Jaki Dual-SIM do leo?

  • 65 Odpowiedzi
  • 33310 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Yacck

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS-N560 ; HTC HD2
Jaki Dual-SIM do leo?
« dnia: Marzec 16, 2010, 18:07:28 »
czy ktoś używa duala w naszym leo, jeżeli tak, to co możecie polecić bez ciecia kart.
Na allegro nic nie można znaleźć, co współpracuje z win6.5, na dodatek musi oczywiście mieścić się w obudowie.

*

Offline titus78

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • a może tak coś wciągniesz?
  • Sprzęt: SGS II, Galaxy Note
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2010, 18:10:12 »
też jestem ciekawy, z chęcią zakupiłbym coś takiego, oczywiście działającego do LEO
Potrzebna zgoda na reklamowanie stron, serwisów etc.!!!

*

Offline weekend173t

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Htc Hd 2 (Leo), Samsung Soul SGH-U900
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2010, 20:54:06 »
Też bym się pisał na zakupy takiego sprzętu ;D A koledzy przybliżycie zasadę działania tego? Dwie karty na raz mogą czuwać razem?

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2010, 21:27:51 »
Nie mogą, można się tylko między nimi przełączać.
Lost in universe.

*

Offline Yacck

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS-N560 ; HTC HD2
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2010, 21:54:52 »
hmmm.. nikt z handlarzy z alledrogo tu nie zagląda? (sorki, jak uraziłem prawdziwych handlowców, bo i tacy na allegro bywają :) - stosujących zasadę"klient nasz pan" i o koszcie wysyłki nie wspomnę).
Myslę, że gdyby ktoś ze sprzedawców to przetestował, zarobiłby parę dodatkowych groszy przy pomocy tego topicu.

Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2010, 04:21:37 »
ja próbowałem kilka kart w HD2, nie działają, na razie dodatkowo używam samsunga d980dualsim, ale chętnie tez bym  zakupił taka kartę do HD2 działającą
HTC Touch HD

Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2010, 12:47:03 »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2010, 13:11:45 »
Za 70 euro to można całkiem przyzwoity drugi telefon kupić ;)

*

Offline jac.ek

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2010, 14:43:37 »
Za 70 euro to można całkiem przyzwoity drugi telefon kupić ;)
...i targać ze sobą drugą cegłę  :ok:

http://www.simore.ch/en/mobile_phone_accessory/HTC/HD2-Leo.html
..twierdzą, że jest kompatybilna  :proud:
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2010, 14:50:28 wysłana przez jac.ek »

*

Offline Yacck

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS-N560 ; HTC HD2
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2010, 18:34:40 »
na xda jest też wątek w tym temacie, wygląda na to, że są tylko dwie i to potwornie drogie :(
ktoś podsumował podobnie jak vonski
Cytuj
Does anyone have experience of a CHEAPER, WAY CHEAPER dual sim adapter that works with this device? Hypercard 3G is 59 euro, SIMORE is 69... and in both cases they have a crazy price. A whole dual sim phone with dual camera, java vm, tv tuner, and included microsd costs less than that, and there's no way I'm going to spend that much on a small piece of plastic...
:):):)
chyba trzeba poczekać aż chińczycy zaczną takie adaptery masowo produkować

cały topic
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=590038

*

Offline starters

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: The one: HTC Desire
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2010, 23:00:24 »
Czy jest sens kupowania tagiego adaptera?

Aby uzywac dwoch kart SIM trzeba przelaczac, czyli wylaczasz telefon , wlaczasz ponownie i wpisujac danej karty SIM kod PIN ta karta sie uaktywnia, gdzie w tym sens?

No chyba ze SIMORE to przelacza sie programowo.

Lepiej kupic sobie dual sim . ( jakiego Samsunga)  bo tylko one sa dual ;)  ( nie liczac chinszczyzny )
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2010, 23:15:29 wysłana przez starters »
Byl HTC HD2, jest HTC Desire
Discover Brussels in 3 minutes  http://www.youtube.com/watch?v=1yoqlvEwASM

*

Offline Yacck

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS-N560 ; HTC HD2
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2010, 23:15:16 »
nie trzeba wyłaczć telefonu, wręcz taki adapter przełacza między kartami samoczynne "podgadając" inną karte np. co minutę (kwestia ustawień).
A gdzie sens... wyłacznie  jest to kwestia ekonomiczna (ale przy koszcie na dziś samego adaptera - sprawa dyskusyjna) Przy stosowaniu duala nie ma mowy o podłączeniu do niego dwóch głównych kart, raczej  jednej głównej i w razie potrzeby innej, czy nawet kilku innych, aby korzystać z odpowiednio tanich taryf. Pozytyw jest też, taki że nie nosisz kilku cegieł w kieszeni (ładowarek również)

