karta pamięci - jaka??

  • 80 Odpowiedzi
  • 28681 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pynki

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
    • jama "sosny"
  • Sprzęt: SAMSUNG NOTE IV
karta pamięci - jaka??
« dnia: Kwiecień 01, 2010, 20:43:46 »
witam
mam mały problemik z moim leonem a mianowicie chodzi o kartę pamięci.Jakie karty pamięci leon najlepiej obsługuje? mam kartę SANDISCA 16 GB Class 2 i powiem że jest tragedia.Co chwilę się wysypuje,podczas zapisu wywala jakieś krzaczki,odmowa dostępu do katalogów.Teraz jadę na 8 GB kingstona CLASS 4 i jest ok.Chcę powrócić do  16 GB i tu moje pytanie Jakiej firmy macie w swoim cacku i jakiej klasy.Na suporcie sandiska pisze że jest dedykowana do LEO ale jakoś to kulawo u mnie chodziło.A zakup następnej karty za prawie 200 zł to lekka przesada:)Myślę że ten post przyda się wielu posiadaczom LEONA.Proszę więc o kolejne wpisy z nazwą firmy pojemnością i klasą...Wgrałem soft LOBUZa new style 1.1 przy okazji sofcik jest całkiem całkiem,potestuję go jeszcze i podeśle małe pifko bo takich kucharzy nam trzeba:)


moja karta to KINGSTON SDHC 8 GB CLASS 4 i śmiga aż miło
masz za swoje brzydki kablu..."z pamiętnika żelaznego karła"

*

Offline slobo

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 z silnikiem hypnosis M 9.0.2
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2010, 22:56:50 »
A-DATA microSDHC 16GB class 6. Polecam każdemu  :ok:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2010, 15:40:34 wysłana przez slobo »

*

Offline hhalunek

  • ****
  • 674
  • Płeć: Mężczyzna
  • Warszawa
  • Sprzęt: Note
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2010, 23:12:05 »
A próbowałeś sformatować kartę? Na każdym systemie masz te błędy?
...-->siemens SX1-->SE p910i-->HTC Wizard-->SE p990i-->HTC Tytn-->HTC Tytn II--> HTC HD2 --> Samsung Galaxy Note

*

Offline pynki

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
    • jama "sosny"
  • Sprzęt: SAMSUNG NOTE IV
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2010, 09:17:03 »
A próbowałeś sformatować kartę? Na każdym systemie masz te błędy?
oczywiście karta formatowana w komputerze i LEO na FAT 32.Post wyżej jest idealny wiem czego będę szukał.Zastanawiam się czy jest to wina softu czy mam jakąś felerną kartę:(ale włożyłem do pędraka i na komputerze chodzi idealnie...więc może się nie lubią z moim fonem:)więc wpisujcie co macie włożone i jak to chodzi.Ludziska będą wiedzieć czego szukać tym bardziej że przy zakupie jest mało prawdopodobne aby sprzedawca pozwolił wam ją wypróbować na miejscu:)bo wszystkie są w blistrze...
masz za swoje brzydki kablu..."z pamiętnika żelaznego karła"

*

Offline Rybson

  • **
  • 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC LEO, HTC ONE m8
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2010, 09:26:07 »
SanDisk 8 GB Class 6 i nigdy nie miałem problemów (  p750,Topaz a obecnie Leo)
Rybson

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2010, 09:44:16 »
większość problemów z kartą rozwiązuje program panasonica Sdformatter(wszystkie opcje ON) - jest ogólnie dostępny

ja mam Sandisk Ultra c6 8gb - i nigdy żadnych problemów ani w Kaiserze ani w TG01 ani w HD2 - a na razie czekam na 16gb Class6 - niby też jest ultra ale class4 :/ - i to nie dlatego że Le0 korzysta z 15/15 ale adapter sdhc w pc jak najbardziej
wyszła Sandisk 32bg - ale to już hardcor zapchać - chyba że filmami i mapami świata  :grin:
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline gino82

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Galaxy Note 2 , Galaxy Note 3 , Galaxy Tab S 8.4
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2010, 12:03:39 »
większość problemów z kartą rozwiązuje program panasonica Sdformatter(wszystkie opcje ON) - jest ogólnie dostępny

ja mam Sandisk Ultra c6 8gb - i nigdy żadnych problemów ani w Kaiserze ani w TG01 ani w HD2 - a na razie czekam na 16gb Class6 - niby też jest ultra ale class4 :/ - i to nie dlatego że Le0 korzysta z 15/15 ale adapter sdhc w pc jak najbardziej
wyszła Sandisk 32bg - ale to już hardcor zapchać - chyba że filmami i mapami świata  :grin:
Tez nie miałem problemow ani z Kingston,Goodram,Sandisk 8GB (obecnie uzywana).Co do 32GB to cena 200USD odstrasza,ale pewnie za to 16GB troche stanieja...

Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2010, 12:35:10 »
Witam, niedługo będę miał swojego HD2 i wypadało by zaopatrzyc się w jakąś większą kartę, wydaje mi się że 8gb mi nie starczy, mam na ten cel 150 zł a w tej cenie wszystkie karty 16gb to class 2, czy class 2 wystarczy? nie będzie za wolna? Jak naprzykład będę oglądał film w avi który waży 1,5gb albo będę kożystał z automapy to nie będzie się zacinać? Z góry dzięki za pomoc

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2010, 13:06:01 »
Witam, niedługo będę miał swojego HD2 i wypadało by zaopatrzyc się w jakąś większą kartę, wydaje mi się że 8gb mi nie starczy, mam na ten cel 150 zł a w tej cenie wszystkie karty 16gb to class 2, czy class 2 wystarczy? nie będzie za wolna? Jak naprzykład będę oglądał film w avi który waży 1,5gb albo będę kożystał z automapy to nie będzie się zacinać? Z góry dzięki za pomoc

ja bym class2 absolutnie odpuścił sobie - minimum dla mnie to class4 i więcej
a z automapą to i tak będą problemy bo zrobili bubla - i kolejne wersje nie wnoszą znaczących poprawek :/ a ich zalecenia przeinstalowania AM na czystą kartę są po prostu zbywaniem natręta-klienta któremu coś nie działa
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline mett7

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc HD2
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2010, 13:10:54 »
moja karta to KINGSTON SDHC 8 GB CLASS 4 i śmiga aż miło

U mnie ta sama karta, zero problemów :ok:. Myślę że dla Leona min. to karty class4, szybszych i droższych nie ma sensu kupować. No chyba że ktoś często korzysta z czytnika kart w pc, ja swojej w ogóle nie wyjmuję z Leo.

Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2010, 13:24:20 »
hmm, znalazłem coś takiego http://www.tipsklep.pl/secure-digital-micro-16mb-goodram-adapter-p-17943.html, na nokaut pisze że jest class 4 ale na stronie już nic na ten temat nie pisze więc niewiem, nawet jak patrzę do 200 to nie widzę żadnego class 4, chyba będę musiał się przemęczyć chwilę i poczekać na a-date class 6, jednak 230zl to troche dużo na kartę pamięci

*

Offline pynki

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
    • jama "sosny"
  • Sprzęt: SAMSUNG NOTE IV
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2010, 13:58:45 »
więc potwierdzam ...nie kupujcie 16 GB CLASS 2 mam taką i są same problemy.Teraz jestem w takcie zakupu 16 ale już CLASS4,na poprzedniej 16 GB karcie SANDISCA same problemy przekłamania,foldery się wysypują,krzaczki a najśmieszniejsze jest to że nawet nie mogę zrobić żadnego zdjęcia które mógłbym zapisać na karcie:)Tylko w pamięci LEO a potem przerzucanie na kartę...jednym słowem masakra.Moja 16 została zaprzęgnięta do pędraka i tam się spisuje normalnie.
masz za swoje brzydki kablu..."z pamiętnika żelaznego karła"

*

Offline poczesaniec1

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 03, 2010, 17:33:41 »
a próbowaliście zainstalować tą poprawkę która jakiś czas temu na stronie HTC się pojawiła,może poprostu tego wam brakuje w waszych romach
TyphooN CyanogenMod 7 RC4+ v3.0.1

Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 03, 2010, 18:00:20 »
pynki gdzie zamawiałeś kartę? nie mogę nigdzie znaleść class 4

*

Offline pynki

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
    • jama "sosny"
  • Sprzęt: SAMSUNG NOTE IV
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 03, 2010, 18:43:07 »
ja brałem tutaj http://allegro.pl/item971533492_a_data_micro_sdhc_turbo_16gb_class_6_najszybsza.html oczywiście bez żadnej reklamy dla sprzedającego...szukałem w sklepach ale tam robią wielkie oczy i nie bardzo wiedzą o czym nawijam:)dla nich liczy się tylko pojemność:)bez klas,odczytów i zapisów:)
masz za swoje brzydki kablu..."z pamiętnika żelaznego karła"

*

Offline badzi0r

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC 10, HTC One, HTC HD2, Motoactv, Jabra Pulse
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 03, 2010, 23:33:29 »
Dlatego jak kupujecie (nie tylko karty pamieci) zagladajcie na strone producenta i tam mozna znalezc kod produktu, jak np.: "SDSDQY-016G-A11M" to jest dla karty 16 GB Sandisk - i po tym kodzie szukajcie w google (google shopping?).
przyklad: http://sandisk.com/products/mobile-memory-products/sandisk-microsdhc
Powodzenia. :-)

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2010, 13:22:59 »
A testował ktoś może kartę Samsunga 8GB Class 6? Na Allegro jest całkiem tanio - 57 zł.
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2010, 14:39:58 »
@SeBoLeX
No ja mam taką kartę i wszystko jest ok.... nie mam z nią żadnych problemów. No ale konkretnych testów jakiś nie robiłem. Napisz jak coś co Cię interesuje to może uda się coś zdziałać.

