Kurnik, i problem z uruchomieniem gry - ROZWIĄZANIE

  • 23 Odpowiedzi
  • 19435 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Radiorama

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N900
Kurnik, i problem z uruchomieniem gry - ROZWIĄZANIE
« dnia: Grudzień 13, 2009, 08:22:50 »
Witam, czy istnieje techniczna możliwość uruchomienia oprogramowania java na Leo, tak aby można było korzystać z Kurnika?  :worried:
Jakieś pomysły? Proszę o informację.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2009, 22:25:13 wysłana przez tomaszkap »

*

Offline mika34

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • X1 > Touch Pro 2>HD2> Galxy S
  • Sprzęt: Galaxy, Wave
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2009, 15:43:39 »
Witam. Bylo o tym na forum Touch Pro 2. Aplikacje pod jave uruchomisz, ale kurnik to co innego i nie da rady. Nie wytłymacze Ci dlaczego, bo nie pamietam. Zerknij sobie na forum TP2
"Życia się nie kupi, za to sprzedać łatwo!"

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2009, 15:48:03 »
To jest trzeci rodzaj prawdy. Kurnik działa po drobnych zabiegach pod Netfrontem i prawdopodobnie może działać pod Skyfire.

Recepta na zrobienie tego pod Netfrontem jest na forum, wystarczy użyć tajnej funkcji "Szukaj"

*

Offline Radiorama

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N900
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2009, 08:42:07 »
oj, ale mądrzy są nie którzy tu na forum..
szukam, ale nic nie mogę znaleśc, proszę o info ścisłe: da się uruchomic gry na kurniku, czy nie?
Jeśli tak, to jaką przeglądarkę zainstalowac i którą wersję?
Jakaś ekstra konfiguracja?
Dziękuje.

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2009, 08:53:38 »
pod Skyfire 1.5 działa bez problemu właśnie sprawdziłem

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2009, 10:55:20 »
oj, ale mądrzy są nie którzy tu na forum..
szukam, ale nic nie mogę znaleśc, proszę o info ścisłe: da się uruchomic gry na kurniku, czy nie?


Tak, wiemy, "szukałem ale nie znalazłem" to najpopularniejsze kłamstwo w internecie.  Dodam jeszcze, że stosowny wątek ma słowo "kurnik" nawet w temacie i znajduje się na tym forum od ponad 3 lat!!!!

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=53996.0

*

Offline Radiorama

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N900
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2009, 11:42:33 »
świetnie  :mrgreen: dzięki  :]! wszystko super, tylko brak jakich kolwiek konkretów, przeczytałem cały ten wątek i ludzie tam rozprawiają o urządzeniach z przed... 3 lat  :D
Panowie, nie ma tu chętnego pograć w tysiąca, bierki czy chińczyka??
Z tego co czytam to są same problemy...jakieś emulatory, reskalery i inny badziew trzeba instalować.
Jak zrobić żeby pieprzo...y kurnik chciał chodzić na WM 6.5  jak na klasycznym pececie?
Wchodzę , opdalam i gram?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2009, 11:44:12 »
Przecież Kaudii Ci odpowiedział: instalujesz nowego Skyfire i śmiga.

*

Offline Radiorama

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N900
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2009, 12:29:18 »
zainstalowałem tą super przeglądarkę Skyfire i... nic, tzn. przepraszam ! kurnik się uruchomia a jakże !!, tyle tylko, że strona główna, logowanie i powiedzmy lista graczy... ;D
...tyle samo potrafi opera fabrycznie zainstalowana.. hehe..
jak nie zobaczę zrzutu ekranu z otwartą grą np. kierkami na Leo to nie uwierzę.. :mysli:

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2009, 12:39:02 »
prosze bardzo

*

Offline Radiorama

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N900
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2009, 07:43:58 »
no i lipa i jeszcze raz lipa !  :( , nie da się założyć nowego stołu, klikam w "nowy stół do gry" kółko się kręci i ... nic.
Nie wiem co to za zrzut ekranu kolega powyżej przedstawił, ale to jakaś ściema (chińszczyzna  :mrgreen: ) i tyle.
pozatym nie ma możliwości wprowadzenia ustawień do danej gry, przewijania listy graczy, wejścia na czat, pisania prywatnych wiadomości itd...

pomijam już że Skyfire nie ma klawiatury wysuwanej, chcąc się zalogować gdzie kolwiek czy cokolwiek napiać nie ma możliwości, jak oni sobie wyobrażają korzystanie z neta?
Brak możliwości wpisania strony startowej np. google.pl, nie wspominając, że zupełnie nie radzi sobie nawet z podstawowymi stronami www, nie wyślwietla wszystkich informacji jak przeglądarka na PC.