PS. Nie myl pojęć - Samsung D-7(8)xx  to nie HD2 to dwa różne światy :)

*

Offline starters

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: The one: HTC Desire
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2010, 23:21:36 »
Jedyny aspekt trzymania dwóch kart sim to wtedy gdy ma sie sluzbowy numer i prywatny. Ale to  i tak tylko w momencie kiedy ten numer sluzbowy jest nazucony przez pracodawce, bo jeżeli ktoś ma np. dzialanosc gospodarcza to lepiej mu wyjdzie wziasc abonament rozszerzony, a jezeli nie ma takiej mozliwosci to niech zrezygnuje ze zwyklego telefonu, bo nawet taki adapter jak SIMORE ma sie nijak do telefonu Samsunga dual sim .

Nie myle pojec , i dla twojej wiadomosci jest wiecej modeli samsung'a dual sim ;)

Albo ma sie HTC HD2 i jedna karte albo sie go nie ma a ma sie duala ;)

Albo ma sie dwa HTC HD2 to wtedy cztery rozne swiaty ;)



« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2010, 23:25:44 wysłana przez starters »
Byl HTC HD2, jest HTC Desire
Discover Brussels in 3 minutes  http://www.youtube.com/watch?v=1yoqlvEwASM

*

Offline max74

  • 13
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 18, 2010, 15:24:09 »
Są jeszcze inne zastosowania. Osobiście posiadam internet mobilny u jednego z operatorów ze względu na b.dobrą cenę (limit miesięczny 5GB, przesył 1 MB, cena 45 pln) natomiast w telefonie używam karty innego operatora ponieważ połączenia z operatorem, u którego mam neta jest niekorzystny dla znajomych :(
Nawet jeśli kupimy u jednego operatora obie usługi to mamy dwie karty sim i trzeba je przekładać niestety

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2010, 21:35:47 »
od 2 kart sim jest MyPhone - fajny,dotykowy i ma TV analog na pokładzie - polski choć made in chiny
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline CZ@rek

  • 4
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 04, 2010, 07:45:28 »
Są jeszcze inne zastosowania. Osobiście posiadam internet mobilny u jednego z operatorów ze względu na b.dobrą cenę (limit miesięczny 5GB, przesył 1 MB, cena 45 pln) natomiast w telefonie używam karty innego operatora ponieważ połączenia z operatorem, u którego mam neta jest niekorzystny dla znajomych :(
Nawet jeśli kupimy u jednego operatora obie usługi to mamy dwie karty sim i trzeba je przekładać niestety

Nic nie trzeba przekładać. Mam 2 numery na karcie, jeden normalny a drugi do uslugi internetowej. Wszystko dziala bez problemu i jest poprawnie taryfikowane.

Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2010, 17:25:57 »
Ja niestety też się z tym borykam, mam HD2 w plusie numer w plusie i internet mobilny też mam w plusie, nikt nie kożysta z iplusa więc miał bym neta w moim htc zawsze i wszędzie za free, już miałem brać dual sima ale wpadłem na ten wątek, hmm no nic http://www.allegro.pl/item978951301_dual_sim_bez_wycinania_wszystkie_modele_tanio.html kupie takie coś i albo zadziała albo nie, ale niewiem czemu miało by nie działać, każdy tel ma w menu opcję simextra lub coś takiego a to menu które ma tam być to jest zamiast simextra wtedy

*

Offline Yacck

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS-N560 ; HTC HD2
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2010, 18:15:59 »
http://www.allegro.pl/item978951301_dual_sim_bez_wycinania_wszystkie_modele_tanio.html kupie takie coś i albo zadziała albo nie, ale niewiem czemu miało by nie działać, [...]
Jak kupisz i wypróbujesz to napisz tutaj, powiem dlaczego nie działają te tańsze modele, wydaje mi się, dlatego, że Leo obsługuje 3G, niestety, na dzień dzisiejszy nic taniego nie ma. Spróbuj ustawić telefon tylko w w paśmie GSM (ustawienia -> Sterowanie bezprzewodowe -> Telefon -> Pasmo [przełącz z Auto na GSM) - zobacz czy zadziała.

Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2010, 18:19:33 »
Przy niektórych modelach piszą że jest obsługa 3G ale one wszystkie są takie same więc niewiem, a iplus chodzi tak samo w gsm i 3G czy jest jakaś różnica, bo zależy mi na tym żeby to dzialalo

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 04, 2010, 20:16:30 »
Nic nie trzeba przekładać. Mam 2 numery na karcie, jeden normalny a drugi do uslugi internetowej. Wszystko dziala bez problemu i jest poprawnie taryfikowane.
Napisz coś więcej jak to masz 2 numery na karcie,mam iPlusa oraz drugi numer w Plusie i w Punkcie powiedzieli mi ,że nie da rady tego połączyć,chyba,że nie wiedzą co można zaoferować.

Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 16, 2010, 17:35:01 »
No i co? Wie ktoś czy takie adaptery będą działały na HD2?

Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 17, 2010, 09:12:29 »
ja tez jestem zainteresowany,
HTC Touch HD

Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 12, 2010, 10:33:41 »
Nic nie trzeba przekładać. Mam 2 numery na karcie, jeden normalny a drugi do uslugi internetowej. Wszystko dziala bez problemu i jest poprawnie taryfikowane.

Jak to uzyskałeś? Też chciałbym się postarać o coś takiego.
HTC HD2 Energy 21916 Sencity

*

Offline lool3k69

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 12, 2010, 18:24:16 »
Kiedyś było głośno o tzw klonowaniu kart sim. Może na USIM możnaby upchnąć dwa zmienne numery? Nie znam się na tym ale kto wie  :E

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 12, 2010, 18:28:31 »
Kiedyś było głośno o tzw klonowaniu kart sim. Może na USIM możnaby upchnąć dwa zmienne numery? Nie znam się na tym ale kto wie  :E
o tym zapomnij - brak mozliwości
za to ostatnio operatorzy dają możliwość posiadania 2 numerów na sim - radzę iść w taką stronę
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 12, 2010, 22:07:12 »
Kiedyś było głośno o tzw klonowaniu kart sim. Może na USIM możnaby upchnąć dwa zmienne numery? Nie znam się na tym ale kto wie  :E
o tym zapomnij - brak mozliwości
za to ostatnio operatorzy dają możliwość posiadania 2 numerów na sim - radzę iść w taką stronę
Albo dwa rożne abonamenty na tym samym numerze.
Are you shpongled?

Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 15, 2010, 10:50:22 »
Czy jest sens kupowania tagiego adaptera?

Aby uzywac dwoch kart SIM trzeba przelaczac, czyli wylaczasz telefon , wlaczasz ponownie i wpisujac danej karty SIM kod PIN ta karta sie uaktywnia, gdzie w tym sens?

No chyba ze SIMORE to przelacza sie programowo.
Lepiej kupic sobie dual sim . ( jakiego Samsunga)  bo tylko one sa dual ;)  ( nie liczac chinszczyzny )
Dziwi mnie to, ze lubicie HTC a nie lubicie chinszczyzny,,,,,,,ja mam Samsunga (4 lata stary) HTC Elf (2 lata stary) HTC Leo (pol roku) i chinskiego duala "M.ren" tak sie nazywa i jako telefon jest z nich najlepszy, wyrazne czyste brzmienie i zasieg w kazdym miejscu.

*

Offline kagaw

  • 16
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:22:27 »
Witam jako newbie.
HTC HD2 mam od 3 dni, ale pragnę się pochwalić, ze niedrogi dual sim z allegro u mnie zaskoczył.
Na obu kartach (era + plus) jest zadanie pinu i podczas instalacji o nic specjalnego nie krzyczał.
Obudowę zamknąłem bez specjalnej siły.
Aukcja stad: http://allegro.pl/adapter-dual-sim-do-telefonu-na-2-numer-bstok-4068-i1183539946.html

Jak ktoś mnie króciutko pokieruje, jak zrobić zrzuty ekranu i określi co mam zrobić - jasne ze zrobię :-)
pzdr
kagaw

ps: sprawdzałem: sms'y dochodzą na oba numery. Reszta testów jutro w ciągu dnia

*

Offline KILOS

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GALAXY S II
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 26, 2010, 23:10:11 »
oooo jestem ciekaw bardzo czy dziala faktycznie.jesli przetestujesz i okaze sie ze dziala odrazu zamawiam ten adapter.wiec szybciutko dawaj znac :)
Chciałbym iść do nieba,ale w piekle więcej znajomych...

*

Offline kagaw

  • 16
Odp: Jaki Dual-SIM do leo?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:14:25 »
Jak do tej pory jest tak:
Działa i się nie psuje :-)

Kilkukrotnie w ciągu dnia się przełączałem, za każdym razem bez problemu
czy zre baterie ? nie wiem, dopiero co pomyślałem o tym, aby włączyć synchro ręczne na active sync.
Na chwile obecna poziom baterii 40%.
Ustawione przekierowanie z Plusa na Erę (służbowy Era)

Sim Ery aktywny od pół roku/roku
Sim Plusa jest u mnie od min 3 lat.

Proponuje zakup i własnoręczne testy. 25 zl nie majątek,
powodzenia !
Kamil