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2010, 16:24:14 »
Najbardziej interesuje mnie to, czy Leoś dogaduje się z tą kartą, ale zakładam, że tak skoro mówisz, że nie masz z nią żadnych problemów. A jak jest z rzeczywistą prędkością zapisu/odczytu, np. przy kopiowaniu filmu 700MB? Oryginalna karta nie powala prędkością przy zapisie czterystu MP3 czy instalacji AutoMapy.
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 04, 2010, 21:38:29 »
Ja pije do 16 GB class 2 sandiska :

Nie mam z nią najmniejszych problemów, nigdy nie miałem, nic się nigdy nie wykrzaczyło i szybkość działania jest zadowalająca. Używam jej już prawie pół roku na początku na Touch Pro, Później w LEO i teraz jak LEO jest w serwisie to na nokii E52 bez formatowania sobie śmiega.
Ja akuratnie mogę polecić tą kartę. Niestety każda karta może okazać się wadliwa i trzeba po prostu skorzystać z gwarancji producenta (ostatnio moje ulubione zajęcie  :E ) i ją wymienić.

Pozdrawiam
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 04, 2010, 22:45:23 »
Testy kart przeprowadzone za pomocą programu CardTest (taki na szybko znalazłem).
Testowane karty to karta z zestawu SanDisk 2GB oraz SAMSUNG 8GB CLASS6.
Karta SanDisk była pusta natomiast z samsunga korzystam wiec miała w sobie 2,3 GB danych.

Rezultaty testów w plikach poniżej. Nie przeprowadziłem kompletnego testu karty samsunga ponieważ aktualnie nie mam na to czasu. Pierwsza część testu i taj daje już pogląd na parametry karty.

Połączone: Kwiecień 04, 2010, 22:45:55

*

Offline K3m0T1989

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Samsung I8510
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 05, 2010, 09:20:52 »
ja mam Kingstona 16gb class 2 i rowniez nie potwierdzam zeby wystepowaly jakiekolwiek problemy z ta karta czy tym bardziej z tym ze jest class 2. Moze kolega pare postow wyzej mial jakis wadliwy egzemplz co przeciez moze sie zdarzyc w przypadku kazdej karty. +
Motorola T192 -> Motorola V50 -> Sony J70 -> Siemens SL45 -> Nokia 7650 -> Nokia 3410 -> Siemens ST55 -> Nokia 6600 -> SE P910i -> Nokia N95 -> Samsung I8510 + HTC HD2

Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 05, 2010, 11:23:20 »
Hmm, może jednak nie warto płacić 230zł za class 6, mi osobiście nie przeszkadza jak coś przesyła się dłużej, class 2 zapewnia minimalny transfer na poziomie 2mb transfer potrzebny dla filmu to ok 1200kb na film i 200 na dźwięk czyli 1,5mb więc nie powinien się zacinać, a to chyba ważniejsze niż fakt że film będzie się przeżucał minutę dłużej

*

Offline MaciejRz

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One X
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 06, 2010, 10:21:02 »
Miałem niedawno problem podczas kupowania karty - SanDisk 16GB Mobile Ultra - na aukcji opisana jako class 4, w przesyłce odebrana i obmalowana jako class 2... Po krótkiej choć stanowczej wymianie maili ze sprzedawcą przystał on na wymianę karty na taką jak w opisie.
Jak zachowywała się "wolniejsza" karta - nie wiem, nie rozpakowałem. Kontaktowałem się z pomocą techniczną SanDisk'a - jedyne co gwarantują to minimalne transfery zgodnie z przypisaną klasą prędkości i tylko to klasa prędkości definiuje. Maksymalne prędkości odczytu/zapisu nie zależą od klasy prędkości!
Co więcej, obydwie karty miały to samo oznaczenie producenta: SDSDQY-016G-E11M więc nie tylko tym należy się sugerować przy wyborze. Często producent deklaruje określoną prędkość odczytu/zapisy - to może być wyznacznik, pod warunkiem że to deklaracje producenta (a nie deklaracje sprzedawcy! lub co więcej dane wyssane z miętowych cukierków sprzedawcy) lub sprawdzone w niezależnych testach. Ja wybrałem kartę z serii Mobile Ultra dlatego właśnie, że przez producenta ta seria przygotowana została pod kątem pracy w urządzeniach mobilnych z dodatkowym naciskiem na wydajność.