Powracając tematem do Kurnika, jakieś konkretne rozwiązania? Podtrzymuję pytanie, jak i za pomocą jakiej przeglądarki (programu) można WPEŁNI !! korzystać z owego portalu, tak aby nie było ŻADNYCH ograniczeń jak na tradycyjnym PC??
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2009, 07:46:39 wysłana przez Radiorama »

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 17, 2009, 08:17:15 »
no i lipa i jeszcze raz lipa !  :( , nie da się założyć nowego stołu, klikam w "nowy stół do gry" kółko się kręci i ... nic.
Nie wiem co to za zrzut ekranu kolega powyżej przedstawił, ale to jakaś ściema (chińszczyzna  :mrgreen: ) i tyle.
pozatym nie ma możliwości wprowadzenia ustawień do danej gry, przewijania listy graczy, wejścia na czat, pisania prywatnych wiadomości itd...

pomijam już że Skyfire nie ma klawiatury wysuwanej, chcąc się zalogować gdzie kolwiek czy cokolwiek napiać nie ma możliwości, jak oni sobie wyobrażają korzystanie z neta?
Brak możliwości wpisania strony startowej np. google.pl, nie wspominając, że zupełnie nie radzi sobie nawet z podstawowymi stronami www, nie wyślwietla wszystkich informacji jak przeglądarka na PC.

Powracając tematem do Kurnika, jakieś konkretne rozwiązania? Podtrzymuję pytanie, jak i za pomocą jakiej przeglądarki (programu) można WPEŁNI !! korzystać z owego portalu, tak aby nie było ŻADNYCH ograniczeń jak na tradycyjnym PC??

kolego to nie sciema, kurnik odpala sie normalnie, zarejestrowalem sie na kurniku z poziomu skyfire i zalogowalem, odpalilem gre i jak widac na rzucie ekranu gra sie uruchamia skoro nie radzisz sobie z wlasnym telefonem to nie moja wina, a z tak dalece idaca interpretacja co do sciemniania  to sobie daruj, to tyle odemnie, jak dla mnie temat zakonczony, Skyfire  posiada klawiature- to tak na marginesie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2009, 08:21:47 wysłana przez Kaudii »

Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2009, 16:22:00 »
Ja mam podobie do kolegi Radiorama. Odpalam Skyfire 1.5 , kurnik, logowanie i  dalej nic.Też nie mogę założyć stołu ani do nikogo dołączyć w grze ;/

*

Offline Radiorama

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N900
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2009, 11:32:42 »
ha  :], a jednak mam rację, nie da się pod skyfijerem korzystać z kurnika...

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 21, 2009, 23:40:10 »
Kurnik, wszelkie czaterie itp. uzywaja JVM (Java Virtual Machine) do tego niektore aplikacje moga uzywac JavaFX itd.

Z tego co wiem SUN nie wydal wersji dla WindowsMobile :) wiec tutaj bedzie z tym problem...

Jest co prawda alternatywny darmowy projekt: http://www2s.biglobe.ne.jp/~dat/java/project/jvm/index_en.html

niestety nie testowalem czy bedzie to dzialac np. z kurnikiem (nie wiem na ile w/w projekt jest kompatybilny z J2SE i z jakimi przegladarkami bedzie dzialal tak aby odpalaly sie applety javy)...

Jak ktos chce sie pobawic to musi szukac jak odpalic applet J2SE na WM w przegladarce (nie mylic z J2ME czy JavaScript bo to co innego)... Prawde mowiac nie interesowalem sie tym tematem wiec nie wiem czy jest to realne...

