w Start na stałe. Ja natomiast chcę tylko w tych skrótach pod zegarem. No ale pewności nie mam co do Twojej rady bo nie testowałem. Ta z rejestrem co podałem wyżej działa jak trzeba.

« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 17:08:46 wysłana przez el.kamilus »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2010, 18:02:26 »
Z tymi ikonami zawsze był problem po update'ach.
A Icon changer zmienia faktycznie w Menu Start, ale przecież "pod zegar" bierzesz elementy właśnie stamtąd, rajt?

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 18, 2010, 20:20:20 »
No to kiszka jakaś z tymi ikonami. W sumie nie updatowałem ani roma ani nic innego. Tylko soft.

Cytuj
A Icon changer zmienia faktycznie w Menu Start, ale przecież "pod zegar" bierzesz elementy właśnie stamtąd, rajt?
Tutaj chyba się zamieszałeś. Tak Icon to zmienia w menu start i w sumie pod zegarem są te ikony. Wcześniej jednak rozmawialiśmy o nazwach. Chodziło, że są za długie i nie wyświetlają się w pełni co brzydko wygląda. Tak czy siak nieaktualne bo rozwiązanie podałem nawet sam wyżej.

Gdyby jednak ktoś wiedział jak zmienić te zasrane ikonki w Starci bo np na głównym pasku Manili Calender ikonka jest ok.
---

dodano 19.02.2010

W temacie tych ikon/skrótów (post wyżej) wywnioskowałem, że przy instalowaniu BsB lub Advanced Configuration Tool najzwyczajniej są one dublowane. Normalnie na górze w START ma się oryginalne skróty Manili a te które są na dole to kopie które defakto odwołują się do tych samych programów ale nie mają ilon. Wystarczy je najzwyczajniej usunąć ale pozostaje pytanie dlaczego one się dublują?

Jak napisał vonski z tymi ikonkami problem jest. Tylko teraz pytanie czy u was są one po updatach ROMu lub innych rzeczy czy tak jak ja zauważyłem, że przy instalowaniu któregoś z powyższych programów?
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2010, 10:16:56 wysłana przez el.kamilus »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 19, 2010, 10:36:49 »
Dość krótko miałem stockowe ROMy, więc głowy nie dam, ale wydaje mi się, że po uprgrade po 1.48 i zainstalowaniu wszystkich łatek problem zniknął...
A na gotowanych w ogóle nie ma takich problemów.

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2010, 10:14:10 »
Dobra Panowie, mam kolejne pytanka.

1. Przesłałem sobie wszystkie kontakty przez BT ze starego SE K750. Tam nie było podziału na imię i nazwisko. Tak więc teraz mam wszystko odwrotnie tj. imię tam gdzie nazwisko itd.
Czy teraz jak już wszystkie kontakty mam w Leo jest jakiś program którym mógłbym wszystko przeedytować sobie na PC on-line?

2. Głośność podczas rozmowy. No niby podczas prowadzenia rozmowy można ją regulować (jak w każdym telefonie). Tak zajrzałem do instrukcji i wszystko by się zgadzało. Podczas rozmowy regulacja przyciskami głośności. No i niby podczas samej rozmowy działa regulacja. Mam jednak wrażenie, że podczas wybierania numeru jest strasznie głośno. Wy też macie takie wrażenie u siebie?

3. Intensywność podświetlenia.
Jest super regulacja itd. Tylko kiedy jest włączona automatyczna to pomimo zasłonięcia czujnika jest ok 30%. Ustawiając ręcznie uważam, że w mieszkaniu w zupełności wystarczy mi 10-20%. Czy jest jakaś możliwość przeskalowanie tej automatycznej regulacji? Nie widzi mnie się zmieniać tego za każdym razem ręcznie. Automatyczna jak najbardziej tak ale do każdego odczytu z czujnika -10%.

4. Wibracja w telefonie.
Jak już ma się ją włączoną to przy przychodzącym połączeniu nonstop wibruje. Ja jednak chciałbym coś w rodzaju innych telefonów, że wibruje razem z dzwonkiem albo coś podobnego.
Fajnie byłoby również aby po wibracji (mając leo w kieszeni) można byłoby rozróżnić czy dostało się smsa czy maila.
Rozwiązanie: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=437279
Jeszcze nie przetestowane ale coś już jest.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 11:29:00 wysłana przez el.kamilus »

Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2010, 11:10:45 »
Ad. 2. - mam dokładnie takie samo wrażenie.

Ad. 3. Zgadzam się w 100%. Sprawdzałem i automatyczny czujnik podświetlenia ZAWSZE ustawia wyższy procent podświetlenia w danych warunkach niż mnie wystarczający.