Czytając ten wątek mam jednak wrażenie, że magia klas prędkości kart SD robi tą samą błyskotliwą (i niczym nieuzasadnioną) karierę co magia megapikseli w aparatach  :wink:

*

Offline Syndicate

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP Ipaq RX1950, HP Ipaq H4150, Asus MyPal A696
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 06, 2010, 13:10:40 »
Wszystko zależy tak naprawdę od producenta.

Nie raz miałem tak, że Class 6 szła wolniej niż Class 2 u innego producenta.
Tutaj tak naprawdę nie ma żadnych wytycznych. Najlepiej poszperać po forach, testach etc.
Producenci gwarantują minimalny dostęp do odczytów i zapisów. Minimalne wartości nie wiele co mówią. Inaczej będzie z kartą Kingstona, A-Daty, Goodramu, Toshiby czy Sandiska.

Osobiście polecam zainteresować się Sandiskiem z niższych klas oraz Toshiba i A-Datą.

Rożnice cenowe są ogromne. Jak się poszuka to mogą wynieść nawet i z 50 %.

Obecnie używam 8 GB Sandiska Class 2. Średni transfer jest na poziomie 15 MB/s więc całkiem elegancko.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2010, 13:13:06 wysłana przez Syndicate »
W kolekcji (stan - nowe):
Palm IIIXe, 3com Palm IIIe, 3com IIIx, 3com Palm Pilot, Palm V, Palm Vx, PALM VIIx, Palm m515, Handspring Visor, Handspring Visor Deluxe

*

Offline mett7

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc HD2
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 06, 2010, 21:16:02 »
Mam programik SKtools wiec zrobiłem sobie test prędkości karty na Leo i o to wyniki: write- 370.30KB/s ,read- 7001.20KB/s
Karta tak jak pisałem wcześniej to Kingston 8gb class4 zapełniona prawie w całości.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2010, 21:18:22 wysłana przez mett7 »

*

Offline Syndicate

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP Ipaq RX1950, HP Ipaq H4150, Asus MyPal A696
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 07, 2010, 08:36:02 »
Mam programik SKtools wiec zrobiłem sobie test prędkości karty na Leo i o to wyniki: write- 370.30KB/s ,read- 7001.20KB/s
Karta tak jak pisałem wcześniej to Kingston 8gb class4 zapełniona prawie w całości.

Zawrotna prędkość zapisu. Zresztą nic dziwnego jak przystało na Kingstona. Tej firmy nie dotykam nawet kijem.
Class 4, to minimalny transfer 4 MB/s. Zauważ transfer. Nie podają jaki, przy jakiej wielkości plików etc. Nic. Tylko 4 MB/s, co nie oznacza że taki jest w rzeczywistości. Bez komentarza.
Za te same $ można kupić coś o wiele lepszego. Tak jak pisałem w poście powyżej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2010, 08:38:59 wysłana przez Syndicate »
W kolekcji (stan - nowe):
Palm IIIXe, 3com Palm IIIe, 3com IIIx, 3com Palm Pilot, Palm V, Palm Vx, PALM VIIx, Palm m515, Handspring Visor, Handspring Visor Deluxe

Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 05, 2010, 21:50:00 »
czy ta karta nadaje sie do leosia cgi.ebay.co.uk/8GB-SANDISK-ULTRA-II-2-HI-SPEED-SD-HC-SDHC-MEMORY-CARD-/230336581351?cmd=ViewItem&pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item35a1214ee7

*

Offline MaciejRz

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One X
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 05, 2010, 22:11:11 »
zdecydowanie nie - jest za duża!
szukaj kart micro SD

*

Offline pynki

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
    • jama "sosny"
  • Sprzęt: SAMSUNG NOTE IV
Odp: karta pamięci - jaka??
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 06, 2010, 16:21:21 »
Więc moje kłopoty z kartą się skończyły:) Mój LEON pięknie współpracuje z kartą firmy ADATA 16 GB class 6 jestem bardzo z niej zadowolony bo zasuwa jak mały motorek:)co do karty SANDISCA 16 GB class2 problem pozostał i mój LEON jej nie toleruje "patrz pierwszy post tego wątku".Z reklamacji nici bo karta działa na każdym czytniku zewnętrznym,laptopie,aparacie fotograficznym tylko nie w LEONIE   :evil:
masz za swoje brzydki kablu..."z pamiętnika żelaznego karła"