Jak nie to pozostana listy blagalne do SUN-a co by taka wersje wydali  :E
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2009, 01:50:40 wysłana przez tplewa »
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 22, 2009, 00:03:23 »
Z tego co kojarze na WM 6.x nie da się odpalić Kurnika - były udane próby na WM5. Poza tym obsługa apletów Javy to porażka na WM - dość proste aplety nie chcą się uruchamiać, a co dopiero Kurnik.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 22, 2009, 10:14:34 »
A to wygląda tak, że np. pokój się ładuje (a jest już w javie), a nie da się odpalić stołu. Tak jakby nie potrafił sobie poradzić z wyskakującym oknem z javą....

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2009, 10:41:58 »
A to wygląda tak, że np. pokój się ładuje (a jest już w javie), a nie da się odpalić stołu. Tak jakby nie potrafił sobie poradzić z wyskakującym oknem z javą....

brak kompatybilnosci z J2SE zapewne...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2009, 18:48:59 »
Pewnie tak, tylko dlaczego przynajmniej ponoś, u niektórych działa - użytkownik Klaudii - mówi, że u niego działa;/

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 23, 2009, 14:07:51 »
Pewnie tak, tylko dlaczego przynajmniej ponoś, u niektórych działa - użytkownik Klaudii - mówi, że u niego działa;/

Na stronie Skyfire nie znalazlem nic na temat wspierania przez Skyfire Javy (J2SE/J2RE)... choc prawde mowiac nie wiele jest informacji technicznych na tej stronce...

Jesli nie wspiera to wszystko co wymaga na kurniku Javy nie  bedzie dzialac, jesli wiekszosci nie dziala kurnik to raczej nie wspiera... cudow nie ma...

Osobiscie nie chce mi sie tego testowac, ale mozna poszukac w opcjach skyfire czy nie ma czasem jakis ustawien odnosnie kompatybilnosci z wersja Javy J2SE/J2RE... jak nic takiego nie ma i nie dziala to dzialac raczej nie bedzie...


« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2009, 14:11:28 wysłana przez tplewa »
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

KURNIK Już działa:):):):):)
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 23, 2009, 22:14:16 »
Witam.
Obiecuje, ze na temat możliwości grania na kurniku zakladam ostatni wątek.
Ale muszę się pochwalić dzisiaj udalo mi sie odpalić kurnik na HD2. Troche pogrzebałem ale faktycznie dziala i da sie grać pozdrawiam.

P.S.Kludii miał rację
Pozdr.

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: KURNIK Już działa:):):):):)
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 23, 2009, 22:15:04 »
No to pochwal sie jak pogrzebales ze zadzialalo..
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry - ROZWIĄZANIE
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 23, 2009, 22:47:55 »
Zaczynam:
Na początek podziękowanie dla użytkownika Kaudii, który miał racje, że u niego działa (mi nie działało ale zainspirowało do poszukiwań rozwiązania).
Rzecz jest banalna i napewno wszyskim będzie działał kurnik (przynajmniej na HTC HD2 i update ROM)

Robimy tak:
1. Instalujemy przeglądarkę NETFront 3.3 (koniecznie pełna wersja z kluczem produktu). W ustawieniach przeglądarki koniecznie zaznaczamy 4 plug-iny.
2. Najważniejsze: instalujemy Adobe Flash Player (darmowy dla pocket pc)

I KURNIK działa w pełni. Aplety wresczie się włączają:)))))))

W razie czego piszcie wszykim chętnie odpowiem (choć sądze, że wszystkim pójdzie bez problemu)

Teraz tylko walcze z rotacją ekranu
Pozdrawiam i do zobaczenia na Kurniku:)

*

Offline piterlol

  • 8
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Kurnik, i problem z uruchomieniem gry - ROZWIĄZANIE
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 30, 2009, 10:45:31 »
zrobiłem tak i u mnie dalej nie loadują się applety ;/

EDIT: w końcu mi się udało. Zainstalowałem netfronta. Zaznaczyłem wszystkie pluginy oprócz flasha. Potem zainstalowałem tego Flash playera 7 dla PPC. Reset. No i kurnik działa :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2010, 13:03:44 wysłana przez piterlol »