*

Offline weekend173t

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Htc Hd 2 (Leo), Samsung Soul SGH-U900
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 20, 2010, 11:39:22 »
Też walczę z intensywnością podświetlenia, podłączam się do problemu, prawie zawsze jest za jasno :/

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 20, 2010, 12:28:20 »
W temacie podświetlenia jak na razie udało mnie się znaleźć tylko coś takiego
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=450318

Jeszcze nic nie testowałem a teraz nie będę miał na to czasu (dzisiejszy dzień). Tak więc jakby ktoś mógł potestować i zdać relacje będę wdzięczny.

Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 20, 2010, 12:30:08 »
u mnie w tym temacie dziala bardzo dobrze Lumos, zarowno na Leo jak i HD. sprawdzcie.

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 20, 2010, 14:37:04 »
Lumosa na pewno przetestuje bo chyba jest to jedyna aplikacja którą na szybko udało mnie się znaleźć. Muszę jednak poczekać aż Leo się naładuje :)

Nie napotkał ktoś jednak czegoś co nie będzie dodatkowym programem (temat podświetlenia)? Chodziłoby o nie wiem jakiś wpis w rejestrze albo pliku systemowym -10% do tego co wykrywa z czujnika  :E
Wiadomo, że aż tak pięknie to raczej nie będzie ale.....

No i na koniec. Panowie jak z pytaniami 1 i 2?

[edit]
No i jestem po testach programu VAlert http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=437279 o którym wspomniałem wyżej.
Okazuje się, że nie jest to coś czego szukałem. Zmienia wibracje tylko połączeń przychodzących. Ja oczekuję jeszcze zmiany w sms,e-mailu i innych alertach abym mógł mając Leo w kieszeni rozróżnić czy dostałem smsa czy maila.
Do tego wszystkiego program ma jakąś wadę i po zainstalowaniu przestają działać przyciski głośności. Coś tam na xda pisali o tym i próbowali rozwiązać ten problem ale chyba do końca im nie wyszło. Nie drążyłem tematu bo zmieniona wibracja samego dzwonka mnie nie satysfakcjonuje.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 23:19:47 wysłana przez el.kamilus »

*

Offline mcp

  • 22
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2010, 08:51:38 »
VAlert już od dawna jest nierozwijany, zerknij tu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=569025 nie wszystko działa jak trzeba, ale autor zapowiada kolejne wersje.

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2010, 12:44:47 »
@mcp
O dzięki za cynka. Nie udało mnie się tego znaleźć wcześniej. Zapowiada się dobrze... potestujemy zobaczymy.

Powielę bo chyba nikomu nie zerka już wyżej:
1. Przesłałem sobie wszystkie kontakty przez BT ze starego SE K750. Tam nie było podziału na imię i nazwisko. Tak więc teraz mam wszystko odwrotnie tj. imię tam gdzie nazwisko itd.
Czy teraz jak już wszystkie kontakty mam w Leo jest jakiś program którym mógłbym wszystko przeedytować sobie na PC on-line?

2. Głośność podczas rozmowy. No niby podczas prowadzenia rozmowy można ją regulować (jak w każdym telefonie). Tak zajrzałem do instrukcji i wszystko by się zgadzało. Podczas rozmowy regulacja przyciskami głośności. No i niby podczas samej rozmowy działa regulacja. Mam jednak wrażenie, że podczas wybierania numeru jest strasznie głośno. Wy też macie takie wrażenie u siebie?

*

Offline mett7

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc HD2
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 21, 2010, 14:00:40 »
2. Głośność podczas rozmowy. No niby podczas prowadzenia rozmowy można ją regulować (jak w każdym telefonie). Tak zajrzałem do instrukcji i wszystko by się zgadzało. Podczas rozmowy regulacja przyciskami głośności. No i niby podczas samej rozmowy działa regulacja. Mam jednak wrażenie, że podczas wybierania numeru jest strasznie głośno. Wy też macie takie wrażenie u siebie?
No zgadza się, musisz edytować odpowiednie wpisy w rejestrze żeby zmniejszyć głośność na początku rozmowy. Było na forum, poszukaj sobie  :grin:

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 21, 2010, 20:51:55 »
2. Głośność podczas rozmowy. No niby podczas prowadzenia rozmowy można ją regulować (jak w każdym telefonie). Tak zajrzałem do instrukcji i wszystko by się zgadzało. Podczas rozmowy regulacja przyciskami głośności. No i niby podczas samej rozmowy działa regulacja. Mam jednak wrażenie, że podczas wybierania numeru jest strasznie głośno. Wy też macie takie wrażenie u siebie?
No zgadza się, musisz edytować odpowiednie wpisy w rejestrze żeby zmniejszyć głośność na początku rozmowy. Było na forum, poszukaj sobie  :grin:

Dzięki za info. Coś sobie pogmeram i może dokopię się do odpowiedniego wątku. Ewentualnie prosiłbym o cynka czy w dziale Leo czy może gdzieś indziej?
[edit]
Dodam tutaj rozwiązanie również:
Klucz w rejestrze HKEY_CURRENT_USER\Controlpanel\Soundcategories\ -> mamy tam dwa foldery InCall oraz InCall2 w oby są wartości DWORD InitVol. Obie ustawić na 2.



Co do mojego pierwszego pytania... nikt nie jest w stanie polecić programu którym mógłbym edytować kontakty na PC (np online ale nie koniecznie) i wgrać później do Leo?
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 22:21:13 wysłana przez el.kamilus »

Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 21, 2010, 22:03:40 »
Podmień pliki które dołączam w katalogu Windows i będziesz miał takie daty jak pokazuję na screenach.

A jak podmienić ? Jak próbuję to telefon pisze, że plik jest używany i nie można :(

*

Offline mareknot

  • ****
  • 515
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 2
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 21, 2010, 22:16:40 »
Wtam!
Przy pomocy Total Comandera. Najpierw rozpakuj na kompie, następnie przenieś do telefonu, np. przez BT i potem podmień. Zrobiłem to w tej chwili.
Pozdrawiam Marek

HTC Touch HD2 Leoś, Rom BlueDragon 1.05 RC3 PLK BLACK na 6.5.x

Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 21, 2010, 22:30:10 »
Podmień pliki które dołączam w katalogu Windows i będziesz miał takie daty jak pokazuję na screenach.

A jak podmienić ? Jak próbuję to telefon pisze, że plik jest używany i nie można :(

Pobierasz pliki które dał kolega. rozpakowujesz i kopiujesz do folderu Windows. O takich nazwach są tam już pliki tak więc zobaczysz pytanie czy podmienić, TAK i wszystko w temacie... a nie. Jeszcze SR i będzie jak na screenach.

Własnie piszę, że nie mogę, jest taki komunikat: " nie można zamienić pliku, bo jest używany"

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 21, 2010, 22:51:09 »
Używasz do tego Total Commandera czy wbudowanego eksploratora plików. Wbudowany może Ci na to nie pozwolić. No chyba, że faktycznie masz gdzieś jeszcze w tle odpalone coś co ewidentnie korzysta z tych plików.

Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 21, 2010, 22:55:01 »
Używasz do tego Total Commandera czy wbudowanego eksploratora plików. Wbudowany może Ci na to nie pozwolić. No chyba, że faktycznie masz gdzieś jeszcze w tle odpalone coś co ewidentnie korzysta z tych plików.

Wbudowanego, może to ten problem, spróbuję TC.

*

Offline kgx2

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, Samsung Galaxy S3
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 22, 2010, 23:15:49 »
Grafet tylko i wyłącznie za pomocą Total Commandera możesz podmieniać pliki systemowe, nie pójdą inaczej.
MIO A701 <> HTC TyTN II Kaiser <> SGH i900 OMNIA <> HTC HD2<>Samsung Galaxy Note<>Samsung Galaxy S3

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o programy i nie tylko
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 23, 2010, 16:11:56 »
@Grafet
No i jak udało się? Jak TC to na pewno się udało....

Teraz powrócę do swojego pytania na które do tej pory nie dostałem odpowiedzi.
Chodzi o program do edycji kontaktów (online/offline) oraz zgrywaniu i wgrywaniu ich na HD2.

Przetestowałem to cudo co to w Leo już drzemie Microsoft My Phone.
Może i ma swoje plusy ale do tego celu co jak chciałem jest kiepski.
Do tego jego największa wada to to, że nie można w nim danego kontaktu wsadzić do grupy. Trzeba to później robić ręcznie w Leo.

No i tutaj pytanie jak to się zachowuje u Was.
U mnie Edytuj kontakt -> Wybieram grupę i zatwierdzam Wykonane. Następny raz Wykonane... i co? Osoba nie jest w grupie. W menu edycji po wyborze grupy trzeba klepnąć na samym dole Więcej i tylko zatwierdzić OK bez zmian. Dopiero dana osoba jest dodawana do wcześniej wybranej grupy.
Chyba coś z tym jest nie tak. Jak to wygląda u Was? Dla mnie to kolejny beznadziejny babo.